מכבי נתניה 2019/20 - צניעות לצד שאפתנות, הייתכן?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏16/7/19.

1. עידן444 Member

אומרים שהוא לא בכושר טוב.
    אני מקווה שההרכב אתמול היה כדי להעביר מסר לכל השחקנים שנראו פח נגד מכבי חיפה ושביום שבת נראה חזרה גם את הררה, גם את כחלון, גם את פיניש, מקווה שאלמוג יוכל לשחק ואני אישית חושב שמוקדם מאוד מכדי לוותר על קהת.

אני אישית לא אהבתי את המהלך שעשו ומאוד סקרן לדעת איזה הרכב יעלה בשבת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jefecito אוהב/ת את זה.
  2. עידן444 Member

אם לא תהיינה הפתעות אחרי ה״נו נו נו״ ביום שני ששלח ליציע את אולסק וכחלון ולספסל את פיניש, הררה, וקהת- חוזרים להרכב החזק שפחות או יותר היה זה שפתח נגד הפועל חיפה ונראה היה טוב.
    יש סיכוי שאפילו הויבך ישוב למרות שאמרו שהוא עוד לא כשיר.
    גם אלמוג כהן שלא סיים את המשחק נגד הפועל(ולטעמי מרגע שיצא המשחק הפך לאסון) התאמן בימים האחרונים ויפתח.
    נצחון מחר סופר חשוב!

3. עידן444 Member

ואולי בעצם לא...

4. kufsa Member

מה קורה שם עם הררה ? אפילו לא בסגל למשחק הזה..
    נתן חצי שעה מרשימה עם טיל למשקוף ובישול בטוטו נגד הפועל חיפה ומאז נעלם.

5. גלצ Member

הופה בצ'יראי התעורר. שכחתי אפילו שיש משחק.. נהייתי אדיש לכדורגל הישראלי אבל נתניה זה משהו אחר

6. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה דגשים אחרי המשחק נגד סקציה נס ציונה - מחזור 2:

א. ניצחון חשוב ביותר, משום שאני לא זוכר כזה לחץ סביב מכבי נתניה כבר הרבה מאוד זמן. משחק בית שכזה, נגד עולה חדשה, במידה ולא היה מסתיים עם ניצחון, היה גורר את כל המערכת לסחרור רציני. אחרי היכולת הלא מרשימה שהקבוצה הציגה בגביע הטוטו ואחרי שבמחזור הפתיחה הקבוצה לא הרבתה לאיים על השער של הקבוצה היריבה, הקבוצה הייתה זקוקה מאוד לניצחון משכנע שכזה.

ב. מבין לגמרי את השיקול של צוות המאמנים לשחק ברוב הזמן עם שני חלוצי ציר, משום שהם איכותיים מאוד ביחס לרמה של הכדורגל כאן, אבל זה תוקע מאוד את המשחק. כשיש חלוץ אחד בלבד ויותר קשרים קדמיים שמאפשרים גמישות, הקבוצה נראית הרבה יותר טוב.

ג. אמנם רואים שיש שלד של קבוצה טובה, אבל שני דברים שחסרים לקבוצה מאוד הם מהירות ואתלטיות. יהיו משחקים שזה לא יבוא לידי ביטוי, אבל נגד קבוצות כמו מכבי חיפה או ביתר ירושלים, שיש להן הרבה שחקנים שכיחידים הם מדהימים, אני לא רואה איך מכבי נתניה מתמודדת נגדן בלי משחק יוצא דופן של יונס מלדה.

עידן444 אוהב/ת את זה.
  7. abcd Member

נס ציונה באו בול בזמן (בדיוק כמו שבאים עכשיו להפועל). קבוצה חלשה מאוד.
    ועדיין, טוב שכבשנו שער מהיר כי עם כל דקה שעוברת הלחץ היה נהיה בלתי נסבל.
    לא רציתי לדמיין תסריט שאנחנו יוצאים לפגרה בלי ניצחון וצריכים לסבול עכשיו שבועיים את כל הרעל בקבוצות האוהדים.
    דבר חיובי מאוד אלה הכובשים, אם הייתי יכול לבחור מי יבקיע אלה היו השמות (אם אלמוג לא היה מחמיץ את הרביעי זה היה מושלם).
    קהת לא היה גדול אבל השער שלו היה בדיוק מה שדיברו עליו כשהוא חתם.
    בגדול, לא משחק מזהיר אלא משחק שעשינו אותו קל וגם זה משהו שלא צריך להמעיט בו. תמיד אעדיף נקודות על יכולת ובטח בשלבים האלה של העונה.
    הפנים לבלומפילד מול בני יהודה, הקבוצה היחידה שעד להודעה חדשה (שתגיע כשנוציא מהם נקודה ראשונה ביהלום) אני מעדיף לפגוש בחוץ ולא בבית.

עידן444 אוהב/ת את זה.
  8. עידן444 Member

מחזור 2 בליגה, מארחים את העולה החדשה נס ציונה ומנצחים 0-3 עם הצגה של גבי קניקובסקי עם שלושה בישולים.
    פאטוס עם צמד מצויין וקהת עם שער נגיחה אופייני בהסתננות לתוך הרחבה מול ההגנה החלשה של האורחים.

דני עמוס- את המעט שהיה צריך לעשות עשה היטב ושוב שמר על שער נקי.

אזולאי וגולוברט- משחק טוב במרכז ההגנה.
    זבידאת- משחק יציב וטוב.
    תורגמן- ירידות ועליות במהלך המשחק.

אביב אברהם- התחיל מהוסס והשתפר ככל שהמשחק התקדם והוציא את הקבוצה יפה קדימה. מנסה לא להיות מושפע מחבר שלא סובל אותו וטוען שהוא לא שחקן וחופר לי כל המשחק- אני חושב שהוא אחלה! מרגישים בהבדל גדול מהעונה שעברה ולדעתי כל עוד הוא יתופקד במרכז המגרש ובטח ליד אלמוג- הוא יתן המון- כולל שערים ובישולים מעבר לזה שהוא מנוע.
    היקה- עדיין פרווה.
    קניקובסקי- נהדר! עושה הכל על המגרש. לא מפסיק לרוץ, מחלץ, נלחם, נושך ושלושה בישולים- מה צריך יותר מקשר??? אחלה גבי!
    אלמוג כהן(ק)- שולט באמצע ביד רמה. מנהיג. מכוון. אבל גם קצת עושה שטויות ואיבד איזה 2 כדורים באזורים מסויימים- חייב להיגמל מזה מהר כי מול קבוצות חזקות נענשים על זה.

באציריי- אחלה משחק. צמד. המון רצון והשקעה. יופי של לחץ במהלך שהביא לשער של קהת.

עלו מהספסל-
    פיניש, מלאדה וקורין.

Maccabi Diamond אוהב/ת את זה.
  9. עידן444 Member

0-0 שני בבלומפילד תוך 3 מחזורים. מבאס.
    הפעם מול בני יהודה. משחק חלש. לפרקים בינוני.

דני עמוס- לפחות הצלה גדולה אחת השאירה משחק שכנראה היה מוכרע בשער אחד גג על 0-0.

דולב אזולאי- טוב מאוד! שרק ימשיך כך!
    גולוברט- הפעם הפרדתי בין אזולאי המצויין לגולוברט שכיף לראות אותו בלא מעט פעולות אבל יש לו פעולות שאתה פשוט תופס את הראש! חייב להיגמל מזה.
    זבידאת- עושה את המינימום כדי לשמור על מקומו בינתיים מול כחלון עם תקרה גבוהה בהרבה אבל לא יציב.
    הררה- בינוני מינוס- ממגן זר שנמצא בחלק העליון בטבלאות השכר מצפים להרבה יותר. היו רגעים שהתגעגעתי לבורנשטיין ולא בתקופות הטובות.

אלמוג כהן- משחק לא טוב. אבל הנוכחות שלו במגרש תמיד תורמת.
    גבי קניקובסקי- תמיד נותן הכל. תענוג של שחקן. משחק לא רע.
    ניקו אולסק- בלתי נסבל.
    רועי קהת- לא יודע מדוע יצא. במשחק שאנחנו בעיקר מסוכנים בקרנות ובקרוסים היה צריך להישאר במגרש.

מלמד- חלש.
    פאטוס- משחק טוב. הלואי והוא היה מגיע לשני המצבים שסידר לחבריו.

כן שותפו-
    היקה- נכנס במחצית והביא תנופה- כמה חבל על ההחמצה מול זובאס בדקה ה 87.

אביב אברהם ומלאדה- לא הצליחו להשפיע מספיק על המשחק. האחרון יכול היה לקנות את עולמו בדקה ה 92. חבל שפיספס.

10. abcd Member

תמיד אני אומר שגם אם נוציא 0-0 בברנבאו, דקה 90 תהיה לנו איזו החמצה שנגיד ״יא אללה איך לא ניצחנו״.
    אתמול זה היה בדיוק ככה, לא הגיע לנו כלום מעבר לנקודה אבל כבר הגעתם למצבים בסוף אז תקחו י׳קבוצה מתסכלת!

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה דגשים אחרי המשחק נגד בני יהודה - מחזור 3:

א. עבודת אימון גרועה מאוד לקראת המשחק ותוך כדי המשחק. לצערי הרב, בשתי העונות האחרונות קורה לי יותר מדי שאני לא מבין מה הקבוצה עושה באימונים. ידוע שבני יהודה תפתח עם 3 בלמים, ידוע שאת כל שעריה בעונה בני יהודה ספגה מהאגפים, אז מה צמד המאמנים בוחר לעשות? לפתוח עם שני חלוצי ציר, לעשות פקק באמצע מבלי שיהיה ריווח ובכך גם לבטל את אחד החלוצים (ברוב הזמן זה גיא מלמד ולכן אני לא מאשים אותו שהוא חלש במשחקים כאלה) וגם לבטל את היתרון הבולט ביותר של רועי קהת, שהוא כניסה לשטחים המתים, שלא רק שלא נוצרים, אלא שמכבי נתניה בכבודה ובעצמה מונעת מהם להיווצר. יוסי אבוקסיס מחפש להתכווץ בהגנה ומה עושים סלובודן דרפיץ' ושי ברדה? מכווצים עוד יותר, במקום לנסות ולמתוח.

ב. כל הקיץ אנשי תקשורת ואוהדי הקבוצה דיברו על החוסר בשחקן קו שיכול לתת למכבי נתניה דברים שאין לה. הצוות המקצועי אכן עשה קולות של חיפוש אחר אחד כזה ותוך כדי מחנה האימונים נטען שיחמיר היקה הפחית במשקל, שהוא בכושר מעולה ושהפתרון כבר קיים בתוך הקבוצה. עברו שלושה מחזורים ליגה וזה לא נראה המצב בעליל. בשני המשחקים הראשונים הוא היה פרווה ובמשחק השלישי אפילו איבד את מקומו בהרכב.

ג. זוכר שאמרתי לכולם אחרי התבוסה 5:0 בעונה החולפת שהקבוצה ספגה נגד הפועל חיפה שלא צריך להסיק ממנה שום דבר לגבי שחקני ההגנה החדשים שבדיוק הצטרפו, כי זו תבוסה שהיא לא באשמתם, אלא באשמת המאמנים, שפשוט הפקירו אותם עם שיטת משחק שלא התאימה בעליל לסגנון של היריבה. שני הנפגעים העיקריים מאותו משחק היו ג'ונתן בורנשטיין ודולב אזולאי, אך בעוד שהראשון הוא שחקן מנוסה, שכבר ראה דבר או שניים בקריירה ולכן לא התרגש עד שהוכיח את עצמו, השני שחקן צעיר, בעונתו הראשונה בליגת העל, כך שהוא לא לגמרי הצליח להתאושש מאותו משחק במהלך כל העונה. אני שמח שעכשיו אנשים רואים שהוא בלם סביר לגמרי ביחס לרמה של הליגה.

ד. יונס מלדה קיבל הזדמנות טובה לנצח את המשחק נגד הפועל ת"א במחזור 1 ונגד בני יהודה במחזור 3. יותר משאלו היו שני מצבים שיכלו לשים את מכבי נתניה במקום אחר לגמרי, אלו שני מצבים שיכלו לשים אותו במקום אחר. נכון שהוא עדיין צעיר וגם רק חוזר מפציעה ונכון שהקיבעון של המאמנים לא עוזר לו, אבל הוא חייב לנסות לקחת יותר את שברירי ההזדמנויות שהוא מקבל.

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה דגשים אחרי המשחק נגד הפועל כפר סבא - מחזור 4:

א. אני מאלץ את עצמי לכתוב את התגובה הזו, רק כדי לשמור על העקביות, כי אין שום חשק לכתוב מקצועית על מכבי נתניה. הדרך בה הם מתעקשים כבר עונה שנייה ברציפות על דברים שלא עובדים מייאשת מאוד. למזלם, המערכת שאייל סגל יצר במכבי נתניה היא כזו שתמיד תהיה שווה מקומות 4-6 בליגה הזו, כך שהם אף פעם לא יוכלו להיכשל במועדון ולכן מעמדם לנצח יישאר יציב, למרות שזה לא מגיע להם.

ב. אם יש דבר אחד שיכול להתחרות בכמה שזה מעצבן שהם ממשיכים לשחק עם פטוס בצ'יראי וגיא מלמד ביחד, זה השילוב של ויקי כחלון בהרכב. לא שויקי כחלון היה החוליה החלשה במשחק הזה ויש סיכוי שאת החור שהוא עשה במהלך שהוביל לפנדל כנראה שגם המחליף שלו היה עושה, אבל מעצבן אותי המסר הרע שהמהלך הזה מייצר: שחקן שמשותף ב-3 משחקים וקבוצתו לא סופגת שער לא צריך לאבד את המקום שלו בהרכב לשחקן שבשום שלב בקריירה שלו לא הוכיח שהוא כזה שכדאי להדיח בשבילו שחקן שהציג יכולת שהיא לכל הפחות סבירה.

ג. אם דני עמוס לא דופק הופעות ברמה של דוד דה-חאה בעונה הזו, מכבי נתניה כנראה מתחת לקו האדום.

חייל שוקולד אוהב/ת את זה.
  13. סמואל אטו Member

אז זו קבוצה שבנויה ל 4-6 או שהם יסיימו מתחת לקו האדום?

14. עידן444 Member

מה דני עמוס היה צריך לעשות אתמול?
    פעולה אחת.

15. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין כאן סתירה, אבל יכול להיות שההודעה לא הייתה ברורה מספיק, אז לא הבנת.
    זהו מועדון שרק בזכות הניהול והמעטפת שלו שווה בליגה המצחיקה הזו מקומות 4-6 בסיום העונה. יחד עם זאת, בחלוף 4 מחזורים, אלמלא יכולת גבוהה של דני עמוס, הקבוצה הייתה נמצאת מתחת לקו האדום.