מכבי תל אביב 2023/24

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏22/10/14.

1. yakov_y YNWA

ראיתי את שלושת משחקי ההכנה של מכבי ת״א + העובדה שאנחנו מכירים כמעט את כל שחקני הסגל ואלה הרשמים שלי מהבחינה השלילית:
    * קו אחורי נטול טכניקה.
    יותר מידי נגרים, פארגו ו-ווילבקין היחידים שטכניים, ריי בסימן שאלה, דיבר׳ בסדר, קיין, רול, זוסמן ואבדיה סבירים מינוס, הזר החדש הוא 4 טבעי שמשחק כ-3, קו אחורי נטול טכניקה.

* סגל לא מאוזן.
    עמדה 1 חזקה אבל עמדה מספר 2 לא איכותית מספיק, רק לפני קצת יותר משנה שיחק שם אנדרו גאדולוק, היום יש כל כך הרבה דוטינג גארדים בינוניים בקבוצה הזאת.
    העמדה הכי בעייתית היא עמדה מספר 3, אין אפילו שחקן אחד טבעי בעמדה הזאת, אבדיה וזוסמן 2, רול וקיין גארדים גבוהים, נמרוד לוי יישחק כ-3 אבל הוא לא 3.

* קו קדמי בלי סייז.
    קו קדמי סופר איכותי ויחסית ארוך, הגנתית והתקפית אבל אין סייז, בולדן ופרחו׳ חסרים.

* קו אחורי לא מספיק טוב הגנתית.
    אני נזהר כאן בדבריי אבל דיבר׳ לדוגמא שחקן הגנה טוב אבל בקצה הרוטצייה, כנ״ל זוסמן, קיין שחקן ההגנה היחיד בקו האחורי שהולך לשחק.
    נמרוד לוי כ-3 זה מצד אחד פיתרון, מצד שני ייקחו אותו הרבה לאחד על אחד ובידודים שלא יצליח.

* חשש לסגל ארוך מידי שייפגע בצעירים.
    לא בטוח שהסגל ארוך, צריך להיארך מחדש בגלל השיטה החדשה אבל חובה שאבדיה וזוסמן לא יירדו מהפרקט בליגה גם אם זה אומר על חשבון הפסדים.

* חוזים גבוהים לקיין, רול, דיבר׳ וכהן.
    הרביעייה הזאת מקבל כמעט כ-1.5 מיליון דולר לעונה, בכסף הזה אפשר להביא שחקנים איכותיים יותר בקלות, הרי קיין ורול לא היו ולא יהיו הגארדים הטובים בליגה הישראלית, נכון ?
    דיבר׳ עולה יותר מכל הרכזים בליגה הישראלית ומרוויח לפחות כפול מהם, באיכות ? הוא לא טופ 10 בליגה הישראלית.

* פגיעה טובה בזרים אבל הציפייה לשוברי שיווי.
    ריי וקאודרידו בסימן שאלה אחד עצום, כל השאר בינגו למעט קיין ורול הבינוניים שייתנו עונה טובה יותר בוודאות.
    אסור שיהיה במכבי ת״א זר שהוא לא טופ 3 בארץ בעמדה שלו.

יש המון דברים טובים אבל זה הדגש שרציתי לשים לב אליו.

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yakov_y
    הסגל עוד לא שיחק משחק אימון אחד ביחד ואתה כבר מסיק מסקנות כאלו גדולות? מבחינתי אפשר לזרוק את הטורניר בקפריסין לפח כי מכבי שיחקה עם חצי קבוצה. באמת, בוא נחכה עד שכולם יהיו ביחד.

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי מפסידה בזאדאר למילאנו. לספאחייה היה היום יותר אפשרויות להחליף שחקנים. פארגו שלא שיחק בגלל התחייבויות אחרות לא נכלל בסגל. טאריק בלאק וג'ון די גם לא שיחקו. בסה"כ ראיתי שווילבקין שחקן שעוד יתן לנו הרבה ונהנתי לראות מהגנות לוחצות שהשחקנים ביצעו. יהיה מעניין לראות אם מילאנו סוף סוף תעשה משהו ביורוליג או שמה שוב נראה אוסף של שחקנים עם משכורת גבוהה מדי.

מחר מול פנרבחצ'ה.

4. yakov_y YNWA

אני מאוד אוהב את הקו הקדמי של מכבי ת״א, איכותי, מגוון בהרבה סגנות התקפה וגם טוב הגנתית, רק בעיה של סייז חסרה לי שם.
    אני במקום ספאחיה מאוד מודאג בנוגע לקו האחורי, איזה אפור, חסר טכניקה, חוסר יכולת לקחת שחקני הגנה לסל, מזכיר לי את השחקנים הישראליים, אשכרה בנו שם כמות על חשבון איכות.

ווילבקין שחקן שחקן, לא רואה שחקן בליגה שיהיה טוב ממנו, אני מזהה בקנדריק ריי פוטנציאל גדול מאוד, קיין ורול שתי נגרים מביכים, עמדה מספר 3 הכי חלשה במכבי ת״א וגם עמדה 2 חלשה.

5. גלץ Member

איפה אתם חושבים שמכבי עומדת יחסית לקבוצות האלה:
    דרושפאקה, באיירן מינכן, חימקי מוסקבה, ז'לגיריס, ברצלונה ובאסקוניה.

6. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

באמת שקשה לדעת.
    ז'לגריס איבדו חלק ניכר מהכוכבים שלהם לגדולות, אבל עדיין זה שאראס, העמידו תקציב שיא במונחים שלהם (11 מיליון דולר) ואי אפשר לשלול. על הנייר, מכבי טובה יותר. דאורשפקה לא אמורה להוות איום. גם מהם מכבי טובה ויחסית בהרבה.
    ברצלונה (הפסידה לבאסקוניה בחצי גמר הסופר קאפ אתמול) כרגיל התחמשה אבל לא נראית מאיימת במיוחד. די שוות כוחות למכבי, ביחד עם חימקי ובאסקוניה אלו קבוצות שיהיו שם לדעתי באיזור של מכבי. כלומר כמעט שווי כוחות.
    מבאיירן מכבי טובה אם כי היו לה כמה החתמות מעניינות.

הבעיה לדעתי מכיוון מכבי היא ההתחזקות המטורפת של קבוצות שלא היה באיזור בכלל בשנתיים האחרונות. בעיקר מילאנו שהחתימה כוכבים אבל הפעם גם נראית כמו קבוצה לפחות לפי ההגנה, שחקנים מצויינים בכל עמדה וגם אפס אנדולו שהייתה אחרונה שנה שעברה אבל החתמיה את לארקין ועוד 2-3 שחקנים מצויינים שאמורים להפוך אותה לפקטור.

מכבי כמו שנה שעברה תצטרך לנסות להכנס לשמינייה. זה לא יהיה פשוט. לדעתי מלבד צסק"א\ ריאל, פנר, אולי ופאו שתמיד מגיעות, השאר די פתוח. לטעמי מילאנו חזקה מאוד ותיכנס לשמינייה. זה כבר 6 קבוצות. מכבי, בארסה, אפס, חימקי, באסקוניה כולן בהחלט פוטנציאל ל8 הראשונות.
    יהיה קשה מאוד. כמה שמכבי עשתה דברים נכונים (אוברייאנט נראה מצויין, וולבקין כמובן, השארת פארגו. באלאק שאמור להיות סנטר מאוד יעיל באירופה) מילאנו עשו דברים מטורפים (מייק ג'יימס, ברוקס, נדוביץ'), אפס (לארקין, ג'יימס אנדרסון מחימקי, פלייס), ברצלונה (סינגלטון הנהדר מפאו, פנגוס הכוכב הגדול של שאראס שלקח את ז'לגריס לפיינל פור, בלאזיץ' הסלובני, קייל קוריץ').

כלומר גם הרכישות ה"מעניינות" של מכבי די מחווירות לעומת הקבוצות שציינתי. חימקי מבחינתה עשתה את הדבר הכי חשוב וזה לא לקנות - אלה הצליחה לשמור את שבד לעוד עונה.

גלץ אוהב/ת את זה.
  7. yakov_y YNWA

אני מצפה לשינויים בסגל של מכבי ת״א, הבסיס מצוין אבל הסגל לא מאוזן, בנייה לרוחב במקום איכות.
    אין שום מחליף לדשון תומאס, קנדריק ריי שחקן לא רע אבל יש כבר את מייקל רול ודיאנדרה קיין, הקו האחורי אפור מאוד, הקו הקדמי מאוד איכותי הגנתית והתקפית, לשחק עם נמרוד לוי כ-3 זה יתרון.

אני מצפה לשינויים, כרגע זה ממש לא מספיק אם כי הביאו 2 זרים מעולים לקו הקדמי.

8. גלץ Member

האחוזים של מכבי תל אביב בזריקות משלוש כמעט בכל משחקי ההכנה (חוץ מאשר נגד הקבוצה המביכה מסין) גרועים מאוד. מאכזב.

במשחקים נגד פנרבחצה-5/20, 6/27
    נגד פנאתנייקוס- 6/14
    נגד מילאנו-7/29!!
    נגד חימקי-6/23
    נגד אאק אתונה-10/27

עם אחוזים כאלה (כמספר האחוזים שאני אהיה החבר הצמוד של גל גדות) לא מנצחים משחקים!

נערך לאחרונה ב: ‏27/9/18
  9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל עוד למכבי אין סגל שלם אני לוקח הכל בערבון מוגבל. שיחקנו בשבוע אחד פעמיים נגד סגנית אלופת אירופה ופעמיים הפסדנו בהפרש מאד קטן. כל זה ללא מספר שחקנים די גדול. הערב שוב ללא אובראיינט , רול וסקוטי וולבקין (נמרוד לוי בעיניי באירופה לא יקבל דקות). נהנתי היום מההגנה הלוחצת למשל וממספר ריבאונד ההתקפה.

אין שום סיבה להכנס ללחץ.

10. גלץ Member

האמת שאני מאמין בישראלים של מכבי העונה באופן יחסי.
    זוסמן ואבדיה שהפוטנציאל שלהם גדול כמו שראינו בנבחרת העתודה,
    אלכס טיוס שחקן שאתה רוצה שיהיה שם במאני טיים ויטביע על הפרצוף של היריבות,
    דיברתולומאו ווינר גדול ושחקן אינטליגנט מאוד,
    ונמרוד לוי המוכשר מאשדוד.
    מג'ייק כהן אף פעם לא החזקתי במיוחד אבל הוא עדיף על איתי שגב.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי פיגרה למעשה בכל המשחק, אבל בסוף ניצחה את חימקי. לצערי לא ראיתי את המשחק כך שלא אוכל להגיד הרבה, אבל כיף לנצח את הרוסים פעמיים ברצף. אז בסה"כ הפסדנו פעמיים בפיגור קטן לפנר וניצחנו פחות או יותר באותם הפרשים את חימקי. ההרגשה הכללית היא שאנחנו שוב נאבק על המקום השמיני. במחזור הראשון לא ננצח באואקה גם בגלל שהסגל ברב רובו של ההכנות לא שיחק ביחד. פאו בבית זו גם ככה קבוצה שמאד קשה לנצח.

נתקדם לאט לאט. קודם כל גביע ווינר אחר כך נראה הלאה.

12. yakov_y YNWA

שני ליצנים קרואטיים הורסים מועדון.

דני אבדיה לא ייראה פרקט העונה, איך אוברייאנט בחוץ אני לא יודע ?!

איזה כיף זה ריענון כמו איגור קולשוב לנבחרת, ישראלי מעולה משום מקום, מקווה שקטש ייבנה סגל נורמלי כי יש לו את הכלים.

נערך לאחרונה ב: ‏1/10/18
  13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע אם הם הורסים את המועדון. מכבי היתה צריכה לנצח היום. נקודה. ראיתי כמה דקות מהחצי הראשון ומיד ראיתי את ההבדל בגישה. ראשון נלחמו על כל כדור, פוצצו מתי שהיה צריך ומכבי? פארגו שיחק כאילו זה משחק אימון...

הקבוצה צריכה להתגבש. למרות שאני לא אוהב להפסיד משחקים, אני חושב שאי אפשר להגיד יותר מדי על קבוצה שבקושי איזה שבוע מתאמן ביחד.

14. yakov_y YNWA

ראשון לציון הובילה לאורך כל המשחק כמעט, לדעתי יתרון השיא של מכבי ת״א היה נקודה.

ברכות להפועל י-ם על תואר ראשון, חשוב ולא אחרון לעונה הנוכחית, בנו קבוצה אדירה.
    עודד קטש עם שני תארים בקריירה, השלישי בדרך, מחזיק לו אצבעות אבל כישלון באחת המסגרות, אירופה או ליגה ואפילו אני לא ייגן עליו.

15. גלץ Member

ראיתי את התקציר של הפועל ירושלים במשחק נגד אילת ולא התרשמתי מהם כל כך, חוץ מפלדין.
    אולי המשחק המלא היה נותן לי יותר אינדיקציה עליהם.
    את המשחק של מכבי לא יצא לי לראות אבל אסתכל על התקציר עוד מעט, ראשון לציון לא הייתה נראית לי בכלל בתוכניות העונה. הפתיעו אותי. אגב, תמיד כשמכבי מפסידה ספאחיה מורחק?