מכבי תל אביב 2020/21 - מחזיקת הגביע וסגנית האלופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raumdeuter, ‏29/8/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Morientes Member

זה לא להפוך אותו למסכן, אף אחד לא חושב שהיו לו פחות הזדמנויות מחלוץ של רעננה, פשוט בהשוואה לפריצה אלו קבוצות בפורמה אחרת.

2. Morientes Member

יחס של מספר פר דקות של קיארטנסון גבוה יותר, זו הכוונה בסטטיסטיקה טובה יותר.
    זה לא משנה הגיל, כי כבר ציינתי שהגיוני מאוד שפריצה בשיאו שחקן טוב יותר מקיארטנסון אבל פריצה של מכבי הגיע בגיל מבוגר.
    בטח שיש השפעה לקבוצה, אני לא חושב שמושיקו לוגסי טוב מבטוקיו למשל.
    גם פריצה לא באמת הביא לנו אליפות, היינו לוקחים את האליפות איתו או בלעדיו.
    פריצה אכן יותר team player מקיארטנסון, אבל קיארטנסון פינישר טוב יותר.
    מי יותר טוב? בעיניי חלוץ שהיה הכובש העיקרי של הקבוצה תרם יותר מחלוץ שהיה עוד שחקן טוב בהתקפה.
    אז נכון לפריצה היה שחקנים טובים יותר סביבו, אבל מצד שני זה גם מה שסייע לו להראות טוב יותר.
    וגם אני אוהב יותר את פריצה מאשר את קיארטנסון(יותר מתחבר לסגנון המשחק).

3. Telkiyski Member

ממש לא מסכים איתך.
    לפריצה היה את זהבי איתו על הדשא. אתה יכול לשאול את אורלנדו סה וחלוצים אחרים איך זה לשחק כחלוץ במכבי כשזהבי לידך.

בכלל, ראיתי את מכבי עם פריצה ואת מכבי עם קיארטנסון.
    אלה היו שתי קבוצות פחות או יורת באותה רמה.
    פשוט לקבוצה של קיארטנסון הייתה יריבה סופר ראויה על התואר, ולמכבי של פריצה לא, אז זה קל לצבוע את מכבי עם פריצה כ"קבוצה ששיחקה כדורגל מהנה" ואת ההקבוצה שההייתה לקיארטנסון כ"עונת נפל" ו"כדורגל אפור" ויתר הקלישאות.

שורה תחתונה אני לא כזה בטוח שקיארטנסון לא שחקן עדיף על פריצה.
    מבחינת רזומה בליגות הסקנדינביות האיסלנדי לא נופל ממנו.

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני מסכים שפריצה שחקן כדורגל איכותי מקיארטנסון, אבל ההקטנה של האיסלנדי לא ברורה. מי שמוכר ממנו נגר שרק מסיים ברחבה שוכח את הטראומה שעשה לדרך קינן או את שעריו ב-5-0 בדרבי, לצורך העניין. הוא בעיקר שועל רחבה נהדר (סיומת בנגיעה ברמה מעולה), אבל גם נתן יותר מזה לא מעט. הוא מסוכן מאוד כשמקבל כדור עם הפנים לשער.
    את 13 השערים שנתן בליגה בעונה השנייה נתן באחת הקבוצות הכי פחות מאומנות שהיו במכבי בעשור האחרון. קבוצה מבולגנת מאוד ללא התקפה סדורה. הקבוצה כולה כבשה 60 שערי ליגה, כך שמעל חמישית מהשערים היו שלו, וזה טוב מאוד (בעונה הראשונה כל הקבוצה כבשה 61, כך שזה כבר פנטסטי, לא סתם טוב). שיתוף הפעולה שלו עם דסה, הפורה ביותר בקבוצה והיחיד שעבד בקביעות, לא יכל לחזור כי המגן היה פצוע רוב העונה.

לפריצה היו 32 שערים ו-14 בישולים ב-94 הופעות במכבי, לקיארטנסון 50 שערים ו-6 בישולים ב-103 הופעות. המעורבות של האיסלנדי בפירוש טובה יותר מזון של השבדי, אי אפשר לקחת לו את זה.

5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מה זה מכבי עם פריצה ומכבי עם קיארטנסון? הם שיחקו לאורך זמן, הקבוצה לא נשארה באותה רמה, ובתקופת פריצה היא בפירוש הייתה קבוצה טובה יותר באופן מאוד בולט.

6. Telkiyski Member

אני ממש לא בטוח בזה.
    ההבדל היחיד בין מכבי של 13/14 + 14/15 ומכבי של 16/17 + 17/18 זה שלמכבי של השנתיים האחרונות הייתה יריבה אמיתית על התואר ולמכבי של השנתיים הראשונות לא הייתה כזו (אלא אם אתה מחשיב את אלישע וסיראז' נסאר או את ברק בכר וק"ש עם שימון אבוחצירא).

גם מכבי הגדולה של פריצה עפה למריבור ואז לאסטרס.
    לא חושב שמכבי של 14/15 משמעותית טובה מזו של 16/17.

7. סמואל אטו Member

אז במצב הזה שבו כל העול נופל על קיארטנסון זה כל מה שהוא מסוגל לספק?
    אתה רק מחזק את הטענה שהוא לא כזה טוב.

8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מכבי של 14/15, על אף הטרבל, הייתה חלשה מזו של שתי העונות שקדמו לה וזו שהגיעה אחריה (שלא זכתה באליפות, אבל הייתה מעולה ולטעמי גם האיכותית בליגה בכל זאת). ב-16/17 הקבוצה הייתה מאוד לא יציבה, אבל היא גם הייתה טובה מזון של 17/18. ספציפית לעונות הללו, אולי, הרמה הייתה די דומה, אבל בסך הכל מכבי שבה שיחק פריצה הייתה בבירור טובה מזו שבה שיחק קיארטנסון.
    אין כאן קשר ליריבות, רמת הביצוע הייתה שונה בתכלית.

Morientes אוהב/ת את זה.
  9. Morientes Member

הוא חלוץ שצריך סביבו קבוצה, כמו רוב החלוצים.
    גם פריצה אגב צריך סביבו קבוצה.
    ממתי זה שאתה פחות מצליח כשהקבוצה שלך פחות מצליחה הופכת אותך לשחקן לא טוב? גם מסי יכבוש ויבשל פחות באלמריה לעומת בארסה.

10. סמואל אטו Member

לא מצליח להבין את הקשר בין הדברים שאני כותב לתגובות שלך.
    אתה זה שטען שקיארטנסון היה צריך להבקיע יותר כי לא היה מסביבו אחרים שיעשו את זה, אבל המספרים שלו לא כאלה מרשימים.
    האם היה מבקיע יותר ליד אייל ברקוביץ'? כן.
    האם זה עושה אותו שחקן יותר טוב או מגוון? לא.

11. Morientes Member

המספרים שלו מאוד מרשימים(המספרים הכי טובים שהיו לחלוץ זר).
    אני טוען שהסיבה שהמספרים של פריצה קרובים אליו היא כי פריצה נהנה מקבוצה טובה יותר.
    זוסוואה בישל עונה שעברה פחות מיונתן כהן(אני חושב), ועדיין אני יכול להגיד שזוסוואה מבשל טוב יותר, כי צריך לקחת בחשבון מי שיחק סביבו.

12. סמואל אטו Member

כמות גולים או כמות בישולים זה לרוב אינדיקציה שטחית ביותר.
    ז'וסוואה מייצר מצבים יותר טובים מכהן בגלל שהמסירה, ראיית המשחק והטכניקה שלו עדיפים על של כהן.
    אני לא חושב שמישהו כאן יטען שקיארטנסון לא פינישר טוב מפריצה, אבל בזה מסתכמים סך היכולות שלו בעוד השוודי בעל יכולות נוספות שהופכות אותו לחלוץ לא פחות טוב(ובעיני אפילו עדיף) מהאיסלנדי.

אגב, פריצה שיחק בקבוצה טובה יותר, אבל בקבוצה שלו ה"קיארטנסון" היו עטר, דאבור או זהבי ולא השוודי עצמו ששיחק גם כחלוץ מטרה עבור השחקנים לצידו.

13. Morientes Member

הם לא בהכרח היו הקיארטנסון, לא היה כובש דומיננטי בהחלט בחצי השני של אוסקר, שוב ההתקפה הייתה מפלצתית במונחים ישראלים דבר שעזר מאוד לפריצה.
    מספיק לראות משחקים מחצי השני של אוסקר ועונת סוזה כדי להבין איזה הבדלים התקפיים היו בין זה לבין המשחק ההתקפי של ארבלדזה/ליטו/גורדי.
    אז נכון שזה שזהבי ועטר משחקים לידך לוקח ממך קצת גולים(כי הם כובשים), מצד שני זה שהם משחקים לידך גורם לך להיות הרבה יותר אפקטיבי בהתקפה(מה שתורם לך גולים), בעיניי יותר קל להגיע לכיבוש שערים כשמאחורייך משחק ערן זהבי ולצידך אלירן עטר בשיאו, כשכל הקבוצה בפורמה טובה והקבוצה שלך כובשת רביעיות חמישיות שישיות, מאשר לשחק בשיטת שלושת הבלמים כשהחלוץ לידך הוא שוינפלד והקבוצה שלך בעיקר מניעה כדור במרכז המגרש כמעט בלי משחק עומק.

14. oranfu Member

סליחה, גדול החלוצים ששיחקו כאן זה יעקובו.
    אף אחד אחר בכלל לא מדגדג אותו.

Bluekipper אוהב/ת את זה.
  15. Morientes Member

על זה אין ויכוח, מדברים על השנים האחרונות

oranfu אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.