מנצ'סטר יונייטד 2013/14 - עידן מויס

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏20/7/13.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. alexshw Member

בחיים פרגוסון לא הוריד ביטחון של השחקנים ובטח ובטח דרך התקשורת. ההיפך היה "מתאבד" בשביל למשוך כל האש אליו וכלפי חוץ לתת בהם ובכוחות שלהם אמון מלא. גם כשבתוך חדר ההלבשה הוא היה זורק עליהם נעליים או מקלל את כל המשפחה שלהם 4 דורות אחורה.
    בספר שפרגוסון פרסם הוא מבקר שחקנים שמזמן כבר לא בקבוצה, איך זה אמור להשפיע על הסגל הנוכחי?
    וברור לחלוטין שהדברים שם נכתבו על דעת המועדון.

הגנת יונייטד דורשת מהפכה. מספיק לראות את טור הספיגות של הקבוצה בשנתיים האחרונות וכמה מופעי הגנה עלובים. ושוב ברמות האלה אני מצפה ממאמן חדש להבין את זה ולהתחיל לבצע את הדברים, גם אם אי אפשר לפתור הכל בבת אחת. כרגע זה לא קורה, אפילו נראה יותר גרוע.
    סמולינג וג'ונס הם לא בלמים ממש טובים ולא מגנים ממש טובים. נציגי הדור הכי עלוב בתולדות הכדורגל האנגלי. רפאל חור הגנתי מהלך, כמובן גם אברה נחלש בהגנה. שחקנים גג בשביל אברטון.
    ריו ווידיץ' מעבר לשיא, אני חושב שלסרבי עדיין יש ערך מוסף. מאוונס אני פחות או יותר מרוצה.

גם לא מסכים שמויס מתחיל מנקודת מוצא נמוכה. לחץ יש בכל מועדון הישגי ובסופו של דבר צריך להיות מתאים לרמות האלה לא משנה מי המאמן הקודם בתפקיד.
    מויס קיבל ג'וב שכל מאמן חולם לקבל. מויס קיבל קבוצה אלופה, סגל תחרותי. זה שהוא לא עשה כלום בשביל לתקן ליקויים זה בעיה שלו ולא בעיה של נקודת מוצא.

פרגוסון טעה עם רוב הרכש של ה - 3 השנים האחרונות, ומאמן חדש ברמות האלה צריך להכיר בכך ולא להתחבא מאחורי האגדה הפורשת.

נערך לאחרונה ב: ‏29/10/13
  2. WellNeverDie Member

זה לא כ"כ פשוט, כי הכי קל לכתוב על הנייר: "חסר שחקן לאמצע, נוציא 40 מיליון ונביא את גונדגאן". הלוואי וזה היה כמו במנג'ר, אבל זה לא. מוייס ניסה, לא הצליח - שוק תחרותי מלא בקבוצות עשירות יותר מאיתנו, חוסר מזל וגם יו"ר חדש ולא מנוסה בתחום.

לדעתי ג'ונס בלם מצויין, יש לו תכונות נהדרות. גם סמולינג יכול לתת המון. להזכירך, אוונס בתחילת הדרך נראה כמו בדיחה - אבל הדרך של יונייטד היא צעירים וותיקים, ושלושת הבלמים האלו למדו המון ועוד ילמדו וריו ווידיץ'. אגב, רפאל ממש לא חור הגנתי כמו פעם, והוא משתפר מעונה לעונה. אבל קל לתת ביקורת על השחקנים במקרה של ההגנה (וגם על ההתקפה). לדעתי המצב לא כזה ויש לנו סגל מוכשר, תחרותי וגם מנוסה באיזשהי צורה. הבעיה הגדולה שאין שיטה בכלל וזה למה גם נגד סטוק אנחנו מתקשים.

וכן, לרוץ על הקו ולהרים זו לא שיטה, זה כדורגל עתיק.

3. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

נקודת המוצא הנמוכה לא נובעת ממה שהוא קיבל, אלא ממה שהוא עשה. הוא לא מאמן שאימן ברמות הללו. כל מאמן שהיה מגיע ליונייטד היה נדרש להסתגלות מסוימת, אבל יש הבדל עצום בין להגיע ליונייטד כשבעבר שלך הדרכת את ריאל, ברצלונה, באיירן וכו', או כשעבדת רק בפרסטון ואברטון. מנקודת מבט אישית, הוא כן התחיל ממקום נמוך יותר כי הוא נדרש לקפיצת מדרגה גדולה מאוד. זה היה יכול להיות נכון גם היה מקבל קבוצה ready made במצב מושלם.

בנוגע להגנה, המחצית השנייה של העונה שעברה דווקא היתה טובה מאוד מבחינה הגנתית. וידיץ' היה מצוין, ריו ממש לא נראה כמו שחקן שעומד לקרות לו מה שקרה בתחילת העונה הזו. ואני מחזיק מאוד מהכישרון של סמולינג וג'ונס. בסופו של דבר, אם לא נריץ אותם ונקבל את זה שלא מדובר במוצר מוגמר, גם לא נוציא מהם את מה שהם כן יכולים לעשות לטווח ארוך. בנוגע לרפאל, לא נחזור לדיון הישן הזה.

4. WellNeverDie Member

היום נוריץ'. אם זהאה לא מקבל הזדמנות, למרות שלדעתי במשחק כזה קלאסי שיפתח, אני חושב שהוא בהחלט השתובב עם הבת של מוייס.

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא חורץ את דינו של מוייס, הוא רק בתחילת דרכו, והוא נכנס לנעליים מאוד גדולות, אבל אני בהחלט מאוכזב מההתחלה שמוייס עשה אצלנו. גם ההתנהלות בשוק ההעברות, גם ההתנהלות בתקשורת וגם הצורה שבה אנחנו משחקים, זה נראה, כפי שגם אמיר אמר, שאנחנו מתחילים עם מוייס מאפס.
    אומנם ידעתי שאין למוייס את הניסיון שיש למוריניו למשל ברמות האלה, אבל חשבתי שאחרי 11 שנים בפריימר לייג נקודת הפתיחה של מוייס תהיה טובה יותר. שבשלב הזה של העונה נוכל לדבר על שינוי מסוים בקבוצה, על התחלה של משהו חדש, על דרך מסוימת שמוייס מנסה להקנות לקבוצה, וזה בינתיים לא קורה, וזה מאכזב.

6. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא פותח. וגם אם לא, היה כדאי לחפש הסברים פחות קטנוניים מאלה.

7. WellNeverDie Member

הכל בגדר צחוק אבל למה אכפת, סוף סוף נראה את זהאה! ינוזאי גם מתחת לחלוץ כשחקן החופשי בתפקידו המקורי (לפחות ככה הוא שיחק בU21) ושמח לראות שמויס מעדיף את ג'ונס וקלברלי על פני אנדרסון אפילו במשחק כזה.

רק חבל שיאנג משחק.

8. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מודה שקשה לי עם בדיחות כאלו. הבעיה היא שדברים כאלה מתחילים בשורה, ואז הופכים לאמת אורבנית. כמו שאחד העיתונים הפריח פעם סכום שיאנג משתכר כביכול (לא אציין אותו, למען בריאות הציבור), ואז זה הפך למשהו שכולם חוזרים עליו.

9. alexshw Member

מזל שלפרגוסון יש רק בנים

10. Mellow29 Kopite

כשראינו את הבת של מויס, לכולנו היה קצת קשה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

11. oranfu Member

חחח

12. WellNeverDie Member

נראנו ממש טוב היום, למרות שלא הייתה יריבה. רפאל ובוטנר מעולים באגפים, ינוזאי בחצי כוח מעל כולם ומחמאות לג'ונס שנראה כמו דבק לכל שחקן במרכז השדה.
    המאכזבים שלי הם זהאה, שחשבתי שנראה ממנו קצת יותר, וקלברלי, שהסתובב כסהרורי סביב עיגול האמצע.

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בהמשך לדיון שהתפתח כאן לפני כמה עמודים, רוני עם עוד משחק מצוין, 7 שערים ו8 בישולים ב14 הופעות השנה, מאזן מצוין, פתיחה טובה מאוד של העונה של רוני שחוזר להיות הרוני שכולנו רוצים לראות.

מוייס ממשיך להעלות הרכבים טובים ונכונים, מה שמוביל לתיאום גדול יותר בקבוצה, ומה שעזר לנו להרוג את המשחק מוקדם מאוד. אני חושב שבלי הפציעות והחילופים הכפוים גם המחצית השנייה הייתה מסתיימת בצורה חד צדדית.

ניצחון חשוב מאוד, בטח כשקאריק לא שיחק, עכשיו הראש כבר ביום שלישי בספרד.

שיהיה שבוע טוב לכולם.

14. פול סקולס Member

לא יודע מה הקטע של קאגווה, למה הוא משחק בקצב כל כך איטי, למה לוקח לו 500 שנה לשחרר פס (לרוחב, כמו של קלבלרלי בימים פחות טובים).

לא מאמין שיש אנשים שעוד טוענים שצריך להוריד את רוני לספסל ולנסות אותו כמספר 10 (או לשים את רוני בשפיץ ולספסל את ואן פרסי, שעד למשחק הנוכחי לא היה טוב).

זה בסדר לקבל אורגזמה מהקליפים שלו במדים של דורטמונד ביוטיוב, אבל הוא לא מראה שום דבר מזה במדים שלנו. כאילו זה שחקן אחר לגמרי.

15. Wazza Member

מצב נושא:
הנושא נעול.