מכבי תל אביב 2016/17 - אחרי עונה כושלת, ג'ורדי יורד לקווים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י orimor2212, ‏15/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Telkiyski Member

איך אני אוהב את הסיפורים שלהם כשהם קונים שחקנים של הפועל עם ה"להיכנס לכושר משחק". מעניין מה עם שגיב יחזקאל, אני מבין שהוא בכלל לוקח לו כבר איזה חצי שנה להיכנס לכושר משחק של פ.צ מכ'.

ובחיאת, די כבר עם השקר על הזה של ה"מכבי מאוזנת בשוק ההעברות". היא לא. (למרות שלפחות הפעם לא סיפרת לנו שהיא רווחית בשוק ההעברות גם משהו).
    רק בשתי העונות האחרונות מכבי שפכה משהו כמו 12-14 מליון יורו על רכש (מדסה והשוער בקיץ 2015, דרך סה בינואר, האיסלנדי בקיץ ושוינפלד בינואר הזה למשל). מאיפה נכנס למכבי סכום זהה בערך ממכירות שחקנים? זהבי נמכר לסין תמורת 7-8 מיליון דולר. נו בסדר. מה עם השאר? איפה מכבי הכניסה 5-6 מליון יורו חוץ ממכירת זהבי (שגם היא מקרה חד פעמי שלא מעיד על איזה מכונה להשבחת שחקנים או משהו).
    אני כמובן לא מדבר אפילו על 1.2 מליון יורו שכר של סקריונה או הכמה שזה לא יהיה שהאיסלנדי מרוויח.

זה שתכתוב פה כל פעם ש"מכבי מאוזנת בשוק ההעברות" זה לא מה שיהפוך את זה לנכון.

האופציה של ב"ש היא לשפוך המון כסף? כאילו שאצלכם לא שופכים הכי הרבה כסף בכל חלון העברות אפשרי (קיץ וינואר) כבר איזה 6 חלונות רצופים. אבל אצלם שופכים כסף... רק בינואר האחרון מכבי רכשה שחקנים באיזה 3.5 מליון יורו והם הבזבזנים?

נערך לאחרונה ב: ‏24/4/17
  2. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי בהחלט היתה מאוזנת בשוק ההעברות מהרגע בו מונה קרויף ועד לחלון ההעברות האחרון (לא זכור לי שהתנהל על כך דיון לאחר מכן). זה גם גובה במספרים. אתה מוזמן לבדוק אותם ולהיווכח בעצמך.

orimor2212 ו-EO11 אוהבים את זה.
  3. yakov_y YNWA

@Telkiyski
    איך שכחת את מכירת בן רייכרט במיליון יורו :) ?

סילפת כאן את המציאות, הרי ראיקוביץ׳ נרכש רק בגלל הכסף הגדול שהגיע מליגת האלופות וקיארטסון ומרסלו הגיעו בזכות מכירת ערן זהבי.

2 העונות הראשונות של ג׳ורדי הסתיימו ברווחים, העונה הראשונה בכ-700 אלף פאונד (קונטה (!) והאריס) והעונה השנייה בחצי מיליון פאונד (עטר, פונצ׳ץ׳, דאבור).
    בעונה השלישית אף אחד לא נמכר והוציאו כ-1.7 מיליון פאונד.
    בעונה הרביעית סכום שיא של 3.5 מיליון פאונד, רייכרט וייני נמכרו אבל חשוב לזכור שדסה, אזולאי וראיקוביץ׳ הגיעו בזכות הכסף הגדול של ליגת האלופות.
    בעונה החמישית שוב פעם רווח של כ-800 אלף פאונד בערך בזכות נוסא, חביב אוחיון וערן זהבי. תוסיף את העובדה שמכבי תל אביב תחזיר את הכסף על קיארטנסון לדוגמא.

3-3.2 מיליון פאונד הוציאה נטו מכבי ת״א בעידן ג׳ורדי להעברות, 3.5 מיליון יורו בערך לחלק בעשר חלונות העברות כ-350 אלף יורו לכל חלון העברות.
    סגל שחקנים ששווה המון (ראיקוביץ׳ ובן חיים יימכרו כנראה הקיץ בסכומים גדולים מאשר נרכשו) + פעמיים או שלוש שלב הבתים של הליגה האירופאית שהכניסה לא מעט.

4. Telkiyski Member

הגיעו מהכסף של ליגת האלופות? אין בעיה. אבל אל תציירו תמונה של "איזון בשוק ההעברות".

תחת קרויף מכבי רכשה שחקנים בסביבות 15-17 מליון יורו.
    לי ידוע על מכירת זהבי ב8 מליון דולר, עטר באיזה 1.5 מליון יורו לצרפת ורייכרט ב... מליון יורו.

יש פה חור של איזה 5-7 מליון יורו שלטענתכם מכבי הכניסה ממכירת שחקנים (שאינם זהבי רייכרט ועטר).

לא ברור.

5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מכבי לא התקרבה אפילו ל-15 מיליון יורו ברכישת שחקנים.

6. Telkiyski Member

לא?
    האיסלנדי 3.5
    שוער 3
    שני הברזילאים עכשיו 1.8
    דסה וזואלאי 1.8
    סה 0.8
    בן בסט 0.7
    ורמוט 0.8
    טבח 0.75 (ראיתי פה שהמשתמש amn כתב 1.4 על כל הכרטיס)
    יחזקאל 0.7
    שוינפלד 0.8
    איגיבור 0.5
    רק פה יש לך איזה 16 מליון, וזה רק בשנתיים וחצי האחרונות (מצטער אם טעיתי במאה-מאתיים אלף לפה או לפה באחד השחקנים).

בטח יש עוד כל מיני ריקן וכאלה שגם עלו כמה לירות.

7. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

האמת ששכחתי מאזולאי, דסה וורמוט בחישוב שלי, מתנצל.
    בכל אופן, זה מסתכם בכ-14 מיליון, לא 15-17.
    המכירות הן קונאטה ב-1.5 מיליון יורו (קיבלנו עליו גם דמי מכירה עתידית של 150 אלף, אז נגיד ש-1.65), עטר ב-1.6 מיליון יורו (המחיר המפורסם הוא 1.8 מיליון דולר, זה היה בערך שער היורו), רייכרט במיליון יורו, נוסא בחצי מיליון יורו וכמובן זהבי ב-7.5 מיליון יורו - זה יוצא לך גרעון כללי של משהו כמו 2.5-3 מיליון (אני לא אתפלא אם של חיפה גבוה יותר לאורך התקופה לצורך העניין), שזה בערך ההוצאה בחלון האחרון, קצת יותר, וזה גם מתקזז נהדר עם 12 מיליון יורו שנכנסו מהצ'מפיונס, כאשר ברור שחלק מהכסף שנכנס הולך להעברות.

*לא החשבתי בחישוב בכלל את ייני, שנמכר וחזר תמורת אותו סכום.

8. Telkiyski Member

זה מסתכם ביותר מ-16 (ביחד עם זהבי שכם עלה משהו ועוד כל מיני בלסטרות).
    בכל אופן, גם לפי החישוב שלך, מכבי הכניסה ממכירת שחקנים פחות ממה שהוציאה (משהו כמו 5 מליון יורו פחות).
    אז בבקשה חלאס עם הקשקוש הזה של ה"מכבי מאוזנת בשוק ההעברות" שכאילו בא ללמד על איזה ניהול מדהים ביחס לקבוצות אחרות ולנסות להציג איזה מצג שווא כאילו מדובר פה באיאקס שמייצאת כשרונות לאירופה.

9. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זה לגמרי מאוזן, אי אפשר לא להתייחס לכסף מליגת האלופות, הוא הוביל לרכישה של ראיקוביץ' ב... 3 מיליון יורו, שזה הגרעון בערך.

10. Telkiyski Member

זה ממש לא נקרא איזון.
    תכתוב שהכנסתם כסף מהצ'מפיונס שאפשר לכם לבזבז. זה אולי יהיה נכון.

לכתוב שמכבי מאוזנת בשוק ההעברות זה לטעון שהכסף שמכבי הכניסה ממכירת שחקנים בערך זהה לזה שהוציאה.

זה פשוט לא נכון. עובדתית.

אגב, הזכרת שאיגיבור נמכר בחצי מליון יורו? שכחת (גם אני שכחתי) לציין שהוא גם נקנה בחצי מליון. מכבי שילמה עבורו לבטיס.

11. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אני קצת לא מבין אתכם. זה ברור שמכבי מוציאה יותר ממה שהיא מכניסה בכל הנוגע להעברות והאמת זה תקף לכל קבוצה כמעט שמובילה את המדינה שלה בדיוק כמו בארסה ריאל באיירן וצלסי או סיטי. זה גם בסדר שמוציאים יותר בתקווה להחזיר את זה בהישגים(כדוגמת ליגת האלופות באמת) וגם אם לא...שוב, לא שונה ממה שעושים בשאר היבשת. וזה בסדר והכל טוב.

באמת יש פה איזה ניסיון לתת קצת יותר מדי כתרים יותר להתנהלות של מכבי.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

oranfu, Telkiyski, Nigel de Jong ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  12. amn Member

ג'ורדי קרויף מונה באפריל 2012.

אני אציין רק שחקני בוגרים שהקבוצה קיבלה/שילמה עבורם כסף, ללא התייחסות לשחקני נוער שהקבוצה קיבלה בגינם דמי השבחה (דוגמת שי בן-דוד) או שילמה עליהם (דוגמת פאדי נג'אר או מחמוד עוויסאת).

נמכרו:
    מוסא קונאטה לקרסנודאר - 2 מיליון יורו (אוגוסט 2012)
    האריס מדוניאנין - דמי השאלה שמסובך לי לבדוק כרגע בקיץ 2012 + 450 אלף יורו מימוש אופציה במאי 2013
    רועי קהת בבוררות - 150 אלף ש"ח (ספטמבר 2013)
    תמיר כחלון (לעירוני ק"ש) - 300 אלף ש"ח
    גיא חיימוב (לעירוני ק"ש) - 650 אלף ש"ח
    אלירן עטר - 1.7 מיליון דולר
    מונאס דאבור - 400 אלף יורו
    רוברטו פונצ'ץ' - 250 אלף יורו
    בן בן-יאיר - 50 אלף ש"ח דמי השאלה ממכבי פתח-תקווה
    שרן ייני - 400 אלף יורו
    בן רייכרט - מיליון יורו
    לנרי קהינדה - 100 אלף יורו
    נוסא איגיבור - חצי מיליון יורו
    ערן זהבי - 8 מיליון דולר
    חביב אוחיון - 100 אלף יורו
    (חסר החלק של מכבי תל-אביב בסכום אותו שילמה קרית שמונה כדי לקבל את ראלי בינואר 2016. ייתכן וחסר כאן סכומים של דמי השאלה של גונסאלו גארסיה וברק יצחקי, שכן בזמנו ראיתי על זה דיווחים סותרים, ולכן אני לא מציין את הסכומים המשוערים כאן)

סך הכנסות גס (השתמשתי בשערים של היום כדי להמיר מש"ח/דולר ליורו): 14,475,000 יורו

נרכשו:
    גונסאלו גארסיה - 225 אלף יורו
    איתן טיבי - 350 אלף יורו
    מהראן ראדי - 100 אלף ש"ח
    חסן אבו-זייד - 450 אלף יורו
    לנרי קהינדה - 100 אלף יורו
    ערן זהבי - חצי מיליון יורו (כולל מענק אחרי ההעפלה לשלב הבתים של ליגת האלופות)
    תומר חנצ'ינסקי - 100 אלף יורו
    טל בן-חיים - 1.375 מיליון יורו (כולל השלמת רכישת הכרטיס שלו בקיץ האחרון וכולל הסכומים שהועברו להפועל תל-אביב)
    ברק בדש - חצי מיליון ש"ח
    דן איינבינדר - 1.2 מיליון ש"ח
    עומרי בן-הרוש - 2.2 מיליון ש"ח
    עדן בן-בסט - 700 אלף יורו
    נוסא איגיבור - 900 אלף יורו (כולל השלמת רכישת כרטיס השחקן שלו אחרי ההעפלה לליגת האלופות)
    גילי ורמוט - 700 אלף יורו
    בן רייכרט - 825 אלף ש"ח
    אבי ריקן - 100 אלף יורו
    פרדראג ראיקוביץ' - 3 מיליון יורו
    דיאן ראדוניץ' - 200 אלף יורו דמי השאלה
    עוז ראלי - 300 אלף ש"ח דמי השאלה
    אורלנדו סה - 800 אלף יורו
    אלי דסה - 700 אלף יורו (יש עוד 2 פעימות של 100 אלף יורו בהתאם להישגים).
    שלומי אזולאי - 700 אלף יורו (יש עוד 2 פעימות של 100 אלף יורו בהתאם להישגים, אם יישאר בקבוצה).
    דניאל ליפשיץ - 375 אלף ש"ח רכישה + 150 אלף ש"ח דמי השאלה
    וידאר קיארטנסון - 3 מיליון יורו (אם מכבי תל-אביב הייתה מעפילה לשלב 32 הגדולות היא הייתה משלמת עוד 250 אלף יורו למאלמו, מה שלא קרה. אם קיארטנסון יישאר, העפלה לשלב בתים אירופי (כלשהו), תגרור מענק נוסף של 250 אלף יורו. כלומר פוטנציאל העסקה מסתכם ב-3.25 מיליון יורו אחרי אי ההצלחה באירופה העונה).
    שגיב יחזקאל - 720 אלף יורו

סך הכל הכנסות עד קיץ 2016 (כולל): 15,995,000 יורו.

זו התקופה שלגביה דובר על איזון. יש מצב שאני מפספס משהו לכאן או לכאן, ויש את עניין שערי החליפין.
    בכל מקרה, לא מדובר על משהו שיסגור כנראה 1.5 מיליון יורו.

בינואר:
    שוינפלד - 760 אלף יורו
    מרסלו - 1.5 מיליון יורו
    ייני - 400 אלף יורו
    ראמון - 200 אלף יורו דמי השטלה

13. DRORIKO Member

לזה תוסיף את הכסף מהמפעלים באירופאים+מנויים+זכויות שידור

14. Telkiyski Member

קודם כל סחתיין על ההשקעה.
    לעניין. עד היום (בהנחה שהמספרים שנתת נכונים, אין לי כח לחשב) מכבי קנתה שחקנים ב4-5 מליון יורו יותר ממה שמכרה.
    וגם זה רק 4-5 בזכות מכירה בסכום דמיוני של זהבי.
    ואם הטענה הזו הייתה בערך נכונה עד הקיץ הנוכחי, זה אומר שטרם מכירת זהבי הפער לא היה 4-5 מליון יורו אלא הרבה יותר מזה.

זה אומר שכמעט בכל נקודת זמן (למעט זו שבין מכירת זהבי לינואר האחרון) מכבי הייתה מופסדת בשוק ההעברות וגם בהרבה יותר מ4-5 מליון יורו. מכירת זהבי כיסתה כמעט את כל ההפרש, שעכשיו שוב גדל כאמור למשהו באיזה ה4-5 מליון.

בקיצור, אפשר להפסיק לנפנף לנו כל הזמן ב"איזון" בשוק ההעברות שמוכח פה כלא נכון, מספרית.
    מכבי לא מוכרת שחקנים באותו כסף שהיא קונה אותם. זה לא קיים.

15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

שוב, הסטייה היא על ראיקוביץ' בעיקר, לכן לוקחים בחשבון את כספי הצ'מפיונס.
    בלי ההכנסות יוצאות הדופן, לא הוציאו סכומים כל כך יוצאי דופן.

מצב נושא:
הנושא נעול.