מכבי ת"א אלופת המדינה לעונת 2002/2003

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Roy, ‏31/5/03.

1. Roy Member

זה הדיון היחיד שיהיה בנושא. הכל כאן.

מכבי ת"א זוכה באליפות, שאין ספק שמגיעה לה, לאחר 3-0 על הפועל פ"ת באיצטדיון ר"ג. ספורטיבי או לא, זה כבר לא משנה, מכבי ת"א חוגגת מול 37,000 אוהדים צהובים אליפות ראשונה מזה שבע שנים, כאשר כמה סימלי שאת המסמר האחרון נועץ אבי נמני, שלא ישכח את העונה הזו הרבה זמן.
    מכבי חיפה, ש-45 דקות לפני שריקת הסיום נראתה צועדת בביטחה בדרך לאליפות שלישית ברציפות, ספגה שער מצמק משי הולצמן, מלך השערים הטרי יחד עם יניב אברג'יל, וכמו בשבוע שעבר, פשוט נשברה לאחר שספגה את ה-5-1.

ברוך דגו מזיל דמעות של אושר, ומשאלתו מלפני חודש וחצי, התגשמה ע"י חבריו.

ניר קלינגר, בעונתו הראשונה כמאמן בליגת העל, מצעיד את הקבוצה איתה הוא הכי מזוהה, לאליפות.

בשורה התחתונה- לאחר שבע שנים רעות של מכבי ת"א, אולי מתחילות שבע שנים טובות. שלושה שמות ייחרטו לעד על צלחת האליפות הזו- שמותיהם של קלינגר, דגו, ובעיקר- אבי נמני.

2. AFC Member

יש!!!!!!

מכבי חיפה היא לא האלופה!!!

ובנימה חגיגית זאת לאור נפילתה של הזונה מהכרמל, ובניצחון של הפועל 6:1 (!!!) לעיני 500 אוהדים בלבד, אפשר לדבר על מכבי ת"א :

אני לא אומר דברים כאלה בד"כ, אבל אני חייב להגיד את זה - ניר קלינגר הוא המלך. לא אבי נמני ולא אף אחד אחר. קלינגר דבק בשיטה שלו גם כשהקבוצה לא הצליחה, נלחם בכולם, מבנין ועד נמני, ידע איך לדרבן את השחקנים ועשה את החילופים הכי טובים השנה. כל הכבוד.

וגם אבי נמני היה גדול. זה כל כך סמלי שדווקא הוא יכבוש את שער האליפות... כל הכבוד למכבי ת"א - אלופת המדינה לעונת 2002-2003.

ואילן? לא עשית איזו התערבות עם ניצן? לא אמרת לפני מספר חודשים שמכבי חיפה תהיה אלופה ויהי מה? שמכבי ת"א קבוצה מסכנה?

המסכן היחיד זה אתה. וחכה חכה מה אוחנה יאכיל אתכם בעונה הבאה כשתגיעו לטדי.

(התגובה מועתקת מדיון אחר, כדי שיגיבו עליה כאן ולא בדיון השני).

נ.ב תצפו לשמוע מאילן על אליפות מכורה או משהו כזה בקרוב.

3. שגיא Guest

גם התגובה הזאת מועתקת מדיון אחר:

מפאת חוסר זמן ובגרות ביום שני אני רק אגיד מילה טובה לקהל התל אביבי. 35 אלף גועשים, ואף לא אחד יורד לכר הדשא, רק בגלל זה האליפות מגיע להם.
    למה רק בגלל זה?
    בגלל ששום טיפש, שהוא לא שם לב שיש לו בלם שהולך לתת לאשדוד שער, שוב ושוב הולצמן גובר עליו, אבל 90 דקות הוא יקבל, מה אכפת לשום? הוא גם ככה כנראה לא יהיה בחיפה בעונה הבאה.
    זה הייה צפוי, כלכך צפוי. חיפה כובשת חמישיה ב16 דקות. 16 דקות חלומיות. 5 שערים. ומאז, כמה? 60 דקות ללא שער? איפה תראו בעולם עוד קבוצה שמובילה 5-0 על קבוצה נחותה בהרבה ממנה, סופגת שער שטותי, ומפסיקה לשחק? ועוד פעמיים?! איפה? רק בישראל, רק מכבי חיפה. במחזור הקודם, ובמחזור הנוכחי, חיפה הפסידה את אליפות הרבה יותר מאשר מכבי ת"א השיגה אותה.

הייתי כותב תגובה נרחבת הרבה יותר, כי יש לי המון להגיד. אבל לא נראה שזה יענין מישהו ברגעים אלה.
    אמרתי כל השבוע שאם מכבי ת"א תכבוש ראשונה, היא תכבוש לפחות עוד שתיים, זה קרה. ושומי, שהגיע למצב מצויין עם מכבי חיפה בסוף המחצית, החליט להשאיר את אג'יפור ולקח כמובן את הסיכון, או אפילו הוודאות בספיגת שער מצמק, שהיה צפוי שיעזור אותם. צפוי, כמה פעמים אפשר לחזור על המילה הזאת? מתברר שם שומי הכל צפוי. החילופים. הצבות השחקנים, איבוד האשתונות. שומי לא יותר מאשר מאמן חובבן. רפי כהן? שחקן ליגה א', ואם הוא שחקן ליגה א', אז שומי מאמן ליגה ג'.....לך תחזיר את כפר סבא שלך, לא רוצים אותך בחיפה.

להתראות בעונה הבאה.

-----------------------------------------

ועוד אחת, כתגובה לבני:

ובני, להגיד לך את האמת - אתה הוא הילד המסכן, ולא אילן.
    אנשים טועים, אנשים צודקים, זה הטבע, לא כולם צודקים כל החיים ובכל המקרים.
    אבל אם יש מסכן בסיפור, זה אתה.

מה קרה? בית"ר כבר לא מביאה לך שמחה הרבה זמן, אה? הפתרון הכי טוב (או במקרה שלך, הכי קל) זה להפוך את השמחה שאין לך מקבוצתך, לשמחה לאיד, שמחה לאידה של מכבי חיפה. יש משהו יותר מסכן ופאטתי מזה? לא נראה לי. השמחה הזאת שמכבי זכתה באליפות, אפשר ממש לחשוב שאתה אוהד שלהם. תעשה טובה, בעיקר לעצמך, ואל תתעסק עם ה"ירוקת" שגם ככה מגעילה אותך, אתה כלכך בטוח בחזרתה של בית"ר והעפת מכבי חיפה? אז שב בשקט וחכה שהקבוצה שלך תעשה כן. בינתיים, אני באמת לא רואה כל סיבה לשמחה הזאת שלך, אלא אם כן החלטת שאתה אוהד מכבי ת"א, ואני לא מאמין שאתה אוהד שלהם.

בהצלחה בחיים. לי יש בגרות במת', הייתי יכול לתת לכם כאן מגילות, אבל אני אפילו לא חושב שאתה שווה את זה.

4. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

וידוקה..מה אתה כל כך שמח?מכבי לקחה אליפות..או ששינית עוד פעם קבוצה..
    לא משנה..מזל טוב למכבי..אני לא בטוח עם מגיע לה את האליפות..אבל לדגו ונימני זה יותר ממגיע..

5. AFC Member

לא החלפתי קבוצה, לא מזיק קצת פרגון למי שמגיע לו.

ואל תשאל מדוע אני שמח, אתה יודע למה. לשגיא הגבתי בדיון השני.

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי אלופה..עונה הבאה בליגת אלופות?
    אתם תענו...

7. Ilan Member

חחח ליגת האלופות? מה נראה לכם הם מכבי חיפה? לא היתה ולא תיהיה קבוצה כמו מכבי חיפה באירופה, מכבי ת"א מהר מאוד תצטרף לחיפה באופ"א.

8. RE-QL Member

וידוקה אתה באמת בנאדם אומלל. אם זה מה שמשמח אותך, העצב של אוהדי חיפה, אז אתה מאוד מסכן.
    אתה צריך להיות בעד הקבוצה שלך (ביתר ( אלא אם כן שינית)) ולא נגד קבוצות אחרות כמו מכבי חיפה. זה פשוט מגעיל שמחה לאיד זה אחד הדברים הכי מגעילים שקיימים אז בבקשה להפסיק.
    בקשר לאליפות- כל הכבוד למכבי ת"א לא על זה שהם שיחקו כדורגל טוב ויפה אלא על זה שהם ניצלו הזדמנויות.
    והמשפט הכי נכון בקשר לאליפות הזאת הוא- מכבי ת"א לא זכתה באליפות- מכבי חיפה הפסידה אותה.

9. Fernando Cavenaghi Member

וידוקה, תרגע, באת לעזור לך מול כל הקופים הירוקים הממורמרים.

מה קרה? אז אין אליפות, אז ללכת לצעוק עליו? למה מסכן לא ממש הבנתי אבל נניח.

מכבי התאמצו, פ"ת שכחו ששילמו להם ממש הרבה ונלחמו, חיפה שוב ספגה ונראתה עלובה, ובעיקר קיבלנו את הסיום הכי מותח שראיתי כבר הרבה זמן. למכבי הגיעה האליפות, בגלל היכולת, והרוגע, גם כשהגיעו הידיעות מאשדוד, ובעיקר על האמונה לאורך כל המשחק.

מכבי שיחקו כל המשחק כל כך לא נכון, קבוצה עם נחיתות בגובה שבנויה על הגבהות לא תצליח לנצח, מכבי הייתה חייבת להשתמש בנשק הכי חזק שלה כדי לפצח את הבונקר וזה בעיטות מבחוץ, קבוצה עם נמני, בנין, ביטון, עובד, הייס ועוד בועטים מוכשרים לא יכולה הסתמך על הרמות. חוץ מהגול הראשון שהגיע בגלל טעות של השוער מכבי ניצחה בגלל בעיטות אל השער. כל הכבוד לקלינגר שהבין שלה בהרכב לא נכון וכבר במחצית התחיל לעשות שינויים עצומים בהרכב.

אז בקיצור, תפסידו בכבוד, אל תוציאו את הכעס על וידוקה, ותנסו לדאוג ששנה הבאה יהיו לנו שוב שתי שלוש קבוצות צמרת מעולות.

10. AFC Member

טוב, ממילא תמיד ידעתי שזה לא בריא לריב עם טמבל כמו אילן... האוהד מכבי היחידי זה יעקוף שחר, להזכירכם.

מקום שני לא ילך לצ'מפיונז, אם אינני טועה. אני לא חושב שמכבי ת"א תזכה להגרלה קלה כמו זו של חיפה בעונה שעברה, אבל מי יודע?

וכמובן, שכחתי להגיד מילה טובה לברוך דגו - נתן עונה מצוינת, עשה המון עבודה, נתן את הכל, אפילו שבר את הרגל בשביל הקבוצה. הדמעות שלו, למרות שלא שיחק (ותאמינו לי שיש הרבה שחקנים ממורמרים שלא עולים בהרכב במשחקים כאלה ולא שמחים בכלל).

11. Ilan Member

יפה מאוד מנהלים, את ההודעות שלי אתם מוחקים אבל את של וידוקה אתם יודעים טוב מאוד להשאיר נכון? הודעה שלישית ברציפות שמוחקים לי היום ולא ראיתי שום הודעות של וידוקה שנמחקות ולא היה כתוב בהם כלום חוץ משמחה לאיד, יפה מאוד.

12. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחי אני מחקתי לך את ההודעה..ביקשתי לו לצאת מהנושא..ואתה רשמת הודעה בכלל לא קשורה. לנושא..
    יש דיון יותר קשור מזה..תרשום שם את ההודעות שלך...
    ועוד פעם זאת הודעה אחרונה שלא קשורה לנושא..
    גם אם האפיפיור בעצמו ירשום פה הודעה לא קשורה..

13. Rossoneri Member

כמה סתירות אתם יכולים לסתור את עצמכם בדיון אחד?

האחד אומר שקלינגר דבק בשיטה שלו כל הזמן, מישהו זוכר את ה5 מגנים? את השלוש קשרים אחוריים, את כל הנסיונות?

השני אומר שלמכבי לא הגיע אבל לנמני ודגו יותר ממגיע - בוקר טוב, הם ממכבי.

השלישי אומר שלא הייתה ולא תהיה קבוצה כמו מכבי חיפה באירופה, אז רק תן לי להזכיר שהייתה כבר, לפני חיפה וטובה יותר - הפועל.

את שאר התגובות לא קראתי, פשוט מצחיק.

14. לירן-ביתר Member

אני זוכר את זה... מעכשיו הוא אילן הצהוב

15. Emil Member

אחח...
    אחחח....
    אין הרבה מה להגיד...טוב בעצם יש http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

יא אללה
    יא אללה
    ושוב פעם - יא אללה

הגעתי לאיצטדיון שעה לפני פתיחת השערים, פשוט לא יכולתי לחכות בבית, השתגעתי כבר מהבוקר. התישבתי במקום טוב ליד כמה אנשים שניסו להרים את היציע בעידוד (למרות שלא תמיד הלך להם).

הייתי כל המחצית הראשונה בקשר טלפוני רצוף עם חבר שלי אוהד חיפה שעידכן אותי. 1-0...2-0...3-0...4-0...5-0...כבר קיבלתי פראנויה, כל פעם ששמעתי צילצול פלאפון נכנסתי לכוננות ספיגה, פחדתי מהפלאפון.
    ומכבי שיחקה רע. פשוט רע. אולי רצו יותר מדי, עודף מוטיבציה, חוסר ריכוז, מה זה משנה.

תודות לזרקורים באשדוד קיבלנו מחצית ארוכה יותר, יותר זמן להתבשל בלחץ ובתיסכול. השחקנים עלו למחצית השנייה והתחלנו לעודד כמו שצריך, לתת להם ביטחון בעצמם שיביאו את הגול הראשון הקשה ההוא.
    זה מדהים, פשוט מדהים, איך שגלגל מסתובב. בדקה אחת אתה בתהום הכי עמוקה, ודקה אחרי אתה בהיי של החיים.
    את הגול של פרוחה ממש לא ראיתי...עובד עם הכדור ואני שומע צילצול פלאפון ונכנס לפאניקה, אבל זה לא היה שלי. בדיוק החזרתי את המכשיר לכיס ואני רואה את כולם קופצים, אנשים שבחיים לא ראיתי מחבקים אותי, אחד דפק את הראש במעקה וחזר לקפוץ שנייה אחריאנחנו עדיין באקסטזה מהגול, והפלאפון מצלצל...ואני מפחד לענות, אבל עונה בכל זאת, ואני מקבל את הבשורה: 5-1!! ואני צועק לשמיים בלי קשר למשחק, וכל הקהל בשמיים. מדהים...הרגע הכי מדהים בחיים שלי אין ספק, פשוט טירוף.

אחרי הגול השני, שבא כמה דקות מאוחר יותר, כבר חלק מהיציע התחילו לשיר "יש אליפות", והם הושתקו מיד בקללות. אבל עם החותם הסופי של נימני, הבנאדם שהכי מגיע לו גול האליפות, כבר אי אפשר היה לעצור אותם. ושריקת הסיום באשדוד פתחה את החגיגות...

רמה נמוכה, שחיתויות, ביזיונות, העתקת משחקים, טעויות שופטים, לא אכפת לי. מכבי שלי אלופה!!!!