נבחרת ישראל בכדורסל-כישלון?

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י burning soil, ‏23/1/03.

1. שגיא Guest

אז זהו, שהמטרה הייתה רק להגיע לשבדיה.....
    לנבחרת ישראל אין שחקנים כלכך טובים שיכולים לקחת אותה לשלבים הגבוהים באמת, אין מה לעשות, הכדוסל הישראלי לא נמצא בטופ של אירופה, תפנימו.

ישראל מן הסתם תאבק על המקומות האחרונים באליפות, ולא יותר, כי הם פשוט לא יכולים להתחרות בשאר הנבחרות.
    אולי נראה חיזוק בשבדיה משחקים שמשחקים במכללות, כמו עמית תמיר, אבל עדיין לא מאמין שנראה שיפור כלכך רציני בנבחרת.

2. ג'רי בית הלוי Member

אולי הנבחרת לא תתמודד על מקומות 1-4, אבל אני בהחלט סבור שבכושר נתון, ועם שחקנים מסוימים, מקומות 5-8 הם ריאלים.
    למה?
    אם נגיד שמים את הנבחרת הנוכחית+שפר+עמית תמיר, זה מחזק את הנבחרת בצורה די משמעותית, ואולי, אולי קטש יחזור, וליובין רק הרוויח מהמשחק האחרון, ויהיו עוד שחקנים שיכנסו לכושר..
    בקיצור, אני חושב שיש מקום לאופטימיות.

דרך אגב, אתם יודעים שאת אליפות אירופה הקודמת הנבחרת סיימה במקום 9-12? לא היה מקום מוגדר, כי לא נערכו משחקי דירוג...

3. שגיא Guest

פיייייייי
    ניצן, איזה הגזמה....
    תמיר אולי יהיה חיוני לנבחרת....
    אבל שפר? שפר רק חוזר לכושר משחק, והאליפות קרובה מידי בשביל שהוא יוכל להיות שחקן מרכזי שיביא שינוי גדול לנבחרת?
    קטש?!
    אתה עושה צחוק?!
    אני אישית עוד מתקשה להאמין שקטש יחזור לשחק כדורסל, אז בטח ובטח שהוא לא יוכל להיות עם הנבחרת בשבדיה.

השחקנים ששיחקו עד עכשיו הם השחקנים שיהיו, לנבחרת אין שחקנים טובים יותר, וזה הכל.

4. ג'רי בית הלוי Member

בקשר לקטש, אמרתי אולי, אולי קטש יחזור, שזה הרבה יותר משמעותי מ"אולי" אחד.
    בקשר לשפר, אם הוא עשה את ההתקדמות שהוא עשה בשנה האחרונה, אז אני חושב שעוד 8 חודשים אולי לא יחזירו אותו לכושר של עונת 2000, אבל הוא בהחלט יוכל לתרום לנבחרת שלנו.

5. לירן-ביתר Member

קלייברט, עלינו לאליפות אירופה אבל עכשיו לא צריך לוותר סתם ככה, יש מטרה למקום הכי גבוה שנצליח (שכנראה לא יהיה מש טוב). הנבחרת לא תבוא רק בגלל שהיא עלתה ועכשיו היא תוותר.

שפר?? אתה עושה צחוק?? הוא רק חזר לשחק, פעם הוא היה טוב, עכשיו לא, אבל אולי עם הזמן הוא ישתפר.

6. שגיא Guest

לירן, אתה ראית שאני כתבתי שצריך לוותר?!
    לא...

רק אמרתי שלא צריך לפתח ציפיות, כי ישראל פשוט לא יכולה להגיע לשלבים הגבוהים, זה הכל.
    השחקנים שלנו הם לא ברמה של אריות הכדורסל האירופאי, אין מה לעשות עם זה...
    ועם השחקנים האלה בקושי עלינו לאליפות, אז אתם באמת מצפים להצלחה באליפות עצמה?
    צריך להיות מציאותיים, והמציאות אומרת שישראל תיבאק על אחד המקומות האחרונים.

7. לירן-ביתר Member

אני גם לא מצפה להרבה מהנבחרת באליפות אירופה. אבל אתה אמרת שהמטרה הייתה רק להגיע לשוודיה, כאילו עכשיו היא תשחק בלי מטרה. אני גם חושב שישראל תיאבק על אחד המקומות האחרונים.

8. burning soil Member

סביר להניח שהנבחרת לא תגיע למקומות הראשונים,אבל לא להרים ידיים,
    בכל מקרה אני לא מאמין שקטש ישחק עד אז,שפר כבר יהיה בכושר,ועמית תמיר,למה עד עכשיו הוא לא בנבחרת?

ואגב,במשחק מול יוון ביד אליהו,ישראל הפסידה בנקודה,משחק שכבר היה שלנו,ולהזכירכם יוון בהחלט אחת מהנבחרות החזקות באירופה,אז אולי יש תקווה..

9. Kgt1 Member

עמית תמיר בקליפורניה... לא משתחרר למשחקי נבחרת...
    בשבדיה הוא יהיה.

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לי לפחות היה ברור שהנבחרת תעלה,ככה זה הכדורסל הישראלי,מי שצריך דוגמא:
    מכבי ת"א לפני שנה הציגה יכולת בינונית ומטה כל העונה, הלכה למשחק גורלי וחסר סיכוי מול טאו ויקטוריה החזקה ועשתה את הבלתי יאומן ובגדול וככה גם הנבחרת.
    גם ברור לי שאם ישראל לא תעשה שינוי חד בנבחרת אנחנו נעוף מאליפות אירופה בקלות ושוב הדוגמא היא מכבי ת"א שהועפה בקלות ובלי לתת מילחמה גדולה מדי לפנאתיקוס ולבודירוגה בפינלפור.
    השינוי חייב לבוא בשני מישורים:
    1.עמדת האמן/שינוי השחקנים-לא יכול להיות ששחקן כמו אפיק נסים לא מוזמן לנבחרת אך כשהוא מוזמן הוא פותח בחמישיה,מה הוא טוב לחמישה אך לא לסגל השחקנים המלא.
    אך יכול להיות ששחקנים שמשחקים באופן קבוע ובולטים בקבוצות שלהם לא משחקים ושחקנים שמחממים את הספסל משחקים באופן קבוע בנבחרת?
    וזה מוביל לנקודה-
    2.שינוי מעמד השחקנים הישראלים בקבוצתיהם- השחקנים הישראלים לא מקבלים מספיק דקות(כמו לובין וספר במכבי)ובקבוצות ישראליות היום מעדיפים שחקן זר/בוסמן על שחקן ישראלי וזה מתבטא בזה שבדקות האחרונות הכדור הולך לזרים ולא לישראלים.
    במאמנים בליגה חייב להיות שינוי, והישראלים חייבים לקבל יותר דקות משחק ויותר אחריות בקבוצות שלהם- מספר במכבי ת"א ועד למתן נאור בהפועל ת"א.
    לא יכול להיות שהחמישה של הנבחרת תכיל שחקנים שלא משחקים בקבוצות בישראל לא יכול להיות שהשחקנים הישראלים יגיעו לאליפות אירופה ללא דקות משחק וללא כושר משחק.
    במידה והשינוי יבוא אנו יכולים להצליח באליפות אירופה למרות הדרך החלשה והלא מרשימה של הנבחרת לאליפות אירופה.