מילאן 2021-2022 :: עקב בצד אגודל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י yonmu, ‏18/8/21.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז למה היא קשורה? אם אתה נותן חוזים הזויים, לשחקנים הזויים, אז ברור שלא יהיה לך כסף נזיל. שחקנים שלא משחקים דקה אחת במשך עונה שלמה, ולא כי הם פצועים, ולא כי הם לא טובים, אלא סתם פשוט גמורים, אהמ קולארוב אהמ, מקבלים 3 מיליון אירו זה נראה לך הגיוני? באיזה עולם? אם זה לא ניהול שערורייתי וזריקת כסף משוועת מה כן? הניהול חייב להיות יותר מקצועני, ואם יש משהו שבמילאן עשו טוב זה שהם לא שמו שחקני ספסל עם משכורות עתק, ועוד כאלו שסיימו את הקריירה או ממש לקראת סופה - על השחקן אתה צריך לשים שחקנים רעבים, צעירים יותר, צעירים פחות, שהמשכורת תהיה בהתאם כך שכל פעם שהם ישחקו, כל אלמנט חיובי, יביא להם עוד בשכר/בונוסים. וזה עבד לטובתם בינגו השנה.

2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן אבל אם אני לוקח את כל השמות שכתבת, יש שלושה, שאני ציינתי אותם בעצמי, שגם אם שנה הבאה יהיו פחות טובים, יהיה להם ביקוש מצוין ושווי גבוה: מניאן, תיאו, לאאו. כל השאר כלל לא בטוח. טומורי, קלולו, קלבריה, בנאסר, סלמייקרס עונה פחות טובה ואף אחד מהם לא שווה יותר מחד ספרתי גבוה במקרה הטוב ברמת המיליונים. עונה גרועה והם יכולים לעבור בלחץ בהשאלה. זה בדיוק העניין, יש למילאן 3 שחקני טוב, שגם בעונה פחות טובה הקבוצה יכולה למכור אותם ב-50+ מיליון, וזהו, זה נגמר שם. עכשיו באינטר המצב יותר טוב? לא. בארלה. לאוטארו. באסטוני. סקריניאר. האם לשאר השחקנים שציינת יש פוטנציאל להתפתח? לגמרי כן, וגם לא כולם (לדוגמא סלמייקרס, בנאסר, קלאבריה - לא רואה אותם מגיעים לשום מקום מעבר למילאן הנוכחית (אלא אם יובה נחשב טופ?) ואני די חושב שהם ספציפית בפיק הקריירה שלהם, מקרה אופטימלי מבחינתם זה מעבר לקבוצת אמצע טבלה באנגליה בשביל כסף ואולי מילאן תעשה על מישהו מהם אקזיט, אבל טומורי וקלולו יכולים פתאום לקפוץ לך לאיזה ריאל עם עוד עונה גדולה, בשקט) הרבה יותר ממה שיש לסגל של אינטר במכלול להתפתח. טונאלי אגב, זו היתה העונה היחידה שהוא היה בה טוב, וגם הטוב הזה, בואו נגיד את האמת - הגיע באפריל+מאי. לפני כן הוא היה על תקן נעלם/פלופ, כך שחובת ההוכחה היא עכשיו עליו להוכיח שזה לא משהו חד פעמי.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבעיה הכי גדולה עם השחקנים האלה זה שברגע שמתחיל המשא ומתן, הראש שלהם לא במגרש, וברוב הפעמים בשניה הזאת נגמרת להם העונה כי ברגע שהם מקבלים את החוזה החדש הם גם מורידים רגל מהגז לעונה הנוכחית.

אגב אני באמת חושב - שהחלק הארי מהמכירה - מסך של 1.1 מיליארד דולר - מגיע מעצם השם "מילאן", המוניטין העולמי ו-7 זכיות באליפות אירופה. עובדתית, כלכלית, שום הערכה בספרים, לא מצדיקה 1.1 מיליארד למילאן, ולמען הסר ספק, לא אינטר ולא אף קבוצה שהיא לא יובה.

נערך לאחרונה ב: ‏1/6/22
  4. Alta Tensione Member

שמע - לא יודע איך להגיד את זה בלי שתפגע - אבל אתה לא בעניינים.

בנאסר היה רוב העונה שחקן שהתנדנד בין ההרכב לספסל ואין סיכוי שאתה מעיף אותו בפחות מ-30-35.
    אותו כנ"ל סלמייקרס, רק שאצלו זה יותר בכיוון של 18-20.

על טונאלי אתה אומר את מה שאתה אומר כי זה מה שראית בהילייטס - את הגולים. הוא היה מפלצתי כל העונה בעוד דברים שקשר עושה - שזה לחלץ כדורים, לצאת קדימה, לבנות התקפות. גם אם יחווה סוג של ירידה אין סיכוי שאתה מוכר אותו בפחות מ-35-40. בטח שבלון נפוח כמו לוקאטלי שומר על הערך שלו גם אחרי העונה האחרונה.

5. SerieA Il Capitano

טונאלי בגילי ועם הפוטנציאל זה מסוג השחקנים שקבוצה אנגלית תשלם עליו 70 מיליון אבל זה לא ממש רלוונטי כי הוא לא יילך לשום מקום.

6. yonmu Member

אז נראה שזה רשמי ומילאן נמכרה לרדבירד. 70% בבעלות רדבירד, 30% בבעלות אליוט, שווי כולל של 1.3B$.
    משעשע לחשוב שבסופו של דבר המועדון ההיסטורי הזה שווה כמו יוניקורן הייטק חדש וקטן.
    30 שנה ברלוסקוני, ופתאום תוך 5 שנים אנחנו רואים עוד 3 בעלים חדשים. נקווה שיהיו כמו הקודמים.

@עומר בהינתן מיתון כל השקעה עשויה להתרסק. אפשר לפקפק ככלל בקונספט של 'השקעה בכדורגל אירופאי', אבל בתוך עולם הכדורגל האירופאי, מילאן 2022 היא אחת הרכישות הכי יציבות והגיוניות שאפשר להסתכל עליהן. נכון שאין אצטדיון, אבל כמעט ואין חוב, הקבוצה הישגית, השחקנים הצעירים (הרבה יותר ממה שציינת) מבטיחים ובעלי ערך גבוה, החוזים נמוכים.

אני לא לגמרי מבין כלכלית מה זה 'שווי אמיתי'. שווי לפיו אפשר לעשות 3% רווח על ההשקעה בסיכון אפסי?
    זה נכון כשמסתכלים על כדורגל כהשקעה בלבד, אבל זה אוביקטיבית לא נכון כי לכדורגל יש ערך מחוץ לזה. עבור שייחים ואוליגרכים (ומי יודע, אולי בהמשך גם אקזיטיסטים) כדרוגל זו הדרך להתברג לתוך אירופה בצורה פופולרית. באותו מובן אפשר להגיד שיהלום אף פעם לא שווה את הערך שלו. ברגע שיש אנשים שירצו את המועדון בלי קשר לכסף שאפשר להפיק ממנו - זה משפיע על 'הכסף שאפשר להפיק ממנו' גם לטובת גופים כלכליים נטו.

אם כבר, מעניין להשוות את העלות של מילאן למועדונים אחרים:
    מילאן 1.3B$ בעוד צ'לסי נמכרה לאחרונה תמורת 3.2B$. זה שם את השווי של צ'לסי בפי 2.5 מזה של מילאן.
    מותגית אין ספק שמילאן זה מועדון 'גדול' יותר, אבל ברמת הסגל (אם לשפוט בשטחיות לפי TMW) מילאן על כמעט 500M יורו וצ'לסי מעל 850M.
    לזה צריך להוסיף את הפער בין אנגליה ולונדון לאיטליה ומילאנו, וכמובן הפער הגדול ביותר - 1.5M$ (בערך) השווי של הסטמפורד ברידג'.

בקיצור, בהערכה גסה:
    מילאן שווה 1.3B$ סך הכל: 600M$ בסגל, 600B$ על המותג, וכנראה <100M$ על הנכסים (מילאנלו).
    צ'לסי שווה 3.2B$ סך הכל: 1B$ בסגל, >1.5B$ על האצטדיון, ו~600B$ על המותג.

7. yonmu Member

ומקצועית על המכירה:
    אני עדיין מצולק מתקופת לי - העברות ברבאק עם מעט מאוד מחשבה והרבה מאוד רעש.
    זה הביא לתקופה מחורבנת מאוד שדרשה הרבה זמן ועבודה לצאת ממנה.
    אז כן, בעלים חדש זה בדרך כלל בשורה משמחת של 'יהיה כסף לרכש', אבל מבחינתי זה בא עם סיכון לא קטן.

המטרה הראשונה היא לשמור על ההנהלה הזו - מאלדיני, מסארה, פיולי וכו'.
    המטרה השנייה היא לשמור על השלד של הסגל הזה - מניאן, קלולו, טומורי, קלבריה, תיאו, טונאלי, לאאו.
    המטרה השלישית היא לא להיחלש - תחליף לקסי (רנאטו), תחליף לזלטאן (אוריגי), תחליף לרומניולי (גאביה?), החתמת פלורנצי ומסיאס.
    ורק אז מגיעים לחלק שדורש כסף אמיתי - שדרוג אמיתי של הסגל עם 2-3 שחקני הרכב חדשים.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  8. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אליוט הלוו לרדבירד 600M בשביל הרכישה. הם עדיין שם ואין כל כך מה לדאוג לדעתי.

9. DRORIKO Member

אפילו ביובה אין מה לעשות איתם

10. yonmu Member

סלמיקרס, בנאסר וקלבריה הם שחקנים שונים לגמרי. לא מבין איך אפשר לשים אותם באותה קבוצה.
    קלבריה הוא כבר עכשיו התוצר השלם. מגן סולידי ויציב, טוב בהגנה ועם תרומה התקפית סבירה. אם נשים אותו בליברפול במקום טרנט זה יפגע בביצועים של הקבוצה כי הוא לא יתן את מה שמגן התקפי נותן, אבל אם נשים אותו בריאל במקום קרבחל הוא לא יראה פחות טוב. שימו אותו ביובה והוא באנקר בהרכב ומשפר את ההגנה משמעותית.
    סלמיקרס עדיין צעיר ויכול להתפתח אבל הרושם שהוא נותן הוא שלא מדובר בעילוי התקפי גדול. נראה כמו שחקן שכל קבוצת טופ תרצה בסגל וכל מאמן ישמח להעלות אותו במקום שחקן התקפה מובהק כשצריך לשמור על התוצאה. לדעתי יש לו סיכוי להפוך לשחקן משמעותי יותר בתור ווינג-בק, אגב.
    בנאסר כבר הראה פוטנציאל רציני גם לפני מילאן ולעיתים נדירות מדי במילאן, אבל בין ההעדרויות (8מ העונה, 22מ בעונה הקודמת) הוא עדיין לא הצליח לתפוס לעצמו מקום כבאנקר בהרכב, כשבמקביל טונאלי מתקדם והוא צריך להתחרות עם דיאז וקסי. אז הוא בהחלט לא במקום שאליו הגיעו תיאו, לאאו או טונאלי, אבל הוא לגמרי לא כשלון ואני חושב שרוב אוהדי מילאן ישמחו לפתוח את העונה הבאה כשהוא נחשב שחקן הרכב.

בקיצור: 30מ על קלבריה, 20 על בנאסר, 10 על סלמיקרס - ואם זה תלוי בי אני מסרב לשלושת ההצעות. במחיר כפול... כנראה שהתשובה תשתנה.

11. DRORIKO Member

מי קבע שקלאבריה יהיה ״באנקר״ בהרכב אצלנו? בכדורגל של ימינו אתה חייב מגן שיתרום התקפית, אתם לקחתם אליפות עם אחד כזה. דה שיליו(לפחות עד העונה האחרונה) ודנילו עושים הגנה לא פחות טוב מקלאבריה ועדיין קוואד קיבל עליהם עדיפות בהרכב. זה גם לא שקוואד הוא איזה חור, הוא עושה הגנה טוב, גם אם לפעמים יש לו נטיה לשטויות.

12. yonmu Member

@DRORIKO אף אחד לא קבע. אני הבעתי את דעתי.
    קלבריה, דנילו ודה-שיליו עם סטטיסטיקה התקפית די זהה - שער/בישול לכל 500~ דקות.
    לקוואדרדו קשה להשוות כי הוא משחק בכמה עמדות, ולדעתי, עם כל ההערכה אליו, הוא לא שחקן שאמור לשחק מגן ברביעייה הגנתית.
    צריך לבדוק את זה קצת יותר רציני אבל ככל הזכור לי אתם סופגים הרבה ומאבדים נקודות בתדירות גבוהה כשמנסים לעשות ממנו כזה. הרביעייה מצ'לסי, שני השערים האחרונים ב3-0 מויאריאל, ועוד. הרחבה בזה כבר שייכת לדיון של יובה.

קלבריה לא איזה עילוי היסטורי, אבל הוא סביר התקפית ועושה את העבודה ההגנתית מעולה גם כשצריך לחפות על הפריצות של תיאו.
    מעבר לזה, במבט רחב יותר - ההגנה של מילאן העונה היתה מעולה. כל חמישיית מניאן-קלבריה-טומורי-קלולו-תיאו מחזיקה מניות בהגנה הטובה בליגה (יחד עם נאפולי) שהביאה סקודטו.

13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה מתמחר את בנאסר ב-30 מיליון ואני לא בעניינים? 30 מיליון זה מחיר שאני מעיף את דאמפריז והוא שחקן הרכב קבוע עם מספרים...

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין חוב למילאן? על מה אתה מדבר? 660 מיליון דולר...אם זו השקעה יציבה, אז וואלה העולם מקום סופר עשיר ולא מלא בחובות
    Top 10 European clubs with most debt in 2022

15. yonmu Member

@עומר אני חושב שרוב מוחלט של אוהדי מילאן לא ימכור את בנאסר בסכום שנמוך משמעותית מ30מ.
    גם אם הוא עדיין לא תפס מקום בהרכב וגם אם הוא לא נותן תרומה קבועה.

לא יודע מאיפה הנתון בלינק ששלפת אבל הוא לגמרי לא עושה הגיון. פורסם כמה פעמים שמילאן סגרה את החוב שלה. זה כנראה מתבסס על איזו צורת חישוב מוזרה שלא רלוונטית לשום דבר. מעבר לזה, כתוב שם 666מ יורו. לפי זה העסקה עם רדבירד לא הגיונית בשום צורה.

וכן, מילאן השקעה יציבה לגמרי. רדבירד כנראה שמו 800מ יורו על 70% ממילאן, לפי הפרסומים.
    במבט כלכלי נטו - אפשר לקנות את מילאן, למכור את השחקנים הנ"ל (300-400M יורו), לשחרר שחקנים יקרים, להעמיד קבוצה עם תקציב שכר של 50M יורו ותוך שנה למצוא קונה שמחפש את המותג האירופאי ולצאת ברווח.

מצב נושא:
הנושא נעול.