מכבי תל אביב 2023/24

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏22/10/14.

1. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

כן, שנה שעברה ניסו להביא אותו בכל הבלאגן של הפצועים אבל הטורקים הציבו ביי אאוט בשמים. הוא העריך חוזה לפני חודש אבל עם סעיף יציאה לקבוצת יורוליג עד סוף הקיץ הזה. כלומר מכבי ידעה שאם היא לא עושה מהלך היא שוב תצטרך ביי אאוט.
    הוא מוערך ב300 אלף דולר.

כלומר באמת שחקן סופר זול במונחים של מכבי (חלק מהשחקנים של ירושלים מרוויחים יותר ממנו...) . ולדעתי מספיק טוב כדי להיות רכז ביורוליג שלא צריך לעשות הכל אלה בעיקר להיות עזר לסקוטי.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  2. DRORIKO Member

אני מדמיין את ספרופוליס במשחק יורוליג מסובב את הראש לספסל כדי לראות את מי להכניס, רואה שם את יפתח זיו ועוז בלייזר ואומר "פי כוסאמק"

3. כינוי כי הכח זהו כח

מכבי שנה הבאה.
    ישראלים: חתומים: עמרי כספי (לכמה שיהיה כשיר), יובל זוסמן, דורי סהר, סנדי כהן
    כנראה: ג'ון דיברתולימאו, אמארה סטודמאייר, עידן אלבר
    מועמדים: רומן סורקין (כמעט בלתי אפשרי להוציא אותו ממכבי חיפה), עוז בלייזר, יפתח זיו
    עוזבים: דני אבדיה, ג'ייק כהן, עמית אהרוני, הראל רינסקי
    החלום הלא ריאלי על גבול הפנטזיה המוגזמת והאוטופיה: טי ג'יי ליף, שלדעתי די מיצה את עצמו ב-NBA אבל אני לא מאמין שיגיע בקרוב לאירופה כל עוד יש לו חוזה באינדיאנה.

אולי אולי אולי ינסו לפתות את נועם דוברת (כתבו על זה משהו בוואן אבל לא נראה לי ריאלי) כי הוא הרכז הכי כישרוני שיש לנו פה והוא באמת יכול עוד שנה שנתיים להיות ברמה של יורוליג וגם אם יצליחו לפתות אותו השאלה אם יצליחו להוציא אותו מראשון כי מדובר יש לו שם חוזה ארוך ומכבי חייבת רכז טבעי.
    אותו דבר לגבי סורקין שיש לו חוזה לעונה הבאה.
    אם ג'ונדי יישאר אני מאמין שזה יסגור את הדלת ליפתח זיו והוא אמור להישאר.
    מבחינת פוורורד ישראלי אני יכול לראות את מכבי מחתימים את בלייזר לעונה אחת כדי לחכות שהחוזה של סורקין ייגמר ולהביא אותו בחינם אחרי שהעונה הבאה של חיפה תיגמר.

זרים:
    חתומים: סקוטי מאמין שיישאר, אלייז'ה בראיינט, טיילר דורסי, אות'לו האנטר, יונתן אטיאס (מחשיב אותו כזר לכדורסל), אנג'לו קלויארו וכריס ג'ונס
    אולי ימשיך: קווינסי אייסי
    מניח שיגיע סנטר זר ואם אייסי יעזוב אז יגיע זר במקומו

4. yakov_y YNWA

שבוע הבא מכבי ת״א פותחת עונה,
    יש אין ספור בעיות וסוגיות מעניינות, הקורונה, איפה מכבי ת״א תארח, מכבי ת״א האחרונה לנוח מהעונה שעברה והאחרונה שפתחה את ההכנות, עידן חדש בכדורסל, היום אחרי אבדיה גם מעניין, מה יהיה עם אייסי, למה ניקולה ואבן התערבו בבניית הסגל, למה יש צמד קרואטים ועוד ועוד ועוד.
    בסופו של דבר, קבוצה לא רעה נבנתה כי הבסיס מאשתקד נשאר, עכשיו לשפוט את היריבות, הציפיות שלי הכי גבוהות:

מחזור 1 - אלבה ברלין - משחק קליל, אין מה להרחיב כי הסגל של אלבה נוראי, קבוצה לציפופליק.
    מחזור 2 - צסק״א - קבוצה לא רעה בהובלת 2 סופרסטארים, ג׳יימס ושאנגליה ועדיין לדעתי, שיווני לגמרי, אפילו אני מעדיף את הסגל הצהוב על הרוסים שעוברים תהליכים רבים בסגל ובסגנון הסגל.
    מחזור 3 - באיירן - יחסית לבאיירן עבר קיץ סוער וטוב, מונרו הנהדר עזב לחימקי המפחידה, האקסים תומאס וריינולדס במקומו, באיירן הביאו שמות וסגל יחסית מבוגר בניגוד לעבר ואת האמת, סגל נהדר, כנראה מונרו עזב ושיחרר הרבה כסף והדאבל של אלבה על באיירן גרם להם לעשות חושבים, אני כאן רק להגיד שהכתובת הייתה על הקיר ומגיע לבאיירן והנה למדו לקח, יהיה לא קל אבל מכבי ת״א פייבורטית.
    מחזור 4 - אולימפקוס - כמו קבוצות יורוליג רבות שנכשלות הם עוברים תהליך ותהליך טוב.
    סלוקס הקודם הגיע, הם הביאו הרבה יוונים דומנטיים ביחד עם אמריקאים עם עבר באן בי איי, בעבר הם היו עם אירופאים הרבה.
    סגל טוב, תהיה להם עונה טובה.

אמרתי, לדעתי מכבי ת״א מהטובות במפעל אבל הפערים בין צסק״א, אולי׳ למכבי ת״א קטנים מאוד, גם באיירן תצטרף, לא רואה הבדלים בסגל בין צסק״א לחימקי לדוגמא (כן אני בטוח במה שרשמתי).
    בעיני הספרדתיות הגדולות הכי מפחידות באירופה, אחרי הקבוצות בטורקיה עוד לא הפסקתי לעקוב, יש בערך 5-8 קבוצות בטופ באותו לבל כמעט.

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yakov_y
    אני באמת חושב שאי אפשר להגיד יותר מדי על היורוליג. אל תשכח את משבר הקורונה. יד אליהו כבר לא בדיוק הר הגעש כמו פעם, אבל בעונה האחרונה היא כן נתנה כמה ניצחונות ביתיים. אי אפשר להגיד שמכבי תנצח בקלות את אלבה אם הקבוצה בקושי קיימה שני משחקים נגד חולון והפועל חיפה. אנחנו באמת חיים עכשיו מיום ליום ואני חושש שאפילו לא נצליח לסיים את העונה האירופאית. הקורונה משתוללת שוב בכל אירופה...

6. yakov_y YNWA

כל מה שרשמת נכון ועדיין... תן לי אחד באלבה שנכנס לחמישייה של מכבי ת״א.
    זאת קבוצה ששחקני כמו: ג׳ייסון גריינג׳ר ומרכוס אריקסן (קלעי גדול) כוכבים שם.

7. DRORIKO Member

דיויד פדרמן מתראיין לערוץ הבית ומנפק(כהרגלו) אמירות די מביכות. הוא מדבר על זה שמכבי בעונת הישרדות בגלל הקורונה ושבעצם אין לו בעיה שהקבוצה לא תצליח העונה כי יש נסיבות מקלות. ואני תוהה, אם מכבי ב"עונת הישרדות" אז למה היא השאירה את כל הסגל? למה היא השאירה שחקנים כמו וילבקין והאנטר שיושבים על חוזה גבוה? לי זה לא מסתדר עם "עונת הישרדות". זה נראה שפדרמן מבין שהקבוצה השנה לא טובה אז הוא מנסה לתרץ את זה בקורונה. שהמנויים הפוטנציאלים, לאחר שהקורונה תעבור, לא יחשבו שבטעות שמה שקרה שנה שעברה זאת בסך הכל הבלחה והקבוצה נשארה בינונית.

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי בעונת מעבר כי היא לא הצליחה להתחזק משמעותית. היא איבדה את אבדיה, בלאק, וולטרס ואת אייסי. לא הבאנו מחליפים ראויים וזה בגלל משבר הקורונה. מה אתה רוצה שהיא גם תמכור את ווילבקין והאנטר? תודה לאל שלא היינו צריכים למכור אותם אחרת בכלל היינו משתתפים ביורוליג בשביל להעביר את הזמן. הפצועים עוד לא חזרו ורואים בבירור שמישהו כמו כריס ג'ונס הגיע רק בגלל מחסור במזומנים. בנדר הוא כמובן גם "רכש קורונה".

הקבוצה פשוט נחלשה ועכשיו צריך לקוות ששחקנים כמו זוסמן ודיברתלומיאו יחזרו. כספי לדעתי סיפור אבוד. אני לא מצפה לחיזוק כי אין כסף לזה. לדעתי אנחנו יכולים לחזור לעניינים רק מתי ששוב נראה קהל במגרשים. מתי זה יקרה אני לא יודע, אבל יש לי הרגשה שזה יקח עוד חודשים רבים. בסך הכל המצב יכול היה להיות יותר גרוע.

כאוהד מכבי זה נורא לראות את המצב כרגע, אבל זאת המציאות. אגב גם קבוצה כמו פאו מתקשה להתמודד עם המציאות. כנ"ל פנרבחצ'ה. אני לא מומחה בענייני ניהול קבוצה, אבל כשאני רואה מה קורה בקבוצות החזקות בספרד או רוסיה אני שואל את עצמי איך הם שורדים ללא קהל? נו טוב, זה כבר דיון אחר.

9. DRORIKO Member

כל השחקנים שציינת היו שחקנים משלימים, עמודי התווך של הקבוצה נשארו, כולל המאמן. מכבי עברה את הקורונה יחסית טוב. חוץ מזה למה רק עכשיו פדרמן נזכר לדבר על "עונת הישרדות"? למה הוא לא אמר את זה לפני שהעונה התחילה?

10. Roma מנהלים

אף אחד מהם לא היה שחקן משלים. בפועל מה שקרה שהמחליפים שלהם התעלו מעל המצופה אבל בעונה כל כך צפופה הם חשובים מאוד.

כולם שוכחים אבל האנטר היה המחליף של בלאק, מכבי החליטו ללכת על סנטר בכיוון אחר לגמרי, זיזיץ'.
    וולטרס אומנם לא היה שחקן ששמים לב אליו יותר מידי אבל הוא הוציא את המיטב מסקוטי ווילביקין.
    אייסי היה שחקן מפתח במכבי, חד משמעית. שר ההגנה כמו שאוהבים להגיד בירושלים.

אבדיה? אחרי כל הפציעות הוא ללא ספק היה בורג משמעותי, באירופה הוא עונה להגדרה של "שחקן משלים" בתקופות ללא פציעות.

חסר למכבי FF, זה כבר זועק.

11. DRORIKO Member

אייסי אולי היה שחקן מפתח, אבל אל תשכח שבקיץ הבאת את ז'יז'יץ', שהוא אולי שחקן שונה מאייסי, אבל גם הוא היה אמור להיות שחקן מפתח בצבע, והבאת אותו בלא מעט כסף. ככה שקשה לי לקרוא לעונה הזאת עונה פיננסית.
    לבלאק היתה בעיית פציעות.

12. Roma מנהלים

אין קשר בין זיזיץ' לאייסי. זיזיץ' מחליף את בלאק\ריינולס.

זאת עונה פיננסית, זה ברור. תסתכל על השחקנים שהגיעו והשחקנים שעזבו.

ההוכחה הכי פשוטה, כספי ודיבר' פצועים תקופה ארוכה ומכבי הרי מקבלים את הכסף מהביטוח אבל לא דאגו להביע מחליפים זמניים, מה שבדרך כלל קורה. כנ"ל לגבי ירושלים והפציעות.

אין מה לעשות, אין כסף בקופה.

13. DRORIKO Member

ברור שמכבי השקיעה פחות כסף משנה שעברה, אני פשוט לא חושב שהירידה היא כזאת דרסטית, עדיין יש לה סגל טוב. בתור אחד שמבין יותר ממני בכדורסל אירופי, הסגל של מכבי לא שווה טופ 8?

14. Roma מנהלים

כרגע לא. אולי שזוסמן, כספי ושאר הפצועים יחזרו + FF שיגיע כן.
    מצד שני, אם זה ממשיך ככה, אין סיבה להשקיע עוד כסף בעונת נפל.

15. DRORIKO Member

כן אבל אתה יודע איך זה, כשהפצועים חוזרים אחרים נפצעים במקומם, בטח ובטח בתקופת קורונה.