מכבי חיפה- סמל לניהול נכון?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ilan, ‏14/10/02.

1. Ilan Member

הרבה מבקרים את ההנהלה של חיפה, על ניהול כושל- בפרשת הפקס, ביחס לאוהדים, וביחס למה לא?

מצד שני, היא הקבוצה שהרבה קוראים לה- "קבוצה אירופאית", ולא פלא, היא הקבוצה הראשונה שהגיע לליגת האלופות והקבוצה שנכון לעונה יש לה רווחים יפים, חוץ מזה שאולי זה קשור ואולי לא, אבל ממנה יוצאים הרבה שחקנים לאירופה...

אז מה אתם אומרים- ההנהלה של חיפה בראשות יעקב שחר היא הנהלה שצריכה לשמש כמודל לחיקוי או להפך?

---------------------------------------

לדעתי, ההנהלה של חיפה היא ההנהלה הטובה ביותר בארץ, הן מבחינת אירגון, ומבחינת המון דברים נוספים כמו:

1. תשלומים לשחקנים בזמן.

2. אירגון נכון, אני אישית הייתי במשחק הראשון שחיפה אירגנה בליגת האלופות וזה היה אירגון מושלם... ממש כל הכבוד... גם באופ"א שיבחו את חיפה על האירגון הטוב.

3. הדברים הקטנים שההנהלה עושה: הקמת חנות אוהדים, הקמת ערוץ קבוצות ודברים קטנים שמשפיעים רבות.

4. ניהול מורחב- לחיפה יש הרבה בעליי מקצועות, למשל, יועץ לרכש- פיני זהבי, סקאוטינג, וכו'...

-------------------
    אשמח לשמוע את דעתכם, ותגובות דביליות ימחקו.

2. RVN Member

אני לא חושב שזה ניהול מפליא אלה שכל קבוצה היתה עושה את זה (כמו ערוץ הקבוצות, שאם היא לא היתה זוכה באליפויות שלה הוא לא היה קם, ועוד דבר שעזר להם זה שיש להם הכי הרבה אוהדים בארץ : http://www.one.co.il/next.asp?id=30781&Bz=3

3. Ilan Member

שמעו, אני אישית לא מעניין בסקרים האלה, זה שטויות...
    כל פעם זה משתנה...
    אני זוכר שביתר הייתה אלופה אמרו שלה יש את הכי הרבה אוהדים...
    שהפועל ת"א הייתה אלופה בכלל אמרו שיש למכבי ת"א את מספר האוהדים הרב ביותר...
    זה משתנה כל פעם... כי יש את כל הנודדים האלה...

אבל בתכל'ס לחיפה יש פחות אוהדים לדעתי ממכבי ת"א... ואולי מבית"ר.

ובואו נחזור לנושא.

4. ג'רי בית הלוי Member

בקטע של פיני זהבי את טועה..
    כי הוא מועסק ע"י המודעון, פשוט בגלל הקשרים הטובים שיש לו עפ יעקב שחר אז הוא עוזר לקבוצה..

עכשיו:
    בקטע של התשלומים, זה לא רק חיפה, זה גם מכבי ת"א, זה גם הפועל ת"א, זה גם מכבי פתח-תקווה..
    זה סתם אמרת לפי דעתי.

חנות אוהדים- זה לא דבר קטן, זה דבר משמעותי, וגם למכבי ת"א יש את זה, בקריית שלום ובקופות של בלומפילד.

לפי דעתי, ההנהלה של חיפה היא בהחלט הנהלה טובה, אבל רק חומוס. למה אני מתכוון? לזה:
    *הציטוט הזה נערך על-ידי במקצת

אותו דבר על הנהלת חיפה. מרוב שההנהלות שלנו הם גרועות וחובבניות, אנחנו מתרגשים בכל פעם שאנחנו רואים הנהלה סבירה, בזמן שמעבר לחוף, משהו כמו 1,000 ק"מ, יש הנהלות לפחות ברמה הזאת, וכל מה שפחות מזה- לא נחשב אפילו הנהלה. לכן, אל לנו להתרגש.

*ותודו שיש לכם עכשיו חשק לאכול חומוס.

5. Roy Member

ברור שהניהול של חיפה מצויין, אבל בגלל בנאדם אחד, יענקל'ה שחר....

הבנאדם הוא עסקן גדול.... ומצליח להחזיק אימפריה במושגים שלנו כמו מכבי חיפה כמעט לבדו

האנשים שמועסקים הם כמו משתנים X ו-Y ושחר ממנה אותם לפי ראות עיניו
    לכן אל תתפלאו אם אנשים שהוא בוחר הם מתאימים ומנהלים טוב

פרשת הפקס זה טעות אנוש זה לא מראה כלום

אפילו שאם אני הייתי רוצה להראות דוגמא לניהול נכון, חכם ותקין הייתי לוקח את רביעיית המנהלים של הפועל ת"א...
    נטל ההוצאות מחולק בין ארבעה ולא על גב של איש אחד, לכל אחד תפקיד מוגדר, לדוגמא יחסי ציבור, יחסים עם אופ"א, החלק הכספי וכו'....
    היחס הכלכלי יחסית להוצאות והכנסות הוא מהטובים בארץ אם לא הטוב שבהם, ורואים את התוצאות על המגרש...
    חוץ מזה שכל ניהול מחלקת הנוער והילדים, עם ההשקעה גם באלה שלא יצמחו להיות שחקנים הוא דבר נכון והופך ילדים לבני אדם טובים..
    מקבלים חינוך טוב, אלה שבאים מתנאים לא טובים ומבית לא טוב לומדים וחיים בפנימיות של הפועל ומבלים ב"בית האדום" שם מקבלים עזרה ממורים פרטיים ולומדים כמו שצריך...
    ובסה"כ להפועל יש מחלקת נוער מצויינת, מהטובות בארץ

6. יוגב אסולין Guest

אין ספק שהניהול של חיפה הוא ניהול מעולה ומודל לחיקוי.. ואפשר ליראות את זה ע"י דבר אחד..

למרות שחיפה לא זכו 7 שנים בתואר הם תמדי היו עם קבוצה מעולה ותמיד היו בצמרת. ולמרות כל ההפסדים האלה הם לא התפרקו כמו שבית"ר התפרקה. וגם לא ירדו לחשק עם נוער כמו שהפועל ת"א עושה היום או מכבי ת"א.. הם יכלו לשמור על קבוצות מאוד טובה מאוד מאוזנת. הם ידעו להביא שחקנים צעירים. ידעו לעלות את מי שצריך. התבססו על חוליית הגנה חזקה שקיימת הרבה מאוד שנים. ואנשים מקצועים מעולים שהביאו לחיפה את הזרים הכי טובים בארץ. ידעו להפוך את חיפה למוקד שיגור שחקנים מהדרג הראשון לאירופה וכל הדברים האלה הופים אותם למועדון מספר אחד בארץ.

7. ג'רי בית הלוי Member

פה אני דווקא חולק עליך...
    כי אמנם עכשיו זה נראה ככה, אבל עד לפני שנתיים וחצי, חיפה הייתה קבוצה בשיא הלחץ, כל הזמן היה עליה פרשיות, היא הביאה שחקנים מצחיקים, ירדו עליה ועל שחר בעיתונות(הכתבה עליו בשם המשחק), ואפילו הקטע של הצמרת לא הכי נכון. בעונת 97 האי סיימה במקום החמישי, בעונת 98 במקום הרביעי, בעונת 99 היא סיימה במקום השלישי(עם םער עצום ממכבי ת"א, השניה), בעונת 00 היא סיימה במקום השני רק במחזור האחרון.. אם למכבי ת"א זה לא צמרת המקומות האלה, אז למה לחיפה זה כן?

8. AFC Member

rvn, אם תקרא בעיתון אתה תבין שהסקר הזה נערך ע"י מכון שהשתמש ב500 אנשים ש"מייצגים את האוכלוסיה הבוגרת".
    אני מסרב להאמין שאתה באמת חשבת שלמכבי חיפה יש יותר אוהדים מלבית"ר, הקבוצה האהודה בארץ.

רדליון, אין מה להגיד, פשוט מדהים יעקב שחר הזה, אה?

פשוט מדהים. אתה מכיר עוד קבוצות אחרות שמסוגלות לעשות זאת?
    איזה ארגון? אני לא הייתי במשחק, לכן חובת ההוכחה היא עליך.
    אני מבקש את סליחתך אבל ערוץ הקבוצות זה דבר מחפיר ומבייש וזה סתם תרגיל תאב בצע להשגת עוד ועוד כסף. חנות אוהדים אפשר למצוא אפילו בפ"ת ללוזונלנד.
    WTF????
    אז?? לבית"ר, אחת ההנהלות החובבניות בליגה, יש אפסני, מנכ"ל, סקאוט וכו'. זה הופך אותם להנהלה מצויינת?

לפני כמה שנים, כשגחוקידזה (זוכרים אותו??) ירק על שחקן מכבי פ"ת בגמר גביע הטוטו והתעסק עם שחר, שלא לדבר על פרשת החילוף של בניון, שחר היה במעמד אחד המנהלים הגרועים. בשנה שעברה רביעיית התאומימניקים של הפועל הוכתרו למנהלים הטובים ביותר, אבל כשחיפה זכתה באליפות פתאום זה היה שחר. צירוף מקרים משעשע, לא?

9. Ilan Member

וידוקה אמר:

1. תשלומים לשחקנים בזמן
    פשוט מדהים. אתה מכיר עוד קבוצות אחרות שמסוגלות לעשות זאת?

תגובה: כן! אני מכיר ! גם אתה מכיר! זה במקרה המועדון שאתה אוהב, לידעתך הוא לא כל חודש מקבל את הכסף- וזה תלוי בניצחונות, אם למשל בית"ר תפסיד אז פניג'ל ידחה להם את המשכורות ויעשה בלאגן...
    ועל תגיד לי שזה אמצעי ענישה כי זה שטויות, עובדה ששחר לא עושה את זה ותראה איפה בית"ר ואיפה חיפה...

וידוקה כתב:
    אירגון נכון, אני אישית הייתי במשחק הראשון שחיפה אירגנה בליגת האלופות וזה היה אירגון מושלם... ממש כל הכבוד... גם באופ"א שיבחו את חיפה על האירגון הטוב.
    איזה ארגון? אני לא הייתי במשחק, לכן חובת ההוכחה היא עליך.

תגובה: איזה אירגון? זה סיפור שלם כל האירגון אבל אני רק יגיד בקצרה, שזה לא קל להרים בפעם הראשונה את משחקי הבית שלך בחוץ- ועובדה שהיה כתוב בכל העיתונים שאופ"א שיבחה את חיפה על האירגון המצויין- ...
    למשל הדברים הקטנים- שהביאו טלויזיה ענקית והראו משחקים ורגעים יפים של חיפה משתי האליפויות... וזה היה מרגש...
    או כל מיני דברים כאלה, שאין לי כח לפרט.

וידוקה כתב:

הדברים הקטנים שההנהלה עושה: הקמת חנות אוהדים, הקמת ערוץ קבוצות ודברים קטנים שמשפיעים רבות

אני מבקש את סליחתך אבל ערוץ הקבוצות זה דבר מחפיר ומבייש וזה סתם תרגיל תאב בצע להשגת עוד ועוד כסף. חנות אוהדים אפשר למצוא אפילו בפ"ת ללוזונלנד.

תגובה: תגיד אתה דפוק? אתה סותר את עצמך- הריי מה המטרה של ההנהלה? לעשות כסף! וזה מה שהיא עושה, ומצליחה- ואני מדבר על ערוץ הקבוצות... עובדה שלבית"ר המופלאה שלך ולעוד הרבה קבוצות אחרות אין ערוץ קבוצות- ושתדע לך, יש לי חבר שאני שומע ממנו שזה ערוץ ממש נחמד, ובימי משחקים כל הזמן משדרים והוא מרותק לערוץ, חוץ מזה שחכת ששתי המשחקים הראשונים העונה נגד בלשינה היו משודרים בערוץ "המחפיר והמבייש הזה".?

בקשר לחנות אוהדים: תסלח לי, אבל ר-ק לחיפה יש חנות אוהדים ואני לא מדבר על חנות עלובה שבתוך האיצטדיון,
    לחיפה יש שתי חנויות אוהדים שהם מאוד מוצלחות והם נמצאות בקניונים בחיפה, ולא הייתי בחנויות אבל שמעתי שהם מאוד מוצלחות ושחר שוקל לפתוח עוד חנויות- חוץ מזה עכשיו תגיד- הוא סוחט כסף- אז תקלוט- זה התפקיד שלו- דיברנו על ההנהלה הכי חכמה- ועובדה שהוא מפיק כסף מחיפה... בדרך חכמה כמו שצריך לעשות בכל מועדון שמכבד את עצמו.

וידוקה כתב:

ניהול מורחב- לחיפה יש הרבה בעליי מקצועות, למשל, יועץ לרכש- פיני זהבי, סקאוטינג, וכו'...

WTF????
    אז?? לבית"ר, אחת ההנהלות החובבניות בליגה, יש אפסני, מנכ"ל, סקאוט וכו'. זה הופך אותם להנהלה מצויינת?

תגובה: יש הבדל, לבית"ר אולי יש סקאוט, אבל תיהיה בטוח שהוא עלוב, כמו המנכ"ל העלוב שלכם, וכמעט כמו כל הצוות העלוב שלכם, חוץ מזה שאני בטוח, אבל בטוח שהצוות בחיפה הרבה יותר רחב מאשר בבית"ר... ויש תפקידים שלכעורה לא צריך אותם- אבל זה עוד סימנים למועדון מקצועני במאה אחוז.
    [/b]

10. ג'רי בית הלוי Member

אבל רדליון, הוא אמר שיש להם הנהלה חובבנית

ואני, בניגוד אליך, הייתי בחנות האוהדים של מכבי ת"א, בקריית שלום, ואני לא חושב שהיא נופלת מחנות האוהדים של מכבי חיפה.

ושחר לא דחה משכורות? יוו איזה זיכרון קצר יש לכם, לאוהדי חיפה.

11. AFC Member

איך קשורה בית"ר לעניין...?
    אין מה לעשות. לחיפה יש כסף ולבית"ר אין. אבל תאמין לי שמכבי ת"א, הפועל ת"א ואפילו מכבי נתניה משלמות משכורות בזמן.
    זה כל כך מרגש...פשוט מדהים. טלויזיה עם רגעי אליפות. איזה ארגון מצוין.
    קודם כל, אל תשלה את עצמך, יש עוד כמה קבוצות בארץ עם חנויות אוהדים. ממש פה בקניון בנתניה יש חנות אוהדים למכבי נתניה. תגיד לי אתה לא שונא את ספורט 5-? זה מה ששחר עושה! חיקוי של אותו ערוץ! זה פשוט בושה!

מאיפה לך בדיוק שהסקאוט גרוע? אתה יודע בכלל את שמו?
    המנכ"ל אכן הוא דוגמא לניהול המהפיכה הצרפתית, את זה אין שום טעם להכחיש.
    הצוות בחיפה הרבה יותר רחב, נכון :

יעקב שחר (יו"ר), צ'יז'יק (מנכ"ל), עוזי מור (חשב), יצחק שום (מאמן), לולו ירון (מנהל תפעולי), אריה בורנשטיין (מנהל קבוצה), וחני דניאלס (מזכירה). כל צבא המנהלים הגאה, המוכשר והמקצועי שאתה כל כך משבח לא הצליח לפענח פקס פשוט, מה שמצביע שלאף אחד מהם אין ידע בסיסי בשני הדברים החשובים ביותר לניהול : חשבון ואנגלית.

לנוחיותם ונוחיותך, אם אי פעם תגיע לתפקיד ניהולי במכבי חיפה, הנה כמה עיצות :
    *חיבור המכשיר לרשת החשבל הכרחי
    *חיבור המכשיר לקו טלפון תקין הוא גם הכרחי
    *מלאי של דפי נייר תקניים במגרה יכולים לעזור.
    http://www.beitar-jerusalem.org.il/icondir/objects/haifafax.Xxx
    שימו לב : מכשיר הפקסימיליה מדפיס רק על צידו האחד של הנייר. בחלק מן המכשירים יש להפוך את הדף כדי לראות את הכתוב.

מקווה שעזרתי.[/quote]

12. ג'רי בית הלוי Member

חחח ענ ק וידוקה..
    ענק!

13. שגיא Guest

נחמד הקטע עם הפקס.....

עכשיו ללעניין...
    טוב, העצם אני לא אגיב, כדי לא ליצוד התלהטות יתר מיותרת

רק על עניין הסקר.
    אם אני לא טועה, המכון שערך את הסקר, מכון ברנדמן, הוא גם בבעלותו של שחר.
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx
    הבנאדם פשוט מנהל את המדינה, ורק זה מוכיח על כמה יכולות הניהול שלו הם מדהימות.
    איש עסקים מצויין.

14. Ilan Member

חחחחחחח באותה נשימה אני יעשה גם משהו קטן לאברהם לוי שהכנתי עכשיו...:

נ.ב- בכוונה זה בלי מספרים גדולים- שיהיה לו יותר קל...
    אז מי שמכיר אותו, בבקשה שיתן לו את זה...

15. AFC Member

חכו חכו יש גם המשך!!!

הנה עוד עזרה שהתנדבתי להביא לכם, שאלון קצר :

שם פרטי_______
    שם משפחה_______

1. השכלה :
    א. אקדמית מלאה
    ב. אקדמית חלקית
    ג. תיכון
    ד. בי"ס יסודי
    ה. גן שושנה
    ו. ההתאחדות הישראלית לכדורגל

2. ידע באנגלית :
    א. שליטה מלאה
    ב. שליטה חלקית
    ג. מצליח להסתדר בקזינו ובדיוטי פרי
    ד. חבר ההתאחדות הישראלית לכדורגל

3. השלם את הסדרה : 0, 1, 2 ....:
    א. 1
    ב. 2
    ג. 3
    ד. כל התשובות נכונות.

4. ההתאחדות הורתה לך שלא לשתף במשחק הבא את אלון חרזי. איזה מהאנשים הבאים אינו רשאי להשתתף במשחק הבא?
    א. אלון מזרחי
    ב. אלון חרזי
    ג. אלון הגליל
    ד. ואליד באדיר

5. ההתאחדות הורתה לך שלא לשתף במשחק הבא את Dudu Awat, איזה מהאנשים הבאים רשאי בודאות להשתתף במשחק?
    א. דודו אוואט
    ב. ד. אוואט
    ג. דודו א.
    ד. ואליד באדיר

6. קיבלת מאופ"א פקס לא לשתף את ננד פראליה בשלושה משחקים. בכמה משחקים אסור לפראליה להשתתף?
    א. אחד
    ב. שניים
    ג. שלושה
    ד. ואליד באדיר רשאי להשתתף במשחק הבא

7. משמעות המשפט הבא : Arik Benado can not play in the next game
    א. המשחק הבא יתקיים בחצר ביתו של אריק בנאדו
    ב. אריק בנאדו לא יכול לשחק במשחק הבא
    ג. אריק בנאדו נבחר לשחקן המצטיין במשחק האחרון
    ד. ואליד באדיר יחליף את בנאדו במשחק הבא

8. תרדום מאנגלית לעברית את הביטוי : 3 games:
    א. שלושה משחקים
    ב. משחק אחד
    ג. שני משחקים
    ד. 10 מליון ש"ח

הנה ראית איך לספור עד שלוש בשמונה צעדים קלים.

(אוקי אוקי זאת פעם אחרונה אני לא אעשה דברים כאלה יותר, לפחות לא בדיון זה).