מתקשה ליד השער

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏2/12/10.

1. Carlo Zampa Member

מבחינה טכנית הישראלים מסוגלים לשחק ברמות הכי גבוהות, בקבוצות הכי טובות.
    שזה מגיע לאופי הם נופלים בגדול. אבל הבעיה היא ממש, אבל ממש לא ברגליים.

2. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

יצחקי וירטואוז וטכני יותר מכל שחקן ישראלי כמעט ואם הוא משחק העונה בכל המשחקים במקום עטר אז מכבי מחרבנת על הליגה עם 5-7 פור, הוא בדיוק השחקן שחסר להם בהתקפה, עטר מדי פעם נותן הברקות אבל יותר מדי פעמים החמצן לא מגיע לו למוח והוא מאבד כדורים טיפשיים עם החתיכה המיותרת לימין באופן קבוע.

לא סקורר? מצד אחד יש לו לפעמים החמצות מזעזעות מול שער ריק אבל מקום 6 בטבלת המבקיעים לבית"ר בכל הזמנים ושחקן של 15 גולים בעונה.

ולא מפתיע שמשפטים כ"כ לא קשורים יוצאים מאותו אחד שמסלף שמות באופן קבוע(קוראטיה=קרואטיה, איבונוביץ-יובאנוביץ') ומשנה את הדעה שלו כמה פעמים באותה הודעה, גונב הדעת מספר 1 בפורום הזה.

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

לא סתם הוא לא קיבל צ'אנסים כמעט בויאדוליד
    לא סתם ואן חאל זרק אותו מאלקמאר
    לא סתם הוא לא משחק גם במכבי
    לא סתם הוא בליגה הישראלית ולא באחת מ-15 ליגות יותר טובות מהליגה שלנו

כולם מטומטמים, רק מאדוניאנין גדול

נערך לאחרונה ב: ‏10/12/10
  4. riquelme1 Member

יש לו בעיה באופי, אבל מבחינת יכולת הוא לא שחקן ענק.

ידידי, ורמוט ויצחקי הם אותו מקרה, שתיהם כשרוניים בטירוף, אבל באופי אני לא בטוח שהם מתאימים לאירופה, דווקא ורמוט התבגר מאוד וגם השתפר מקצועית מאז שחזרה ארצה.

אני חושב שקצת נשחפתי עם יצחקי, אבל הוא יותר מימה שעושים מימנו, הוא כשרון אדיר, יש לו טכניקה ושליטה בכדור ברמה הגבוה ביותר, הבעיה שלו שהוא מחמיץ לא מעט והוא לא סקורר ממש, ולאירופה אני לא ממש בטוח שהוא בנוי לא בגלל היכולת בגלל האופי שלו, אבל אי אפשר לדעת.

בקשר לעטר, עטר חלוץ צעיר מיצחקי בן 21, הוא מהיר, פיזי, טכני, והוא פחות מחמיצן מיצחקי.

לדעתי אלירן עטר יכול להגיע לרמות הגבוהות אם יתן שנה שנתיים טובות במכבי.

5. Fanatic Member

ויעשה שינוי בראש\יתבגר.

אם הוא יגיע לקבוצה באירופה ויעשה חצי מהמהלכים האגואיסטים שהוא עושה במכבי הוא לא יראה דקת משחק.
    חוץ מאופי יש לו את כל הנתונים להצליח באירופה.

6. Raulito Madridista

כשפתחתי את הדיון לא ציפיתי שהוא יצליח בצורה כזאת. תודה רבה למשתתפים ועכשיו אני אכתוב את דעתי. פרט לבן-שהר עלו כאן מספר נושאים מעניינים.

1. בנוגע לבן-שהר עצמו - הוא שחקן טוב אבל לא מצויין. לא בלוף אבל גם לא עילוי. הוא חזק ומהיר אולי יותר מכל חלוץ אחר בליגת העל וגם התנועה שלו לעומק משובחת, אבל הסיומת שלו מול השער ממש לקויה וזו בעייה. יש כמה סיבות שהביאו לכך שלא הצליח בהפועל:
    * מטען כבד מאוד של ציפיות כיאה לשחקן שנמצא באירופה כבר כמה וכמה שנים, בניגוד לטוטו תמוז למשל שחשבו בכלל שיהווה כינור שלישי בהתקפה ולפתע הוא המבקיע המצטיין של הפועל.
    * המשחק הקבוצתי של הפועל פחות טוב בהשוואה לעונה שעברה ורואים שהשחקנים עדיין לא כל-כך מתואמים יחד איתו.
    * שהר הביא איתו קצת שחצנות ובעייה קשה מבחינת הסוויץ' המנטאלי הדרוש במעבר מאירופה לליגה. הוא לא באמת מתרכז בהפועל אלא באספניול.
    הוא לא הצליח עד עכשיו כי החליף קבוצות כמו גרביים והאנשים הקרובים אליו לא מנווטים את הקריירה שלו בתבונה, הם תוקעים לו מקל בגלגלים.

2. הליגה הבלגית ודומותיה - אני חוזר שוב ושוב על המנטרה - שחקנים לא צריכים לצאת לשחק בחו"ל בכל-מחיר, אלא אם כן הכסף נמצא בראש מעייניהם. אליניב ברדה סיים כמלך השערים של הליגה הבלגית בעונה הראשונה שלו בקבוצה ובעונה לאחר-מכן כבש ובישל במספרים דו-ספרתיים. לטעמי ברדה לא סיפר שום אספקט במשחק שלו אולי פרט לסיומת ובשביל זה לא צריך לצאת לחו"ל. ברדה תמיד היה שחקן עם משעמת גבוהה, אחד שעובד קשה ולא "מתבייש" לעזור להגנה. הוא תמיד ידע לנוע לעומק. ברדה נמצא בבלגיה כבר שלוש שנים ואם אחרי עונת השיא שלו הוא לא קיבל הצעות - אני לא בטוח שהוא יתקדם וימשיך הלאה לאנגליה או אפילו לליגה הצרפתית שהיא פחות מכובדת. להתבלט במדי קבוצה ישראלית בקמפיין בליגת האלופות או להיות שחקן ליגה ולככב במשחקי הנבחרת - גם זו אפשרות כדי לקבל חוזה טוב בליגה טובה באירופה. מי אמר שבלגיה היא כזאת מקפצה מרשימה?

3. השחקנים הזרים שמגיעים לארץ - ציינו כאן את דה-רידר ואחרים כדוגמא לפליטים, שחקנים שנפלו לליגת העל בגלל שלא הסתדרו במקום אחר, כלומר הם לא מספיק טובים. יש אמת בדבר אבל הטענה לא נכונה במאה אחוז. ומה תגידו על טלקיסקי וטופוזאקוב שנזרקו מלבסקי סופיה בצעד מטופש של ההנהלה? גם הם לא מספיק טובים? טלקיסקי היה בלוף? בתור אחד שיושב קבוע בשער 5 הוא היה זה שכבש שניים מהשערים הכי יפים של הפועל ת"א בעשור האחרון, הבעיטה המדהימה לחיבורים נגד מכבי וההקפצה נגד בית"ר. טלקיסקי בשנה הראשונה שלו בארץ עשה בית-ספר לליגה. ומה עם ווציצ'ביץ' שבשלושה חודשים הראה יותר ממה ששחקנים זרים הראו פה במשך שנים? יש מונח שנקרא "מיקריות" ו"מזל". לפי הגישה הזאת לא צריך בכלל להביא לזרים לליגה.

4. שחקנים שחזרו מבלגיה - לטעמי כל מי שחזר לא שחקן ברמה גבוהה או נטש לאירופה מוקדם מידי. ברק יצחקי הכי חמור מבין כל אלו שחזרו כי הוא התחיל פשוט נפלא בגנק, כבש גול במספרת ועוד כמה שערים נאים, השתלב נהדר בקבוצה. הוא ואחרים יצרו לשחקן הישראלי תדמית של עצלן וטיפש, אחד שמעדיף את האוכל של סבתא והסחבקייה בבתי-הקפה מאשר את הכדורגל המקצועני. גילי ורמוט לא היה שחקן בולט בליגה הישראלית אז מה העניין לצאת לחו"ל שם הוא מתחיל אפילו ממעמד יותר נמוך? יואב זיו לא שחקן ששווה חוזה בחו"ל. בנוסף, גם באירופה, מסתבר, קיימים מחדלים אדירים. אם שחקן לא מקבל משכורת במשך כמה חודשים, מדוע שיישאר בקבוצה? נדמה לי שזו הסיבה שסטרול וגולן חזרו לליגה.

7. Charlton Member

תשמע לגבי הדברים שכתבת על ברדה אני חושב שהראייה שלנו היא מוטעית ואני יסביר:
    אם תיקח ברזילאי שעוקב אחרי דאגלס דה סילבה נניח הוא יסתכל ויגיד עליו שהוא לא מתאים לליגות בכירות באירופה כי עובדה שהוא לא התקדם והוא משחק כבר 6 שנים בישראל, כולנו יודעים שהוא מתאים.. כי אנחנו כן רואים אותו כל שבוע, כנ"ל לגבי ברדה.. הוא משחק 3 שנים בבלגיה, היו כל מיני הצעות ושמועות בדיוק כמו שהיו על דאגלס.. ככה שזה לא אומר שאליניב לא יתקדם ולא צריך להפוך את זה לזה שהוא לא מתאים לרמות הגבוהות לאירופה, צריך לתת לו זמן ולא כל אחד מתחיל כמו יוסי בניון או דודו אוואט(שהגיע לספרד כשוער שני והיום הוא אחד הושערים הבכירים בליגה)

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אליאניב ברדה בעונה השניה היה פתו כמעט חצי עונה...הוא כמעט ולא שיחק...אז היתה לו ירידה מאוד קשה ועדיין הוא הצליח לחזור ולתפוס מקום בהרכב של גנק והשנה הוא מצוין. אין ספק שגם הגיל שלו משפיע...הוא לא יצא בגיל 22 לאירופה, הוא יצא בגיל 26 אם אני לא טועה, קבוצות לא יבואו ויזרקו על מישהו בן 30 סכום של 3-4 מיליון יורו...

9. eran levy Member

1. לא יכולת לקלוע טוב יותר למצב שלו, ניתוח מדויק לטעמי.

2. שחקנים יכולים לצאת לאן שהם רוצים והליגה הבלגית היא קידום יפה מאוד מהליגה הישראלית. לא הכל זה ליגת האלופות, שכחנו לרגע ששחקנים מגיעים לכל העונה? ליגת האלופות היא לא בטוחה לשום דבר, בין אם מצליחים ובין אם נכשלים. כמה שיכחישו ויזלזלו בליגה הבלגית זה לא יעזור - היא טובה יותר, מקצוענית יותר ואיכותית יותר מהליגה הישראלית, וזה די מצחיק שבכל פעם מישהו מטעין את הדיון הזה מחדש, כאילו הליגות בכלל ברות השוואה. והליגה הצרפתית? הלוואי ויגיעו שחקנים לליגה הזו, היא אפילו טובה יותר מהבלגית! אבל זה בדם שלנו. שלומי ארבייטמן התראיין באנגלית למרות שהיא לא משהו והתגובות לראיון שלו היו ארסיות ומרושעות. כולנו טובים כאן בלעשות לאחרים דין וחשבון.

3. שני שערים מהממים ביופיים זה יפה מאוד אבל זו לא אינדיקציה לרמת שחקן. טלקיסקי היה שחקן טוב, אבל זה ממש לא משנה מה הסיבות שהביאו את ההנהלה של סופיה לזרוק אותו, כי אותו זרקו ולא שחקן אחר. והסיפור של וויצ'יצבי'ץ' קצת יותר מורכב - הוא נתקע ברגע האחרון בלי חוזה באירופה ואז הציע לו הסוכן את הפועל ת"א ו-200,000 יורו. זו היתה ההצעה היחידה שהיתה לו ברגע האחרון ובגלל זה הוא לקח אותה. הרי הוא לא שחקן לליגת העל שלנו, וזו בהחלט היתה "טעות". צריך להביא זרים לליגה, אבל צריך לזכור איזו ליגה יש לנו ולהבין ששחקנים גדולים באמת באירופה לא יגיעו לכאן.

4. יש עוד סיבה -רבים חושבים שהם עבדאים ברגע שהם יוצאים לאירופה. הם חוזרים לארץ כי הם לא מסוגלים להתמודד עם האיכות, הכושר הגופני, המקצוענות ואורח החיים, ולא סתם הם חוזרים לארץ - גם הכל מוכר, גם לא צריך לעבוד קשה כמו בבלגיה, גם לא קר, גם כולם ישראלים, גם יש להם מקום בנבחרת וגם יש להם כמה מאות אלפי אירו בשנה. תאמין לי שאם אני הייתי אבי סטרול הייתי עושה בדיוק את מה שהוא עשה.

10. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

אפשר לסגור את הדיון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx