משחק חוזר ללא קהל- זאת ההחלטה החדשה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י אבו, ‏18/4/08.

1. Number 8 Member

חצי ליגה מועמדת לירידה, ובגלל הניצחון הטכני של מכבי הרצליה, שאר הקבוצות הסתבכו עוד יותר, בעיקר אשדוד ובני יהודה. אם בסופו של דבר יתברר ששתי קבוצות ירדו לליגה השנייה בגלל אותו ניצחון טכני, זה יהיה ביזיון לכדורגל הישראלי, והייתי אומר הביזיון הכי גדול. אני בטוח שבעלי שאר הקבוצות לא יעברו על כך בשקט ויפעילו לחץ כלשהו. למרות שיש תקנון, לא יכול להיות שקבוצה תירד ליגה בגלל אוהדים של קבוצה אחרת.

דבר נוסף, וזה מה שהכי צריך להדאיג את בית"ר, זה כמות משחקי הרדיוס העונה. עונה שנייה ברציפות שבית"ר זוכה באליפות אחרי הרבה שנים, והאוהדים שלה לא חגגו עם השחקנים כראוי. כולם זוכרים את העונה שעברה שהאוהדים ניסו לפרוץ למגרש, נמחצו על הגדרות, ובסוף "כאילו" חגגו עם השחקנים בוינטר. העונה קורה דבר דומה, האוהדים פורצים למגרש והקבוצה מקבלת עונש קשה. מצד אחד, אולי העונש מוצדק לחלוטין, אך מצד שני עם כל הכבוד לכל העונשים, לכל אוהד מגיע לחגוג עם הקבוצה שלו כאשר היא זוכה באליפות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏18/4/08
  2. ACBenb Member

אז מה אתם רוצים לעשות, משחק חוזר? איפה תדחפו אותו? על כל פריצה במגרש יתקיים מפגש חוזר? או שעדיף להמשיך את 3 הדקות שנותרו בלי קהל?
    פריצה לגרש ופיצוץ המשחק = עונש טכני
    עם כל ההזדהות עם קבוצות התחתית האחרות אין פיתרון אחר, הרצליה הרוויחה. לא פייר? החיים לא פיירים הרבה פעמים. בושה לכדורגל אם קבוצות תחתית יירדו בגלל זה? שוב, זה המצב למרות שזה עצוב. יש חוק ויש תקנון!

אז אם יש אוהד קבוצת X שנותן מכות לאוהד קבוצת Y והוא הולך למעצר באצטדיון מוקף בשוטרים, וקבוצת X זוכה באליפות באותו משחק, מגיע לו לחגוג איתם?

שיתנהגו כמו בני אדם ויחגגו כמו בני אדם.

נערך לאחרונה ב: ‏18/4/08
  3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם העונש חמור מדי או לא, את זה נדע רק בהמשך, כשקבוצות אחרות יענשו ויהיה לנו אמצעי להשוואה. אני דווקא בעד להעניש את בית"ר ירושלים במיצג תקדימי כלפי יתר הקבוצות בכדורגל הישראלי. נראה באמת מה יהיה כשקבוצות אחרות יעשו את זה.

4. King Kenny Member

כמו שאמרתי, זה ממש לא יפה לראות שדברים כאלה מוכרעים בבית משפט במקום על המגרש וזה גם פוגע בקבוצה שלי אבל זה התקנון, צריך להתייחס למקרה לגופו ולא לכל המסביב (כשאני אומר מסביב אני מתכוון למצב הרגיש בתחתית).

אלי אוחנה ג'וניור, אפשר לפרט קצת יותר איפה מתבטא האנטי-בית"ר המטורף שלי?
    הדעה שלי בעניין דומה לשל עוד כמה חבר'ה בפורום, למה אתה מתייחס ספציפית אלי?

5. idos87 Member

אם יש ניצחון טכני להרצליה והם בסופו של דבר ישרדו של חשבון אשדוד ובני יהודה, זה פשוט לא מוסרי. קבוצה כמו הרצליה שהייתה עד הניצחון הטכני מועמדת לירידה יותר מבני יהודה, פתאום מקבלת שי לחג הפסח בצורת 3 נקודות מבית הדין ומשפרת את המיקום שלה בטבלה ואת המרחק מהקו האדום.
    אם זה ככה אז כשבני יהודה תפגוש את בית"ר במחזור ה-30 אני מצפה מאוהדי ביתר שיפרצו את החומות בטדי ויפוצצו את המשחק ואז בני יהודה תקבל 3 נקודות שיעזרו לה להישאר וכך גם כל קבוצות התחתית.
    במצב כזה, בית הדיך כן צריך להתחשב במצב הקבוצות בתחתית וכן להפעיל שיקול דעת לגביי ההחלטה. מדוע קיום משחק חוזר אינו רלוונטי מבחינת בית הדין? ואם שיימן אומר שהשחקנים שלו יתעייפו מהמשחק החוזר, אז שיחדשו את המשחק מהדקה ה-86 עם תוספת של 5 דקות ואז השחקנים של שיימן לא יתעייפו כי הם ישחקו רק 9 דקות תמימות.
    הניצחון הטכני שיקבלו הרצליה (אם וכאשר הם יקבלו אותו) בעצם קובע את עתידן של קבוצות התחתית בליגת העל. בני יהודה יהיו רחוקים 5 נקודות מהקו האדום ולא 3 ולכן יצטרכו 2 ניצחונות כדי לעלות מעל הקו ולקוות שהקבוצות האחרות ימעדו. אם הרצליה תשאר עם אותן הנקודות הרי שלבני יהודה סיכוי יותר גדול להישר וזו בגלל שהרצליה, לפי איך שנראתה נגד בית"ר, לא מסוגלת להתמודד מול הקבוצות שמחכות לה במחזורים הבאים: נתניה, ק"ש וסכנין. לעומתה לבני יהודה יש משחקים יותר סבירים (פ"ת, כפ"ס) שהיא תנצח ולכן הסיכוי של בני יהודה לעלות מעל הקו גבוהים.
    אני מקווה שהערעור של בית"ר יתקבל ויבוטל הניצחון הטכני של מכבי הרצליה. זה לא רק לטובת קבוצות התחתית, אלא לטובת כל הכדורגל הישראלי.

6. Number 8 Member

איך זה בדיוק קשור?

שיתנו להם משחק רדיוס בעונה הבאה וכל משחקי הבית שנשארו העונה, חוץ ממשחק אחד. פשוט לא פייר.

אין מה לעשות, זה המצב הרגיש, ולכן בית הדין צריך להסתכל בעין שונה בנוגע לניצחון טכני. תקנון שתקנון. גורל של עונה שלמה עומד על גב בין הדין.

7. samoel Member

אם שואלים אותי, העונש אפילו קל מדי.
    הורדת הנקודות העונה בלאו הכי לא משמעותית.

הורדת הנקודות בעונה הבאה לא ממש תזיק לקבוצה בסדר הגודל של בית"ר, ולגעתי הברברים יפרצו שוב גם בעונה הבאה.

עכשיו לחלק הכי בעייתי בפסיקה. ניצחון טכני.
    זה מזכיר לי שהמורה לאזרחות שלי אמר לא פעם(ולא לדאוג זה נכנס לספר מחזור http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx) , "אזרחות זה כמו ספירלה, הכל קשור אחד לשני" אז כפי שבבג"צ יודעים להשתמש בגישה האקטיביסטית וליצור חקיקה שיפוטית עקב מצבים מוזרים ולקונות. כך היה צריך לקרות הפעם, המצב בתחתית הוא בלתי נתפס ונתינת 3 נקודות מתנה על לא מלחמה, להרצליה היא בגדר עול לכל שאר קבוצות התחתית.

החלטה מטופשת של הדיינים אחרי שכבר כל אמצעי התקשורת שכנעו יחד עם מומחי כדורגל והתריסו שלא יעלה על הדעת נצחון טכני להרצליה ושהעונש של בית"ר לא יהיה משמעותי. אז כפי שאני רואה זאת, בית"ר לא ניזוקה במיוחד, הרצליה הרוויחה ובגדול.

8. אלי אוחנה ג'וניור Member

היכן מתבטא האנטי-בית"ר המטורף שלך? איפה לא?! בכל הודעה אשר קשורה למועדון הספציפי הזה אתה תוקף. "בבונים"? אני גם אני בבון? כי אני אוהד בית"ר? למה להכליל? יש חלק מהקהל (כמו בכל קבוצה אחרת) שפשוט הורס את בית"ר כל פעם מחדש, זה נכון, אך לקרוא לכל הקהל של הקבוצה ולהכליל זה לא נכון. יש לך אנטי כלפיי הקבוצה הזו וראינו זאת גם שבכל אירוע אשר האוהדים עושים בעיות אתה ישר קופץ ותוקף בכל הכלים. למה פניתי אליך? כי זה כבר תקופה ארוכה שאתה מגנה כל פיפ'ס-פעולה של האוהדים או של המועדון עצמו כשלשאר הפורום לא כ"כ איכפת ולא מייחסים לזה חשיבות רבה, אתה מחפש את בית"ר.

9. Number 8 Member

אני חייב להסכים על אלי אוחנה ג'וניור. זה לא קרה פעם אחת, לא פעמיים, אלא כמעט בכל הודעה הקשורה לבית"ר, אם הדבר נכון או לא נכון, אתה מתבטא כנגד בית"ר. פשוט נורא.

10. King Kenny Member

לא קראתי לך בבון, לא קראתי לכל הקהל של בית"ר בבונים, קראתי לאלו שפרצו בבונים, ולהם מגיע העונש, לא לאוהדים רגועים ושקטים ולא בבונים כמוך וכמו רוב אוהדי בית"ר בפורום.
    אני מודה שיש לי אנטי כלפי בית"ר, אני שונא את הקבוצה הזאת וזה טבעי כי אני אוהד הפועל, אני שונא את בית"ר, את מה שהיא מייצגת, את גאידמק שלה (בלי שום קשר לזה שהוא הבעלים של בית"ר אני שונא אותו) ואת רוב הקהל שלה. אבל לדעתי אתה פה הגזמת.
    אילו פעולות כבר היו העונה של אוהדי בית"ר לגנות? אולי שתיים. אז להגיד שעל כל דבר שאוהדי בית"ר עושים אני מגנה זאת הגזמה.
    אני גם יודע לגנות מעשים של אוהדי קבוצות אחרות כשצריך, אבל כמעט ואין ובית"ר היא אחת הקבוצות היחידות שיש על מה לגנות.

11. Proud Cockerel Member

בדקתי קצת אחורה. ניסיתי למצוא פעם אחת שמישהו מכם אוהדי בית"ר/מכבי פה בפורום כתב הודעה שקשורה בהפועל ושאיננה נגד הפועל.

וואלה, לקח לי הרבה זמן - אבל אני שמח להודיעכם - לא מצאתי !

תהפוך את התואנה שלך, Alexander Ubarov, תלביש אותה על מי מכם, ותשנה את השם "בית"ר" ל"הפועל" - ותהיה צודק גם.

אבל זה בסדר.

(אגב, אלי אוחנה Jr - אתמול זה הייתי אני האנטי-בית"ר, לא קינג קני. זה פשוט לא הוגן).

12. Proud Cockerel Member

אני אפילו אנסה את זה בעצמי, הנה משחק לוגי:

"זה לא קרה פעם אחת, לא פעמיים, אלא כמעט בכל הודעה הקשורה להפועל, אם הדבר נכון או לא נכון, אתה מתבטא כנגד הפועל. פשוט נורא. "

וואללה ... !

13. אלי אוחנה ג'וניור Member

כאן, אתה סותר את עצמך. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

לא מדובר כאן רק על פעולות שכביכול ראויות לגינוי מצדך. שוב: אתה מחפש את אוהדי בית"ר, אתה מחפש שיפלו, ששיענשו בחומרה וכו'. בכל משחק בו הקבוצה תפסה יום רע ולא שיחקה טוב, אתה נכנס בקבוצה היטב. אל תכחיש, זה מה שאתה עושה, כולם, גם שונאי בית"ר, יעידו על כך שהשנאה שלך פשוט מופגנת באופן מתמשך ודוחה.

גם לך לא חסר, לך אני רגיל, זה העיסוק העיקרי שלך כנראה. מקינג קני, פחות ציפיתי. ממנו עוד תפסתי.

14. King Kenny Member

כל פעם שהיא משחקת לא טוב אני נכנס בה? זה מאוד לא הגיוני מהסיבה הפשוטה שראיתי העונה שני משחקים וחצי של בית"ר (שני משחקים נגד הפועל ומחצית שניה של המשחק נגד סכנין, את ה3-1 להפועל לא יכולתי לראות).

ולא הבנתי את הסתירה.

15. Number 8 Member

אני מצטער, אולי זה בגלל שאתה די חדש יחסית בפורום, אבל אתה לא צודק. יש מספיק משתמשים שיעידו שאני אובייקטיבי, שצריך כמובן, בכל הנוגע להפועל, בית"ר ירושלים, הפועל רעננה ולשאר הקבוצות.

כל הכבוד על התובנה והספאם. תמשיך את הויכוח הדבילי הזה לבדך.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏18/4/08