מכבי תל אביב 2016/17 - אחרי עונה כושלת, ג'ורדי יורד לקווים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י orimor2212, ‏15/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. amn Member

מקבל את מה שאתה אומר.
    על אחת כמה וכמה אני לא מבין למה אתה מתרגש מזה שמכבי מתייחסים אליכם כיריבה כרגע? אתם ה-team to beat. חבל שלא הפנימו את זה במועדון כבר לפני שנתיים, גם אם בימי אלישע לא באמת הייתם אלטרנטיבה.
    אף פעם לא צריך לחזק את מספר שתיים, וגם לא את מספר שלוש. אישית, אני חושב שאם אפשר לפרק מה טוב (אתם מסתמן מתכננים לפרק את מכבי פ"ת מנכסיה, ואני הייתי שמח אם מכבי הייתה מודיעה לבאר-שבע על פנייה לבוזגלו, רק כדי לעשות בלגאן "ציבורי", אפילו אם אין שום כוונה אמיתית להחתים אותו).

אין מה להתייחס.

שוב, אני לא חושב שמבחינתם זה "אם לא תביאו, את הדרבי, אנחנו נזיין אותכם" האלמותי של הפועל (או מחאת החיתולים המביכה אצלנו, זה לא נאמר כדי לעקוץ את הפועל).

אני פשוט מנסה להבין מה היחס שמצפים לו? שמכבי היו ממשיכים להתעלם מב"ש?

oFiRzZz, Nigel de Jong ו-gilad16 אוהבים את זה.
  2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה רציני? מתי התחלת לאהוד כדורגל? לפני שנתיים? כל מי שרואה את הכדורגל הישראלי מספיק זמן יודע שלא מעט מהיריבות קשורות לזהות והשקפות פוליטיות (ערבים מול יהודים, שמאל מול ימין) ולמתחים של איזורים גאוגרפים (דרום מול מרכז, צפון מול מרכז, ירושלים מול מרכז).

אני כן חושב שלמכבי תל אביב יש זהות והיא מאוד קבועה. מכביסט זה ביטוי שמכיל בתוכו הרבה מאוד דברים והוא רלוונטי גם היום. לא מכיר הרבה מועדונים שבעונה כמו הנוכחית מצליחים לחזור כמו שמכבי תל אביב חזרו למאבק האליפות. אני רואה את מכבי חיפה למשל, שגם לה יש הרבה מאוד כסף ואפשרות כל הזמן לשדרג את הקבוצה, גם במהלך העונה, ושם ברגע שיש פער מהמקום הראשון הכל מתפרק. אצל מכבי תל אביב לא רק שלא התפרקו אלא נצמדו למקום הראשון בצורה ששום קבוצה אחרת בארץ לא מסוגלת לעשות.
    זה אופי מכביסטי לכל דבר.
    אותו אופי שבגמר הגביע מולנו ב2-0 שלח את האוהדים שלהם כבר לשיר הנה זה מגיע תנו לייני להניף את הגביע, אותו אופי שגרם להם להכין שלט למכבי חיפה (הקבוצה הכי מצליחה בישראל בעשרים השנה האחרונות והמועדון שכניראה המתחרה הכי גדול שלהם היום מבחינת גודל מועדון גודל תקציב וגודל קהל) בגמר גביע הטוטו שהמפעל הזה מיותר כמעט כמוהם, אותו אופי שהוליד את השיר אני מכבי מי אתם בכלל, אותי אופי יהיר ושחצן ומתנשא.
    זה הכל ביחד האופי המכביסטי.

3. amn Member

אמנם זה כיף לחשוב את זה, אבל איפה היה האופי הזה לפני 6 שנים נגיד?

פותחים את העונה עם חמישה נצחונות רצופים, העפלה לשלב הבתים של הליגה האירופית, ואז מגיע משחק נגד איזה אשדוד מיותרת, מפסידים 3-0 ומשם מתחיל כדור שלג שנגמר בהליכה לים באמצע אוקטובר ועם מאמן מפוטר.

שלא לדבר על עונות גרועות יותר שאני יכול לחשוב עליהן (וכן, בסטנדרטים שלנו זה עונות גרועות. גם אם לא נסענו לכפר כנא וקרית אתא).

Don Joan Roman ו-orimor2212 אוהבים את זה.
  4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

ברור שלכל גוף מאוגד ומאורגן יש את האופי שלו, ואם יש קהל אוהדים אז מן הסתם שגם בינו לבין עצמו יהיו מכנים משותפים, אני גם בעד פרובינציאליות מסוימת באהדה, ואין לי בעיה עם הגדרת ייצוג של עיר או אזור או קהילה.
    אבל בשנים האחרונות במחוזותינו יש נטייה לברברת אינסופית והוספת חארטות מנותקות לכל זה, בעיקר מצד שני המועדונים ה"פוליטיים" בישראל, כנראה כי זה כבר לא רלוונטי (כמו המון סיפורים שמאחורי הקמת מועדוני כדורגל ברחבי העולם), אז לא יודעים איך לקבל את זה. כל מיני עקרונות על שבדו כדי לייחס עומק לדבר טהור וילדותי שהוא אהדת כדורגל.
    תראה את נורדיה למשל - פרויקט נחמד, אבל הם לא באמת "מחזירים עטרה ליושנה" כפי שהם נוטים לחשוב. אני לא חושב שאי פעם בתולדות בית"ר ירושלים, תנועת ספורט שהוקמה ב-1936, דיברו כל כך הרבה על ז'בוטינסקי, אולי בעשור-עשור וחצי הראשונים, ושום דבר מזה לא רלוונטי לתקופה בה הם החלו לאהוד את הקבוצה, שמשנות ה-60-70 לערך גררה אחריה אספסוף אלים כקהל אוהדים.
    אצל הפועל זה קצת שונה, ניהולית הם במצב די דומה למה שהיה תמיד - נגוע בפוליטיקה או סתם מנהל לא תקין. מבחינת קהל האוהדים אנשים כמו איתי הנפלא (שלא מייצג את כולם. ככללי חסר זהות אני בטח לא אכליל) פתאום נטעו כל מיני עקרונות בגרוש שלא קשורים למציאות.
    אם כל אלה מקדישים חייהם לעקרונות האלה שהם המציאו? ממש לא, זה נשאר בגדר ה"זהות" של המועדון שהם אוהדים, בתכלס אין להם עיסוק בזה.

אם תשאל אותי מה הזהות של מכבי תל אביב תהיה לי תשובה מוצקה שלא קשורה בכלל לאופי שחצני או מכביסטי או כל מיני שטויות כאלה שצצו עם השנים בתודעה כאילו כולם גנרים (אפילו כתבתי על זה חיבור לפני כמעט עשרים שנה, אגב).
    מכבי תל אביב היא מה שהוגדרה כשקמה (על ידי אנשים עם הגדרה באמת די כללית ולא מיוחסת מידי - בורגנים) - אגודת ספורט ליברלית ששמה לה ליעד מצליחנות, חינוך וציונות בשם הספורט. האגודה הזו, על שלל ענפיה, תמיד דגלה בזה, ותמיד הייתה כזו, גם בשנים פחות מוצלחות. אף פעם לא עירבו פוליטיקה או חארטות אחרות בתוך הדבר הטהור הזה שנקרא ספורט. לכן בשלל ענפים האגודה הייתה פורצת דרך במגוון תחומים, לכן מועדון הכדורגל לא קרס כמו הפועל או בית"ר (מהאגודה עברנו לניהול כושל אך מספיק אחראי ובאמת אוהד שגם טרפד העברת בעלות שלא נראתה מתאימה, ואז לאדם אחראי כמו בושינסקי שהביא לנו זכייה בלוטו. ולגולדהאר אין אפילו טיפת קשר למכבי, הוא פשוט חולק ערכים כיזם מצליח).
    אין דומה למכבי תל אביב בספורט הישראלי, מכבי נתניה והפועל פתח תקווה אולי איימו להיות דבר דומה בכדורגל לפני כמה עשורים, אבל לא מעבר.
    מודה בכל יום לסבי ז"ל שהגיע לארץ ונדבק במחלה.

*אחרי כל המניפסט, אדגיש שבבסיסו כל מועדון כדורגל כיום הוא גנרי, מכבי לא באמת מיוחדת היום כמועדון כדורגל, ומתנהלת כמו רבים ואחרים בעולם.

יצא קצת סלט.

נערך לאחרונה ב: ‏21/2/17
  5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זו נטו שאלה של חוזקה של קבוצה.
    אבל האופי ה"מכביסטי" אכן היה שם בעצם השאיפות, למעשה. זה נשמע בסיסי אבל משום מה לא ממש רלוונטי למועדוני פאר אחרים פה.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  6. amn Member

מסכים איתך בנוגע לשאיפות, אבל שום - גם במכבי חיפה, לפחות בהצהרות (ובקרב רוב קהל האוהדים של הקבוצה) - הציפייה היא אליפות, כל שנה.

נכתב פה: "אני רואה את מכבי חיפה למשל, שגם לה יש הרבה מאוד כסף ואפשרות כל הזמן לשדרג את הקבוצה, גם במהלך העונה, ושם ברגע שיש פער מהמקום הראשון הכל מתפרק. אצל מכבי תל אביב לא רק שלא התפרקו אלא נצמדו למקום הראשון בצורה ששום קבוצה אחרת בארץ לא מסוגלת לעשות.".

לפני לא יותר מדי שנים אנחנו אפילו לא היינו צריכים פער מהמקום הראשון. הספיק לנו רצף של 2 תוצאות לא טובות כדי לפרק את העונה ולשנות כיוון לחלוטין. גם מהפכות צעירים היו לנו.

בתיאוריה, גם לנו תמיד היה הרבה מאוד כסף (באופן יחסי) ואפשרות לשדרג את הקבוצה, גם במהלך העונה.

7. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

ללא ספק, אין הבדל, הם אפילו העתק.
    פשוט לא כולם ככה.

8. Telkiyski Member

1. מה חשבת, שקבוצה עם סגל ותקציב כזה תדשדש כל העונה במקומות 2-5 ועם הפרש דו ספרתי ממקום ראשון? ברור שהם לא הרימו ידיים.
    2. עזוב את כל העניין הזה של השחצנות.
    השחצנות הזו היא מאפיין של ישראליות טיפוסית. גם כל החבר'ה שחגגו פה לפני ויילס או יוון "מכביסטים"?

9. Don Joan Roman Member

אני בשנים האחרונות טוען שמכבי חיפה היא העתק כמעט מושלם של מכבי תל אביב בעידן לוני הרציקוביץ' .
    מועדון עם יכולות תקציביות טובות מאוד וניהול מחלקת כדורגל לא מודרני

Sent from my m3 note using Tapatalk

Telkiyski אוהב/ת את זה.
  10. עידן444 Member

מישהו יכול לעשות סדר לגבי הקשר בין מכבי ת״א לבית״ר תל אביב רמלה?
    הם קבוצה מאומצת?
    שת״פ מקצועי?
    מה זה בדיוק?
    ומה יקרה אם הם בטעות יעלו ליגה?

Sent from my iPhone using Tapatalk

11. amn Member

אין שום הסכם בין הקבוצות, ולכן אין מניעה שהם יעלו ליגה.

12. עידן444 Member

תרשה לי להפנות אותך לכתבה הזו:

אפשרות: מכבי ת"א תקים אצטדיון ברמה"ש

ואצטט את החלק הרלוונטי:

במסגרת עסקת האצטדיון עולה גם האופציה כי מכבי תאמץ את עירוני רמת השרון במודל דומה לזה שבו היא מאמצת את בית"ר ת"א רמלה, במקום את הקבוצה העירונית מרמלה. הקבוצה תהנה משיתוף פעולה מקצועי עם מכבי ועם מחלקת הנוער שלה, ותזכה לעדיפות בקבלת שחקנים בהשאלה מהצהובים, שמצידם ימשיכו להשגיח מקרוב עליהם ועל התפתחותם.

13. amn Member

יש שיתוף פעולה בין הקבוצות, ולפי הפרסומים מכבי גם מממנת את שכרם של השחקנים שמושאלים לרמלה.

זה לא אומר שיש הסכם, או שלמכבי יש זכויות ברמלה או משהו בסגנון.
    למיטב ידיעתי (ואולי @Drama2 יידע יותר) - כשברמלה העבירו את עלי מוחמד, קוגבנייה ונג'וקו בינואר האחרון, הם לא היו צריכים אישור ממכבי לפני השלמת העסקאות.

מאוד יכול להיות שאם הם יעלו ליגה שיתוף הפעולה הזה יופסק, ויכול להיות שלא. מבחינה תקנונית, אין שום מניעה ומבחינה פורמלית, מכבי לא מאמצים את רמלה, ורמלה היא לא קבוצת ב' או קבוצת בת או איך שלא תרצה לקרוא לזה.

14. עידן444 Member

ועל זה ראוי לומר- כשר אבל מסריח.

15. עידן444 Member

ועוד ראוי לומר שאוי ואבוי אם קבוצה כזו תעלה ליגה כי בלי אותו סיוע של מכבי ת"א- איזו זכות קיום יש לה בליגת העל? אפילו בליגה לאומית בקושי יש לה קיום, בטח ללא הסיוע של עירית רמלה- שם היא גם כמובן לא תוכל להמשיך לשחק במידה ותעלה ליגה.
    חצי סגל שלה מושאלים ממכבי ת"א- שיתכן ומכבי ת"א אפילו מממנת את שכרם.
    יש כאן חוסר שיוויוניות קיצוני ביחס לקבוצות אחרות בליגה הלאומית.

מצב נושא:
הנושא נעול.