מכבי נתניה 2017/18: למה שהפעם נאמין לך?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏30/6/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. oFiRzZz Member

לא, אלא אם כן :
    1.ערן לוי אדיוט מושלם.
    2. אייל סגל לא סובל את ערן לוי ולא מעריך אותו כלל מקצועית ואישית.

התשובות לשתי התהיות הללו הן לא.

2. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי יש לו גג עוד שנה-שנתיים לתת ברמה של קבוצת פלייאוף עליון בליגת העל(במקרה האופטימי) ואני לא חושב שיש לו מה לתרום למכבי נתניה לאחר שיפרוש כי בינינו מי יתן לו לאמן ילדים ונוער וגם תפקיד ניהולי זה לא הוא. עדיף לו לקחת עכשיו את מה שמציעים לו ואת הכסף הגדול לעשות בשחור אצל הקבוצות הערביות בליגות הנמוכות עד הפרישה.

3. עידן444 Member

משהו חסר לי כאן בפאזל.
    לא מצליח להבין את ערן אלא אם יש לו הצעה ארוכת טווח ממקום אחר(הפועל?).
    אני חושב כמו אדם- לערן לוי יש עד סוף העונה הבאה גג להיות שחקן משמעותי בקבוצת פליאוף עליון(למרות שיש תאוריה לא מופרכת שאומרת שהוא שחקן שהסגנון שלו יכול לאפשר לו להיות אפקטיבי עד גיל מאוחר). אז בחשיבה קרה לא הגיוני לתת לו חוזה מעבר.
    הוא שחקן שלא חי חיים ספורטיביים. גם אם היום יחסית כן לא לאורך כל הקריירה...
    אחרי קרע בצולבת...
    בעיות בגב...
    לא נראה שזה פרופיל של שחקן שיכול למשוך עד גיל 35-36 ברמות הגבוהות...

העניין המהותי פה, לשני הצדדים, זה שערן לוי הפך בנתניה למותג. ילדים קטנים שבאים לכדורגל לא מתעניינים בסמלים, צבעים, הסטוריה, ארכאולוגיה. הם מחפשים גיבורים. הם מחפשים כוכבים. ולגיבור הזה במכבי נתניה כבר 4 שנים קוראים ערן לוי.
    זה מריח כמו חתונה קתולית. אבל כפי שפתחתי, מריח לי שיש כאן איזו חתיכה חסרה בפאזל.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה רציני? היית שולח את הילד שלך להתחנך אצלו במחלקת הנוער? איזה תפקיד אדם כמוהו שכל הזמן מקלל ומתנהג כמו ערס ומתנהל מבחינה ספורטיבית בצורה מבזה עם עודף משקל יכול לעשות בנתניה?
    דוגמא קלאסית לשחקן עם כישרון גדול שהאופי שלו הוביל אותו לא למצות את הכישרון וגם לא קרוב לזה.

5. עידן444 Member

הכל שאלה של על מה מסתכלים- על היתרונות או החסרונות.
    גם על טוני אדמס גיבור ילדותי אפשר להגיד אלכוהוליסט מסריח. מבחינתי הוא מודל לחיקוי.
    ערן לוי, כמו מאור בוזגלו, הראשון שיתייצב לכל משימה לשמח ילדים, ילדים חולים, ילדים עם צרכים מיוחדים ומעוטי יכולת. הראשון שיתנדב, יתרום ויתן מעצמו. במקרה של לוי אתה בטח לא יודע. במקרה של בוזגלו נוח לשכוח ורק להכפיש בגלל האבא או בגלל איזה פוסט...
    איזה מודל ברק בכר? של אחד שהשתמט? בגלל זה לא תיתן לו לעבוד עם ילדים?

בכל אופן אייל סגל כתב לפני כמה ימים על ״אגדת התפקיד העדיתי במועדון״ ורמז שאדם אמור למלא תפקיד על פי הכשורים שלו ולא עפי ההילה שלו כשחקן עבר.
    שלרוב התפקידים שיוצעו לאנשים בתחילת דרכה של הקריירה החדשה יהיו מאוד לא זוהרים(סטייל עוזר מאמן בקבוצת ילדים) ולרוב ידחו ע״י שחקן העבר.

oFiRzZz, גלץ ו-henry1 אוהבים את זה.
  6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש הבדל בין ביקור של ילדים חולים (מבורך), לבין להיות מאמן כדורגל שזה סוג של מורה/מחנך בטח אם אתה שחקן עבר מוכר.
    מאותה סיבה אנחנו התנגדנו למינוי של שרון אביטן לתפקיד מקצועי במחלקת הנוער שלנו, לאור ההתנהלות שלו כשחקן והאופי שלו (אלונה עדין מינתה אותו למרות התנגדות של חלק מהקהל).

ברק בכר משלים כעת את השירות הצבאי, בדיוק בגלל זה, כדי שיוכל בעתיד, אם ירצה, להיות מאמן נבחרת ישראל, שכן מדובר בתפקיד שהוא גם ייצוגי והוא צריך להיות ראוי לו.

7. עידן444 Member

הרבה דמויות חינוכיות בזמן הקריירה הפעילה שלהם לא היו מל״ו צדיקים.
    בן אדם שרוצה לעבוד עם ילדים אמור לדעת לעשות את הסויץ׳ אם הוא רוצה לעבוד עם ילדים.
    מי שראה את בני לם על הקווים בליגה לנוער או בכדורגל חופים לא ראה איזו דמות תרבותית וחינוכית במיוחד ואייל סגל מספר שלראות אותו מאמן ילדים זה תענוג צרוף.
    מי שטוב עם ילדים- טוב עם ילדים. יש לו את זה. גם עם בצעירותו הוא הלך מכות עם שוטרים.

8. DRORIKO Member

ההבדל הוא שאדמס נגמל מהאלכוהול. ערן לוי עדיין לא נגמל מהשווארמה כבש :)

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי יש הבדל בין ערס (חלק מהאופי של הבן אדם ומשהו שקשה לשנות) לבין אדם שלא התנהל בצורה ספורטיבית או עשה טעות מסוימת בחיים שלו ויכול לשפר את דרכיו כשהוא עובר לתפקיד המאמן.
    קשה לי לראות אדם כמו ערן לוי, בדיוק כמו שקשה לי לראות אדם כמו ליאור אסולין, מאמן בני נוער ומחנך את דור העתיד.
    אולי תפקיד מקצועי כסקאוט במועדון או עוזר מאמן נוסף בקבוצה הבוגרת, אבל תפקידים אחרים במועדון, בטח כאלה שדורשים עבודה עם בני נוער, קשה לי להאמין שמישהו יתן לאדם כמו ערן לוי תפקיד כזה.

10. עידן444 Member

ולאייל ברקוביץ׳?

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם לא הייתי רוצה שיאמן ילדים אצלי במחלקה. גם לא יוסי בניון. ערכים אצלי קודמים להכל.

12. עידן444 Member

צריך הכל מהכל.
    לפעמים מישהו שטעה יכול לחנך יותר טוב מאיזה לפלפון שגדל בצמר גפן.
    למה אתה חושב שסולם הערכים שלך גבוה משל יוסי בניון?

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כבר הסברתי את עצמי, יש אדם שטעה ושינה את חייו, ויש אדם שזה האופי שלו. בגלל זה גם לא הייתי רוצה ששלום אביטן שהיה מגדול החלוצים שלנו בכל הזמנים יעבוד במחלקת הנוער שלנו.
    לא הייתי רוצה אנשים עם האופי של ערן לוי, ליאור אסולין, יוסי בניון ואייל ברקוביץ' אצלי במחלקת נוער.

14. עידן444 Member

ומי זה ששינה את חייו ומי זה שזה האופי שלו?
    ברור לך שזה דיון פילוסופי, כן?
    מה הבעיה עם יוסי בניון? מה עושה את מי שעובד היום בב"ש אדם עם אופי טוב יותר?
    אגב, לכל אחד יש שלדים בארון. כשאתה אדם מתוקשר מן הסתם שיתפסו אותך על כל פיפס.
    לתפיסתך לכל גדולי הכדורגלנים שלנו אין מה לתרום במועדונים במחלקות הצעירות...
    לא לברקוביץ,
    לא לבניון,
    לא לאוחנה,
    לא לרביבו,

בקיצור, בהצלחה עם איציק עובדיה, פלג חמדי ואלון ריף.

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מעדיף את דקל קינן ואליניב ברדה.

גם אצלנו יש אדם לא ראוי (שרון אביטן) במערכת, על הדשא זה משהו אחד, כאשר מדובר בחינוך דור העתיד זה לדעתי משהו אחר לגמרי ונדרש אנשים מסוג אחר לגמרי.

זאת דעתי בכל מקרה.

מצב נושא:
הנושא נעול.