מסכמים עונה באייסוקר - אכזבת העונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏10/6/08.

1. Dimitar Berbatov Member

אני כבר הפסקתי להתאכזב מיניב קטן. אחרי העונה הנוראית שלו בשנה שעברה, לא ציפיתי שפתאום הוא יחזור להיות השחקן המצוין שהיה לפני שעבר לווסטהאם. אבל אין ספק שהוא היה בין השחקנים הכי חלשים בליגה, ולשחקן שבעבר נחשב לשחקן הכי טוב בארץ 5 שערים בעונה אחת, אפס יכולת והחמצות מזעזעות זאת עונה מזעזעת.

בכל מקרה, יניב עזרן הוא אכזבת העונה שלי. כמו כל חלוץ ישראלי שהגיע בקול תרועה רמה למכבי, גם עזרן איכזב מאוד. אחרי עונה פנטסטית באשדוד בעונה בה זכה במלך השערים של הליגה, הוא פשוט לא פגע במכבי. עידן, אני ממש לא מסכים עם הטענה שבגלל שהוא היה פצוע הרבה זמן אי אפשר לבחור בו כאכזבת העונה. בשבילי השני סיבובים שהוא שיחק בהם הבקיע רק שער אחד (!) הספיקו לי לבחור בו כאכזבת העונה.

בוקסנבוים היה אכזבה גדולה. מכבי ת"א וחיפה רדפו אחריו בקיץ (ובצדק), והוא העדיף להשאר בהרצליה גם כדי להתחשל עוד שנה שם לפני שהוא עובר לקבוצה גדולה וגם בגלל שהשנה הוא ישחק כפליימייקר (העמדה הטבעית שלו) לא כמו בשנה שעברה. פליימייקר, לא פליימייקר הוא היה רע מאוד. בכלל לדעתי העונה הקודמת שלו בהרצליה היתה חד פעמית. בכלל לא מחזיק ממנו.

אגב, מה בדיוק עידן טל עושה בדיון השחקן המאכזב? סיבוב אחד רע לא הופך אותו למועמד בכלל לשחקן המאכזב.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏10/6/08
  2. oFiRzZz Member

יניב עזרן .
    תשאלו אנשים ברחוב והם יגידו לכם שהם לא יודעים איפה הוא היום .

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

האמת שאני הצבעתי בפזיזות ביניב קטן ואני מתחרט על כך... הבחירה שלי היא יניב עזרן.

יניב קטן לא יכול להיות אכזבה בעיניי, משום שמלכתחילה היה ברור לי שמדובר בכלומניק, וכך הציפיות ממנו היו שום דבר... לכן אין מה להיות מאוכזבים, הוא עמד בציפיות ולא עשה כלום.

יניב עזרן מנגד בא אחרי עונה חלומית באשדוד, בא על התקן הדבר הבא של מכבי ת"א ומהר מאוד הבלון התנפץ, הוא התברר כבלוף לא קטן, הוא נכשל במכבי ת"א, לא פייר לשפוט אותו בעונה שכל מכבי ת"א הייתה אומללה אבל אין מה לעשות, ככה זה עובד, לא עמד בציפיות ועבר עונה קשה ושחורה אחרי ההצלחה באשדוד.

4. LiranSHA Member

שהם בלטו מעל כולם במשחק החלש שלהם. בניגוד לקטן.
    אתם לא יכולים להגיד שאין פה השפעה של התקשורת, קחו למשל את בוקולי, גם ממנו היו הרבה ציפיות, אפילו יותר מקטן, והוא עשה פחות ממנו העונה אבל בתקשורת יעדיפו להציג את קטן כאשם היחיד לזה שלמכבי חיפה הייתה השנה עונה גרועה.

נערך לאחרונה ב: ‏10/6/08
  5. Raulito Madridista

בכתבה שפירסם אתר 'וואלה ספורט' לפני שלושה חודשים בערך, אמר יניב עזרן שהוא שיחק רוב העונה לא כשיר ושמכבי לא איפשרו לו לעבור ניתוח כמו שצריך. אני לא יודע כמה זה נכון, אבל בחלק מהמשחקים שבהם עלה על הדשא, בהחלט היה נראה שמשהו אצלו לא בסדר. אם הוא היה פצוע אז זה לא בסדר לשפוט אותו, יש לו 'נסיבות מקלות'. אני חושב שמכבי יעשו טעות אם ייפטרו ממנו, הוא חייב להישאר לעוד עונה. יניב עזרן לא אכזבת העונה שלי, חדש משמעית.

יניב קטן הוא זה שזוכר בתואר המפוקפק. בשנה שעברה עוד וויתרו לו, וציפו שבעונה הנוכחית הוא ייעשה את ההבדל. היו שלבים שמכבי חיפה הציגה כדורגל טוב, מסוף הסיבוב הראשון ועד סוף הסיבוב השני, וגם כאשר כל הקבוצה התחברה, קטן היה החולייה החלשה: איטי, לא מדוייק ואולי הכי גרוע - חסר מוטיבציה. פרט למשחק מצויין שלו נגד מכבי ת"א במחזור השלישי בו כבש צמד אחרי שנכנס כמחליף, קטן בהחלט לא הופיע לעונה הזו ולטעמי בהחלט אפשר לבוא אליו בטענות. הוא קיבל גיבוי מלא מההנהלה לאורך כל הדרך, השכר שלו עצום ויש לו את כל התנאים להצליח והוא פשוט לא עשה זאת, רזומה דל מאוד: חמישה שערים ושלושה בישולים.

במקום השני נמצא פאביו ג'וניור, ולא משום שציפיתי שיגיע לכאן חלוץ שלא יפסיק לכבוש, אלא משום שהוא יותר מדיי גרוע. אני ידעתי שאסור לתת לרזומה שלו להטעות אותנו ושהתקופה היפה בקריירה שלו הייתה לפני הרבה שנים. ידעתי שלא הגיע לכאן שחקן ברמה של יעקובו. מה שכן, ציפיתי שתיהיה לפחות תכונה אחת שתיהיה חיובית אצלו. ג'וניור מחמיצן כרוני, הוא איטי, לא שולט בכדור בצורה מדהימה ופשוט אין בו שום ערך מוסף. שבעה שערים אולי נשמע לא רע יחסית לחלוץ שהקישור של קבוצתו חלש, אבל לפאביו היו הזדמנויות רבות מאוד והוא היה צריך לסיים את העונה עם מספר כפול. נו טוב, לפחות בדרבים הוא תיפקד.

ליאור אסולין אולי היה שווה איזכור, אבל לנוכח מה שקרה בהפועל אי-אפשר להאשים אותו. לפי מה שהוא אמר בתכנית 'אחד על אחד עם דני ענבר', הפועל ת"א דרשה ממנו ללכת לפוליגרף אחרי ההחמצות המזעזעות נגד בית"ר, ושאלה אותו האם הוא מכר את המשחק. זו בושה וחרפה שהמועדון עושה דבר כזה(הפועל לא הכחישה את הידיעה בשום מקום, לא באתר הרשמי ולא בעיתונים, כך שהדבר נכון), בסה"כ אסולין החמיץ כמה פעמים, מה כבר קרה?. שחקן לא יכול להמשיך במועדון כאשר לא מאמינים בו. מה שכן, אני מאשים אותו בפרשת הקזינו בה הוא נהג כמו טמבל. אסולין נחתך מהפועל אחרי קצת יותר מסיבוב ולכן לא אחשיב אותו.

לטעמי עומר בוקסנבוים הוא לא כזבה. העונה שעברה הייתה השיא מבחינתו, הוא לא מסוגל ליותר. אני באמת חושב שהוא שחקן בינוני שנתן עונה אחת גדולה וזה הכל. הוא לא מספיק מוכשר והוא מכפה על כך בריצה בלתי פוסקת ובחוכמה מסויימת. ביחס לשאר השחקנים של הרצליה הוא היה בסדר גמור.
    עידן טל השתפר מאוד לקראת סוף העונה. אני לא צפיתי שהוא יהיה המנהיג, משום שלפעמים כאשר בקבוצה יש יותר מדיי טבחים, האוכל יוצא לא טעים. בכל משחק של בית"ר העונה, היה אחד מהשלישייה במרכז שנעלם. בואטנג, טל ואלברמן הם שחקנים דומיננטים וקשה להם לשחק בייחד.

שחקנים נוספים שאיכזבו העונה:

* נאור פסר
    * מוראד מגמאדוב
    * חאבייר דירסאו
    * דייגו קרוסה
    * יובל שפונגין
    * בן לוז(לא מספיק מעורב. לא מבחינה סטטיסטית ולא משאר הבחינות. בורח מהכדור)
    * שמעון גרשון(נכון שהוא נתן עונה סבירה ולא היו לו טעויות מיוחדות, אבל הוא נראה לי מאוד שבע על המגרש, כאילו הוא לקראת סוף הקריירה. זה לא אותו שחקן רעב מהימים בהפועל ת"א, גם לא מבחינת ביצועי הפנדלים. בנוסף, ההתבטאויות המיותרות נגד הפועל הוסיפו לו נקודות שליליות אצלי).

נערך לאחרונה ב: ‏10/6/08
  6. Alejandro Rodriguez Member

פאביו ג'וניור. עם רזומה מרשים ביותר וקריירה בהחלט מספקת מבחינתו הגיע הבחור לצד האדום של ת"א ונכשל. נכשל בגדול, למרות השערים שלו במשחקים הגדולים והמכריעים (שגם הם לא תמיד הגיעו), חלוץ ברמתו צריך להחכים לכבוש גם במשחקים "קטנים" ואת זה הוא לא עשה.
    כאשר שמעתי על הגיעו להפועל ת"א, חשבתי: "ואו, רכש אדיר" אך הוא איכזב כ"כ עם יכולת כה בינונית אם לא גרועה. חשבתי שהוא יתן את התפוקה במלואה במיוחד כשהוא משחק בליגה כ"כ חלשה כמו ליגת-העל, ועוד לעומת הליגות בהן הוא עבר (גרמניה, איטליה...), בנוסף לניסיון הגדול שהוא צבר עם השנים בכדורגל... באמת הפתיע.

עוד אכזבה גדולה הוא יניב קטן, כמובן. לאחר שחזר מאנגליה (ווסטהאם), הוא כבר לא פוגע, שנתיים ברציפות שאנו לא רואים ממנו שום-דבר שמזכיר את יניב קטן שיצא מהארץ, של לפניי כמה שנים בהן היה שחקן מעולה במכבי חיפה.
    אולי הוא מרגיש תחושת מיצוי עצמי במועדון של יענקל'ה שחר, אולי הוא איבד את זה... יש לא מעט גורמים אפשריים לירידה הדרסטית ביכולותו של החלוץ הנ"ל.

7. Fabio Junior Member

""

8. Danny_K/P Member

הייתה לי תחושה ששמו של קטן יעלה בסקר הזה למרות שאני לא מבין מה רוצים מ"המנהיג"?
    מי אשכרה ציפה ממנו למשהו?
    קטן פשוט אפס, סטייל אנלקה כזה.
    אז בחרתי בעזרן, למרות שאישית לא התאכזבתי מאף אחד, פשוט באתי עם ציפיות נמוכות מלכתחילה.

9. Igi Member

כמה לא מפתיע ששני כוכבי העל, יניב קטן(ששווה כל אגורה שהוא מרוויח הסופרסטאר הזה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx ) ויניב עזרן(עוד אחד מחלוצי מכבי ת"א הכושלים בעבר), מובילים בראש. כמו לירן, בחרתי מתוך אינסטיקיט בקטן, אבל האמת שקשה לי להכריע ממי היו לי ציפיות יותר גבוהות...ניתן לתוצאות לעשות את שלהן.

10. שגיא Guest

תראו, לי כלל אין ספק שמדובר ביניב קטן. יניב עזרן נתן עונה אחת גדולה באשדוד. אבל תשוו את זה לשחקן שנתן כבר עונה גדולה במכבי חיפה ואף עבר לשחק באירופה. משחקן שחוזר מאירופה אתה מצפה לתת את הערך המוסף, ועזבו רגע את עניין המהיגות (למרות שגם פה ציפו ממנו והוא נכשל - לא מסיר ממנו את תחושת האכזבה כלל וכלל), משהו ששחקן שמשחק בליגה הישראלית לא יכול לתת. אבל בפועל קטן כשל טוטאלית.

ההצבעה על כמות שערים כזו או אחרת היא שיקרית, כיוון שקטן אף פעם לא היה סקורר כזה גדול. אף אחד לא ציפה שהוא יסיים עונה עם 15 שערים. אבל הבעיה היא ביכולת עצמה. פעילות שפעם הוא היה עושה בקלות היום כבר לא הולכות לו. מבחינת פוטנציאל אין ספק שלקטן יש הרבה יותר מיניב עזרן, מה שהופך את האכזבה ממנו ליותר גדולה. יניב עזרן בסך הכל סבל מתסמונת המעבר לקבוצה גדולה. הרבה לפניו סבלו מזה, והרבה אחריו עוד יסבלו את זה. יש שחקנים שהם פשוט שחקנים של קבוצה אחת.

ולמקרה שעוד לא הבנתם, אז כן, יניב קטן הוא אכזבת העונה שלי, ואני אומר את זה רק מפני שאני כלכך מעריך אותו ויודע מה הוא כן מסוגל לתרום.

11. Danny_K/P Member

אני לא מבין מה הקטע מקטן!?
    על איזה פוטנציאל אתה מדבר?
    האם עיניי מטעות בי?!
    או שאנחנו לא מדברים על אותו "שחקן"?

12. אלי מתחן Member

ממש אבל ממש לא.
    זה שעיתונאים כמו אמיר אפרת ושאר חבריו מנסים להציג את זה כאילו הוא נתן עונה עלובה וגמר את הסוס לא אומר שזה נכון.
    בכל פעם שבן יוסף שנחשב על ידי אותם עיתונאים כאחד הבלמים הטובים בליגה שיחק במקום גרשון, ההגנה של בית"ר הייתה מסננת לא נורמלית. אולי לגרשון יש קצת פחות ביטחון בפנדלים אבל את התפקיד שלו בתור בלם הוא עושה בצורה מצויינת.
    אם חלק מהעיתונאים בתקשורת היו אובייקטיבים, קצת יותר אנשים היו מעריכים את העונה של גרשון.

13. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

למי שתהה מדוע עידן טל מופיע בסקר, הנה התשובה: עידן טל הגיע לקבוצה שהעליונות שלה על הכדורגל הישראלי הייתה ברורה. כל מה שהוא היה צריך לעשות במכונת הכדורגל של יצחק שום, זה רק להזיז את החוטים. היו לידו את השחקנים הטובים ביותר והוא היה צריך להפעיל אותם, אך הוא נכשל. לחובתו יש לציין שהמאמן נתן לו את כל הבטחון שרק אפשר לתת, והוא בכל זאת לא הצליח להרים את עצמו.
    בכל פעם שהוא היה צריך לנהל את המשחק של בית"ר ירושלים, הקבוצה הייתה נראית עלובה ולא אלופה.
    המספרים אולי מטעים, אבל אם תקחו בחשבון שהוא שיחק בקבוצה שהבקיע השנה בכמויות מסחריות, כשהוא משחק בעמדת המפתח, אפילו המספרים לא יצליחו להכהות את התמונה.

14. Don Joan Roman Member

אני קונה בכל עונה ששמעון גרשון יציג את אותה יכולת כמו שהציג השנה, את הקלאסה שלו הוא לא איבד וגם לא את יכולת קריאת המשחק, הוא עדיין אחד הבלמים הטובים ביותר בליגה אם לא הטוב שבהם אחריי אריק בנאדו.

15. Number 8 Member

קודם כל, הוא שיחק סיבוב וחצי. דבר שני, אי אפשר לבחור בו כי הוא שיחק רק סיבוב וחצי, ולא בגלל שהמאמן לא רצה אותו, אלא בגלל פציעה קשה. כמו שדור אמר, גם במשחקים בהם עזרן שיחק, הוא עלה פצוע, כך שצריך לקחת את היכולת שלו בערבון מוגבל. שחקן ששיחק רק חצי עונה לא יכול להיבחר לאכזבת העונה.

את האמת, אני אישית לא ציפיתי ליותר מדי מיניב קטן. לפי דעתי הוא חלוץ שעבר את זמנו, חלוץ שחוץ מכוח אין לו הרבה. עם זאת, החלטתי לבחור בו כי שאר המועמדים לא היוו אכזבה גדולה כמו יניב קטן(לא עבורי אלא יותר בגדול).

נערך לאחרונה ב: ‏11/6/08