מנצ'סטר סיטי 2016/17 - עידן פפ גווארדיולה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Kompany, ‏2/8/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

הם עושים בדיוק מה שהם צריכים לעשות.
    אני מניח שאם קבוצה מרגישה קצת חצופה אפשר להוציא את אגווארו ודוויד סילבה הקיץ מהסיטי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Christian Dailly Member

יש שם התלבטות בין סידיבה לקייל ווקר.

ווקר מנוסה כבר בליגה אבל לא נראה שיש יותר מדי בקופסה.

3. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

ויקר שחקן מצויין וגם ממלא להם מקום הום גרוון. הוא לפחות בלבל של סידיבה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

נבאס גרוע (ועזב), סטרלינג אהבל, דוד סילבה נכנס לשלהי הקריירה. אופטימלית זה ברנרדו, KDB וסאנה (תבחרו אתם את הסדר) מאחורי אגווארו/ישו. רכישה הגיונית ואף מתבקשת. בטח אם מתחשבים בכך שפפ אוהב גם לפעמים לשחק עם 4 קשרים התקפיים מאחורי החלוץ.

ואם מוציאים רגע מהקונטקסט של סיטי עצמה - רכישה אדירה בעיקר כי ברנרדו כישרון מפחיד ולמרות כל ההייפ (המוצדק) סביב מבאפה, לדעתי הוא כישרון לא פחות גדול ממנו. הוא פוטנציאל לשחקן היסטורי ומזכיר לי מאוד את אינייסטה.

מקווה בשבילו שלא יתבזבז בשכונה של הפרמיירליג ושפפ יצליח לעזור לו להתפתח ולממש את מה שיש לו ברגליים. העיקר שלא יהיה לחץ מקומי מהתקשורת, צוותי אימון מקומיים, אוהדים ושאר נכיזם אנגלי טיפוסי להרוס אותו עם קלישאות דביליות על צורך "להתחזק" ו"לשחק מהר יותר".

אלעד אוהב/ת את זה.
  5. סיונרה Member

מעניין אם פפ ינסה להביא גם את ז׳ארדים ולסגור עניין.

6. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין קשר ללחץ מקומי או נכיזם או המצאה מקושקשת אחרת שלך.
    בליגה הזאת משחקים מהר, אני לא מכיר את השחקן - אם הוא לא משחק מספיק מהר הוא לא יצליח באנגליה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  7. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

וזה בסדר שהוא לא יצליח. הפחד שלי זה שינסו להפוך אותו למשהו שהוא לא ולבזבז לו את הכישרון. הוא שחקן שצריך את הכדור ברגל כי יש לו דריבל וטאץ' אלוהיים. חבל יהיה אם יבזבזו את זה ע"י כך שיגידו לו אל תחזיק את הכדור יותר משנייה ורבע. זה כמו להחתים את בונוצ'י ולהגיד לו תרחיק רק בנגיחות ותעיף כדורים. זה לבזבז את היכולות של השחקן.

וזה בדיוק הנכיזם שאני מדבר עליו. עצם הההכרזה הזאת ש"בליגה הזאת משחקים מהר". ראיתי מספיק קבוצות ביבשת משחקות כדורגל איטי יותר ומסתדרות לא רע מול המשחק המהיר של האנגליות. אין שום דבר שבאמת מונע מקבוצת פרמיירליג להאט קצב ולשחק לאט יותר. למה הן לא עושות את זה? בגלל התקשורת והקהל. תראה איך שחקן שמחזיק בכדור כמה שניות כל הקהל קם עליו בחוסר סבלנות. תרבות הכדורגל האנגלית דוחה את זה לחלוטין. וזה לא איזה בולשיט שאני המצאתי. "חוקרי" כדורגל שמו לב לזה לפני שנים וגם לאחרונה היית יכול לראות רמיזות לכך מצידם של מאמנים זרים. הנקודה היא שסיטי יכולה לשחק כדורגל לא מהיר ולהצליח טוב מאוד בליגה. זאת התפיסה שחייב לשחק מהר לא משנה מה שמושרשת ומוחדרת לעצמות של כל שחקן שמגיע שיכולה לדפוק שחקנים כמו ברנרדו.

אם הוא לא יצליח להשתלב הוא צריך לעזוב לספרד. לא להשתנות ולהפוך לגרסה מוגבלת ממה שהוא היה יכול להיות.

8. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני ממש לא חושב שזה קשור לתפיסה.
    הבעיה היא שאתה מגיע למגרשי חוץ שכל מה שהיריבה עושה זה לרוץ ולעשות בלאגן ואתה חייב לשחק בנגיעה ממש.
    זה קרה לאחרים בתחילת הקריירה שלהם, ורון היה משחק לאט ואכל הרבה איבודים, פוגבה אותו דבר, פירס התחיל ככה את הקריירה ואז שיחק יותר מהר והשיפור ניכר במשחק הכללי שלו. יש כל כך הרבה דוגמאות.
    זה לא נכיזם, זה מה שקורה במציאות. אני לא משווה עכשיו בין קבוצות ברמה בינלאומית, אני מדבר על זה שבליגה עצמה אתה צריך לשחק מהר אחרת אתה תהיה בבעיה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  9. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מבין את העיקרון. העניין הוא שזה לא מחייב. יש דרכים לנטרל התלהבות, אובר-מוטיבציה ומשחק לחץ אינטנסיבי של קבוצה ביתית שמשחקת עם דחיפה של קהל. הבעיה היא ששחקני החוץ לא מורגלים לקונספט של להאט ולהרוג את קצב המשחק כי במשחקי הבית שלהם הם רגילים לשחק מהר בעצמם בגלל הלחץ מהקהל שלהם. זה כמו כדור שלג כזה שמאכיל עצמו ואף פעם לא באמת מפסיק. בגלל זה אני אומר שזה מושרש. מגיע מאמן זר, מחתים 3 שחקנים זרים. הוא רוצה כדורגל איטי יותר, עובד כל הקיץ באימונים על סגנון איטי יותר וכביכול אולי הוא מרגיש שיש התקדמות בנושא ושהסגל לומד לשחק רגוע יותר. מגיעים למשחק הראשון של העונה, על הדקה הראשונה שחקן הרכש הזר שלו שאמרו לו לשחק לאט כל הקיץ מקבל כדור, לוחצים אותו, הוא נותן מסירה שמשחררת לחץ, מחזירים לו, עכשיו הוא חופשי לגמרי - ובדיוק כמו באימונים כל הקיץ - עכשיו הוא אמור להרים את הראש, לחשוב, להבין ולחפש את המהלך הכי יעיל כדי לשמר את הכדור - אבל מה? הוא עם הכדור כבר שנייה וחצי ו-50 אלף אוהדי הבית שלו על הרגליים צועקים לו SHOOT SHOOT או סתם רוחשים מזעם כי הוא מתמהמה. אז הוא נלחץ ומעיף כדור. רכש גרוע. לא הסתגל לליגה. או שהוא כן מסתגל וקולט תוך רבע שעה שעל הזין כל מה שהמאמן אמר לו ושהוא צריך ישר לשחרר כדור או פשוט לרוץ איתו קדימה בספרינט גם אם אף אחד לא לוחץ אותו או שזה לא הדבר הכי חכם לעשות כרגע בהתחשב במיקום של שאר השחקנים על המגרש. ואז מה שקורה זה שמי שלא מסתגל נפלט מהליגה, מי שכן מסתגל מאמץ את הגישה של יאללה בואו נרוץ בלי לחשוב לא משנה מה - ואף מאמן לא יטרח לנסות באמת להלחם בזה כי הקהל והתקשורת לא נותנים. וזכותם. זו תרבות הכדורגל שלהם, זה מה שהם אוהבים וזה מה שהם רוצים לראות.

הפחד שלי הוא שברנרדו יסתגל יותר מדי ויהפוך להיות שחקן שמשחרר בנגיעה. וזה חבל רצח כי מדובר בשחקן שכל שנייה שבה הכדור ברגליים שלו זה קסם.

Captain Canada אוהב/ת את זה.
  10. golding מנהלים

אני לא חושב שהשחקנים מושפעים עד כדי כך מהקהל, מה גם שמהניסיון שלי בגשר התופעה שאתה מדבר עליה בכלל לא שכיחה.

אני גם לא מצליח לחשוב על שחקנים שנפלטו מהליגה האנגלית בגלל ששיחקו לאט מדי, והפכו/חזרו להיות הצלחה מסחררת לאחר מכן. פורלאן אולי?

נ.ב. אני די בטוח שבעונה הבאה נראה קבוצת פפ קלאסית, משמע סילבה ככל הנראה יצליח.

Big Virgil אוהב/ת את זה.
  11. סיונרה Member

@וינס ביגל אלוהים תיאוריה מעניינת, אבל בליגה שבה כמעט כל המאמנים והשחקנים הבולטים הם זרים שיודעים שכדורגל זה לא רק להעיף את הכדור קדימה בשיא המהירות היית מצפה שזה ייעלם או לפחות ייחלש תוך כמה זמן.

12. Christian Dailly Member

https://pbs.twimg.com/media/DAxYreBXcAAMSmL.Xxx

13. Scouser Member

מי שלא מצליח להסתגל פשוט לא מספיק טוב. אני חושב נגיד על יאגו אספאס שהיה מחריד אצלנו ובספרד הוא נותן 15 גולים בעונה.
    פפ מעמיס את סיטי בשחקנים בסטייל של ברצלונה, השאלה היא האם הם מספיק איכותיים כדי לכפות את המשחק שלהם בכל מגרש כל הזמן. ברצלונה בהחלט הייתה כזו, סיטי העונה ממש לא, וכשהיא כשלה היא קיבלה בראש בגלל ההגנה הרעועה שלה. בסיס טוב לקבוצה חייב להתחיל מההגנה וזה לא משנה כמה קשרים התקפיים פפ יביא, כל עוד ההגנה לא תיתן כיסוי טוב לקישור הם ימשיכו להפסיד בגדול לקבוצות שיודעות לנצל את זה כמו צ'לסי, טוטנהאם וליברפול.

14. סיונרה Member

אתה באמת חושב שיאגו אספאס לא שחקן מספיק טוב?

15. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

ווקר המגן הימני הטוב בליגה בעיניי. התקדם מאוד תחת פוצ׳ ואני חושב שלסיטי מאוד חסר האתלטיות הזו מאחורה (רלבנטי גם לפאביניו ומנדי).

מסכים עם רוב הדברים שיותם רשם (הודעות מעולות בקצב אש), אבל עדיין יש לי תהיות לגבי ההתאמה של פפ לפרמיירליג. אפשר לשחק בקצב איטי יותר ולהצליח, אבל אי אפשר לשחק בכזו הפקרות מול קבוצות שימשיכו להעיף כדורים באוויר וישברו לך את הקו ההגנה בכזו קלות (רלבנטי גם במצבים נייחים). כמו כן, ראינו גם מנטליות מאוד חלשה/שבירה ואני האמנתי בזמנו שתחת פפ זה ישתנה במהרה להבדיל מבתקופה של פלגריני. לא במקרה - כמו ארסנל - הם חזרו לצבור נק׳ בקצב מצוין לקראת סוף העונה שהכול כבר נגמר מבחינתם. יש שם עוד הרבה עבודה בכל האלמנטים.

אל תיקח את זה אישית, וסליחה על הפלצנות היחסית - אבל זה משפט כ״כ לא נכון בכדורגל בפרט ובספורט בכלל.

זה מוכח כל עונה מחדש.

מצב נושא:
הנושא נעול.