מנצ'סטר יונייטד 2018/19-ימי סולשיאר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏22/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סולשאאאר Member

תן לי את מאטה עם נתונים פיזיים יותר טובים ולא תשמע ממני מילה אחת רעה עליו.

ובתור מישהו שמחזיק ממאטיץ' הרבה פחות ממה שנראה לי כממוצע בקרב אוהדי יונייטד... עדיין מעדיף אותו על וינאלדום בהרבה, ונדמה לי שכך גם יגידו אוהדי ליברפול ...? מעניין לשמוע דעות שלהם בעניין.

2. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

סאנצ'ז היה פח גם בחצי הראשון של העונה שעברה בארסנל. אז אמרו שהוא לא מחויב כי הוא יודע שהוא עוזב, עכשיו הוא לא מחויב כי הוא על החוזה הגדול האחרון בקריירה ובא רק לקחת צ'ק בסוף השבוע... אז על סמך מה הוא נכנס להרכב בליברפול? על סמך מה הוא טוב יותר ממאנה היום?

אני מלכתחילה הייתי בדעה שזו החתמה מפוקפקת עבור יונייטד. כן הייתי בטוח שהוא יראה הרבה יותר כי הוא שחקן שמסוגל לעשות יש מאין וזה משהו שיונייטד של מוריניו צריכה בהתקפה, לא חשבתי שהוא ישקע לתוך הבינוניות כמו שקרה. אבל היה די ברור שהראש שלו לא נמצא במקום אידיאלי והיה ספק שהוא ישחזר את היכולת מהשיא שלו בארסנל. ברור לגמרי שחשב רק על להרוויח כמה שיותר כסף עבורו ועבור הסוכן עד המעבר לסין עוד שנתיים.

האמת על הסגל של יונייטד נמצאת באמצע בין 2 הקצוות שמציגים פה. זה לא סגל גרוע או אפילו בינוני וזה בטח לא סגל שלא שייך לטופ 4 אחרת כמו שגיל אומר מוריניו בעצם עושה ניסים. זה גם לא סגל שעם עציץ על הקווים היה משייט לאליפות וגמר צ'מפיונס ורק מוריניו עושה כל מה שבכוחו כדי למנוע את זה כמו שלפעמים מצטייר פה. יש פה שחקנים ובראשם מרסיאל וראשפורד שמדברים עליהם כעל איזה איכות מובטחת כשבפועל יש עליהם חובת הוכחה.

לגבי ווינאלדום-מאטיץ' זו לא הקבלה מוצלחת במיוחד, שחקנים די שונים אם כי ווינאלדום כרגע פתח את העונה באמת כקשר אחורי. שניהם למלמים מוחלטים בכל מה שקשור להנעת כדור או תרומה התקפית, אני הייתי נשאר עם ווינאלדום פשוט כי הוא מכונה מבחינה פיזית ומתאים למה שקלופ דורש מקשרי אמצע הרבה יותר ממאטיץ' לטעמי. זה לא אומר שהוא שחקן טוב יותר. פאביניו זו השוואה הרבה יותר מתאימה והזמן יגיד איך הוא ישתלב.

3. k_700 Member

לווינאלדום יש הרבה יותר אנד פרודקט ברחבה, הוא הרבה יותר נייד והרבה יותר מהיר זה הכרחי בקישור של ליברפול.

מאטיץ׳ בלי goat ברמה של קאנטה לידו נראה בדיוק כמו החיה הצולעת ששיחקה אצלך בקישור בשנה שעברה ולא קידמה אותך מילימטר קדימה.

מה הקשר הנתונים הפיזיים של מאטה?
    כל קיצוני על הספסל של אחת מהקבוצות בטופ 6 הוא בהכרח מביא לך נתןנים פיזיים יוצאי דופן?

גם ללמאלה אגב אין שופ דבר יוצא דופן בנתונים הפיזיים שלו.
    ולכל זה תוסיף אייקיו של זבוב הזית.

4. alexshw Member

בלי מאטיץ' צ'לסי תשמע את המנון הליגה האירופית העונה. מסכים שהוא הכי מתאים לסגנון של מוריניו ובכל זאת גם עם קונטה לקח אליפות נפלאה ושחקן הרכב קבוע.

5. Andrea21 Member

לא הבנתי למה מפרידים בין הסגל למוריניו, מי בונה את הסגל הזה בדיוק? האם זה לא חלק מתפקידיו של המנג'ר?

6. סולשאאאר Member

אני חושב שהסגל שלנו רחוק מלהיות אידיאלי אבל הוא גם לא פח אשפה. יש כמות יפה של שחקנים טובים, יש עוד כמה שחקנים משלימים לא רעים בכלל... ויש גם לא מעט שחקנים שהייתי שמח להחליף.

יש בסגל הזה מכל וכל, ולכן, אם אני צריך להדביק לו קטגוריות כלליות כאלה... אני נוטה בין "בינוני+" ל "טוב".

מסכים שבעיקר רשפורד אבל גם מרסיאל צריכים להראות יותר עקביות כדי שנתייחס אליהם כשחקנים בקצה העליון של הסגל. לא בטוח איך הם אמורים לעשות את זה ביונייטד הנוכחית...

למרסיאל אני כן זוקף הרבה קרדיט על איך שהוא התבלט ביונייטד של ואן חאל, על הופעות בנבחרת צרפת ועל הקצת שראיתי ממנו במונאקו.

@k_700 דיברת על הנתונים הפיסיים של למאלה אז עשיתי קישור לאלה של מאטה, זה הכל. רק במשחק האחרון של ספרס למאלה בגול של קיין הביא פריצה עם הכדור שבחיים לא היינו מקבלים ממאטה. למאלה לא יוצא דופן מבחינה פיסית כמו איזה פוגבה, אבל הוא כן מהיר יחסית, הוא כן בנוי טוב, הוא כן יודע להשתמש בגוף שלו... מאטה לעומתו נראה כמו ילד שמשחק עם מבוגרים. כמו שאתה אומר אבל, פיזיות זה לא חובה אצל כל שחקן. פשוט אצל מאטה זה ממש בולט לרעה.

ויינאלדום יותר נייד ממאטיץ אבל פחות יידע מה לעשות עם הכדור כשהוא יגיע אליו , ולכן הניידות שלו היא לא כזה פלוס משמעותי... וממה שאני רואה, למאטיץ יש חוש מיקום טוב יותר מבחינה הגנתית, שעוזר לו לכפר במידת מה על האיטיות שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏19/8/18
  7. k_700 Member

ראשפורד היה מצוין בחצי עונה אצל ואן חאל גם כן.

מארסיאל הציל את התחת למוריניו במשך חצי עונה עד שההוא הפך אותו לצל מהרגע שסאנצ׳ז הגיע.

למאמן הייתה שעה ישירה על שניהם בטח כשמדובר בשחקנים צעירים שהם עוד התהוות של משהו.

8. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

מרסיאל וראשפורד לא יצמחו או יראו הרבה תחת מוריניו, זאת המציאות. לשניהם יש פוטנציאל גדול, ולמזלכם מסתמן שהצרפתי נשאר ובהנחה סבירה מאוד שזו העונה האחרונה של מוריניו אתם כבר לא תפספסו אותו לצמיתות.

הם גם לא הראו מספיק, או הראו מספיק לאורך זמן, בעבר כדי שנתייחס אליהם כוורלד ביטרס שמוריניו מסרס ומוציא מהם 10%, וזו התמונה שמציירים פה. עד שיוכח אחרת ההתקפה של יונייטד היא לא ברמה של סיטי וליברפול מבחינה פרסונלית, ובכל זאת מדברים על הפרסונל ההתקפי הזה כאחד הטובים באירופה. למה?

9. פלג Member

זה משגע שמדברים על סגל בינוני. שנים שלא הייתה לנו כזאת איכות בסגל. ברור שיש כמה נגרים ושחקנים בינוניים, אבל אם מסתכלים על המכלול? חוץ מסיטי אנחנו לא נופלים מאף קבוצה. הכישלון של המאמן כאן כל כך ברור שהזוי לדבר על השחקנים.

oranfu אוהב/ת את זה.
  10. סולשאאאר Member

אנחנו לא נופלים באיכות הסגל מאף קבוצה מלבד סיטי, סבבה. כולם יסכימו. אבל למה אי אפשר להגיד, יחד עם זה, שהסגל שלנו יחסית בינוני, או שהוא לא כזה מלהיב?

ליונייטד, צ'לסי, ליברפול ,וארסנל אין סגלים כאלה טובים לדעתי. . כמובן שאחת מהן צפויה לסיים במקום בשני בליגה, אבל זה לא אומר באופן אוטומטי שסגל השחקנים של הקבוצה הזאת הוא מצוין.

@Walkon שאלה טובה לגבי המוניטין של ההתקפה שלנו כאחת הטובות באירופה, בפוטנציאל שלה. זה מאוד משונה.

באנגליה, סיטי כמובן שאין מה להרחיב.. ליברפול, שלישיה התקפית פסיכית, אבל חסר עומק.. שאקירי נראה כמו תוספת טובה במובן זה.

רוב האנשים יגידו שהם יחליפו את החלק ההתקפי של ליברפול בזה של יונייטד כי לנו יש יותר עומק... אבל האופציות שלנו הרבה יותר רוחביות..

נערך לאחרונה ב: ‏19/8/18
  11. Clichy COYG

העניין פה זה לא הסגל של יונייטד ביחס לקבוצות אחרות, אלא לרמת הכדורגל שהיא מציגה יחסית לסגל שלה.

העובדה שעם סגל טוב (או מצוין או בינוני, זה לא משנה) היא מציגה חרא של כדורגל ונראית נחותה מברייטון. אצל אמרי וסארי, עם סגל פחות טוב וחודשיים בקבוצה כבר אפשר לראות מאפיינים של מסירות קצרות, לחץ בחלק המגרש של היריבה וניצול שטחים. איפה כל זה קיים אצל מוריניו?

ביום שנראה את זה מיונייטד אז אפשר לבוא בטענות לסגל.

פלג אוהב/ת את זה.
  12. סולשאאאר Member

זה שיונייטד לא ממצה כמעט כלום מהפוטנציאל שלה- קטן או גדול ככל שיהיה- כבר נטחן כאן מכל זווית אפשרית במשך שנה (שנתיים, חמש, שש שנים).

אם זו הנקודה היחידה שראוי לכתוב עליה כאן אפשר לסגור את הדיון הזה עד שמוריניו יפוטר.

ומן הסתם שכאשר מישהו כותב כאן שהסגל שלנו גרוע/בינוני/טוב/מצוין , זה תמיד בהשוואה לקבוצות אחרות... בין אם ליונייטד בעבר או ליריבות שלה בעבר/בהווה.

13. Clichy COYG

ברמת הדד-ווד אתם לא שונים משאר הקבוצות הגדולות למעט אולי סיטי, ככה שאני לא מבין מה הדיון פה.

ושוב אני אומר, הדיון של להשוות בין סגלים לא רלוונטי כאשר המאמן בוחר לשחק ככה. זה כמו לדבר על ביצועים של פרארי שאתה נוסע איתה במרכז העיר.

אלעד ו-golding אוהבים את זה.
  14. סולשאאאר Member

א. הדיון המקורי הוא על מי כל אחד כאן חושב שעונה להגדרה דד-וווד...

ב. אני מדבר על איכות הסגל שלנו כי אני מדמיין מצב שבו מוריניו לא כאן מחר בבוקר ובמקומו מגיע מאמין שיודע מה הוא עושה (אין מושג מי). במצב כזה, מן הסתם שרלוונטי לדבר על איכות הסגל שיעמוד לרשות אותו מאמן?

15. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

מאמן טוב אחר כנראה יצליח להוציא יותר מההתקפה הנוכחית אבל באיכות הסגל תמיד חשוב להזכיר שמוריניו קיבל מספיק כסף כדי לקנות שחקנים אחרים אבל בחר שחקנים שיתאימו לאנטי כדורגל, לכן גם לא הוגן להפיל על מאמן אחר סגל כזה. יבוא מאמן אחר שיקבל כזה תקציב ב 3 שנים ודי בוודאות יעמיד סגלים הרבה יותר מרשימים משל ליברפול וארסנל.

מורינו מוציא את המנימום גם מהסגל שיש לו וגם ממה שהתקציב שהיה ברשותו יכל להעמיד לו.

alexshw אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.