מכבי חיפה - הצלחה אירופאית גם בנוער

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שגיא, ‏22/2/03.

1. שגיא Guest

קבוצת הנוער של מכבי חיפה, נמצאת בימים אלה באיטליה, שם היא משתתפת בטורניר יוקרתי עם קבוצות מגבילות מרחבי אירופה.
    הטורניר היורקתי, כולל את מכבי חיפה בפעם השלישית ברציפות, ומשתתפות בו קבוצות כגון אינטר וביירן מינכן, כמובן קבוצות הנוער של המועדון.

מכבי חיפה פתחה את הטורניר עם ניצחון 1-0, על טרננה.

המשחק השני נערך מול ביירן מינכן, ונגמר בתוצאה שהדהימה אפילו את מכבי חיפה, ניצחון גדול 3-1 על באיירן!
    היום חיפה שיחקה מול זוכת הטורניר בשנה שעברה והפייבוריטית, אינטר, וגם אותה ניצחה! 2-1 לירוקים, מצמד של ערן לוי.
    שלושה נצחונות, ו9 נקודות, העלו את מכבי חיפה לשלב הבא, שמינית הגמר, מהמקום הראשון כמובן.
    את כל זה עשתה מכבי חיפה ללא 5 שחקני הרכב ראשון שנשארו בארץ, בינהם אסי אברהמי הקשר, ודקל קינן הבלם.

ערן לוי, שכבש עד כה 4 שערים ב3 משחקים מתוך 6 שכבשה מכבי חיפה, נחשב לאחד המצטיינים בטורניר, ומכבי חיפה כמובן למפתיעת הטורניר.
    מלבד 4 השערים של ערן לוי כבשו גם שי בירוק ואיציק בן חמו, שער אחד לכל אחד בטורניר

אז אנחנו רואים שקבוצת הבוגרים לא לבד, אחרי ההצלה בליגת האלופות, מגיעה קבוצת הנוער ומדהימה קבוצות נוער חזקות ביותר, מהשורה הראשונה.

אז יש עתיד ירוק?

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל מזל טוב לחיפה...
    אם רק הבוגרים היו משחקים עכשיו כמו הנוער..
    נראה לי שזה כבר מוריד את זה שיגידו שלחיפה אין נוער טוב..

3. Julian Joachim Member

מה בדיוק המסגרת?

סתם ידידות?

4. Emil Member

יכול להיות שלחיפה יש נוער הכי טוב בארץ, אבל עם כל הכבוד, השחקן הכי טוב שהצלחתם להוציא זה ערן לוי, ויש לו יותר ג'ל מאשר כדורגל...ואני באמת לא מבין את זה...
    פשוט שחקנים אצלכם לא מקבלים צ'אנסים

5. שגיא Guest

חחח
    גם פה?!
    די, הג'ל הזה עושה בצפר לקבוצות נוער מעולות!
    אז די!

ופולדש, הטורניר זה מאוד יוקרתי לנוער, כבר הרבה מאוד שנים שהוא נערך, בקרב קבוצות נוער מצויינות.
    הטורניר נקרא "קרנבל", ולפי מה שהבנתי זה הרבה יותר מסתם ידידות.

6. Ariel Member

זה טורניר לא משנה יוקרתי או לא אבל זה טורניר.

זה מזכיר לי את טורניר השלום
    בערך כמו הטורניר הזה
    שביתר ניצחה את רומא 0-1
    עשו רעש וצילצולים
    וביתר אפילו לא סיימו בין 3 הראשונות בארץ

אז לא לעשות דרמה מכל דבר
    אולי יהיו שחקנים גדולים מהנוער של מכבי חיפה בעתיד(ואני בטוח שיהיו)
    אבל לא צריך לעשות רעש.

7. שגיא Guest

אתם צריכםי להבין...
    זה בכלל לא כמו טורניר השלום, שכשמו, התרכז יותר בשלום מאשר בכדורגל.

זה טורניר יוקרתי מאוד, קחו למשל את טורניר אמסרדטם כדוגמא, משהו כזה, רק הרבה יותר גדול, ועם קבוצות נוער.
    קבוצות משחקות בהרכבים מלאים, ובאים לשחק כדורגל, לא לשום דבר אחר.
    הניצחונות האלה אומרים משהו, אחרי שבשנה הראשונה חיפה ספגה תבוסות, בעונה השניה של בטורניר הצליחה לגנוב כמה נקודות, ובשנה השלישית שלה והנוכחית, כבר 3 נצחונות מ3 משחקים, ומול קבוצות כבאיירן ואינטר.
    אני לא זאת דבר של מה בכך.

8. Fernando Cavenaghi Member

אם הם כל כך טובים למה לא רואים אותם מדי פעם בבוגרים? איך זה שלחיפה אין כמעט שחקנים שעולים מהנוער? אולי זה מזל בטורניר, אולי זה דור טוב שיתחלף מהר (הנוער לא נשארים הרבה נוער). אבל עד שאני לא רואה אותם משחקים (היו לחיפה הרבה משחקים לא חשובים בשנתיים האחרונות) אני לא מאמין.

9. ®No FeAR® Member

מכבי חיפה מצליחה ככה כי אין הרבה קבוצות ברמה גבוהה בצפון
    וכל השחקנים הטובים ביותר באיזור (חיפה,קריות,עכו,נהריה,קיבוצים כפרים נשר טירה ועוד..) מגיעים לשם.. מכל השחקנים האלו לוקחים את ה22 הטובים ביותר והינה לכם קבוצה מעולה

אבל כנראה שהלחץ להביא תארים בבוגרים לא נותן למאמנים של חיפה את הפריבילגיה של להביא שחקנים מהנוער טובים כמה שיהיו עד שהם ישתפתפו ויתרגלו לקצב המשחק הבוגרים של חיפה ימצאו את עצמם הרחק מאחור ואז הקהל ידרוש את ראשו של המאמן ואז המאמן מאבד את מקור הפרנסה שלו..
    אז למה לו להביא שחקנים מהנוער שאפשר לקנות את השחקנים הטובים בארץ?

10. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

שי בירוק ? מתי הוא הגיע לשם ? שבת שעברה הוא היה בבאר-שבע כדי לשחק עם קבוצת הנוער של חיפה(מה זה כמה קבוצות נוער ? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx ) מול הנוער של ב"ש

11. Ariel Member

אגב שי בירוק אפשר לקרוא לו גם רכש
    מכבי חיפה רכשה אותו מביתר טוברוק נתניה

12. שגיא Guest

מה?!
    כל הקבוצה יצאה אחרי המחזור האחרון לאטליה על מנת להשתתף בטורניר...
    מן הסתם שי בירוק חלק מהקבוצה.

13. AFC Member

טוב, מחלקת הנוער של מכבי חיפה חזקה כל כך משום שהם רוכשים שחקנים למחלקת הנוער שלהם, לא מגדלים אותם. זה עוד חלק ממזימתו של שחר ליצור מעין תחושה שעדיין נותרה איזושהי מהות או תוכן כלשהו במועדון, או בשפת הרחוב "נשמה". כן כן, קשה להאמין, אבל השחקנים האלו לא גדלו בנערים של חיפה והזילו ריר על המחשבה של לשחק בבוגרים, אלא פשוט שחקנים עם חוזים שמנים. כמו הבוגרים.

14. ®No FeAR® Member

מזה רכש בנוער
    למה מישהו אמר ששחקן חייב לשחק באגודה מגיל טרום ג' ועד לשנה שנייה בנוער
    בשביל שיחשיבו אותו שחקן מחלקת נוער?
    הוא יכול להגיע בנערים א או נערים ב ועדיין הוא ייחשב תוצר מחלקת הנוער של האגודה

15. שגיא Guest

תעשה לי, לך ולכולנו טובה, ואל תדבר שטויות!
    הרוב המוחלט של שחקני הנוער במכבי חיפה ירוקים, מלבד אולי אחד או שניים, כדוגמת שי בירוק...