מנצ'סטר יונייטד 2016/17-אימפריות נופלות לאט

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏8/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. oranfu Member

פריסיץ' זה אומר שמוותרים סופית על מרסיאל?

2. k_700 Member

בלי שום קשר לפריסיץ׳ האידיוט הזה עוד מסוגל לדרוש למכור את מארסיאל בקיץ.

3. סמואל אטו Member

הטעות נובעת מן המחשבה שפרגוסון היה מאמן כמו שסימאונה או מוריניו מאמנים ועושה את זה לאורך שנים.

כל קבוצה, ולא רק יונייטד, צריכה סמכות מקצועית עליונה שיקראו לו איך שהם רוצים(מנג׳ר, ג׳נרל מנג׳ר, דירקטור אוף פוטבול) שיהיה אחראי על כל מחלקות הכדורגל ויעבוד לטווח הארוך.
    אפשרי שזה גם יהיה ״המנג׳ר״ כמו שפרגי היה, אבל זה כמעט בלתי אפשרי משתי סיבות:
    1. המאמן תמיד יהיה אשם בתוצאות ובימינו עונה אחת רעה יכולה להוביל אותו הביתה(גם מהסיבות הלא הנכונות). ככה תאבד את ראש המערכת כולה בגלל תוצאות של הטווח הקצר.

2. העבודה של מאמן כיום היא סופר אינטנסיבית. אימונים, משחקים, תקשורת, סקאוטינג וכו׳. זה בלתי אפשרי לעשות את כל זה ביחד לאורך זמן בלי להישחק או להאציל סמכויות מה שיהפוך את המאמן למנהל מקצועי בפועל.

זאת הסיבה שבימינו יש חשיבות כה גדולה למנהל המקצועי במועדונים באירופה.
    הוא יכול לעשות את העבודה שלו לטווח הבינוני-רחוק, וכשהמאמן עוזב בגלל שחיקה או תוצאות לא טובות אז המערכת נשארת יציבה ולא נזרקת לפח ביחד עם אותו מאמן.
    זה מה שיונייטד חסרה מהרגע שפרגוסון עזב את המועדון.

נערך לאחרונה ב: ‏25/3/17
  4. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמת שפשוט חסר לה מאמן טוב שעושה עבודה טובה.

גם מנהל מקצועי יכול להיכשל ו/או לעזוב. בבל״ת, בקיצור.

5. סמואל אטו Member

אני הכי נהנה מדיונים עמוקים ומנומקים שכוללים מילים כמו בבל״ת.

6. k_700 Member

כי זה בדיוק מה שזה בבל״ת.

מאמן טוב יכול להצליח, מאמן רע יגרום למערכת להכשל גם אם תשים לו מעל ג׳נרל מנג׳ר טוב וחד.

אין פה משוואה קבועה. במועדונים מסוימים האצלת הסמכויות הזאת עובדת טוב ובאחרים לא.

העבודה של מנג׳ר במועדון כמו מנצ׳סטר יונייטד לטעמי קלה בהרבה משל מנג׳רים אחרים שמאמנים בקבוצות בספרה הכלכלית כמו של יונייטד.
    המאמנים שהיו פה מאז פרגי פשוט עשו חרא של עבודה.

7. סמואל אטו Member

אחלה, מה הקשר בין מה שאתה אמרת למה שאני אמרתי?

איפה טענתי שמאמן לא יכול להיכשל אם יש מנהל מקצועי מעליו?
    איפה טענתי שהמאמנים שהיו ביונייטד עשו עבודה טובה?

8. k_700 Member

כתבת שכל קבוצה צריכה סמכות עליונה(מעל המאמן).

לא יכול להסכים עם התנאי הזה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  9. alexshw Member

כל קבוצה תעשה מה שהיא רוצה. הדיון על יונייטד.
    רואים שלתת למאמן את הסמכות המלאה בבניית הסגל אינה משתלמת. לא כלכלית ולא מקצועית.
    מה גם שלא יודעים לבחור מאמנים.
    יונייטד מרבה לעשות בשוק העברות מהלכים משוללי הגיון ומדי קיץ.

סיטי מינתה את מנצ'יני ופלגריני. לא מאמנים גדולים בלשון המעטה אך לא נפלה כמו יונייטד ואפילו זכתה ב 2 אליפויות.
    נכון הם עדיין אנדראצ'יברים אבל עקפו את יונייטד בסיבוב מבחינת תוצאות ואיכות הכדורגל.

נערך לאחרונה ב: ‏25/3/17
  10. סמואל אטו Member

איפה רשמתי ״מעל המאמן״ ?

כל קבוצה צריכה סמכות מקצועית עליונה.
    כתבתי זה שיכול להיות גם מי שנושא בתפקיד ה-״מאמן/מנג׳ר״, אבל בפועל מה שיקרה זה שהוא יפסיק להיות זה שבאמת ״מאמן״ את הקבוצה כמו שזה לא היה פרגוסון, אלא מישהו כמו קיירוש.

11. k_700 Member

שוב,
    אני לא אומר שהשיטה של מנהל מקצועי, דירקטור או יו ניים איט היא פסולה, להיפך היא עלולה להצליח בטווח הקצר והארוך.

אבל יונייטד נפלה קודם כל עם מינוי מאמנים.
    עם השני אני לא כל כך מאשים את הצוות שבחר בו ובטיימינג הספציפי שההיצע היה מוגבל מאוד.
    עם השניים האחרים בהחלט יש אשמה גדולה על כל הצוות.
    אבל בסופו של דבר בחירה טובה(ובהיבט הזה גם לטיימינג ולמזל יש פה חלק מרכזי**) במאמן יכולה לתת למערכת הצלחה מיידית וגם לטווח הרחוק וזה לא כל כך קשה כשאתה בערך המועדון ספורט השלישי הכי עשיר בעולם שהוא לא רק עשיר אלא הוא בעל בסיס אהדה גלובאלי עצום להשען עליו(בעיקר בשוק הכי עשיר בעולם- אמריקה הצפונית) כמקור הכנסה.

סיטי מינתה את מנצ'יני, והינה הם הצליחו כי הם פשוט היו כל כך עשירים ופשוט קנו את השחקנים הכי טובים שעמדו לראשות הליגה באותם זמנים ובכך פתחו פער שאז היה גדול מאוד מהשאר.
    סיטי גם לקחה אליפויות לפני שהגיעו כל הצ'יקי והחבר'ה המהוללים מברצלונה שהיו צריכים לבחור נכון ולבנות נכון(והינה הם בונים עכשיו, כולל 3 שנים כמעט של הכנת הקרקע לפפ, בחרו את המאמן הכי נחשק בעולם ואתה רואה בדיוק מה אתה מקבל מסיטי של הדירקטורס אוף פוטבול).

12. k_700 Member

חבר,
    זה לא יעבוד הטריק הזה של הבנת הנקרא איתי.
    כתבת שכל מועדון צריך סמכות עליונה מעל המאמן.
    בהמשך כתבת שזה יכול לעבוד אם יש לך פרגוסון אבל בהמשך גם ציינת שאין עוד מלבדו ולכן לא סביר שתצליח בשיטה הזאת אם אין לך יחיד סגולה כמו פרגוסון שהוא "רק" המנג'ר הכי גדול בהיסטוריה של הכדורגל, כלומר GOAT בתפקידו.
    כלומר----> ניסית להוביל אותנו למסקנה שכל מועדון חייב סמכות עליונה מעל המאמן.

ועם התנאי הזה אני לא מסכים.
    עכשיו, תכתוב שוב שלא אמרת את זה.

13. alexshw Member

יונייטד לא נופלת בעושר שלה מסיטי. מבחינת תשלום שכר אפילו עולה עליה.
    אף אחד לא הפריע לה לבנות סגל באיכות דומה לפחות.

גם אם יונייטד תצליח סוף סוף במינוי כזה כמה זמן אותו מאמן יהיה פה במקרה המאוד טוב?
    לא סביר שמעל 5 שנים ומה אז?
    שוב להתפלל למינוי נכון?

אין אף מועדון עילית שמסוגל למנות ברצף מאמנים גדולים באמת. אם ימנה 2 ברצף זה וואלה יהיה הישג ענק.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  14. סמואל אטו Member

חבר, אתה רוצה לשחק את משחק ההשמצות ועל הדרך להגיד לי מה אתה חושב שכתבתי או שאתה רוצה לקיים דיון על כדורגל?

ד״א, אם זה מה שהבנת ממה שכתבתי אז כנראה שבאמת יש כאן בעיה של הבנת הנקרא.

15. k_700 Member

לתקופה קצרה בעשור האחרון יונייטד כן נפלה מסיטי, מקצועית באיכות הסגל וגם בתזרים המזומנים שהיה לראשות סיטי והיה פחות ליונייטד.
    באותה תקופה סיטי ניצלה את זה כדי לתת לעצמה מקפצה לא קטנה בליגה שהביאה לה אליפויות ותארי גביע.

נכון שהיא לא יותר מוצלחת מיונייטד כי ליונייטד היה GOAT כמאמן שתמיד ידע ללמוד, להדביק ולשמור עליה בסטטוס של מישהי שיכולה לחזור מהר מאוד לצמרת הגבוהה ולהסתגל.
    וגם תזרים המזומנים השתפר תוך זמן יחסית קצר(בטח ביחס לזמן שלקח לשוק האמריקאי כולו להתאושש מהמשבר של 2008).

בקשר לחששות שלך לגבי אורך הזמן שיהיה פה המאמן.
    ברוך הבא לעולם הכדורגל.
    תראה לי קבוצה מצליחה שבה המאמן נשאר בימינו יותר מחמש שנים.
    אתה בסך הכל מתאר לי מצב רגיל שכל קבוצה בעולם צריכה להתמודד איתו(חמש שנים זה אפילו תסריט שאני קונה עכשיו- הלוואי, כי כנראה אתה מסדר לי ארון גביעים לא רע לתקופה הזאת), היתרון של יונייטד על פני 99.9999999999% מהמועדונים האחרים בעולם= חוזק כלכלי ברמה של אחת משלוש הקבוצות העשירות בעולם הספורט וליגה מקומית ללא מישהי שבאמת מדגדגת את ברצלונה וריאל מדריד.
    אחלה תנאים למעשה.

מצב נושא:
הנושא נעול.