מילאן 2021-2022 :: עקב בצד אגודל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י yonmu, ‏18/8/21.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. SerieA Il Capitano

מסכים שהניהול יותר חשוב מהכסף.

אצל שלוש הגדולות כרגע הניהול משתפר מאד. זה עושה אותי אופטימי.

2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

זו בדיוק היתה הכוונה שלי. אולי הדרך שבה הצגתי את הדברים היתה מוגזמת אבל אין מה לעשות.
    זה שמילאן קפצה בהכנסות ברור, קבוצה שלא היתה באירופה והכניסה 0, הכניסה רק השנה כ-40 מיליון מליגת האלופות. בנוסף יש את העובדה שאנשים לא מסתכלים עליה: שחקנים מושאלים. זה גם כסף שנחסך. שחקנים צעירים שנמכרים במחירים נמוכים באגרגט זה שוווה הרבה מאוד כסף. אבל בסוף אני שואל על מה משלמים 1.3 מיליארד וזו שאלה אמיתית ומהותית:
    א. האם למילאן יש איצטדיון בבעלותה? לא וזה רק זה, זה שווה לקבוצה בשקט בין 50 ל100 מיליון. בשקט. עכשיו כשאתה מהוון את זה ל-10 שנים זה לבד נותן שווי של בין 500 למיליארד.
    ב. האם מילאן מכניסה X מכרטיסים ומנויים ואפשר להגדיל אותו מבלי לפגוע בכמות צופים ל-X פלוס 3? אני לא יודע להגיד לך. הקהל האיטלקי לא ידוע בהיותו שולמן
    ג. יש הרבה פרמטרים, ועם כל הכבוד למילאן, במצב המועדון הנוכחי, אני לא רואה אותו כגדול מאינטר, ואינטר לא הצליחה להביא עסקה של מיליארד. איך אליוט הביא 1.3? שאלה טובה אבל מי שגוזר בסוף את הקופה מהמכירה יהיה אליוט לא מילאן. מילאן זה כבר יהיה שאלה של הרוכש.

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפי מה הגעת לזה שמילאן זה יאנגסטר? פרט לרפאל לאאו, תיאו הרננדז ומייק מניאן, מה יש בסגל של מילאן שצומח? סאלמקרס יצמח משווי 5 מיליון ל50? צריך להיות נאיבי לחשוב שזה יקרה. זה לא. טימורי אולי עלה מיליון והיום שווה 20 אחרי עונה מדהימה מבחינתו. אתה רואה אותו שוןה 80? הכדורגל הוא נזיל בהיבט הזה. עונה פחות טובה והוא יהיה שווה 10. תראה לדוגמא את חקימי. אינטר מכרה אותו ב60. אמרו שהיתה צריכה למכור ביותר בזמנו ובצדק. הוא די בבלאגן עם פאריז והיום לא שווה אפילו 45-50. בספק גם לגבי 40. התנודות של שחקני כדורגל היא מאוד גבוהה

4. Cup of Tea Liverpool, UK

לא הכי מסכים לגבי השווי (חוץ מלגבי סלאמייקרס), טומורי עם עוד עונה אחת טובה בליגה ובצ'מפיונס (אפילו בלי תואר) יכול להיות שווה 65 לגמרי, לפחות. חכימי היה שווה בערך 60 אולי באמת קצת יותר, אבל היום לא הייתי מעריך אותו בפחות מ 50-60 גם, יש לו עוד המון שנים.

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הניהול באינטר ספציפית משתפר כי יש מארוטה שהגיע ממקופ שיודע לנהל. הסינים הם חסרי מושג בעליל.

6. SerieA Il Capitano

מארוטה, אוזיליו, אנטונלו עושים עבודה טובה.

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה לא ירדת לסוף דעתי. מה שאני אומר הוא שהשווי של שחקנים הוא סובייקטיבי. אתה מעריך אותו היום בין 50-60, אני אמרתי שאני בספק לגבי 40. יש המון אבל המון משחקים חשבונאיים בהערכות של שחקנים. טומורי יכול שנה הבאה לקרוע את הרצועה הצולבת ולא יחזור להיות לעולם הבלם שח העונה האחרונה (ולא שאני חושב שהוא היה כזה גדול, פשוט קבוצות מאפריל עשו טובה שהם עברו את החצי נגד מילאן וגם כשהם עברו הם נתקלו במניאן שהוא באמת באמת באמת בעיניי שחקן אדיר) לעולם ויכול גם לפרוש. השוויים האלה באמת יכוחים להשתנות מקצה לקצה. קח את לאוטארו, נתן סיומת מדהימה בחודשיים האחרונים אבל בין דצמבר לאפריל הוא היה בחזקת נעלם. אם היה נעלם גם באפריל ומאי מישהו היה מדבר עליו מעבר ל30 מיליון? בסוף כשאתה בא לקנות חברה ריאלית, וקבוצת כדורגל היא ריאלית, אתה מסתכל על הנכסים שלה. בוא נניח עכשיו שמילאן מוכרת את תיאו מוכרת את מניאן ומוכרת את לאאו, כל אחד ב100 מיליון. אז אוקיי יש לה 300 מיליון שווי בקופה. וחוץ מזה מה? כמה כל שאר הסגל שווה? בוא נזררום על עוד 200. הגעתי ל-500. עכשיו הכסף שמזומן בקופה הוא מתאדה בין אם ברכישת שחקנים מן הסתם בשווים נמוכים יותר או בשוויים גבוהים אחרי קפיצה גדולה. עכשיו איזה נכסים יש למילאן? המשרדים בבעלותה? המתחם אימונים בבעלותה? הם לא נכסים שמניבים לה כסף. יש איצטדיון שמניב הכנסות? כמה? אני יכול להשכיר אותו? אני משלם עליו? כמה מרצנדייז נמכרים בשנה? יש המון פרמטרים, שאני באמת חושב, שעם כל הכבוד למילאן, לא מצדיקים קניה של 1.3 מיליארד. ולא צריך להיות גאון פשוט צריך להסתכל על דוחות של קבוצת כדורגל. זה שמילאן הכניסה מ200 ל300 זה יפה. אבל מה עם ההוצאות? הם ירדו? קפצו? בכמה? איך הופכים את המועדון הזה לרווחי? מה צריך לקרות בשביל זה? מעלים מחירי כרטיסים? מנויים? בכמה? מוכרים שחקנים? את מי? מרצנדייז? מבעות משחקים? אלה שאלות אמיתיות ועם כל זה בסוף העובדה שהזכויות שידור של הפרמייר ליג נמכרות בפי 2 מזה של הליגה האיטלקית במינימום, זה אומר הכל. כן אני חושב שהשווי של מילאן שבו היא נמכרת הוא מנופח לחלוטין.

8. טל. Member

כניסה במחירי שיא של חברות פרייבט אקוויטי לענף הכדורגל זה משהו די חדש, ולא מובן/אינטואיטיבי.
    לכולנו אני חושב.
    (אגב כניסה של בעלי הון מענף יצרני או קמעונאי דווקא כן מובנת. וגם כניסה של חברות פריווט אקוויטי במחירי שפל יכולה להיות מובנת).

זאת כי כולנו יודעים שעד לאחרונה ענף הכדורגל העילי היה בועה. צעצוע של טייקונים רבי גחמות ואינטרסים נוספים (שפשוט קודמו דרך הכדורגל והחשיפה הנלווית).

כעת יש ניסיון להפוך את הענף לביזנס "רגיל".

זה צעד שהיה ברור שיגיע, במוקדם או במאוחר. לא יודע לנבא האם זה יצליח או לא יצליח.
    כך או אחרת, בכל השקעה, בכל ענף אחר, גם יש סיכון. זה לא שאם רדבירד היו לוקחים את המיליארד וחצי יורו האלו ומשקיעים אותם בענף אחר - לפתע הם היו פטורים מסיכון.

נערך לאחרונה ב: ‏31/5/22
  9. EO11 בפה אליל היכל התהילה

כולם באינטר עושים עבודה מעולה. הסינים הגיעו ב-2017 למועדון במצב נורא ובזמן מהיר יחסית החזירו את הקבוצה לצמרת, במקביל לעליה משמעותית בהכנסות. בשנתיים האחרונות כבר קוצרים את הפירות.

זה שאין כסף נזיל? זו בעיה, אין ספק. אבל היא לא קשורה לניהול.

10. Cup of Tea Liverpool, UK

אז באמת לא ירדתי לסוף דעתך, גם לא כל כך קראתי את כל הדיון על נושא המכירה. בהקשר הזה זה באמת נכון גם לדעתי שמילאן לא שווה 1.3 מיליארד ואני מסכים עם מה שאמרת לגבי עוד שנה שאי אפשר לדעת מה יקרה.

11. yonmu Member

מה יש בסגל של מילאן?
    מניאן, שוער בן 26, מהטובים ביותר בעולם.
    טומורי, בלם בן 24, נתן עונה של וורלד-קלאס אחרי כמה עונות כהבטחה.
    תיאו, מגן בן 24, אולי הטוב בעולם בתפקידו.
    טונאלי, קשר בן 22, פוטנציאל אדיר שתמממש יותר כל עונה.
    לאאו, קיצוני בן 22, אחד הכשרונות ההתקפיים הכי מבטיחים בעולם.
    +קלולו (בן 21), קלבריה (בן 25), בנאסר (בן 24), סלמיקרס (בן 22).

התנודתיות בכדורגל גבוהה מאוד, אבל זה עובד לשני הכיוונים. עוד עונה כזו של קלולו ואף אחד לא ירים גבה אם פפ/פסז ישימו עליו 80מ.
    כבר בעונה הקודמת, ועוד אחרי חזרה לליגת האלופות, ועכשיו אחרי זכיה באליפות - הערך של השחקנים האלה עף לשמים.
    אז כן, מילאן לגמרי קורצת לאיש עסקים שחושב על 'מקסימום אמכור שחקנים ואסגור את ההפסד'.

נראה שבקיץ נצטרך:
    1. לעבור בעלות בלי זעזוע בהנהלה.
    2. להחליף את השחקנים שמשתחררים (קסי ורומניולי).
    3. לחזק את האזורים הבינוניים (2-3 שחקני הרכב).

דווקא מבחינת חוזים אנחנו לא בסיכון רציני מהצעירים המבטיחים:
    קסי הקיץ, קיץ הבא אף אחד משמעותי, 2024 לאאו.
    רק ב2025 קלבריה, קלולו וטומורי, וב2026 מניאן, תיאו וטונאלי.

12. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

"2024 לאאו" בתירגום לכדורגל של היום אומר שעד סוף החלון הנוכחי, מילאן חייבת להכפיל את השכר שלו ב4, או למכור. אין אופציה שלישית, אחרת גם הוא יצטרף לרשימת מכבדי החוזים.

Clichy, Gianzola ו-עומר אוהבים את זה.
  13. yonmu Member

אופציה שלישית שציינת בעצמך - שילך בדרכם של קסי, הקאן ודונרומה.
    אופציה רביעית - יאריך את החוזה במהלך העונה הקרובה. זה לא חייב לקרות תוך כדי החלון. לא מדובר בשנת חוזה.

בכל מקרה, לאאו מרוויח פחות מ2מ יורו ברוטו לעונה.
    שני המרוויחים הגדולים שלנו כנראה לא ימשיכו, בטח לא בסכומים האלה: רומניולי 9.25, זלטאן 9.
    גם אחריהם ברשימה יש שחקנים שישארו ויורידו (פלורנצי 5.5) או יעזבו (בקיוקו 4.5, קסי 4).

ובקיצור: מילאן צריכה לתת ללאאו העלאה פי 4, וגם אם בנוסף לזה יוחתמו 2-3 שחקני הרכב, בהתנהלות נכונה עלות החוזים לא אמורה להתנפח מדי.
    [דיסקליימר: הנתונים לפי אתר שבו סך עלות המשכורות של מילאן העונה היה 82מ יורו לשנה, כאשר בהרבה מקומות אחרים ראיתי סכומים שקרובים יותר ל100מ. אז אולי זה פערים של בונוסים סטנדרטיים מול שכר בסיס וכו', אבל מקסימום אפשר להעלות 10%+ למעלה בכל המספרים. את התמונה הגדולה זה לא משנה]

14. yonmu Member

בכל מקרה, אם כבר נתוני משכורות:

מתוך 82מ יורו (נניח) שמילאן שילמה בעונה האחרונה -
    9.25 לרומניולי שמסיים חוזה (או ישאר ויחתום על חוזה זול בהרבה).
    9 לזלטאן שמסיים חוזה (כנ"ל, מי יודע).
    5.5 לפלורנצי שמסיים השאלה (אני אשמח שישאר, אבל אם זה יקרה זה כנראה בחוזה קטן בהרבה).
    4.5 לבקיוקו שאין סיבה שימשיך כאן (אם כי טכנית שאלנו אותו לשנתיים, אז לא בטוח מה הפרטים שם).
    4 לקסי שמסיים חוזה (לצערי).
    3 לקסטיחו שיהיה מוזר מאוד אם יתקע כאן גם הקיץ.
    1.3 למיראנטה שמסיים חוזה.
    0.6 לד.מאלדיני שלא אמור להמשיך כאן.

37מ (45%) שאמורים לרדת מהעלות, וכל זה בעלות מקצועית כמעט אפסית.
    רנאטו 5, פלורנצי 3, פובגה 0.5, אדלי 0.8, פליצרי 0.7 -> השלמנו את הפער המקצועי ונשארנו עם חסכון של 27מ במשכורות.

לסיכום: המצב בסגל בריא - גם בגילאי הסגל, גם בטווחי החוזים וגם בעלויות שלהם.
    אם משווים את זה למה שרואים במועדונים כמו ברצלונה, מנצ'סטר יונייטד או יובנטוס - זה לגמרי משהו שאמור למשוך משקיע נבון. אז נכון שבפרמטרים אחרים (אצטדיון!) למועדונים אחרים יש יתרונות, אבל המצב הנוכחי של מילאן גם הוא יתרון, ואולי יותר משמעותי.

15. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

לכל ענף יש את הסיכון שלו כמובן, כי אין השקעה בלי סיכון, אבל בהינתן מיתון, תרחיש סביר בעולם הכלכלי של היום ועליית ריבית, מילאן, כמו אינטר, יכולה להיות בבעיה קשה. קראתי איפשהו שמילאן, החובות שלה מסתכמים בכ-660 מיליון דולר ושל אינטר ב-700 מיליון. כל העלאה של 1% בריבית זה עוד 60-70 מיליון חוב לקבוצות הנ"ל, לא סכום שיש להקל בו חשבון. אני חושב שהסכומים שחברות PE נכנסות לכדורגל הם לא פחות מהזויים כיום, ויכולים להיגמר במפח נפש מאוד גדול.

מצב נושא:
הנושא נעול.