מכבי חיפה 2019/20 - אולי הפעם?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏17/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. G.B7 ירוק עולה

כנראה ששועה באמת הגיע בשביל להשתיק את האוהדים נגד שחר אבל יש מישהו שאז חשב שזה לא רכש טוב?

2. DRORIKO Member

גם בעונה יחסית טובה של מכבי חיפה עדיין מדברים על הפאשלות. שחר פשוט לא יכול להיגמל מהשטויות שלו.

3. oranfu Member

אם היה למכבי חיפה מאמן שרוצה לעשות את המקסימום עם הסגל שלו ולא לעסוק בפוליטיקה קטנונית ולהיות רס"ר, אז הרכש של שועה כנראה היה עובד הרבה יותר טוב.

למה מלכתחילה מביאים שחקן שמאמן לא רוצה זה עניין אחר וכמובן שברור שגם כאן הסיבות לא היו מקצועיות. היתה מחאה שצריך להשתיק, וזהו.

EuropeGuy אוהב/ת את זה.
  4. DRORIKO Member

שמע אני לא נכנס פה למי יותר אשם שועה או בלבול(למרות שהערס המגעיל מבין השניים הוא לא בלבול, דווקא איש חביב ומתורבת) אבל כל הסאגה הזאת מביכה ומעייפת. מה שבטוח שזה ששחר לא מנהל אותה כמו שצריך. אין פה ממש מדיניות ברורה.

5. oranfu Member

אין ספק, מסכים עם הכל.

אני גם תמיד רושם ששועה לא בסדר, אבל יש פה שניים בטנגו הזה.
    לתפיסתי, מאמן צריך לדעת להתנהל גם עם שחקנים פחות קלים (כשגם ככה זה נראה שהוא לחלוטין לא יודע להתנהל מול שחקנים). פשוט להיכנס בשחקן (כשגם ככה לא יכול להיפטר ממנו תהיה הסיבה אשר תהיה) זאת לא הדרך הכי טובה להתמודד עם הסיטואציה.

EuropeGuy אוהב/ת את זה.
  6. alexshw Member

שחר מנהל אותה כמי שנמצא בצד של שועה רק בגלל הקפריזה של לרכוש אותו בהרבה כסף כדי להשתיק את הקהל.
    שחר אחד משוברי אוטוריטה היותר גדולים של מאמנים.

בלבול מוגבל ובינוני אבל איך אפשר להשוות ביניהם? הדרישות של בלבול סבירות לגמרי למועדון גדול.
    שועה לא מקצוען בצורה קיצונית, אפילו יחסית לכדורגל שלנו.

7. oranfu Member

ההחלטות של בלבול מקצועיות?

לפי מה בלבול מקצועי בדיוק?

אם שחר היה באמת רציני בנוגע להחזרת חיפה לטופ הוא היה נפטר כבר מבלבול.
    אגב, לפי ההתנהלות שלו מול בלבול זה נראה כאילו הוא יודע שעם בלבול לא נגיע לשום מקום ושבלבול יעזוב הרבה לפני שועה.
    אבל הוא ג'נטלמן אז הוא לא יעשה את המהלכים המתבקשים.

8. alexshw Member

דרישות סבירות לגמרי משועה. לבוא להתאמן כמו בן אדם בתור התחלה.
    שוב אסור לזלזל ולהוריד סטנדרד. לשחר הליצן כמובן לא אכפת מכלום. העיקר הכותרות.

זה לא שייך שלא נגיע או כן נגיע למשהו עם בלבול. רוב המאמנים בעולם מוגבלים ובינוניים. יש גם מאמנים כאלה במועדוני צמרת בכל העולם, זה עדיין לא אומר שיש לעודד שכונה. אי אפשר להתלונן על הרמה של הכדורגל בארץ ולתמוך בשועה.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  9. oranfu Member

כשהוא בא להתאמן הוא לא נותן לו להשתתף.

10. Raulito Madridista

הטעות שלך (אלכס) היא שאתה רואה בדימיון את מכבי חיפה 2002-03, זה נגמר ולא יחזור, אין יותר פראלייה, יעקובו, רוסו. גם כשמכבי חיפה הייתה לוקחת אליפויות בקצב אני בטוח שהיה לך מה לומר נגד המועדון, גם כשמינו את אלישע לוי בטח זה לא התאים לך הרי הוא בסה"כ הצליח בבני סכנין וזה נגמר עם שתי אליפויות. אם שחר לא היה מביא את שועה אז הוא ממשיך לוותר על מעט השחקנים הטובים שיש פה בליגת העל ועלול להפסיד אותו ליריבה גדולה על האליפות כביכול. בחצי העונה שעברה הוא עשה הרבה פחות בעיות, הרבה בירכו על הרכש הזה ואני לא משוכנע שהיית אז ממתנגדיו הגדולים. ואם שחקנים שבאים כשמות פחות מפוצצים מצליחים יותר מטאלנטים שעולים מיליונים, אז מה, מה הקשר 'גחמה'?

לא כתוב לשועה בחוזה שהוא צריך לשחק. הוא חייב להתאמן ולהיות מקצוען. עצם זה שבמועדון ממנים מישהו בתפקיד שיתעסק רק איתו זה לא פחות ממגוחך. אם הוא היה משחק עשר דקות אז גם זה לא היה מספיק לו. וגם לא עשרים דקות, ולא חצי שעה. אין לו מקום בהרכב הפותח כרגע. הוא כבש חמישה שערים בשנה שלמה. ואיתו, מכבי, מכבי חיפה הייתה בפער 5 נקודות ממכבי תל אביב? כנראה שלא. הוא לא הושיב אותו חודש בחוץ. והיה איזה משחק ששועה ביים פציעה וכאלה, מכבי חיפה סיימה בתיקו. אם הוא היה מתנהג כמו מקצוען לכו תדעו, אולי בלבול היה זורק אותו מהספסל והכל היה נראה אחרת.

G.B7 אוהב/ת את זה.
  11. alexshw Member

קודם כל בעניין שועה אני מגן על המאמן. אז מה הבעיה?
    כששועה נרכש כבר אז רשמתי שהוא הגיע רק בגלל השתקת מחאה.
    חוץ מזה כבר רשמתי לא פעם יש שני מאמני מכבי חיפה שהחזקתי מהם באמת - אברם ואוהרין.
    כשאני רואה בדמיון את מכבי חיפה 2002/03 אני רואה מורה ספורט גדול מאלישע - יצחק שום.

זה לא מדויק.

12. Raulito Madridista

אף אחד לא היה יכול לזהות שבעיות המשמעת יהיו כל כך גדולות אחרת אף אחד במכבי חיפה לא היה מביא אותו, כנ"ל לגבי יעקב שחר.. אני דווקא תומך מאה אחוז במרקו בלבול באיך שהוא מתנהל עם שועה עד עתה. הבעיה שלי היא עם הטענות שלך לנשיא, בטח בקיץ בו כל רכש היה בול פגיעה חוץ מז'אנדו פוקס אולי. בכוונה הזכרתי את הקבוצה ההיא של 2003 מבחינת סגל השחקנים - שלא יחזור. אתה רוצה דוגמא לשחקן רכש שהגיע כדי להיות גימיק ולהראות 'יש לנו יותר גדול'? - בן רייכרט ומכבי תל אביב, מיליון יורו בייבי. עם שועה זה לא הסיפור, הייתה הזדמנות שלא תמיד ישנה, להחתים שחקן צעיר ומבטיח, וזה קרה. אם היו הולכים על 'גלאקטיקו' אז היו מנסים לפתות את טב"ח בשכר של מיליון יורו או משהו ולא מחתימים את חזיזה ואשכנזי שאני בטוח שלא היית מרוצה מהם. מה זה להשתיק מחאה, זה לא מקרה אלי טביב או הניסנובים, שחר יהיה במכבי חיפה כל עוד הוא ירצה.

13. alexshw Member

זה בדיוק הסיפור עם שועה. השתקת מחאה וזו הסיבה היחידה לכך ששחר תפס את הצד של השחקן למעשה.
    מקצועית בלבול לא אוהב אותו, הוא לא מבצע את מה שבלבול דורש במשחקים כמו לחץ על ההגנה.
    וצריך להזכיר שבלבול הגיע לפני שועה.

14. oranfu Member

מה לא מדויק? עושים תרגול בעיטות לשער של כל שחקני ההתקפה חוץ משועה. שועה מבקש להשתתף ובלבול אוסר עליו.

לפי מה שנחמני רושם, שועה ובלבול ערכו שיחה ב4 עיניים וזה אירוע נדיר שבלבול מנהל שיחה ב4 עיניים עם שחקן.
    אני שואל אתכם, זה נראה לכם הגיוני? הגיוני שזה נדיר ששחקן מדבר לבד עם המאמן? הוא לא רוצה שיטרידו אותו אדון רס"ר.

15. Butragueño מנהלים

עושים מאמצים כדי להחתים את מרטין האשק הצ'כי. אני לא מכיר את השחקן, אבל ההחתמה שלו ככל הנראה תביא לעוד שחקן שיצטרף לקבוצה וזה יהב גורפינקל.

על מנת שלא נחרוג מכמות הזרים, אנחנו נשאיל את אוטין לחדרה ונחזיר אלינו את גורפינקל, שגם זו החלטה לא רעה כל כך.

מצב נושא:
הנושא נעול.