מכבי תל אביב 2023/24

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏22/10/14.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@הרצליה עד המוות
    הקטע הוא שאני לא משוכנע שהשחקנים הישראלים שמינית גם שחקנים שהיו מקדמים אותנו באירופה. בשבילי הצלחה ביורוליג זו המטרה הראשונה של הקבוצה. אז תמיר בלאט אולי שחקן יותר טוב מג'ונדי, אבל לליגה המקומית אני מבין למה בלאט ג'וניור לא רוצה לחזור. כנ"ל לגבי זוסמן.

טוב שתיקנת אותי לגבי החוק הרוסי, אבל עדיין יש מגבלות. בהחלט יכול להיות שלהפועל ת"א יש אולי את הצוות הישראלי הכי טוב, אבל בכל אלופה המקומיים מנגנים כינור שני. לפני שנה למכבי הזרים היו נוראיים וסקוטי היה צריך לעשות הכל לבד. אם בעונה הבאה הזרים יתנו הגנה נורמלית ותמיכה רגילה בהתקפה אני מאמין שהאליפות שוב תיפול בידיים של מכבי.

2. DRORIKO Member

אני חושב שהיום אנחנו בעידן אחר שלשחקנים יש יותר מודעות והם מבינים שבמכבי הם ככל הנראה יהיו נערי פוסטר, ככה שמבחינתם עדיף הפועל תל אביב או אפילו אלבה ברלין שהם יודעים שהם יקבלו שם יותר דקות. למזלה של מכבי עדיין יש ישראלים שמתפתים להגיע אליה, אם זה יפתח זיו או רפי מנקו, אז עדיין יש לה שלד ישראלי להעמיד בליגה. לזה תוסיף את המתאזרח הנצחי ג׳ון דיברלתומאו.

הרצליה עד המוות אוהב/ת את זה.
  3. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

וילצ'יר סיכם את תנאיו. 9 זרים. הפאניקה בעמדה 4 הזוייה לגמרי.החתימו את מרטין אבל כנראה חוששים מחוסר הניסיון שלו. בונזי שיכול לשחק גם בעמדה הזו גם בלי ניסיון יורוליג אז מביאים עוד 4 זר.

היררכית זה בעיה. 4 זרים בחוץ בליגה זה בעיה. יש פה בנייה עקומה מאוד.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk

4. zivmay Member

בשביל להצליח ביורוליג אתה חייב זרים. לא אשמת מכבי שהמנהלת ארגון רקוב בדיוק כמו התאחדות הכדורגל.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  5. Roma מנהלים

בדקת איך הכדורסל האירופאי נראה בשאר היבשת?
    אתה יודע שחוק רוסי מגיע מ.... תופתע לגלות הVTB.

נ.ב. גם אוהדי מכבי השחצנים ביותר יודעים שבלי הליגה הישראלית, כלומר תקבור את המוצר הזה, אז גם מכבי ביורוליג תמות מהר מאוד.
    מישהו היה צופה ביורוליג אם אנדולו הייתה איכותית יותר מכולם ורק היא זוכה בתארים?

-----

אנדולו לקחה בק טו בק יורוליג עם 8 שחקנים ראויים, אני לא מדבר אפילו על זרים\מקומיים.

אם הליגה הופכת ללגיון זרים, אז למה שלא אצפה בליגות יותר טובות פשוט? מה מחבר אותי לקבוצות? עוד עשרים שנה לא נזור את ג'יקובן בראון, ג'רלס, דייסון, דונטה סמית' או פלדין אלא נשמור אמונים לפפי, עדי גורדון המלך ואפילו אליהו והלפרין.

6. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

זה לא פוטבול מנג׳ר. יש 4 זרים כל משחק ליגה בחוץ. יש פה בני אדם עם אגו ורצון. וגם קשה למאמן לייצר רצף והיררכיה ברורה שכל משחק חצי סגל בחוץ. שלא נדבר על מירמור של שחקנים. זה פשוט לא בריא. מכבי דיברו בקיץ הרבה עם ליף וגינת לטעמי כדאי לעשות בדיוק ההפך למצוא ישראלים שיכולים שחק ביורולגי לרדת אפילו ל-7 זרים וכך לייצר אחידות ותלכיד בריא.
    בסוף 9 זרים (אגב כרגע הבנתי שזה לא סגור) זה טירוף. שחקן משחק 20 דקות ביורוליג ואז לא מתלבש וכככה חוזר חלילה....לא מדהים בכלל. ואת כל זה אמור לנווט מאמן שהוא לא בדיוק פיגורה.

אני לא אוהב את זה.

7. zivmay Member

אבל מה ייתן להם סגל של 8 ישראלים וחמישה זרים? חוץ מהזכייה בליגה המקומית.
    כשמתפשרים על כמות הישראלים, הסיכויים לזכיה באליפות יורד, אבל הסיכוי לפייט ראוי ביורוליג עולה. הם סהכ מסתכלים על כמות המנויים שהם יכולים להשיג.

8. zivmay Member

קצת קשה להשוות את הכדורסל הרוסי, אני לא כלכך בקיא ברמת המקצוענות בגילאים הצעירים, בנוסף לזה יש המון משתנים ( למשל כמו אופי) שכמעט בלתי אפשרי לכמת.
    לטעמי אין כלכך הבדל בין גינת לג'ייק כהן או סורקין ( סורקין בעל הפוטנציאל הגדול ביותר).
    יכול להיות שטי ג'יי ליף הוא הפספוס היחידי של מכבי.
    ים מדר, אבדיה וזוסמן לא רלוונטים לאף קבוצה בארץ בינתיים.

9. yakov_y YNWA

לא יודע איך אפשר להגיב לזה שאין הבדל גדול בין ג'ייק כהן לסורקין וגינת.

סורקין הוא השומר הישראלי הטוב ביותר בפער (כמובן גם אחד משחקני ההגנה הטובים בליגה בכללי), כהן הוא שחקן ההגנה הכי גרוע בליגה.

Roma אוהב/ת את זה.
  10. Roma מנהלים

הערה קטנה - TJ לייף הוא לא פספוס. שחקן שבוחר להמשיך בסין בליגה חצי מקצוענית בכסף גדול הוא כבר הופך לעסקן ופחות לספורטאי.
    4 שנים חילק מגבות בליגה הטובה בעולם ועוד שנתיים יהיה בסין. כדורסל מקצועני ברמה גבוהה הוא כמעט לא שיחק.

zivmay,

כל הליגות באירופה מקיימות חוקים לטובת השחקנים המקומיים, אין סיבה שנהיה שונים בכך.
    אם היה ליגה של 12 זרים נגד 12 זרים אני אישית לא הייתי רואה. יש לי בשביל את זה המפעלים האירופאים.

מכבי כל עונה מביאה 8 זרים ומעלה, חולון וירושלים גם מוסיפות זרים למפעלים האירופאים. הצלחה או כישלון לא נופלים על הישראלים במסגרות אלו אז לא צריך לחפש תירוצים. הזרים של מכבי הפילו אותה ביורוליג ולא סורקין, דיבר' ושאר הישראלים שדווקא בחלק מהעונה האירופאית היה יותר טובים.

נ.ב.
    אתה יודע למה פנר התאבדו על סקוטי? כי הוא טורקי וייתן להם בוסט בליגה המקומית.

11. zivmay Member

בכללי אין כלכך הבדל, לכל אחד יש אלמנטים שהוא חזק בהם. כמו למשל הקליעה של ג'ייק כהן, הרבה יותר יציבה משל סורקין וגינת ( הוא גם לא זורק כלכך הרבה). אין פה מישהו שהוא עילוי בהשוואה לשאר.

12. zivmay Member

איזה ישראלים יכולים לשפר את מכבי?
    נראה לי שאתה מסכים שמדר, אבדיה וזוסמן לא פנויים.
    גינת בחר ב"בית".
    אם זה המצב , עדיף להשקיע בזרים.

13. Roma מנהלים

לא הבנתי מה הכוונה שלך?

מכבי מביאה 8 ועונה 9 זרים. מה אתה רוצה סגל של 12 זרים ליורוליג? זה לא כזה משנה כי אין דקות כבר לחלק. הזרים של מכבי עליהם ייפול העונה ביורוליג.
    בליגה המקומית הישראלים הם חשובים ולכן מכבי משקיעה בישראלים.

הטענה שלי:
    הישראלים של מכבי לא ישפיעו על היורוליג, אם יהיו ראויים אז כן. אם לא אז גם לחלק מגבות זה לא השפעה.
    הישראלים משפיעים בזירה במקומית ולכן צריך להשקיע בהם.

התפקיד של הישראלים נטו להיות יותר טובים מהישראלים האחרים בליגה, ביורוליג הם לא פקטור. הם אפילו לא זוכים להתמודד עם הטורקים של אנדולו או הספרדים של ריאל.

נ.ב. מכבי שמה את כל הכסף על הזרים, זה לא שיש במכבי שחקן כמו כספי שהוא במשכורת של זר בכיר.

עוד הערה - זוסמן לא פנוי בגלל היחס של מכבי אליו. בלאט פנוי(אפשרי להוציא אותו מאלבה), אני לא בטוח שמדר לא פנוי אבל בטוח מכבי לא רוצה לבדוק. שוב למכבי גם עכשיו יש סגל ישראלים מספיק טוב בשילוב הזרים העדיפים לזכות בכל התארים ואפילו בקלות.

14. DRORIKO Member

@Roma
    למרות שלדעתי לסורקין כן יש פוטנציאל להיות שחקן שתורם ביורוליג, לפחות בתור ROLE PLAYER. מבחינת כשרון הוא עולה על יובל זוסמן לדעתי.

15. Roma מנהלים

לדעתי יובל זוסמן מוכשר הרבה יותר מסורקין, קשה לבחון כי הם לא באותה עמדה, אבל מנטלית הוא רחוק מאוד.

אני טוען שישראלים יכולים לתרום ביורוליג, זאת סתם אגדה שמספרים במכבי ואוהדים קונים אותה. אבל נניח שהם לא אז גם זה לא תירוץ לחוסר הצלחה שמביאים ליגיון זרים. תקף גם לחולון וירושלים.

סורקין ודיבר' הוכיחו שהם אחלה רול פלייר ביורוליג, לכל קבוצה יש שחקנים ברמה הזאת. שמיטס מברצלונה שהיה מקבל בקביעות הרבה יותר טוב מסורקין או ג'ייק כהן? לא. סרגי מרטינז הצעיר שלהם יותר טוב מזוסמן? בחיים לא.
    כנראה שהפער מתחיל ממירוטיץ' מול דריק וויליאמס, דווקא הישראלים יכולים לצמצם אותו.

DRORIKO אוהב/ת את זה.