מנצ'סטר סיטי 2016/17 - עידן פפ גווארדיולה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Kompany, ‏2/8/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. alexshw Member

אולי לא היית נותן סגל כזה לפפ אבל הסגל הזה בדיוק נבנה בשביל פפ עוד שנה או שנתיים לפני בואו.
    כל המערכת שם עבדה בשבילו ובסוף קיץ 2016 אני לא יכול להגיד שהסגל שם לא היה לשביעות רצונו.

להפסיד משחקים כי סבאלטה אצלו קשר אחורי או קולארוב בלם, להוריד את קון לספסל זה אך ורק פפ ולא שום הנהלה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  2. סמואל אטו Member

מה אתה בעצם אומר פה? שסיטי בנתה במשך שנתיים את הסגל מתוך ידיעה שגווארדיולה מגיע? שהיא בנתה אותו בשבילו בלי באמת לדעת מה הוא רוצה או חושב( אלא אם כן אתה טוען שהוא עבד בשני מועדונים בו זמנית) ושבקבלת ההחלטות של סיטי לגבי רכש פלגריני ישב שם ונתן חוות דעת על סמך מה שהוא חושב שיתאים לגווארדיולה?

אלא אם כל זה נכון, אז אני לא רואה איך פפ קשור לבניית הסגל של סיטי עד לעונה האחרונה.

להפסיד משחקים בגלל זבאלטה או קולארוב בתפקידים שונים? אפשר להוכיח את זה?

3. alexshw Member

תסתכל על הרביעיות בלסטר וגודיסון פארק, תסתכל על המשחק במונאקו.

סיטי עושה את כל הדברים בידיעה שפפ יגיע מאז שהביאה את החברים שלו להיות מנהלים מקצועיים. נדמה לי זו שנת 2013.
    פלגריני היה לא יותר ממחמם כיסא. הוא פשוט מאמן נוח ושקט, היה אהוד על שחקניו וגם לטיני. זה הכל.

4. סמואל אטו Member

אני מעריך שגם אם היו פותחים בעמדות הרגילות שלהם התוצאה הייתה דומה.
    לא יותר סביר שהבעיה נמצאת בכך שסיטי הגיעו לליגת האלופות עם שאיפות שלא תאמו את הסגל הקיים(לפחות בצד ההגנתי)?

כל עוד פפ לא היה שותף למה שקורה בסיטי בשנים האחרונות, אז אני לא מבין איך אתה קושר אותו לבניית הסגל.
    אם בנו את הסגל הזה מתוך ידיעה שפפ מגיע, אז עשו עבודה ממש גרועה וזה לא אשמתו.

@לירן , אני לא אציק לך, אבל אני חייב רק שתסביר לי דבר אחד:
    למה כשאתה מסתכל על התוצאות של פפ בבארסה אתה מתייחס אליהן בהשוואה למה שקרה לפני ואחרי(שזה בסדר גמור), ולעומת זאת לא עושה דבר דומה כשאתה מתייחס לתוצאות של פפ בסיטי?

הרי אם התוצאות שלו בבארסה לא מרשימות בהשוואה לתקופה הזמן האחרונה, אז גם התוצאות של סיטי עם פפ הן פחות או יותר אותן תוצאות שהשיגו לפניו(כשהסגל עוד היה בשיאו). בסה״כ עוד כישלון ברצף של כישלונות של המועדון הזה באירופה, ולא כישלון יוצא דופן.

נערך לאחרונה ב: ‏18/3/17
  5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

התשובה מתחלקת ל-2:

קודם כל, למה לא? אני בעצמי השוואתי את העונה הזו לעונות האחרונות של הסיטי והראתי לך למה סיטי לגמרי הלכה אחורה העונה, כך שכן השוואתי למה שסיטי עשתה לפני כן. היא לא זכתה, אבל מצד שני עפה ב-3 שנים האחרונות רק מול קבוצות על ביבשת.
    בליגה הסיפור פשוט יותר, פפ רוצה שנשווה אותו לפלגריני? אם כן, זה פשוט, נעשה לו הנחות ונסכם את זה שפפ הוא די דומה לפלגריני. במידה ומישהו (במקרה הזה , אתה) מנסה לטעון שפפ הוא כן מאמן מיוחד, כן מאמן מצויין, צריך לצפות ממנו שקבוצה כמו מנצ'סטר סיטי תיאבק באליפות עד השלבים המאוחרים, ואני אגלה לך סוד, אין שום קבוצה באנגליה שנכנסת לטופ 5 של קבוצות באירופה.

דבר שני, בברצלונה יותר קל להשוות לתקופות שאחריו כי מדובר באותו דור ייחודי של שחקנים. במנצ'סטר סיטי אין שום דור ייחודי, יש אסופה של שחקנים טובים, כיס ללא תחתית וכלים למאמן לבנות מה שבא לו. מאמן מוצלח במיוחד צריך לקחת מועדון כזה ולהרים אותו לרמה הבאה. מנצ'יני לא הצליח, פלגריני לא הצליח, אני בטוח שאתה לא חושב שפפ נכנס לאותה שורה איתם נכון? את זה הוא צריך להוכיח.

אני שוב אחזור על מה שרשמתי כמה פעמים, אני לא מבטל ולא פוסל מה שעשה בברצלונה, הוא עשה דברים גדולים והקדנציה שלו שם נחשבת גם בעיניי כהצלחה גדולה. לא טענתי אחרת. אני רק טוען שהמאמנים אחריו הוכיחו שלא באמת צריך מאמן על הקווים בקבוצה עם שחקנים כאלו.

אין לי שום דבר אישי נגד פפ, יש לי משהו נגד הטענה של אנשים שטוענים שפפ הוא מאמן ענק ואחד הטובים. לטענתי הוא לא שם עדיין, אני בהחלט לא רואה אותו כאחד הטובים, הוא הצליח בקדנציה אחת בקבוצה אחת, כדי שאראה בו משהו מיוחד, או כאחד הטובים, ארצה לראות הצלחות גם בקבוצות אחרות, זה הכל.

oranfu אוהב/ת את זה.
  6. RubberSoul Member

רק לפרוטוקול, סימאונה, קונטה וקלופ הם דוגמאות לסגנונות הפוכים מאלה של ברצלונה. בשיאה של ברצלונה של פפ רק חיפשו שיטות לעצור אותה, והכדורגל התקדם בצורה מדהימה מאז.
    הכי קל להביא את המאמן שחושב על "כאן ועכשיו" ואחרי שנתיים הקבוצה נראית כמו קקי (היי, אבל פלגריני הביא אליפות, איך פתאום הוא מסיים רביעי ומציג משחק ביזיוני בברנבאו כשהוא צריך רק שער אחד!).

נכון, בקבוצות גדולות מחפשים תארים, אבל בסיטי הביאו את גוארדיולה למעבר לזה, תחליטו אם לקחת את המשפט הזה ברצינות או לא.

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מנצ'סטר סיטי היא לא באיירן, לא בהכרח הביאו אותו בשביל כאן ועכשיו, כמו שרשמתי מספר פעמים, בסיטי לא ניתן לשפוט אותו כמו שאנחנו שופטים אותו על התקופה בגרמניה. גם אם לא היה זוכה באליפות אבל מראה רלוונטיות היה אפשר לקבל. מנצ'סטר סיטי לא רלוונטית במאבק על התואר השנה, אז נכון, מדובר בעונה ראשונה, קשיי התסגלות, בנייה , למידה הכל נכון. לכן לא ראיתי אף אחד פה שסתם את הגולל או הספיד את קריירת האימון של פפ. רובנו בסך הכל דיברו על העונה הראשונה שהיא רחוק ממה שציפו, ומהצד השלילי.

8. סמואל אטו Member

@לירן
    אני לא רואה איפה סיטי הלכה אחורה.
    ההיסטוריה שלה בליגת האלופות כוללת 2 הדחות בשלב הבלים, 2 הדחות בשמינית הגמר והגעה בודדת לחצי הגמר.
    הייתי אומר שפפ וסיטי נכשלו איפה שהם נכשלים בדרך כלל.
    להכניס את עניין היריבות זה בסדר גמור, אבל זה מוכיח שני דברים - הסגל של סיטי לא מספיק טוב כדי לדרוש הצלחות יוצאות דופן באירופה, ושהכישלון שלו בבאיירן הוא לא כישלון מאחר וגם שם הוא פגש קבוצות על עם שחקני על שמכריעים משחקים.

אני לא מבין למה אי אפשר במועדונים אחרים לעשות את אותה השוואה, להיפך זה אפילו די הגיוני כי השחקנים הם חלק אינטגרלי ממה שקורה במועדון.
    בבארסה היה לו דור יחודי , דור אותו הוא בנה, ואיתו כמאמן הם הגיעו להישגים אדירים. אף מאמן אחריו לא השיג הצלחה כזו עקבית או יכולת גבוהה על המגרש.
    וילאנובה נדרס ע״י באיירן, טאטה הפסיד את האליפות ורק לואיס אנריקה הביא טרבל אך מתקשה לשפר את בארסה מעונה לעונה.

מסכים עם החלק השני, ולכן אני טוען שצריך לתת לו זמן להשפיע על הקבוצה( וזה לא פלא שרוב הסגל מסומן לשחרור) לפני שאנחנו קובעים את גורלו, ואם אתה מאלה שעוד מחכים אז סבבה אבל יש פה לא מעט שכבר גמרו את הקדנציה שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏18/3/17
  9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הלכה אחורה או נשארה במקום זה אותו דבר מבחינתי וזה מוכיח את הנקודה שלי שפפ הוא לא מאמן יוצא דופן, זו סמנטיקה, אני קורא לזה כישלון, אתה עמידה במקום, מבחינתי זה אותו דבר. זו הסיבה שלדעתי בבאיירן הוא לקח אותה אחורה. לפני שהוא הגיע המועדון נתן פייט ואפילו נתן בראש לברצלונה. בתקופה של 3 שנים איתו באיירן חטפה נוק אאוט מריאל מדריד, הפסידה התמודדות כבר במשחק הראשון מול ברצלונה ועפה מול אתלטיקו . אני רואה את זה בהליכה לאחור, אתה בתור עמידה במקום, הבעיה היא שמתוך 3 עונות הייתי מצפה ממנו לפחות להתעלות אחת.

אני לא סותם עליו את הגולל, מסכים שהביאו אותו לתהליך, לכן הדברים רלוונטים לעונה הזו, מה יהיה עונה הבאה אלוהים גדול.

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

oranfu אוהב/ת את זה.
  10. סמואל אטו Member

פפ מאמן יוצא דופן בגלל הדברים שהוא מביא כמאמן. התארים שמועדון משיג זה השורה התחתונה ותלויה בהרבה פרמטרים שלא בהכרח קשורים למאמן של אותה קבוצה.
    אני לא טענתי לרגע שהקבוצות שלו עמדו במקום. בבאיירן הוא התקשה בעונה הראשונה להחדיר את הפילוסופיה, אז הקבוצה הלכה אחורה. בעונות הבאות היה שינוי גדול יותר והקבוצה השתפרה והתקדמה, אבל מה לעשות שיש עוד קבוצות גדולות באירופה ושאי אפשר לזכות בכל התארים בכל עונה.
    גם מאמנים שנחשבים למומחי נוקאאוט כגון אנצ׳לוטי ומוריניו מצליחים לזכות בתואר בערך אחת לחמש שנים, אז יכול להיות שמצפים מגווארדיולה לקצת יותר מדי?

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא יודע בקשר לאחרים, אני מצפה ממנו להצלחה במועדון אחר, נתחיל מאחת, וכבר הסברתי למה אני לא רואה את התקופה בבאיירן כמוצלחת. עזוב אותי, חלק נכבד מאוהדי באיירן עם בטן מלאה עליו.

oranfu אוהב/ת את זה.
  12. סמואל אטו Member

כל אחד רשאי לדעתו, אני בטוח שיש גם לא מעט אוהדים שדווקא זוכרים אותו לטובה( הרבה מהשחקנים בטוח כן).

לירן אוהב/ת את זה.
  13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אין בעיה, זה בסדר, כל אחד הפרמטרים והשורה התחתונה על פיה הוא בוחן ולמעשה מדרג.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  14. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפשר להמשיך לכתוב עוד אלפי מילים על התקופה שלו שם, אבל זה לא רלבנטי מה פפ עשה בברצלונה ובבאיירן.

המשוואה היא פשוטה: הוא קיבל קבוצה שהיסודות בה התאימו לו ויש שיאמרו שנבנו עבורו ע״י בגירסטיין, הוסיף לה חיזוק של מאות מליוני פאונד והיא במקרה הטוב נשארה באותו מקום שהייתה בו עם פלגריני (ואני מדבר על הרמה המקצועית במגרש, כי הישגית גם את זה אי אפשר להגיד). הכישלון לעונה הזו הוא חריף ובאופן אישי גם מפתיע, בטח לאחר פתיחת העונה המבטיחה. מה שעוד מאכזב לא פחות הוא שפפ לא הראה שיפור בעקומת הלמידה שלו בכל מה שקשור לכדורגל האנגלי בפרט או בכלל להיערכות מול קבוצות שיכולות לתקוף ולהעניש אותו בקלות.

נ.ב: נקודת האור היחידה שאני יכול לציין בחלק השני של סיטי העונה זה סאנה. יש לילד כדורגל ברגליים ורואים שלאחר התחלה לא פשוטה הוא מתחיל להסתגל למקום שהגיע אליו והוא באופן הדרגתי משחזר את הניצוצות שהראה בשאלקה. מוצא את עצמו באנקר בהרכב בצדק.

Mellow29, שי ו-oranfu אוהבים את זה.
  15. סמואל אטו Member

אם זה לא רלוונטי אז על סמך מה סיטי מינו את גווארדיולה?

מצב נושא:
הנושא נעול.