מכבי ת"א 2018/19 - יש אליפות למכבי !

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Jakur, ‏18/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוודאי שיש ברירה. למכבי יש כ-2 מיליון יורו להוציא בחלון הנוכחי לאחר מכירת קיארטנסון. האקדח לא נמצא על הרקה, זה פשוט סכום מפגר עבור שחקן שמעולם לא יועד להיות סטאר במכבי. No brainer.

2. oranfu Member

לא יועד להיות סטאר? מודה שלא עקבתי מקרוב אבל לא היה עליו דיבור כאחד הכישרונות הכי גדולים בשנים האחרונות, מיוחד?
    אולי הוא לא התפתח כמו שציפו, אבל אני זכור לי שהיה עליו לא מעט הייפ.

זה נראה שחוגג יורה לכל הכיוונים.

3. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא. הוא בהחלט פרוספקט לקבוצה הבוגרת, אבל לא נתפס כעילוי כמו עדן קארצב. אם הייתי צריך להעריך את התקרה שלו, הייתי הולך על משהו באיזור של יונתן כהן.

oranfu אוהב/ת את זה.
  4. oranfu Member

באמת? אני הייתי תחת הרושם שהוא ההבטחה הגדולה שלכם מכל השנים האחרונות בנוער.

5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מכירת קיארטנסון לא הניבה לכם כלום מבחינת הפיירפליי והייתה טעות למכור אותו תמורת הסכומים שמכרו.

6. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא כ"כ הבנתי, מודה. כל הכסף ממכירת קיארטנסון (2.5M יורו. קיבלנו כמה מאות על קניקובסקי וגולדברג, אך נדמה לי שזה התקזז עם התשלום על דוידזאדה) יכול לשמש את מכבי לרכישת שחקנים נוספים.

מבחינה מקצועית, אני חושב שוידאר שחקן מוגבל שייכשל בכל ליגה בה יידרש לגעת בכדור יותר מפעם אחת בהתקפה. אני חושב שאין לו מקום במכבי והמיליונים שזרקו עליו ברוסטוב נפלו עלינו כמתנה מן השמיים.

Raulito ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  7. Jakur משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוא נודה על האמת וידאר תקע לנו את המשחק בהרבה מקרים ותחילת העונה שלו הוא נראה קצת כבוי ועובדה שאיביץ' סיפסל אותו עבור שוינפלד.
    המכירה שלו באה בזמן טוב

8. EO11 בפה אליל היכל התהילה

המכירה של קיארטנסון הניבה לכם במקרה הטוב ביותר מיליון אירו מבחינת הפייר פליי. הבור בתקציב שנוצר בעקבות אי ההעפלה לשלב בתים אירופאי אינה מאפשרת להוציא יותר מדי כסף על רכש.

9. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לי מושג ע"ס מה אתה מבסס את זה. מכבי חרגה מתקנות הפייר פליי בין השנים 2011 ל-2015 ונענשה בסכום של 200 א' אירו ובהגבלת סך ההוצאות על העברות לסך ההכנסות. לתקציב 2018/19 אין שום קשר לעניין, ועל-פי תקנות אופ"א מכבי רשאית כעת להוציא עד 2.5M אירו בדמי העברה.

נערך לאחרונה ב: ‏11/1/19
  10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

https://www.uefa.com/MultimediaFile...ncialControl/02/56/33/90/2563390_DOWNLOAD.Xxx

אתם תחת הסכם חביבי, לא נפטרים מהפייר פליי כל כך מהר. תשאל את אינטר, מילאן, גלאטסראיי וכו'.

בקשר לוידאר - הפייר פליי מתייחס להעברות בצורה שונה מהנורמה ומתייחס בעיקר לCapital gains ביחס לשווי השחקן. וידאר נקנה ב-3.5 מיליון אירו ממאלמו והמשכורת שלו נעה בין 750 אלף אירו למיליון אירו, תלוי לאיזה דיווח אתה מתייחס. כל שנה ירדה משכורת אחת מהשווי שלו, כלומר אחריי שנתיים מ-3.5 מיליון אירו נגרעו במקרה הטוב שני מיליון אירו, מה שהופך את השווי של וידאר ל-1.5 מיליון בעת המכירה, ובמקרה הפחות טוב 2 מיליון אירו.

ברוך הבא לפייר פליי. שיהיה בהצלחה.

11. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי צריכה להגיע לאיזון תקציבי בשלוש העונות הקרובות, נכון. אבל מלבד ההגבלה שציינתי קודם לגבי מימון הנכנסים ע"י הסכום שהתקבל על היוצאים, אני לא מכיר עוד הגבלות.

לגבי חישוב ההכנסות ממכירות שחקנים, אשמח להפניה. לא מצאתי את זה בקובץ.

12. EO11 בפה אליל היכל התהילה

הקובץ נוגע נטו למכבי ת"א, אבל זה ההסכם הסטנדרטי שנחתם מול רוב המועדונים שנופלים מול המושחתים.

בקשר לחישוב ההכנסות ממקורות שחקנים, בעיקרון זה כתוב בויקיפדיה בכל ענייני חוקי הפיירפליי, אבל אני למדתי את זה בגלל שאינטר תחת הסכם דומה למכבי כבר שנים. לא מכרנו את ז'ואו מאריו וגביגול עד כה כי ההצעות שהגיעו נמוכות משווי הפיירפליי שלהם ולכן זה לא היה תורם לנו בשום דבר מול אופ"א.

13. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני עדיין לא בטוח למה התכוונת. כשמכבי קנתה את קיארטנסון ניתן היה לחלק את מכיר הרכישה ממאלמו לאורך שנות החוזה על מנת לפצל את הסכום לארבעה דוחות שונים (במקום שבסעיף ההוצאות יופיעו 3.5M + שכר בעונה הראשונה ושכר בלבד בשלוש העונות לאחר מכן, הרכישה תחושב כ-875 א' + שכר לכל אורך שנות החוזה). משמע, יכול להיות ששתי העונות האחרונות של מחיר הרכישה של וידאר יופיעו במאזנים העתידיים (ללא השכר, כמובן), אך הן לא נוגעות להסכם אשר נחתם בקיץ 2018 לפיו מכבי תוכל להשקיע ברכישת שחקנים את הסכומים אותם תקבל על מכירת אחרים לאורך שנות הפיקוח ואינן נגרעות מסכום המכירה.

ההסכם שנחתם עם מכבי אינו קיבוצי (מכבי קיבלה הנחה רצינית בשל ההוצאות הנוספות ואובדן ההכנסה עקב מבצע צוק איתן, נניח, ופעולות נוספות אשר ביצע המועדון מאז שנת 2015) ואני לא יודע מה ניתן ללמוד עליו ע"ס הסכמים אחרים.

נערך לאחרונה ב: ‏12/1/19
  14. Jakur משתמשים של כבוד היכל התהילה

15. Telkiyski Member

עכשיו רוצים שרקישב ישלם 1.8 מיליון יורו (!!) על אילון אלמוג. 1.5 לא מספיק.

הזיה

מצב נושא:
הנושא נעול.