מכבי חיפה לעונת 2003-2004, עדיין הקבוצה הכי טובה בארץ:

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ilan, ‏15/7/03.

1. Ilan Member

טוב בגלל שמלא זמן לא כתבתי משהו שהוא לא קשור לשטויות ( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx ) החלטתי לפתוח את הדיון הזה שבו אני אסביר ואראה למה מכבי חיפה היא הקבוצה הטובה בארץ. :wink: בדיון הנ"ל אני ישווה אותה למכבי ת"א האלופה וכך תבינו למה חיפה היא הקבוצה הכי טובה ופייבוריטית ברורה לאליפות, יותר ממכבי ת"א.

נתחיל בעמדת השוער, למכבי חיפה ומכבי ת"א בהחלט יש שיווין בעמדה הזאת, לחיפה סוף סוף יש שוער נורמלי, במקרה וניר לא יפצע אז תוך כמה חודשים הוא יחזור להיות השוער הכי טוב בארץ (אולי אחרי אלימלך), אבל בכל מקרה, בשתי הקבוצות יש שוערים מצויינים.
    תיקו.

נעבור להגנה, דווקא פה אני חושב שיש למכבי יתרון אבל לא כזה ברור, אני לא יודע מה איתכם אני לא מתרשם מטל בן חיים, סטרול, ברומר ושות', אבל אני מסכים שעם החיזוק שמכבי תביא יהיה לה הגנה יותר טובה מההגנה של חיפה, בכל מקרה מכבי ת"א לוקחת פה בגלל שחיפה כרגיל לא משפרת את ההגנה שלה וממשיכה (כנראה) להיות תלויה ביכולת של אריק אג'יפור, שחקן דיי לא יציב, בנוסף שאר שחקני ההגנה לא הופכים להיות צעירים יותר ועדיין איתן עזרייה לא יהיה המושיע של חיפה בהגנה, מסקנה- 1-0 למכבי ת"א.

בקישור... אוו בקישור לשתי הקבוצות יש שחקנים מצויינים, אבל אין לי בכלל ספק שחיפה פה חזקה משמעותית ממכבי ת"א. בעוד למכבי יש את טל בנין (שאל תדאגו, הוא לא נפצע הרבה זמן, הוא כבר ידאג להיפצע במשך העונה), את ברוך דגו שאני בכלל לא מבין מה אנשים תוספים ממנו, שחקן שרק חוזר מפציעה וסימן שאלה גדול (בידיוק כמו דוידוביץ'), את אבי נימני שהוכיח שהוא שחקן גדול בסוף העונה שעברה, וגם ברונו רייס, ששוב- אולי זה רק אני, אבל אני לא חושב שהוא שחקן כ"כ גדול כמו שהתקשורת עשתה אותו. שחקן טוב ויעיל אבל ממש לא מדהים- מסקנה- למכבי יש קישור חזק, אבל חכו עד שתראו את של חיפה...
    אצל חיפה ז'וטא ופראלייה הזקנים עזבו, באדיר ישראלביץ' בדרך החוצה ואפילו חורחה לא בטוח, אבל אם ניקח בחשבון את הסגל כיום אז המסקנה היא שלחיפה יש קישור אחורי בסימן שאלה גדול (חורחה קשר אחורי? אין לאף אחד מושג אם הוא באמת יודע לשחק בתפקיד של ז'וטא), בנוסף באדיר הראה לנו שאין לו קשר לקשר אחורי וגם לקבוצה קשה מאוד להיות תלויה ביכולת הלא יציבה שלו. יש לחיפה בעיה קטנה פה, אבל כידוע היא הולכת להביא קשר אחורי זר. אז אומנם פה מכבי מנצחת, אבל אין לי ספק שבקישור הקידמי יש לחיפה יתרון גדול, ג'ובאני רוסו, מיכאל זנדברג, עידן טל (שלא ממש קישור קידמי, אבל קשר), וגם אולי עומר בוקסמבוים צריכים לעשות את ההבדל מהקישור של מכבי ת"א. מיכאל זנדברג קשר התקפי שרק משתפר, ג'ובאני רוסו זה ג'ובאני רוסו, עידן טל הראה לנו בסיום העונה שהוא יודע להבקיע ולהיות יעיל מאוד, ובוקסמבוים עוד לא ממש הוכיח את עצמו, אבל בתור אחד שעולה מן הספסל הוא יכול להיות נחמד, תוסיפו לזה את חורחה (ששוב, אין לאף אחד מושג איך חיפה תשחק איתו, כנראה שבעמדה של פראלייה) ותקבלו קישור הכי טוב בארץ, לטעמי כמובן.
    1-1 בין חיפה למכבי ת"א.

התקפה: נכון להיום ההתקפה של מכבי חיפה הרבה יותר טובה, אם למכבי ת"א ביינתים יש את פרוחה וכנראה גולדברג אחרי שתורג'י עזב לבית"ר ירושלים, וידוע שמכבי מחפשת חלוץ, אז למכבי חיפה יש דבר ראשון את דנטה לופז החדש, שאומרים שיש לו פוטנצייל אדיר, נחייה ונראה, זה ממשיך עם יניב קטן- שחקן מאוד לא יציב ומאוד מוכשר, ספק חלוץ אבל זה בדר"כ העמדה שהוא משחק, ליד החלוצים בצדדים, ונוסף להם אליניב ברדה שגם אני בהתחלה התפלאתי איך מביאים שחקן כזה לחיפה בכ"כ הרבה כסף, שחקן שממש לא הוכיח את עצמו, אבל היכולת הטובה שלו בחיפה הפתיעה אותי ואני מאוד מקווה ששנה הבאה תיהיה שנת הפריצה שלו. בקיצור, מכבי חיפה מנצחת פה.
    2-1 לחיפה, אומנם בקושי, אבל עדיין מכבי חיפה יותר טובה.

תוסיפו לזה את העובדה כי מכבי חיפה הרבה יותר רעבה (מה לעשות זה עובדה, קבוצה שלא לקחה אליפות משחקת ברצון יותר גדול מאשר קבוצה שבעה שלקחה אליפות), תוסיפו לזה את העובדה כי שום כבר לא יהיה על הקווים, אף אחד באמת לא יודע איך יהיה רוני לוי אבל זה הימור שיכול להצליח יפה, ובסוף תבינו למה גם הפעם יהיה קרב מעניין, שהטובה תנצח (והטובה זה מכבי חיפה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ).

מה אתם חושבים? מבחינת סגל של מי הסגל היותר טוב? יש למישהו ספקות בכך שלמכבי חיפה יש סגל יותר טוב?

2. AFC Member

אני חושב שאתה צריך להתרכז במתמטיקה.

נו יאללה תנעלו את הדיון.

3. Jerson Member

למה לנעול ? :?: :?

4. Thierry Henry Member

כל מה שכתבת שם הוא שטות אחת גדולה..
    מכבי חיפה יותר טובה בקישור? :
    ברוך דגו אם ישאר אחד הקשרים הטובים בארץ, למכבי ת"א קשר אחורי נפלא, מרכזיים נפלאים (לפעמים נימני וגם בנין). הגנה לא טובה כרגע? מה עם פיינטסיל?
    טל בן חיים שתפסו ממנו ממש הרבה בעונה הולפת? אולי בברומר אתה צודק.
    התקפה - לא יודע. פרוחננקובס ממש בלתי-יציב, וכשנימני שם הוא עושה את העבודה. אבל מצד שני, מי יש למכבי חיפה שוב? רק דנטה לופז. זהו. כל השאר חלוצים שגמרו את הסוס!..

5. אסי אדו Member

הכותרת שלך שמכבי חיפ* עדיין (!!!!) הקבוצה הטובה בישראל...
    מעניין אותי פשוט איך עדין אם לא זכור לי מתי היא הייתה הכי טובה בארץ?? לפני שנתיים? ואני גם בספק...
    אני באמת שונא את שתי הקבוצות גם את המגעילים הצהובים כחולי* של ת"א וגם חיפ*...
    למרות שאת תל אבי* אני שונא בהרבה הם בכל זאת קבוצה יותר טובה ולא בקצת...
    עם כל הצער שבדבר תל אבי* הם הקבוצה הפייבוריטית ביותר...
    ואם כבר מדברים דוידוביץ' שוער בהרבה יותר טוב משטראובר אבל זה תלוי איך הוא יחזור אחרי כזו טראומה...

6. Jerson Member

מ* א*ה רו*ה ?

7. אסי אדו Member

חחחחח קשה לי לכתוב מחמאות בצירוף עם שם הקבוצה המלא
    הבנ*?
    [=

8. Ilan Member

וידוקה יא חתיכת ילד אפס. זין אם אני לא מציף מעכשיו את הפורום בשטויות.

9. ליהי Member

חחחח ג'רסון....
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

טוב התגובה שלי בנושא: אילן,אתה על בטוח סובייקטיבי להחריד בהודעת פתיחה שלך, אבל שלא תטעה- אני לא חושבת שאתה טועה, אני חושבת שאתה מגזים.
    מכבי חיפה היא אולי לא הקבוצה הכי טובה בארץ, אבל היא בהחלט נותנת פייט מצויין למכבי ת"א. זה לא שמכבי ת"א בהרבה יותר טובה ממנה, אם בכלל.
    כולם מציינים כמה חיפה נחלשה בגלל העזיבה של ז'אוטאטאס ושוכחים שעונת המלפפונים עוד לא נגמרה ואף אחד לא יודע מי יחליף את ז'וטה (ואולי הוא יהיה יותר טוב ממנו אפילו, כי כבר נודע לנו שמדובר בשחקן זר,כך שאי אפשר ממש לדעת). מכבי חיפה לא עולה על מכבי ת"א בכל פרמנט, ממש לא, אבל את אותו הדבר אפשר גם להגיד בכיוון הנגדי. יחסי הכוחות די שווים, לפחות איך שזה נראה עכשיו.

10. Jerson Member

ליהי צודקת בערך.....או איך אומרים בשפה האיסוקרית - אני את !

ואילן אחי יא מחבל אתה לא צריך לקחת אישי כל דבר...

11. Ilan Member

טל בן חיים שחקן טוב, אבל דיי אוברייטד. גם אני לא גיבשתי דעה ברורה עליו אבל מה שבטוח הוא אוברייטד בצורה דיי מרשימה, אני בטוח שאם הוא היה משחק באשדוד למשל הוא לא היה בנבחרת ולא כלום. פשוט זה שילוב של מזל והעובדה שהוא משחק במכבי ת"א. בקשר לברומר, אתה מסכים איתי אז אין מה להתווכח, בקשר לפניינטסיל, שחכתי אותו- מגן מצויין, אבל כבר אמרתי שבהגנה מכבי עדיפה.
    בקשר לקישור, איזה קישור יש למכבי? ברונו רייס האוברייטד הכי גדול של השנה? או טל בנין שנתן עונה גרועה עד לאמצע העונה ורק אז נזכר לשחק? ברוך דגו שאין לך מושג איך הוא יחזור מהפציעה וגם לפני זה הוא היה יותר מידי מוערך, הוא שחקן חלש מאוד מבחינה פיזית ואין לו דריבלים שיחפו על זה- כמו שלבניון יש, פשוט הוא שחקן מוכשר אבל לא יותר מזה. אבי נימני זה אבי נימני, קשר מצויין כאשר הוא מתאים את עצמו לקבוצה, אבל אתה מודע לזה שזה לא יקרה כל העונה הבאה.

12. AFC Member

14 מילים, עם כל כך הרבה טמטום שדחוס לתוכן.

ההודעה הזאת כל כך טיפוסית לך, אילן. אתה יודע שכל הטופיק האדיוטי שפתחת על ההשוואה בין חיפה לת"א הוא פשוט ספאם ומתאים לפורומים אחרים שמותאמים לרמה שלך - כמו מכבי חיפה אונליין או פורום הספארי הרשמי, ובמקום לנסות להוכיח לי שהיתה איזושהי פואנטה בדיון, להסיט את הדיון לכיוון אחר או אפילו להתנצל, אתה בוחר בהתקפה הזאת.

אני לא יודע מה איתך, אבל הכינוי "אפס" ממש לא מזיז לי. כך זה היה תמיד - את כותב משהו בסגנון "בית"ר המסכנה", אני מביא לך 1001 נקודות שונות מדוע זה לא נכון - ואתה בוחר באחת מן הדרכים הבאות : לענות בשורה אחת על איזה חלק שולי בהודעה, או כמובן לצאת בהתקפה מלאת החוכמה הזאת, כפי שמוצג לעיל. עוד לא נולד היום שבו תקבל ממני ביצה סרוחה לפנים ותצליח להגיב כמו שצריך.

כשחושבים על זה, עד היום לא כתבת הודעה אחת על כדורגל בפורום הזה, אלא אם כן זה קשור לירידה על בית"ר. שאר ההודעות שלך הן בפורום אוף-טופיק, שם אפשר לפתוח דיונים איכותיים על העצומה נגד בנצור והדיון של אסף. פייס איט, אילן, אתה ספאמר.

אני מרגיש די טפשי על כך שרשמתי כל כך הרבה - הרי ברור שעוד מעט תבוא, תצטט את התגובה שלי ותכתוב שורה אחת מלאה בקללות של ילדים קטנים. תיהנה.