מן העיתונות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י ג'רי בית הלוי, ‏23/12/03.

1. ג'רי בית הלוי Member

המטרה של הדיון הזה היא לדבר על מה שקורה כל יום בעיתון, איזה ידיעות צהובות חדשות מגיעות, איזה תמונה מצחיקה נתפסה, איזה ריב חדש נולד.

היום בידיעות אחרונות כותב גברי לוי טור אישי ומאוד מאוד מתלהם בנושא שלמה שרף, אבל גם 100% צודק. לוי אומר שהקריירה של שרף מתחלקת לשניים: לפני ה-6.6.99, ואחרי ה-6.6.99. עד אז הוא היה מאמן קצת מעצבן שנהג לריב עם אחרים ולחשוב שהוא מלך העולם, אחרי זה הוא כבר עבר כל גבול, ואפילו שחקנים מאוד בכירים(שלוי לא נקט בשמם, אבל אני מניח ששמים מתחיל בחיים ונגמר ברביבו) הגיעו עד גברי וממש בכו לו שזה בלתי אפשרי. הוא גם תקף אותו על הנטייה שלו לריב עם כל מה שזז, על חוסר ההבנה שלו למה אפילו שחר, ידידו משכבר הימים, לא רוצה לדבר איתו, ופשוט על מה שהוא.
    דעתכם?

2. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא קראתי, אבל יש בזה משהו, בכל אופן אני לא חושב שזה המקום להתנצח בו מעל דפי העיתון ולפני כל העם.
    ורק הבהרה: 6.6.99 = 5-0 על אוסטריה.

3. שגיא Guest

ניצן יא קורא מחשבות....
    בדיוק כשקראתי את הטור אמרתי לעצמי שאני אפתח דיון על זה.

גם אני מסכים כמעט בכל מילה של גברי לוי, שלמה נהיה פשוט בנאדם מאוס ופרשן עוד יותר מאוס. סגנון הדיבור המתנשא, הוא הכי טוב, הכדורגל הישראלי על הפנים, פשוט מחליט כל פעם מחדש. הדבר היחיד שהוא יודע לעשות זה לסגור חשובות, על סולחות אי אפשר לדבר איתו. בנאדם שפעם הערכתי מאוד, אבל עם הזמן הוא באמת נהיה גועל נפש. גברי צודק כמעט בכל מילה. קראתי את זה ואמרתי לעצמי "כמה שהוא צודק"

לכל מי שלא קרא - אני מציע לקרוא
    ולמי שקרא - ידיעות אחרונות כתבו המלצה: "אל תפספסו את הטור של שלמה שרף, מחר, בידיעות"

אגב, בסוף הטור גברי קרא לסולחה בינהם ואמר: "אני מוכן לשכוח ולסלוח, אפשר לעשות עוד סולחה. אני והמשפחה שלי - בעד"

נראה מה שלמה יגיד

4. burning soil Member

קראתי ואני מסכים עם גברי לוי,סגנון הדיבור של שלמה שרף
    בוטה,אבל גם לגברי לוי לא חסר.

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

כידוע..אני שונא את גברי לוי,או במילים יפות..מאוד לא מעריך אותו.
    אבל הפעם שקראתי את הכתבה שלו הסכמתי עם כל מילה.
    שרף מבקר את כולם בלי שום קשר למה שקורה
    ולא שיש לו על מה להתגאות..מאז שהוא קיבל את דנמרק על הראש הוא לא עשה כלום חוץ מלבקר אנשים אחרים
    בא לבאר שבע והתפטר אחרי שבוע וסתם תפס תקנים של מאמנים אחרים.
    בקיצור...מעניין כבר מה שרף ירשום בתגובה..
    אני רק יכול לנחש שהוא יתחיל ב:"אני לא רוצה ללכלך על גברי או לרדת לרמה שלו" ויימשך עם זה שהוא יפתח עליו את הפה שלו ויגיד כל מה שהוא חשב עליו במהלך השנים.

6. שגיא Guest

ריינמן, קבל ח"ח!

בין היתר, ואני מצטט, שלמה אמר:
    "שקלתי אם להגיב, לרדת לרמה הזו?" בסופו של דבר הוא ירד, והרבה.

לא רק שאדון שרף ליכלך על גברי (ובחלק מהדברים הוא אולי צודק), אלא ששרף כלל לא התייחס למה שגברי לוי אמר עליו, שלמה התחליט שאחרי שהוא ספג השמצות מגברי הוא חייב להחזיר, בכל הכח. הוא העדיף להתעלם ממה שגברי אמר, אולי בגלל הסיבה שאין לו איך לענות על הדברים הנכונים שהוא אמר, ובמקום זה פלט הרבה שטויות, ממש כמו שגברי אמר עליו.

ואחרי עמוד שלם של המצאות חוזרות על גברי, הוא דאג לרשום בסוף: "ולגבי הסולחה - אני מוכן"

מוזר....לא ידעתי שככה מתנהלות סולחות. כל צד שופך על השני דברים רעים ואחר כך הם מוכנים לסולחות. ממש כמו שני ילדים בגן.

הייתי שמח לראות מחר טור בעיתון מאיש מקצוע, עיתונאי שיודע על מה הוא מדבר, שיכתוב על שני התינוקות המגודלים האלה.

7. burning soil Member

היה ברור ששלמה שרף יגיב,
    גם כן כמו ילד קטן הוא מתנהג,מסוכסך עם כל העולם..

8. נדב Member

שניהם, מביישים אותנו !!! אני מקווה שלא שמעו על הפרשה הזאת במדינות אחרות, רבים כמו ילדים בכתה א' !! מפגרים!!! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx

9. ג'רי בית הלוי Member

משה- "יא בן זונה"
    דני- "כוס אמא שלך"
    משה- "אמא שלך כ"כ שמנה, עד שכשאבא שלך רוצה לזיין אותה הוא צריך מפה"
    דני- "זיינתי את אחותך לפני חצי שעה"
    משה- "רוצה סולחה?"
    דני- "סבבה, יא אוכל בתחת"

כל קשר למציאות מקרי בהחלט.

10. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

צודק... זה בהחלט מבייש שמאמן הנבחרת (לשעבר) מסתכסך ככה עם היו"ר (לשעבר) של ההתאחדות... אני לא יודע עד כמה התייחסו לזה ברצינות במדינות אחרות אבל זה בהחלט לא מוסיף לנו כבוד... הכדורגל שלנו מידרדר מיום ליום... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

11. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל..
    אהבתי את מה שהוא אמר על גברי על זה שגברי לוי מהווה דוגמא רעה ליו"ר בזה שהוא בא על כפכפים וכו..
    זה משהו ששניהם צריכים ללמוד..הם נראים כמו בבונים ככה[בלי קשר למראה שלהם או משהו כזה אלא רק ההתנהגות והלבוש]
    קצת כבוד לא יזיק להם.
    דבר שני..הם לא התינוקות היחידם
    יש גם את כישלוני שרב עם צמד התינוקות נימני\בניו שממציאים דברים ועושים ריב בכלל מוזר משלהם.

בכלל כל הריבים האלה לא מוסיפים כבוד לליגה שלנו אבל מוסיפים הרבה עניין.

12. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

למי שלא ראה,קרא או שמע..הנה הראיונות:

גברי מתחיל:http://www.ynet.co.il/PicServer/28887/33_a.Xxx
    "לפני כ-12 שנה, כאשר נכנסתי להתאחדות לכדורגל בתפקיד הסגן של היו"ר חיים הברפלד ז"ל, רצו הברפלד ומילצ'ן למנות מאמן זר לנבחרת. בניגוד לעמדתם, אני תמכתי באותה תקופה נמרצות במינוי מאמן כחול-לבן. מספר מאמנים מחו"ל הגיעו לראיונות כמועמדים לתפקיד, וכבר לאחר השיחות הראשונות רצה מילצ'ן לחתום על הסכם עם אחד מהם.

אלא שבשיחה ביני לבין הברפלד, הצלחתי לשכנע את חיים, שעדיף לבחור מאמן ישראלי. היו הרבה התנגדויות לשלמה שרף, שעזב בזמנו את נבחרת הנוער בטריקת דלת, והיו שהכריזו שבגלל עברו זה הוא פסול מלאמן שוב בהתאחדות. למרות זאת, רתמתי גם את הברפלד וגם את יורם אוברקוביץ' ז"ל, ויחד הצלחנו להביא למינויו של שלמה לתפקיד המאמן הלאומי.

שלמה, מאמן עם קבלות שיודע כדורגל ושולט טוב בשחקנים, יחד עם יצחק שום כמאמן הנבחרת האולימפית ועוזר המאמן הלאומי, הובילו את הנבחרות במשך שנים. תמיד הייתי הגב של שניהם, שמרתי על עצמאותם, ובמקרה של שרף עמדתי מנגד אל מול כל ההתקפות וההשמצות וההאשמות שניסו לטפול עליו.

על אף כל הקשיים, העברתי במוסדות ההתאחדות את החוזים של שלמה ארבע פעמים. אבל הלשון שלו, והדרך הבוטה שבה דיבר על ההתאחדות, על הליגה הישראלית ועל המאמנים הישראלים - גרמו שוב ושוב להתקפות אדירות נגדו. ההתנהגות של שלמה שרף אחרי משחקים, חוסר ההבנה שלו בתקשורת והבריחה שלו ממסיבות עיתונאים, במיוחד אחרי הפסדים - היו מבישים.

במשך שנות עבודתנו המשותפת שלחתי אליו מכתבים רבים, שהמוטיב העיקרי בהם היה: "שלמה, אל תנצל את הידידות בינינו, מפני שאם תמשיך בשלך אני אאלץ לקחת החלטות קשות לגביך". אחרי מכתב כזה, שלמה מייד היה מתחייב להתנהג כמו שצריך, ולזכותו ייאמר שמעולם המכתבים שלי לא דלפו לתקשורת אלא נשארו חסויים בינו לביני.

גם היום אני סבור ששלמה מאמן טוב ובן-אדם טוב, אבל את התנהגותו הייתי מחלק לשתי תקופות: האחת, לפני הנצחון של הנבחרת באיצטדיון ר"ג 0:5 על אוסטריה, והשניה, אחרי המשחק הזה. אפילו יצחק שום, ידידו הגדול של שלמה, טען בפני פעמים רבות שמאז הנצחון על אוסטריה שלמה הפסיק להיוועץ בו וחשב שהוא פשוט המציא את הכדורגל.

יחסיו עם השחקנים הידרדרו לשפל המדרגה, עד כדי כך ששחקנים בכירים בנבחרת באו אלי ואמרו: "גברי, זה פשוט בלתי אפשרי לעבוד עם האיש הזה". בתום שמונה שנות כהונה של שרף בנבחרת הבוגרת, נבחר לתפקיד איש מקצוע חדש, מאמן מצויין מדנמרק ואדם נהדר, ריצ'רד נילסן.

כבר מההתחלה התברר שנילסן הוא אישיות ממדרגה ראשונה, מדבר בכבוד עם שחקנים, לעולם לא מאשים את הזולת בהפסדים,

נותן כבוד למאמנים אחרים. בקיצור, הפוך לחלוטין ממר שרף. שלמה, בניגוד לנילסן, פסל מאמנים אחרים, שנא בלב ובנפש מצליחנים, נתן מחמאות רק לאלה שלא היוו איום עליו, השמיץ את הכדורגל הישראלי שממנו הוא חי והתפרנס בכבוד, ורצה ללמד את כולם איך לשחק ומה לעשות. ממש אלוהים של הכדורגל.

במשך שנים היה שלמה בסכסוך עם דרור קשטן ולא אכנס לסיבות, למרות שאני יודע בדיוק על מה ולמה. פעמים רבות ניסיתי לעשות סולחה ביניהם ולא הצלחתי. שלמה שונא בדם את אברהם גרנט, מאמן שהגיע להישגים בזכות עצמו, לקח אליפות גם במכבי ת"א וגם עם מכבי חיפה, וזכה הודות לכך לתגמולים כספיים גבוהים מאוד.

משיחות עם שלמה התרשמתי שהתגמולים האלו היוו חלק מהשנאה של שלמה לגרנט, הכל בשל קנאה וצרות עין. לצערי הרב, כיום הגיע שרף למצב שכמעט אף אחד לא רוצה להעסיק אותו כמאמן וטבעי שזה מתסכל. שיא השיאים בהתנהגותו של שרף היה ההתקפות עלי, האיש היחיד ששמר עליו מכל משמר ונתן לו כבוד. שלמה פשוט ירק לבאר שממנה הוא שתה שמונה שנים.

גם לאחר שביקרתי אותו יחד עם אשתי בבית החולים שם הוא היה מאושפז, הוא המשיך ללכלך בצורה בוטה. אני מקווה שכל בר דעת שקרא את דבריו של שרף עלי בעיתונים או שמע את פרשנותו בטלוויזיה, הרגיש עלבון בדיוק כמוני. מעולם לא הבנתי במה הוא מאשים אותי.

במה אני אשם שהוא רצה להיות בן גוריון בבאר שבע, בא בטענות שצריכים להחליף את כל השחקנים, פוטר או התפטר ולופא קדוש שאימן אחריו בבאר שבע עלה עם אותם השחקנים שהוא רצה להחליף לליגת העל. או אולי אני אשם שבמכבי ת"א לא רוצים לשמוע ממנו ושאפילו יעקב שחר לא רוצה לעבוד איתו.

האם אני אשם בכך שכל יום ממציאים נבחרת אחרת ששרף כביכול הולך לאמן בקפריסין, ברומניה או בגרוזיה. לפי מה שכתוב עליו הוא כבר אמור היה לאמן בכל העולם. יש לי הרבה בלב נגד שלמה, אבל יש לי גם לב חם ורחום על המצב שאליו הוא הגיע. זו הסיבה כנראה שלמרות כפיות הטובה מצידו, אני לא יכול לזרוק לפח שמונה שנים של עבודה משותפת עימו.

שמונה שנים שהיו רצופות גם בהצלחות וגם בכשלונות. אני משוכנע שעדיין יש לשלמה שרף מה לתרום לכדורגל, רק חבל שבתור פרשן הוא נראה כמו אחד שיצא מ"עלובי החיים" ותאמינו לי שהמצב הנוכחי כואב לי והייתי רוצה לשמור איתו על יחסי ידידות וכבוד הדדי. לא היה לי קל לכתוב את המאמר הזה. התאפקתי זמן רב, שתקתי, הבלגתי, אבל שרף המשיך בשלו.

הסתכל במראה שלמה שרף, ואולי תבין שכדאי לחזור להיות אותו השלמה הנחמד, הסימפטי, בעל חוש ההומור, אדם אוהב שירה ומחול שיודע לפרגן לזולת ואוהב את הסובבים אותו. אדם שלא מתחיל להיות דומה למישהו שלא אזכיר כאן את שמו והמבין יבין. הדלת שלי פתוחה, מר שרף, גם אם אני לא בתפקיד יו"ר ההתאחדות לכדורגל. אני מוכן לשכוח ולסלוח. אפשר עוד לעשות סולחה. אני והמשפחה שלי בעד."

שרף ממשיך:http://www.ynet.co.il/PicServer/26393/18_a.Xxx
    "בבוקר, אחרי שמשפחתי קראה את הטור של גברי לוי, פנו אליי ילדיי ויעצו לי: "אבא, אל תענה לו. הוא לא שווה את זה". האמת היא שכבר לפני שבועיים שמעתי שגברי מסתובב במסדרונות ומספר שהוא הולך להשמיץ אותי. אני לא ממש מתפלא, כי אם שבועיים לאחר עזיבת התפקיד הוא השמיץ את חבריו הקרובים - משה אביבי ונתן סלובטיק - מדוע שאני לא אהיה הקורבן הבא? מצא לעצמו מקצוע.

אין גבול למה שמוכן אדם שירד מקדמת הבמה לעשות, כדי להישאר בתודעה. על-מנת להיאחז בציפורניים בכותרות, הוא מוכן אפילו לפרסם מסמכים השייכים להתאחדות לכדורגל. תארו לכם שנשיא או ראש הממשלה לשעבר היו מפרסמים בעיתונים, בטורים אישיים, מסמכים השייכים לממשלה.

זהו ניצול ציני ולא אתי, בכדי להרוויח כסף שהוא מקבל עבור כתיבת הטורים שלו.

שקלתי אם להגיב. התלבטתי מאוד. לרדת לרמה הזו? בסופו של דבר החלטתי להגיב, כדי שאנשים יידעו מה מסתתר מאחורי ההשמצות של האיש שאיתו עבדתי שמונה שנים.

ובכן החבר לוי, קודם כל תזכור שלא אתה היית זה שמינה אותי לתפקיד המאמן הלאומי לפני 12 שנה. בניגוד לבחירת המאמן הנוכחי, אצלי הייתה תמימות דעים מצד שני המרכזים. הכבוד למנות אותי היה שייך לחיים הברפלד ז"ל. איש עם כבוד ודרך-ארץ. בוודאי לא אדם עם התנהגות שכונתית כמו שלך.

יחד עם זאת, אתה מינית אותי לקדנציות הבאות, באופן שסיימתי שמונה שנים בנבחרת עשית את זה רק מכיוון שידעת מה אני שווה, ולאן אני יכול להוביל את הנבחרת. לפחות במקרה הזה היית מקצועי. כשעזבתי, הנבחרת דורגה כמדומני במקום ה-24 בעולם ו-19 באירופה.

היום, עם המאמן שאתה מתעקש עליו, הנבחרת במקום ה-51, אפילו אחרי עיראק שיש לה נבחרת בלי מדינה, וגם אחרי לוב. הנבחרת, מה לעשות, נמצאת בשיא השפל שלה והלכה הרבה שנים לאחור. זו לא רק דיעה שלי, אלא של רוב הציבור. אתה יכול לערוך משאל מקצועי, ונראה לאיזו תוצאה תגיע.

אני מרחם עליך בגין השנתיים האחרונות שלך בהתאחדות, שבהן הצלחת לגמד את כל ההישגים שהכדורגל הישראלי הגיע אליהם בתקופתי. במקום להמשיך באותה דרך ולתת ליצחק שום לאמן כפי שהבטחת, בחרת בחברים שלך מפתח-תקווה והבאת את הכדורגל הישראלי לתהום, שמי יודע מתי נצא ממנה.

את דעתי על המאמן הלאומי אמרתי עוד לפני שקיבל את המינוי, ונשארתי עקבי גם אחרי הכישלון הכי גדול בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי. נכון שזכה באליפויות, אבל עם מי? אני רוצה לראות אותו זוכה עם כפר סבא, בני יהודה וקבוצות עם תקציב קטן. לא אימפריות כמו שקיבל.

היו"רים לשעבר, שסיימו את תפקידם, עזבו את המוסד בצורה מכובדת ולא נאחזו בקרנות המזבח כפי שאתה נאחז. עם חלק מהם, כמו מיקה אלמוג וחיים הברפלד ז"ל, ושאול סווירי ייבדל לחיים ארוכים, היה לי הכבוד לעבוד. אף אחד מהם לא היה נוהג כפי שאתה נהגת. די, מספיק, לך הביתה ותסתפק בלהקת המחול שאתה אתה עושה עבודה נהדרת. בזה אתה מבין.

בתחילת הדרך תמכת בקבוצות הקטנות, ולאחר מכן עברת לקבוצות הגדולות. ברור מדוע. זה התאים לך. התנגדת נמרצות למנהלת ליגה חיצונית, אבל כאשר הובטח לך, לאחר התרפקות על ברכי יו"רים של מועדונים, שתשמש כיו"ר החברה הכלכלית של הקבוצות ותקבל שכר גבוה - שינית את דעתך. אפשר להבין מה הם המניעים ה"טהורים" שלך.

גברי לוי ידע שהעבודה של יו"ר ההתאחדות לכדורגל נעשית בהתנדבות, אבל כדי שהוא יוכל לקבל שכר, דבר בלתי מקובל בעמותות ציבוריות, הוא דאג להעלות את הנושא על סדר היום והיה מוכן להגיע עד כדי שינוי תקנונים. הכל כדי לשרת איש אחד, ששמו גברי לוי.

הוא התרברב שהביא כסף גדול מזכויות שידור בטלוויזיה בגלל התחרות בין "יס" לבין הכבלים, עבור ענף כדורגל, שלפי התבטאותו, למיטב זכרוני - "לא שווה את זה". אם כך, מדוע לא הצליח בכך השנה, כשהתוצאה המסתמנת היא קריסת הקבוצות? היה לו נוח לברוח מהספינה הטובעת.

ברצוני להודות מאוד לגברי לוי על שבא לבקר אותי בבית-החולים כאשר חליתי. אני מבין שזה היה כדי שיוכל להתפאר במעשה האצילי שעשה. כ"עלוב החיים", כפי שכינית אותי אתמול, הרשה לי לומר שאתה זוכה בתואר הנכסף הזה לפני שהתחלת את קריירת הפרשנות שלך, שעומדת בפתח.

אין הצגת תכלית טובה מזו שנתת בשנתיים האחרונות, בהן התפטרת מספר פעמים כדרכם של "עלובי החיים", המחפשים תשומת לב ורחמים. בעניין הרחמים שאתה מציע לי, מוטב שתשמור אותם לעצמך, כי אתה מאוד זקוק להם בימים אלה. אחרת לא היית יורד לרמה כזו.

מעולם לא בניתי את חיי רק על אימון. הסיבה: כדי לא להיות תלוי באנשים כמוך. הצבתי לעצמי מטרה שבסיום הקריירה אחזור לאמן קבוצות נוער ונערים. ירדתי מהבמה והלכתי למועדון קטן שנקרא בית"ר טוברוק נתניה, וראה זה פלא: בתקופה כל-כך קצרה המועדון הזה עשה נסים ונפלאות בכדורגל. בעזרת מאמנים נהדרים כמו בני לם ואחרים, הצלחנו להעלות מספר נכבד של שחקנים לליגת העל ולנבחרות. זו עשייה, ולא קשקשנות כמו שלך.

אדם החושב על סולחה, כפי שכתבת בטור שלך אתמול, לא היה משמיץ בצורה צינית כמו שעשית. קשה היה לך, גברי, להפנים את זה שהפכתי ממאמן לפרשן. תפקידי הציבורי כפרשן הוא לכתוב ולומר את מה שאני חושב, ולא להתעסק בפוליטיקה ובהעלמת עין ממחדלים (גם ספורטיביים), כפי שאתה מעדיף. הציבור מקבל אותי בדרכי האמיתית, ואני מוכן להעמיד למבחן את האהדה של הציבור כלפיך מול האהדה שלו כלפיי.

לגבי המראה שלי, כדאי שתסתכל במראה ותבחין בעצמך בתמונות מעידן גרנט, שבהן אתה מבקר באימונים עם כפכפים, מכנסיים קצרים, וסיגר בפה. מראה מאוד-מאוד אסתטי. בביקוריך הרבים באירופה, האם ראית יו"ר התאחדות כלשהי בהופעה מגוחכת כמו שלך?

אני לא רוצה להתייחס ליתר ההשמצות שלך, כמו הבריחה שלי, כביכול, ממסיבות העתונאים אחרי הפסדים. איך אתה יודע? אתה הרי לא היית בשום מסיבת עיתונאים. בעידן המשותף לך ולגרנט, אתה ניהלת בעצמך את מסיבות העיתונאים לכיוונים הרצויים לך.

בכל מקרה, אני מאוד מעריך את אשתך לאה. אני חושב שאתה יכול להיות גאה באשה כזו. אני גם חושב שהבן שלך, גיא, ראוי לאמן ושחלק בהצלחת בני יהודה העונה הוא בבחירת השחקנים הטובה שלו. היו לנו גם ימים יפים ביחד שאותם לא אשכח. ולגבי הסולחה - אני מוכן."

13. ג'רי בית הלוי Member

אתמול פורסם בידיעות(עם הכתבים טובי הלב עלק שלו) הסולחה בין dumb לבין dumber, ומי הגאון של הפורום? אני. איך גברי סגר את הראיון? "בוא נעשה סולחה, שמן"
    כתבה מאוד מבזה לעיתון שתופס את עצמו מכובד, יותר צהוב ונמוך הם לא יכלו להגיע. נכון, זה פגרה, וכבר אין מה לכתוב על מכבי, אבל לעשות כזה טריק מכוער של כאילו סולחה בין שני אנשים שיריבים זה מילה שכבר קטנה עליהם? היה צפוי המהלך הזה של ידיעות, לגרום להם להתנגש ואז כאילו סולחה. גועל נפש.

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממש עצוב מה אנשים יעשו בשביל שלא ישכחו אותם...
    לפחות הייתה לנו הצגה ולא היינו צריכים לשלם עליה יותר מדי..מעניין מה המטרות הבאות של השניים
    שרף בטח יילך על גרנט
    וגברי לוי...נחייה ונראה..

15. burning soil Member

מישהו קרא את הטור של שלמה שרף בידיעות?
    אם כן,מה אתם חושבים על דבריו?

נערך לאחרונה ב: ‏7/1/04