מכבי נתניה 2017/18: למה שהפעם נאמין לך?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏30/6/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. oFiRzZz Member

עלי יעשה את טעות חייו אם יעבור לקבוצה אחרת בארץ בקיץ (או בינואר, למרות שאני לא רואה סרט שהוא לא נשאר פה עד הקיץ).
    הוא חייב לעשות את מסלול קאיודה ומנתניה לצאת לליגה טובה יותר, כל דקה שהוא בארץ היא בזבוז מבחינתו.
    אם קאיודה היה עובר לחיפה או ק"ש כל ההתקדמות שלו הייתה נהרסת, כנ"ל עלי.

@Sir Alex Ferguson לגבי הבוררות, בתחילת הבוררות, כשסגל רק הגיע למועדון, הוא זרק משפט שאם הייתה מתקבלת
    הצעה בגובה 1.2 מליון על סבע הוא היה מוכר. אז טוברוק פשוט אמרו לבורר 'הנה, נשלם 1.2 מליון ושסבע יחזור אלינו'.
    כמובן שזה לא הגיוני וגם הבורר פסל את זה. סבע שחקן מכבי נתניה לכל עניין ודבר, רק צריך שהבורר יגיד מה המחיר שנתניה
    צריכה להעביר לנוכל איזיקוביץ'.

2. abcd Member

הטעות הכי גדולה ב״תקופת הזוהר״ שהיא השנה וקצת האחרונות היא ללא ספק הסעיף המחורבן הזה.
    הרי את מי הסכום הזה בא להרתיע? בטוח לא קבוצות מאירופה אלה בדיוק 3 קבוצות מהארץ ובסכום הזה זה ממש לא קורה. למה בכלל צריך סעיף שחרור אם זה הסכום שכתוב בו?

אז אוקיי, הביאו שחקן מבית״ר תל אביב ומיליון דולר היה נשמע כמו סכום חצי דימיוני, ניחא. אבל רבאק, שלושה מחזורים בלאומית לקח לי להבין שיש פה משהו יוצא דופן אז אתם רוצים להגיד לי ששנה שלמה אף אחד לא חשב לעשות משהו?
    ביום שהוא הצטיין בטרנר כבר ידעתי שזה אבוד ומשבוע לשבוע זה כבר הופך לדמיוני שיצליחו לשכנע אותו לחתום על חוזה חדש.
    ואני בטוח שעלי אוהב את המועדון, נהנה והכל אבל לדעתי הסוכן חופר לו יופי על אופציות אחרות.

לכן סגל יכול להגיד (ואני מאמין לו) שאף אחד לא פנה אליו, נו אז? מה הוא כבר יכול לעשות כשמישהו כן יפנה?

Maccabi Diamond אוהב/ת את זה.
  3. סמואל אטו Member

כמה כסף לדעתכם אפשר וצריך לדרוש על עלי מוחמד?
    נשמע לי קצת דמיוני במצב הנוכחי לדרוש יותר ממיליון דולר.

4. עידן444 Member

עלי מוחמד יחתום על חוזה חדש ובא לציון גואל.

סמואל אטו הכי ריאלי כאן.
    כל העכברים פתאום יוצאים מהחורים בגלל 10 מחזורים.
    מכבי חיפה כבר סירבה לקלוט אותו בעבר.
    שלא נדבר על אחרות שבכלל לא היו בכיוון(ובואו נגיד שאם מכבי ת״א מועדון רציני שעוקב אחרי המושאלים שלו- הוא היה לו מתחת לאף...ממתי רמלה קבוצת בת?)

בקיצור, 3 שנים עלי מוחמד כאן בליגה השניה.
    שכל המיוחמים ילכו למכור פיסטוקים...

מי ישמע איזו זרימה יש מב״ש ומכבי ת״א לאירופה...
    ממש רכבת אווירית...

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. abcd Member

אותי אתה בטוח לא צריך לשכנע, אני פשוט למוד ניסיון עבר. אהיה המאושר באדם באם הוא באמת יחתום

6. alexshw Member

"ואו מכבי חיפה סירבה לקלוט אותו" - זה רק מחמיא לשחקן.

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שאצלנו הוא יתקדם כלכלית ומקצועית ממכבי נתניה, אבל אם החלום שלו הוא לעבור לאירופה, אז הדבר האחרון שהוא צריך זה לעבור אלינו. אנחנו סירבנו להצעה של מיליוני יורו על שחקן עם בעיות כרוניות בברכיים (אוגו) ולשחקן שהוא כבר לא ילד (נואקמה). אלונה כבר הראתה שאין לה בעיה לדחות הצעות של הרבה כסף על שחקני מפתח, אז על שחקן צעיר כמו עלי מוחמד, יצטרכו ממש לפתוח את הארנק כדי שאלונה תשחרר לקבוצה אירופאית. מהבחינה הזאת ממכבי נתניה יהיה לו הרבה יותר קל להגיע לאירופה.
    זאת אגב הסיבה למה בן שהר עדין לא האריך את החוזה שנגמר לו אצלנו בקיץ. הוא יודע שאחרי החתימה יהיה לו קשה לצאת לאירופה אז לפני שחותם על הארכת החוזה הוא שלח את הסוכן לבדוק הצעות מקבוצות אירופאיות...

עידן444 ו-סמואל אטו אוהבים את זה.
  8. עידן444 Member

יש לי תחושה שעלי מוחמד וסוכניו יודעים את זה.
    אנחנו גם זוכרים את מכבי ת״א מסרבת לשחרר את טל בן חיים כשהוא במומנטום נהדר ואיך הוא דעך ודעך...
    וכמה היה קשה לזהבי עד שכבר היה מדובר בסכומיים פסיכיים לגמרי...

קאיודה היה חכם, עמד על שלו, התעקש להישאר במועדון שעוד רגע מתרסק- וזה השתלם.
    תהיה קאיודה ולא חן ״הולך עם הלב״ עזרא.
    תהיה אלמוג כהן ולא רביד גזל...

תהיה חמדן עכשיו ותסיים בסוף אצל טביב...
    תהיה בטוח שמכבי חיפה זו המקפצה שלך ותמצא את עצמך מנודה במקרה הרע או בק״ש במקרה הטוב...

9. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

לגמרי מסכים עם כל מה שכתבת.
    חצי שעה נגד הפועל פ"ת הספיקה לי בכדי להתלהב. המהירות המחשבתית (שזה הכי בולט, בטח בכדורגל הישראלי, בטח בליגה הלאומית), הזריזות ברגליים, הטכניקה, האחד על אחד, חילוצי הכדור. אני זוכר את עצמי מגיע למשחק נגד הפועל פ"ת בלי חשק בכלל ושאחרי המשחק לא הפסקתי לחפור לכל מי שהיה לידי על כמה שאני מבסוט על השחקן הזה.

הוא אחד השחקנים הטובים ביותר שראיתי כאן בליגה הישראלית והוא עוד לא בן 21 וחצי.
    אם יחתום על חוזה חדש במכבי נתניה זה יהיה רק בכדי לפרגן לאייל סגל ולמועדון. יממה אחרי שמסתיימת העונה צריכים לארגן לו מסיבת פרידה ובבוקר שאחרי הוא כבר צריך להיות על המטוס. אסור לו לחשוב בכלל על הישארות בארץ, אפילו לא בתסריט דמיוני שמכבי נתניה זוכה באליפות, בונה סגל חזק לאירופה ומציעה לו מיליון יורו לעונה.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  10. עידן444 Member

באיזו ליגה באירופה אתה רואה אותו מצליח?
    ג׳ון אוגו(ברור שסגנון אחר לגמרי מעלי) מלך כאן כבר 3 שנים ואין לו מה למכור בליגה קצת יותר חזקה מהליגה היוונית.

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבין מה אתה שואל. יש המון משתנים שיכולים להוביל אותו לכאן או לכאן (פציעות, בחירת קבוצות נכונה ואפילו מזל) ולכן קשה להעריך כבר מעכשיו, אבל אני חושב שהוא יכול להגיע לכל רמה.
    ג'ון אוגו, למשל, מגלה כזו עליונות בליגת העל בעיקר בגלל עוצמות שאין לשחקנים שהוא פוגש. יש לו תכונות טובות נוספות, אבל על הכוח שלו הוא מבסס את המשחק שלו.
    לרי קיודה, מנגד, גילה עליונות בליגת העל בעיקר בגלל המהירות שלו, שלא הייתה לשחקנים שפגש. היו לו תכונות טובות נוספות, אבל על המהירות שלו הוא היה מבסס את המשחק שלו.
    לעלי מוחמד יש סט כישורים יוצא דופן. למעט בעיטה מרחוק (שאולי עוד נגלה שיש לו ושפשוט הוא עדיין לא הראה לנו את זה), הוא מגלה עליונות בכל המאפיינים האחרים שמרכיבים שחקן כדורגל. הוא כנראה יפסיד בכוח לג'ון אוגו ובמהירות ללרי קיודה, אבל הוא שחקן שלם מהם בהרבה ובגלל זה אני חושב שהוא לא ייעצר עד שיגיע לפסגת הכדורגל.

אם היה לי דיבור אתו והייתי יכול להמליץ לו על התחנה הבאה, אז היא הייתה קבוצת שיפולי צמרת בליגה צרפתית/פורטוגלית.

12. Melikson24 Member

לא מתאים לך, משה.
    ההצעה על אוגו הייתה בינואר באמצע מאבק אליפות. על טוני בשיא המאבק על הצ'מפיונס כשהחלון בסין נגמר מוקדם. מן הסתם לא ישוחררו.
    יש את הדוגמה של דוידזאדה ששוחרר למרות שזה אילץ אותנו לעשות שינוי מסלול בחלון ההעברות כי היינו צריכים מגן שמאלי זר.
    גם בן ביטון קיבל שחרור לא רשמי ואם הוא לא היה נפצע בקדם-עונה ונראה יותר טוב באירופה, הוא היה לא איתנו היום.

אז לא, אנחנו לא מ.ס. אשדוד של אירופה ופותחים רגליים לכל הצעה. אבל אנחנו משחררים שחקנים הרבה יותר בקלות ממכבי תל אביב, לדוגמה, ואם עלי מוחמד יבקש סעיף שחרור של 3-4 מיליון לדוגמה הוא גם יקבל אותו.

עריכה:
    לגבי שהר, צריך לזכור שמדובר בבחור שיהיה בן 29 בקיץ הבא שעם כל הכבוד למספרים היפים שלו, לא תפס מקום בהרכב הפותח וגם בנבחרת לא משחק באופן קבוע. אם הוא מכוון לקצת יותר מדה חראפשחאפ וארמיניה בילפלד הוא יצטרך להגיע עם הכרטיס ביד כי לא רואה מי תרכוש אותו בסכום שנע בין 800 אלף-מיליון יורו פלוס המשכורת הדי שמנה שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏18/11/17
  13. EO11 בפה אליל היכל התהילה

למה ששחקן עם סעיף של מיליון יורו יבקש סעיף שגבוה פי 3-4?

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  14. עידן444 Member

ברשותך אני מביא ציטוט של הדברים שלך @רון עמיקם כי כל מילה בסלע:

״לא מכיר לפרטי פרטים את אייל סגל, הבעלים של מכבי נתניה, אבל מה שהוא עשה שם יילמד עוד שנים רבות קדימה. אייל סגל הוא האלונה ברקת החדש. הוא לא רק הפך את מכבי נתניה על יסודה, אלא הוא מחזיר לה את המעמד שהיה לה לפני 30 שנה. אייל סגל הופך אותה לקבוצה גדולה, גם אם לא תזכה באליפות (היא רק 5 נקודות מהפסגה ומשחקת את הכדורגל הכי תשוקתי שראיתי שנים פה) או תגיע לאירופה.
    סגל נלחם על כל שחקן שלו בסגל, הוא הופך עולמות כדי להשאיר אותם בקבוצה. נורא קל למכור וללעשות מכספי המכירה סגל שחקנים אולי טוב יותר, אבל אין לכך ערובה. אייל סגל רוצה לעשות את השחקנים שאיתם הוא הולך לעתיד, שמחים יותר, מרוצים יותר, מחוייבים יותר. ככה נוהגים. ככה יוצרים שחקני בית. לא רק כאלה שעולים מהנוער, אלא כאלה שנקלעו למקום, נקלטו בו, ואין סיבה שיעזבו. מי מוותר על דיא סבע? אין כסף בארץ ששווה אותו.
    למכור שחקן? רק לחו"ל.״

אז נכון, יש סיכוי שדיא סבע ימצא את עצמו בעונה הבאה בב״ש תמורת חוזה גבוה בהרבה ממה שיש לו היום(קשה לי להאמין) ואולי עלי מוחמד בכל זאת יגיע בסוף למכבי ת״א(קשה לי להאמין)- אבל הרצון והכוונה של אייל סגל האוהד(שהקיף עצמו באנשים שתפקידם העיקרי לרסן אותו ולשמור עליו)- ברורים- מכבי נתניה הוא מקום מכובד בפני עצמו ותחנת מעבר לאירופה ולא לקבוצות עשירות יותר בארץ.

ימים יגידו לאן זה הולך ואני מכיר מצויין את ההרצאות על כוחו של הכסף הגדול וכוחות השוק...

אבל מבחינתי, כאחד שקונה מנוי ובזה נגמרת תרומתו הכלכלית למועדון פחות או יותר, העיקר הכוונה!

לירן אוהב/ת את זה.
  15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

חושב שאייל סגל צריך להימדד ולהיבחן לאורך זמן. קל מאוד לערוך השוואה עם אלונה, אבל היא נמצאת במועדון שלנו כבר עשר שנים, והוכיחה נאמנות ומסירות לפרויקט כשהיו לא מעט רגעי משבר בדרך (שחקן שנפטר במהלך אימון, משבר עם הקהל, כישלונות מקצועיים, קושי לשבור את הסטיגמה על באר שבע בשנים הראשונות), בעוד סגל עדין בתחילת הדרך, ואם נניח הוא ירגיש בקיץ שנמאס לו, או ימצא מישהו עם כיס עמוק יותר שיקח עליו את הקבוצה, יש שאלה גדולה לגבי הפרויקט של נתניה וההצלחה שלו לאורך זמן. למרות שאני באופן אישי מקווה שסגל יישאר הרבה מאוד שנים כי כיף לראות את נתניה במודל הנוכחי, כשכמות הקהל עולה, ויש שאיפה לכדורגל התקפי, ההפך הגמור לנמושה שירדה ליגה באחת מהעונות היותר בזויות של קבוצה בליגת העל.

מצב נושא:
הנושא נעול.