מנצסטר סיטי-ההתדרדרות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י rainman, ‏30/12/03.

1. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

בתחילת העונה סיטי נראתה כמו קבוצה שיכולה ללכת על גביע אופ"א ואולי..אבל אולי אפילו לליגת האלופות.
    עכשיו סיטי נראית רע
    כל הרכשים של קיגאן לא פוגעים וגם העתיד לא נראה ורוד[או תכלת..]
    כל הרכשים של קיגאן הם לא לטווח הארוף ורובם לא משחקים או שמשחקים ממש גרוע.
    אפילו אנלקה נחלש בצורה רצינית[וקשה להאשים אותו]
    וקיגאן נשאר בשלו..לא מראה יותר מדי דאגה.

סיטי נמצאת רק במקום ה-14 ורק עם 19 נקודות,בטח לא משהו שקיגאן ציפה בתחילת העונה.

האם כדי שקיגאן יתפטר?זה יעזור לסיטי?

מה קיגאן צריך לעשות בשביל להחזיר את סיטי לחיים?

http://www.bbc.co.uk/southyorkshire/sense_of_place/doncaster_city/images/text_keegan.Xxx
    קיגאן בפוזה אופיינית.

לדעתי קיגאן צריך להמשיך לשחק התקפי כמו שהוא אוהב ורגיל
    להוציא את רובי פאולר מההרכב ובמקומו להחזיר את דארן האקרבי ולתת לו לשחק ביחד עם אנקלה
    קיגאן צריך לתת לטראנט לשחק יותר ובטח להשקיע יותר בצעירים כמו רייט פיליפס וברטון.
    הוא חייב למכור את סייבירסקי,ריינה ובוספלט ובמקומם להביא בלם טוב ויציב.
    ובקישור לדעתי הוא צריך לשים את טארנט ברקו,רייט פיליפס ומקמנמן או קשר אחורי[שהוא יצטרך להביא] וזה תלוי עד כמה התקפי הוא רוצה להיות.
    מה דעתכם?

2. ArsenalFan Member

אני לא רואה מנוס פרט לפיטורים של קיגן, מאמן שאף פעם לא הבנתי איך מחזיקים ממנו לאור זה שהוא נחות טקטית ממאמנים רבים בפרמייר ליג, וטיפוס בעייתי למצבי לחץ. לא פחות חשוב, הוא זרק כספים בשנים האחרונות כמו מטורף, לפעמים בלי קשר למה שהוא צריך. הוא החתים שחקנים על חוזים שחייבו את המועדון לשלם הרבה כסף לשחקנים שעתידם הוא בעברם (כמו אייל ברקוביץ'...) ולא פלא שהמצב הכלכלי של סיטי רחוק מלהיות מזהיר.

דארן האקרבי כבר הלך לנוריץ', ודווקא אחרי שרובי פאולר כבש שני שערים בכריסמס, כולל שער שוויון בדקה ה-90 מול ליברפול, אולי הוא חוזר לכושר (אני יודע שזה נשמע לא הגיוני, אבל עדיין...). אם פאולר ימשיך לא לשכנע כמו שהוא לא שיכנע כל השנה, אולי סוף סוף ג'ון מאקן יזכה להראות את יכולתו בפרמיירשיפ, בהיעדרו של וואנצ'ופה לפציעה.

אני לא חושב שהוא צריך למכור את בוסוולט, ובטח שלא את סיביירסקי. סיביירסקי הוא שחקן מעולה, עם איכויות משחק גדולות מאלו של רוב השחקנים בסיטי (כולל ברקוביץ'), והוא הוכיח את עצמו בשנים האחרונות בליגה הצרפתית. יכול להיות שבאמת קשה לו באנגליה להסתדר, אבל אני לא חושב שקיגן צריך לוותר עליו כ"כ מהר. מבוסוולט דווקא יחסית מרוצים בסיטי, ולגבי קלאודיו ריינה- זו הייתה טעות קשה להביא אותו תמורת לא מעט כסף כשידוע שמדובר בשחקן שבקושי החלים מפציעה.

חיזוק בהגנה? בטוח שהם צריכים, אבל לא נראה לי שקיגן ישיג אותו...

כתבה על מנצ'סטר סיטי והבעיות שלה אפשר למצוא במעריב

3. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה גם שבמרכז הקישור הסיטי משופעת בשחקנים מוכשרים: ג'ואי ברטון, פול בוסבלט ואפילו כריסטיאן נגואי לעמדות ההגנתיות יותר, ואיל ברקוביץ'+סיביירסקי לעמדות הקדמיות יותר. בהחלט היה עדיף לסיטי שקיגאן יוציא את הכסף שבוזבז על ריינה על איזה בלם נורמלי במקום ריצ'ארד דאן/לוסיאן מטומו, שהם שני בלמים בינוניים ביותר שהופכים את ההגנה של הסיטי לבינונית ביותר, למרות המגנים הטובים יחסית ולמרות שסילבן דיסטין הוא אחד מהבלמים היותר אנדר-רייטד בליגה. עוד בלם סולידי ומאמן שישים קצת פחות דגש על התקפה ללא פשרות ויתחיל לתת תשומת לב לטקטיקה ולהגנה יחזירו את סיטי לחלק העליון של הטבלה.

4. ArsenalFan Member

סילבאן דיסטן הוא אחד הבלמים האנדר-רייטד בליגה?

לדעתי ממש לא. חסר חוכמת משחק, עם נטייה לאבד את עצמו ולפשל ברגע האמת. בטח לא השחקן שיחזיק את ההגנה של סיטי.

5. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא שחקן חזק עם משחק ראש טוב, שנראה גמלוני בהרבה ממה שהוא במציאות.... לא הייתי מביא אותו לארסנל אבל בשביל שיטי הוא מספיק טוב...

6. Diego Maradona Member

אני חושב שקיגן היה צריך גם לתת השנה הזדמנות לברקוביץ זה רק מראה על הקרע בינהם

7. burning soil Member

כמה שטויות נכתבות כאן,
    קודם כל אומרים רכש,או רכישות ולא רכשים..

מנצ' סיטי שינתה את צורת המשחק העונה,ולא משחקת עם עושה
    משחק מובהק איתו שיחקה בעונה הקודמת,וזאת שלפניה.כשהסיטי שחקה
    בליגת המשנה,ובעונתה ה-1 בפריימר ליג לאחר העליה,הקבוצה נראתה לא רע,ובדרך
    כלל הציגה כדורגל טוב ומהנה.

העונה הגיעו שחקנים איכותיים מאד,בוספלט,ריינה,טארנט,מקמנמן ועוד,והקבוצה
    היתה אמורה להשתדרג ולעלות שלב,וזה בהחלט לא קרה.
    אמנם העונה עוד לא הסתיימה,אבל הסיטי סיימה במקום ה-9 בעונה הקודמת,וזה
    הישג נאה,כל קבוצת תחתית שעולה מליגת המשנה,היתה מתה להשיג.

בארטון הוא שחקן טוב,אבל לא טכני ויצירתי כמו ברקוביץ' או סייברסקי,אגב
    סייברסקי,אני בכלל לא מסכים שהוא טוב מברקוביץ',נכון שהוא סקורר גדול יותר,והוא
    הרבה יותר פיזי,אבל ברקוביץ' מנוסה ממנו בפריימר ליג,יצירתי בהרבה ומציג משחק
    יותר יעיל ויפה.

האקרבי? ניתנו לו צ'אנסים רבים בתחילת העונה הקודמת,והוא לא היה מספיק טוב.

לסיטי יש חומר שחקנים מצוין,אבל כנראה שהמאמן,והחיבור בין השחקנים הוא לא טוב,
    ולכן קיגאן צריך להתפטר,במיוחד לאור התוצאות האחרונות(וגם בשביל ברקוביץ').

8. KirkH Member

לדעתי הבעיה של השיטי לא נובעת רק משיטת המשחק של קיגן אלא גם מכושר אישי ירוד של מספר שחקנים. בעיקר אמורים הדברים לגבי שחקני החלק הקדמי של הקבוצה שפשוט משחקים שתי רמות מתחת למה שהם היו רגילים.

קיגן פיזר בקיץ כסף על כל כך הרבה שחקנים במקום להסתפק ולהביא שלושה ארבעה שחקנים איכותיים לעמדות בעיתיות. טרנט שמשחק באנגליה כמגן שמאלי הוא רכישה טובה (למרות שצריך לתהות עוד כמה זמן הוא יוכל לתפקד ברמות הגבוהות, הוא לא ילד) גם ההבאה של טרבור סינקלייר הייתה במקום היות ומשחק האגפים של הקבוצה היה זקוק לחיזוק, לדעתי למעט שתי הרכישות האלה אפשר לומר בלי חשש שמסע הרכש של קיגן ביזיוני.

בכלל הבניה של השיטי הקיץ הייתה רעה. קיגן הביא שני קשרים אחוריים בינוניים מינוס (בוסוולט, ריינה) בדיוק לעמדה שבה הוא מנסה להריץ את ג'ואי ברטון. סיביירסקי ומקה לא מסוגלים לשחק ביחד, יותר נכון הקבוצה מתקשה לספוג פחות משלושה שערים כשהם יחד על המגרש. מצד אחד קיגן רב עם ברקוביץ' (למרות שהאשמה כאן כולה על הישראלי החמדן) ומצד שני הוא משאיר אותו בסגל לא מביא לו מחליף ראוי. קיגן כל כך עסוק במשחק ההתקפה שהוא שכח לטפל בבעיות ההגנה הכרוניות של הקבוצה...

בקיצור, העתיד בבלו קאמפ לא כזה ורוד...

9. duff beer Member

דייויד סימן (!!it's sea-man) פרש מכדורגל

נערך לאחרונה ב: ‏13/1/04
  10. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

מתי ולמה?

11. שגיא Guest

לפני מספר ימים, בגלל פציעה כמובן.

מחליפו יהיה שוערה של ווסטהאם ונבחרת אנגליה, דיוויד ג'יימס, ופה לדעתי הסיטי עשו רכש טוב מאוד.

12. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

דייויד ג'יימס שמאוד מזכיר את סימן, ואני לא מדבר במובן החיובי.
    מה גורם לכך שקבוצות שהוציאו חמישית מהסיטי נמצאות מעליה? פשוט מאוד. קיגן מאוד נהנה לקנות שמות, חבל מאוד שהוא מפזר סכומים לא הגיוניים על שחקנים שכנראה לעולם לא יחזרו להיות מה שהם, ועוד נמצאים בשלהי הקריירה.
    תראו, לפני חמש שנים, עם אותם שחקנים שיש להם היום, מנצ'סטר סיטי הייתה מועמדת לאליפות. אבל היום השחקנים לא ילדים, בוסבלט וטארנאט הגיעו בחינם אבל טוחנים משכורות נאות ביותר ממש לפני היציאה לפנסיה, מקמנמן ופאולר כנראה השלימו עם כך שהם לעולם לא ישחזרו את שיתוף הפעולה שלהם מליברפול, ניקו אנלקה אמנם מספק את הסחורה באופן יחסי, אבל מקבל סכומים שלא נופלים משל מלכי השערים הפרמיירשיפ.
    בכלל, בקצב הזה הסיטי עלולים להפוך ללידס 2, ואני מזכיר לכם שלידס לפחות רשמה כמה הצלחות לפני ההתמוטטות.
    העמידה של הסיטי על המגרש פשוט מעוותת ושגויה. טקטיקה כזו לא יכולה לנצח משחקים, בקושי להישאר בליגה. חבל להם על הזמן. לא מובן לי למה הדירקטוריון מחכה כל כך הרבה זמן.