מכבי חיפה 2010/2011: אלופת המדינה בפעם ה-12

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שגיא, ‏9/7/10.

1. WellNeverDie Member

ההגנה של בלקפול הייתה לא משהו, בלשון העמטה, ודקל בא כדי לחזק את העמדה ההגנתית. היא עלתה לליגה מהמקום השישי, דרך הפליאוף לאחר שניצחה את פורסט (6:4 בסיכום) ואת קארדיף 3:2 בגמר.
    היה לה עבר בפריימרליג, והיא התדרדרה. בכל זאת, הקבוצה הזאת מוכרת טוב מאוד לכל אנגלי. אני מאמין שדקל יצליח שם - הוא מקצוען, הוא שאפתן ושחקן מאוד רציני. הוא יתן את כולו וימשיך להשתפר. הסיכוי של בלקפול לשרוד בליגה - נמוך עד אפסי, אבל כל עוד דקל יתן כמה משחקים מצויניים (מה שיהיה קשה מאוד ליגה שהפכה למאוד התקפתית בשנה האחרונה) - הוא יתקדם. סך הכל השוק בממלכה פעיל מאוד, ככה שאני לא דואג לעדיתו ומאחל לו בהצלחה.

בנוגע לקולמה - alexshw, אני מסכים איתך במאת האחוזים. הוא בדיחה עצובה. מבחינת יכולת לליגת העל - קשר ברמה סבירה פלוס, אבל לא מתאים למועדון ברמה של מכבי חיפה, ובטח לא בליגת האלופות, ובטח לא בעמדת הזר! לחשוב על קשרים בסגנון של ז'וטא, פרלייה ודריסאו ולהשוות אותם לקולמיאני זאת באמת בדיחה. נקווה שסילבה באמת שווה משהו - עדיין אי אפשר לדעת, וסביר שהוא יהיה לא יציב.

בנוגע לקטן - הוא באמת אוברייטד. הוא לא אותו שחקן חד ומהיר כמו פעם, אבל המסירה שלו השתפרה וכך גם הראיית משחק, והוא המנהיג על המגרש. עכשיו גם קינן עזב, ואין ממש מנהיג בחוליית ההגנה - ככה שקטן נותר להוביל את כל הקבוצה. התלות בו גדולה מידי ואי אפשר יהיה לספסל אותו. מה יש לנו בקישור ובחלק הקדמי? צעירים (כיאל, גולסה, גאדיר, סילבה ואפשר לומר שגם רפאלוב) וזרים (דבאשווילי)

2. wings Member

כל מה שאתם אומרים על קטן נכון. הוא עדיין שחקן משמעותי בקבוצה, אבל הוא בדרך למטה.
    מאז שאלישע הגיע קטן משקיע הרבה פחות ורואים את זה על המגרש. פעם הוא היה רץ ומשקיע המון,
    היום הוא הולך ברוב שלבי המשחק. בהתחשב בנסיבות זה ממש לא מפליא (גיל, מעמד בקבוצה, חוזה מובטח עד סיום הקריירה, אלישע הפודל, וכו').
    מה שאני כן אוהב אצל קטן, שלהבדיל מרפאלוב לדוגמא, קטן תמיד חושב על הקבוצה ולא על עצמו. הוא יעמוד על ה 16 במצב טוב לבעיטה והוא ימסור את הכדור אם יש שחקן בעמדה טובה יותר. בעונה האחרונה בהרבה משחקים פשוט לא היה לו עם מי לשחק. לעשות דאבל פס עם שחקנים כמו רפאלוב, משומר, ודאבלשווילי, זו משימה לא פשוטה בכלל, גם אם אתה אנייסטה. בסיבוב הראשון כשגולסה עוד שיחק והיה בכושר, השיתוף פעולה בינהם היה פנטסטי וראו שיש לקטן עם מי לשחק. אני מקווה שגם ורד יהיה הצלחה ואז כששלושתם על המגרש אולי נקבל כדורגל איכותי סוף סוף.
    אבל עדיין, בלי חלוצים אנחנו לא נגיע לשום מקום. לא יכול להיות שהחלוץ הבכיר בקבוצה יהיה הגרוזיני הזה שמצאו בחוף הים. ואני לא חושב על השיעמומון בליגה, אני חושב על אירופה. בלי לפחות חלוץ אחד טוב מאוד אנחנו לא נגיע לליגה האירופית אפילו, וזה יהיה פספוס ענק כי אנחנו מדורגים עד הבתים. שלא נדבר על זה שעונה בלי אירופה בליגה של 16 קבוצות זה שעמום אחד גדול.

נערך לאחרונה ב: ‏11/7/10
  3. alexshw Member

WINGS, לקטן באופן בסיסי אופי בעייתי(אחרת הוא היה עושה קריירה יותר רצינית באירופה מאשר 6 הופעות כמחליף בווסטהאם). לכן הוא מאוד תלוי בסביבה.
    דווקא אצל אלישע הוא התחיל שוב לפרוח, הבעיה היא הפציעה ממנה הוא סובל למן תחילת העונה שעברה.

4. WellNeverDie Member

בדיוק, אל תשכחו שהייתה לו עונה ארוכה והוא היה פצוע. בכל מקרה, אני לא מצפה ממנו ולא רוצה ממנו שירוץ ויעשה הגנה. שיתרכז בהתקפה. בהרבה קבוצות נותנים לכוכב שלהם לנוח מבחינה הגנתית, גם אם הוא קשר ולא רק חלוץ, ככה שלא נורא אם קטן לא ירוץ לשמור על חלוצי הפועל עכו האיימתניים.

5. Green Lantern Member

יש לי הרגשה שמכבי חיפה תחזור להיות הקבוצה שההתקפה שלה מפרקת קבוצות אבל ההגנה סופגת גולים טיפשיים.
    את האמת?לא יודע אם זה טוב או רע.

6. alexshw Member

בכל האליפויות האחרונות שלנו הייתה הגנה מאוד יציבה, שספגה מעט.

7. Green Lantern Member

נכון,פחות או יותר,מאז שרוני לוי הגיע(להוציא את העונות הבינוניות).
    בימים שלפניו זה לא היה ככה,אפשר לראות בעונה של שום דוגמא קיצונית טובה..

8. alexshw Member

גם אצל גרנט באליפות הראשונה - 26 שערי חובה ב - 38 משחקים. ההגנה הטובה בליגה.
    נכון שמבחינה מסורתית מכבי חיפה חשבה קודם כל על ההתקפה גם על חשבון הגנה, אך בשנות האלפיים האליפויות הושגו גם דרך חלק האחורי ולא רק הקדמי.
    אצל רוני לוי באליפות הראשונה, קודם כל דרך מעט ספיגות.

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/10
  9. Green Lantern Member

נכון אבל באליפות השניה של גרנט,32 שערים ב33 משחקים,בעונה של שום 42 שערים ב33 משחקים,בעונה של אלי כהן 35 גולים ב39 משחקים.
    גם בעונות של שפיגל ספגנו לא מעט,בסה"כ,גם אם ההגנה לא תהיה מדהימה,הדגש חייב להיות על ההתקפה,מה גם,יש 3 המגנים הכי טובים בארץ,לא מזה אני דואג.

10. WellNeverDie Member

מכבי חיפה הייתה קבוצה יציבה, ששלטה במגרש. זה ששלטנו ולחצנו ברוב חלקי המשחק בעונות האחרונות (להוציא את שנות גידאמק) הוביל במקביל לא רק לכיבוש שערים, אלא גם למיעוט מצבים אצל היריב. במילים פשוטות, ככל שאתה תוקף ושולט במגרש - קשה ליריב לכבוש.
    זה עובד בכל קבוצה גדולה ונותן ביטחון להגנה במשחקים שהיא באמת צריכה להיות במיטבה.

11. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אני שמח בשביל קינן שקיבל את הצ'אנס לנסות את מזלו בפרמייר ליג, למרות שמדובר בקבוצה צנועה שסיכוייה להשאר בליגה לא גדולים במיוחד. אך הופעה טובה שלו תמשוך את עיניהם של לא מעט מאמנים בליגה ואם יתמיד ויעבוד קשה הוא צפוי להתקדם, בניגוד לתאומו בתפקיד, מר בן חיים, שמתדרדר ככל שחולפות השנים. מצד אחד אני שמח בשבילו שהוא מקבל את ההזדמנות ומאידך אני חושש לחלק הדפנסיבי שלנו, שעלול להפגע קשות בעקבות עזיבתו.

12. yakov_y YNWA

מישהו מוכן להסביר לי מה קורה עם מצבת הזרים של מכבי חיפה ?

פיטר מסיללה, ג'ון קולמה, אדירן סילבה, ולדימיר דאבשווילי וסדאת בוקרי הם הזרים של מכבי חיפה.
    בנוסף אליהם, אלישע לוי מעוניין ב-2 בלמים זרים ? שלא נדבר על כך שירו בלו, רנספורד אוסי וטמבינקוסי פאנטיני חוזרים מהשאלה.

13. wings Member

שאלה טובה, אני יכול רק להעריך.
    לפאנטיני ובלו יצטרכו למצוא קבוצות, אני לא רואה שום מצב שאחד מה ילבש ירוק העונה. אני גם
    לא בטוח שאלישע רוצה את אוסי, ומנחש שגם אוסי לא מתלהב לשחק אצל אלישע. מסיללה מדברים
    כל הזמן שהוא עוזב, ואם זה באמת יקרה אז נשארנו עם ארבעה זרים - קולמה, סילבה, העגלה הגרוזינית,
    ובוקרי. ככה שסביר להניח שיגיע רק בלם זר אחד ולא שניים. את מסיללה יחליף טאלב.
    יכול להיות שגם ינסו להשאיל את בוקרי.
    הקבוצה לא עשתה שום חיזוק רציני להתקפה וכנראה גם לא תעשה בגלל שאין מקום לזרים. וזה עוד
    אחרי שמלך השערים עזב, ויכול להיות מאוד שגם מלך הבישולים. איך שאני רואה את הדברים, העונה
    הזו תיפול ותקום על היכולת של הצעירים בהתקפה - בוקרי (אם ישאר), גאדיר, סולליק, חמד (אם ישאר),
    רנספורד (אם ישאר). אנחנו צריכים שלפחות לשניים מהם זו תהיה שנת פריצה.

14. אפי 19 Member

בוקארי יושאל בימים הקרובים.
    5 קבוצות מליגת העל מעונינות בו.

15. ertyo Member

פנטאני ובלו יכולים ללכת לעשות חמוצים,הם לא ישחקו יותר במכבי חיפה,כנ''ל ראנספורד.
    את בוקארי ישאילו,כך שיש 4 זרים,וה5 אמור להיות בלם,יש עדיפות לקאנוטו הארגנטינאי,אם הוא לא יבוא כנראה יחתימו את ההונגרי.
    חבל שלא משחררים את קולמה כדי להביא חלוץ זר טוב ליד דבאשלווילי,הוא כל כך מיותר במערך של הקבוצה.