מצטיינימאכזבי העונה עד עכשיו-11.11.2002:

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ilan, ‏11/11/02.

1. Ilan Member

בואו נבחר את ה11 של העונה עד עכשיו,ואת 11 מאכזבי העונה, נכון שזה עוד ממש מוקדם, אבל זה בטח שלא יזיק...
    אז תכתבו את נבחרת העונה שלכם עד עכשיו... ונראה מי השחקנים שעשו את תחילת העונה למעניינת יותר בליגה שלנו.
    וגם את מאכזבי העונה, ונראה מי התחיל לא משהו את העונה, ונראה אם הוא ישתפר.

* חשוב לציין שנבחרי ומאכזבי העונה הם רק בליגה, ואסור להכליל בזה הופעות אירופאיות...כלומר אם שחקן שיחק מצויין בחיפה בליגת האלופות, אבל הוא ממש מאכזב בליגה, אז הוא יהיה באכזבי העונה בלי שום קשר ליכולת שלו בליגת האלופות.

* עוד דבר, לא חובה לעשות 4-4-2, ואם יותר נוח לכם לכתוב את ה11 בלי מגנים בכלל כי אין לכם מגנים שהיו טובים ממש או מאכזבים ממש, אתם יכולים לעשות טקטיקה שונה מ4-4-2 ובלי מגנים...
    ------------------------------------------------------------------------

נבחרי העונה שלי עד עכשיו הם:

שוער: ניר רחמין- עשה פתיחת עונה ממש לא רעה לדעתי, חבל מאוד שהוא נפצע, אבל מתי שהוא שיחק הוא שיחק מצויין.

הגנה:

מגן: רמי אליהו (הפועל ב"ש)- לב"ש יש הגנה מצויינת העונה. הרבה מאוד בזכותו.

בלם: אריק בנאדו (מכבי חיפה)- מצויין כרגיל, כמעט ולא עשה טעויות עד עכשיו.

בלם: טל בן- חיים (מכבי ת"א)- השתפר העונה, ואחראי על ההגנה המצויינת של מכבי בזמן האחרון.

מגן: רמי חליס (הפועל ת"א)- שחקן שהיה אנונימי עד עכשיו, ונכון לעכשיו יש לו מקום קבוע בהרכב... ממה שראיתי הוא כמעט ולא עושה טעויות, וממש מפתיע לטובה.

קישור:

קשר: ראובן עטר (מכבי נתניה)- כל מילה מיותרת, פשוט נפלא ועושה את ההבדל במכבי נתניה.

קשר: גובא'ני רוסו (מכבי חיפה)- שחקן העונה שלי עד עכשיו, מבשל, מבקיע, ומה לא?, פשוט שחקן אדיר, עם פתיחת עונה מושלמת.

קשר: ברונו הייס (מכבי ת"א)- שחקן שבא למכבי בסימן שאלה, מהר מאוד התברר כהימור מאוד מוצלח של קלינגר- פשוט שחקן אדיר שבונה את כל ההמשחק של מכבי מאחורה.

קשר: ראובן עובד (מכבי ת"א)- שחקן מוכשר מאוד עם טכניקה מעולה שפשוט כייף לראות... משתפר מיום ליום.

התקפה:

חלוץ: יעקובו איגביני (מכבי חיפה)- הוא מהשחקנים האלה שבשקט בשקט עם 5 שערים, ועונה לכל המבקרים שלו עם שתי בישולים (למי שאמר שיש לו יותר מידי אגו- אין הרבה מידי חלוצים עם שתי בישולים) פשוט שחקן אדיר, ללא ספק יגיע הכי רחוק בליגה שלנו.

חלוץ: שי הולצמן (ראשל"צ)- שחקן שעוזר מאוד לראשון להיות נכון לעכשיו בחלק העליון של הטבלה, יש לו כבר חמישה שערים העונה.

-----------------------------------------------------------------------

מאכזבי העונה:

שוער: דודו אוואט- (מכבי חיפה)- צריך הסברים? פשוט נותן עונה נוראית, ועוברת אליו תקופה קשה מאוד, אחראי ללא מעט מהשערים הטיפשיים שחיפה סופגת בזמן האחרון.

הגנה:

מגן: עופר טלקר (בית"ר ירושלים)- פשוט מצחיק, שחקן שחבל עליו, הפך לאחד הבדיחות הכי עצובות שיש, שחקן שהיה פעם בנבחרת ישראל... היום הוא לא יכול להיות בנבחרת דרום פלסטין.

בלם: פריירה- (בית"ר ירושלים)- עוד אחד מהאחראים לצרות בהגנת בית"ר... חוץ מהמשחק הראשון ונגד חיפה לדעתי הוא לא היה קיים במגרש, ובטח שלא היה טוב כמו שציפו ממנו.

בלם: גדי ברומר- (מכבי ת"א)- האחראי העיקרי לפתיחת העונה הנוראית של מכבי- אז נכון שהוא השתפר, אבל עדיין הוא ממש איכזב בתחילת העונה.

מגן: ארוס- (מכבי ת"א)- הביאו אותו בתור שחקן "ממחזיקת גביע אופ"א"- עכשיו הוא נראה כמו עוד פלוף, ושלא במקרה הוא לא ראה מגרש בהולנד.

קישור:

קשר: זא'ן טלסניקוב- (בית"ר ירושלים)- הוא הקשר האחורי של בית"ר- וזה העמדה הכי חלשה בבית"ר- ללא ספק הוא המאכזב הראשי בבית"ר ירושלים לדעתי.

קשר: ננד פראליה- (מכבי חיפה)- הוא מראה סימני התאוששות, אבל עד עכשיו הוא לא נראה טוב, וזה נראה כיאלו זה לא הננד פראליה שאנחנו מכירים.

קשר:אלון חזן- (מ.ס אשדוד)- אשדוד נראת רע, הרבה מאוד בגללו, הגיע הזמן לתלות את הנעלים אלון?

קשר: אישטוואן פישונט- (מ.ס אשדוד)- אשדוד נראת רע גם בגללו, אותו ההערה כמו לחזן.

התקפה:

חלוץ: קוביקה (בית"ר ירושלים)- אז הוא כבש שלושה שערים במשחק מדהים בטדי נגד חיפה- אז מה? חוץ מזה הוא לא היה שווה כלום והוא ממש הפלוף של העונה לדעתי, עם כל הכבוד למשחק היחידי שלו שהוא בא למשחק נגד חיפה.

חלוץ: חזי שרזי (בני- יהודה)- למרות שיש לו שתי שערים כבר העונה, לדעתי הוא ממש מאכזב, מהסיבה שהוא כבר לא מנהיג את בני- יהודה, ואין אצלו ביינתים את התחושה הזאתי שהוא המוביל בבני- יהודה.

---------------------------------------------------------------

אז זהו, כתבתי הודעה מאוד ארוכה, מקווה שתגיבו, וכמובן שתכתבו הודעות אייכותיות...

2. Reyes Member

1.הוא כבש שניים נגד חיפה, לא שהייתי מתנגד לעוד אחד... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx
    2. איך רואים שאתה מתעקש לבחור שחקנים מבית"ר גם אם הם לא היו כ"כ מאכזבים...
    המשחק של קוביקה מול חיפה היה אחד המשחקים הכי טובים עד עכשיו לחלוץ, הוא פשוט היה אדיר.
    יש לו 4 שערים במאזן עד עכשיו וזה ממש לא בגדר מאכזב, במיוחד ששוחקו עד עכשיו רק 8 מחזורים. לבית"ר 11 שערים עד עכשיו וזה אומר שיש לו קצת פחות מחצי משערי בית"ר....
    ויש חלוצים יותר מאכזבים, דוגמת פונאטס מבני יהודה.

אני לא אבחר מהסיבה הפשוטה - 8 מחזורים זה לא מספיק...אני אדחה את הבחירה שלי לפחות עד שבוע הבא.

3. Ilan Member

אין קשר לבית"ר, מה לא בחרתי שחקנים מחיפה למאכזבי העונה? (למרות שעד עכשיו הם איבדו רק שלוש נקודות!).

4. זהובניק Member

חזי שירז מאכזב?!?!?מאיפה הגעת אל זה בכלל??
    הבחור מ-8 מחזורי ליגה שיחק רק 3 משחקים וכבש 2 גולים, לזה אתה קורא מאכזב?

5. AFC Member

6. Rossoneri Member

מה שהוא ניסה להגיד זה, שציפו ממנו ליותר! הרי בסה"כ קוביקה הוא אחד החלוצים הגדולים ביותר שנחתו בישראל.

7. Ilan Member

אולי במקום לבקר אותי תכתבו את שלכם, הריי זה הדעה שלי... ובקשר לחזי שירזי- אולי טעיתי לגביו...
    אבל בקשר לטלסניקוף וקוביקה, ללא ספק הם אכזבה ענקית...

8. TsIgAlKo Member

קצת קשה לסדר אותם בטקטיקה אז אני יכתוב את השחקנים הטובים והמאכזבים בלי קשר לטקטיקה.....

הטובים: לירן שטראובר, כל ההגנה של הפועל ב"ש, טל בן חיים, ברונו רייס, ג'ובאני רוסו, ראובן עטר, ראובן עובד, בלסינג קאקו(חחחחחחח איזה שם......), איגביני, פרוחננקובס, טל בנין, אריק בנאדו, שי הולצמן

המאכזבים: ארוס, דודו אוואט, כל בית"ר, כל הפועל פ"ת, ז'אנו

9. ג'רי בית הלוי Member

הייתי משתמש בשיטה שהגואנית שהמציא ניר קלינגר, אבל אין לי מושג איך מציבים בה את השחקנים, אז אני אבחר את ה-11 שלי, לאו דווקא במערך מסוים.

שוער- לירן שטראובר. היו לו משחקים פשוט מצוינים(ב"ש, חיפה, נתניה,פ"ת2x), וכל השאר היו טובים, אבל לא משהו מיוחד.

הגנה- רמי חאליס. שהוכיח שהוא מחליף ראוי לאילן בכר, ואולי אפילו יותר טוב ממנו. הברקה של קשטן.
    רמי אליהו. אחת הסיבות לכך שההגנה של ב"ש היא ביינתים הטובה ביותר בליגה. יציב, טוב, ומנטרל את חלוצי היריבה בצורה מדויקת.
    טל בן חיים. האמת, אני ממש לא מופתע ממנו, כי שחקן שנתן עונה מצוינת כמו שלו בעונה שעברה, לא יכול להשתפר בהרבה, אבל הוא השתפר, ולמעט ההרחקה השטותית שלו במשחק הראשון, הוא הפגין שיקול דעת מצוין, סיכל התקפות מסוכנות, ואפילו עלה קצת להתקפה.

קישור- ראובן עטר. היישר מהספסל של מכבי חיפה, אל מועמדות לשחקן המצטיין של הליגה עד כה. כבש שערים נפלאים(במיוחד במחזור הקודם, מול ראשל"צ), הפגין יכולת טובה, ולקח את מושכות ההנהגה שהיו חסרות לנתניה מאז עשיבתו של אציק זוהר.
    ברונו הייס. אם ראובן עטר הוא מועמד, ברונו הוא הזוכה. עושה הכל, קוטל את היריבים בלי רחמים, עושה שקט במשחק של מכבי, וחבל מאוד שהוא או אורן זיתוני יאלצו לשבת על הספסל עם חזרתו של אורן למגרשים.
    ראובן עובד. שחקן מצוין, שאולי עולה אפילו ברמתו על אבי נימני(כמובן שלא עכשיו, אבל אם זה ימשך בקצב הזה אבי נימני יהיה עוד שחקן במכבי). משחק בעצם כפליימייקר של מכבי, מפתח התקפות, וכבר בישל 5 או 6 שערים העונה. מה עוד צריך.
    ג'ובאני רוסו. מפגין יכולת מצוינת, כובש שערים, ומכניס קצת אור למשחק המשעמם של חיפה השנה.
    מיכאל זנדברג. השחקן שהובא לחיפה בתחילת העונה על תקן הכנסת עוד עומק לספל, הוכיח שהוא יותר מזה, וביינתים הוא ורוסו עושים את חיפה לקבוצה טובה, בניגוד לקבוצת המרכז טבלה שהיא הייתה בלעדיהם.

חלוצים- שי הולצמן. משחק מצוין, כובש, מלהיב. מה עוד חלוץ צריך?

10. לירן-ביתר Member

בכל השמונה משחקים לא היו לקוביקה הרבה מצבים בגלל שהקשרים לא שיחקו טוב. כשלקוביקה
    היו הזדמנויות לכבוש הוא ניצל אותן כמו שצריך. במשחק נגד חיפה, כששחטנו אותם היה לו את
    המשחק הכי טוב מכל החלוצים בליגה.

11. Reyes Member

אתה לא מוכן להודות בטעויות, אה?

קוביקה לא אכזבה, תקלוט!
    גם מטלסניקוב לא ציפנו לגדולה, אולי ציפנו לא יותר, אבל עדיין, הוא לא מאכזב.

מי שכן אכזבה זה פראליה שפשוט לא מורגש, אם לא היית כותב אותו, לא היית אובייקטיבי *בכלל*..

12. Rossoneri Member

המערך של קלינגר הוא 3-5-2, כאשר ישנם שלושה בלמים, שני קיצוניים, שנים קשרים דיפנסבים, שני קשרים מאחורי החלוץ (שאחד מהם הופך לחלוץ) ועוד חלוץ אחד בחוד.

13. Ilan Member

האא נכון אתה צודק, הריי בית"ר נראת מעולה, איך זה שמישהו יהיה מאכזב אצלהם? ... כל שחקן שאני אומר שהוא מאכזב אתם אומרים- "מה פתאום" הוא לא מאכזב... אז איך זה שאף אחד לא מאכזב ובית"ר נראת כמו שהיא נראת? אני רוצה תשובה רצינית...

ובקשר לפליטה הדבילית שאמרת ניצן- "ג'ובאני רוסו. מפגין יכולת מצוינת, כובש שערים, ומכניס קצת אור למשחק המשעמם של חיפה השנה"

תסלח לי, משחק משעמם? על מה אתה מדבר? בוא תסביר לי איזה משחק משעמם יש לחיפה? יש לה את המשחק הכי מעניין בליגה, וכל משחק אצלה מעניין, ואין תוצאות של 0-0, ואת זה אפילו שונאי חיפה יגידו...

14. AFC Member

עזוב אותו פיגו - תן לו לחשוב ככה. זאת רק הוכחה שאין לו חצי מושג על בית"ר ירושלים. הרי ברור שטלסניקוב וקוביקה יותר מאכזבים מחרמון, כחילה, טלקר, אמסלם, זוהר ודל-ריו, נכון?

המאכזבים שלי :

דודו אוואט : השוער הכי יצירתי בליגה. כל משחק - דרך חדשה לספוג שערים. אומנות.

עופר טלקר : מגן מזעזע, שרק מול קבוצה מבולבלת ואיומה כמו מכבי חיפה הצליח להתבלט. אם הוא שווה חצי מהמשכורת שלו, אני אוכל את הכובע.
    שמעון גרשון : זה בלם זה? מה אני אמרתי לכם כל הזמן, שמעולם לא ראיתי שום דבר אצלו שהצדיק את תואר ה"אלסנדרו נסטה הישראלי"? יכולת איומה השנה.
    אינדיו : לאחר המשחק הראשון מול נתניה, המשחק מול כפ"ס והמשחק מול הירוקת, הייתי בטוח שסוף סוף קם יורש ראוי לסרגיי טרטיאק האגדי. התוצאות לפניכם.
    הייס : מצטער, אני לא ממש מבדיל ביניהם, אבל אני מדבר על המגן השמאלי של מכבי ת"א. כל כך איטי, בעיטה כל כך עלובה מרחוק, כל מה שמגן שמאלי צריך - אין לו.

איציק זוהר : הורס אינסוף התקפות. כמה אפשר?? בחיאת, הוא דופק לנו את כל המשחק ועוד מעז ברוב חוצפתו לצרוח על שחקנים אחרים (נראה אותו עוד פעם אחת אומר מילה למלך קורנפיין).
    טל בנין : חברה, לא משנה המשחק מול הפועל פ"ת, בנין הוא אחד השחקנים האפורים ביותר בארץ. מילא אפור שעושה את כל העבודה השחורה, אבל בנין לא יכול לעצור התקפות של היריב. הרי בשביל זה יש את ברומר, לא?
    פאבלו דל-ריו : תגידו לי, למה זה קורה לנו? למה כל זר שמגיע אלינו, עד שהוא מסכים להתעלם מהמצב הבטחוני, עד שהוא מסכים להתעלם מקורות חייהם של אברם לוי ומאיר פניג'ל, עד שהוא מסכים להתעלם מהמצב האיום של בית"ר ועד שהוא מצליח להיחלץ משדה התעופה - אנחנו רואים שבחרנו חרא של זר. שוב, הפעם לא טעינו.
    גיירמו ישראלביץ' : זה ילד פלא זה? זה טאץ' זה? הנער נמוך הקומה, בהזדמנויות הספורות ששיחק, ממשיך את אחוזי ההצלחה של הצעירים במכבי חיפה.

קובי רפואה : לאן הלכו כל הגולים? רפואה הולך לסיים את הקריירה בקרוב.
    מוטי קקון : חבל, פשוט עצוב, שחלוץ כמוהו היה כמעט בכל הקריירה בהפועל פ"ת והסכים להיות שחקן בינוני במשך כל הקריירה שלו. חבל.

15. ג'רי בית הלוי Member

תן כבוד, זה לא הייס, זה ארוס