נבחרת ישראל בכדורסל - במוקדמות המונדובאסקט

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י עומר, ‏27/7/10.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. zivmay Member

אני דווקא חושב לבלאט יש אחלה סיכויים להצליח.
    הוא מאוד מאוד זריז, יד מצויינת ודריבלר נדיר בהשוואה לישראלים. תוסיף לזה את חוכמת המשחק שלו ( 16 אס' מול איטליה).
    יש גארדים כמוהו באירופה כמו תומא הרטל ואני אכניס להשוואה גם את טייריס רייס ( יש עוד, פשוט לא עולה לי כרגע).

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הישג יוצא מן הכלל לעתודה שעלתה לגמר היורו. הצעירים שלנו פירקו לגורמים את צרפת בתוצאה 74-52!?! */aaa021

3. Telkiyski Member

מרשים מאוד.
    ליטא, איטליה, צרפת.
    לטביה, אוקראינה איסלנד.
    6/6.

כמעט תמיד גם נצחונות משכנעים של גו ספרתי.
    מגיע להם לזכות.

4. zivmay Member

מגוחך איך הם מפרקים את כולם, אחד המסעות המרשימים של נבחרת ישראלית.

5. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

שאלה למביני הכדורסל כאן.
    אני תמיד זוכר ששמעתי במשחקים של הנבחרת הבוגרת על זה שאנחנו לקראת סוף הדור הנוכחי של הלפרין, אליהו וכ'ו ולא רואים את דור העתיד כאחד שיכול להצליח. עד כמה התוצאות של העתודה יכולים להעיד על הצלחה עתידית? או שעד שהם יגיעו לקבוצות כשחקנים בוגרים הם ייאבדו בדרך?
    אין לי מושג מי מדבר על אין דור עתיד. יש דור לא פחות מוכשר ואפילו יותר מהחבר'ה של אליהו. יש אולי דור ביניים (דאוסן, משעור, מנקו וכו) שלא ממש הצליח אבל הדור הבא שמה שאנחנו רואים היום הוא לא פחות ממטורף בקנה מידה שלנו

כמה סקאוטים שכבר שמעתי אמרו שזוסמן הוא פוטנציאל גדול יותר מכספי - כזה שחייב להיות משמעותי לפחות ביורוליג. קופרברג - 2.08 מיד אין איזראל. אין הרבה כאלה. בלאט כבר נאמר הרבה - בגיל שלו הוא התקפית רק משתבח והועבדה שהוא שחקן ליגה מוביל בגיל 20 אומר לא מעט. הובר של ירושלים פוטנציאל גדול והיה טוב מאוד בחולון העונה. ארצי זה הפתעה, מעניין אם זה הבלחה או שנראה משהו ממנו גם בליגה (הוא וקופרברג שייכים לחיפה).

בכל מקרה - זוסמן, בלאט, קופרברג, הובר. פוטנציאל מאוד גדול. בהשוואה נגיד לנבחרת של 2004 שהגיעה לחצי גמר (אליהו מלך הסלים וקזרנובסקי) הנבחרת הזו לא רואה אותה ממטר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏22/7/17
  6. ייא Member

יוון רומסת עד כה. עם קהל ביתי פנאטי. שיפוט ביתי ותקשורת שרוצה זהב מקומי הסיכוי שלנו לזהב קלוש. העיקר יש מדליה

7. yakov_y YNWA

תמיר בלאט ויובל זוסמן כוכבי הנבחרת נתנייתים.
    גאה להגיד ששיחקתי נגד בלאט והתאמנתי עם זוסמן בקבוצות השונות של העיר נתניה.

מסע מרגש, מחזיר לי את האהבה לכדורסל הישראלי שנעלמה.

oFiRzZz ו-AFCA אוהבים את זה.
  8. yakov_y YNWA

הם כבר שחקני בוגרים.
    תמיר בלאט כרגע הכוכב הגדול ביותר, סיים כסגן מלך האסיסטים בליגה אם אני זוכר נכון, לצערי, הגובה והפיזיות שלו בעיייתים מאוד, לצורך העניין זוסמן/ארצי/קופרברג עם פוטנציאל גדול יותר בגלל הדבר הזה.
    זוסמן בגיל 18 קלע כ-12 נק׳ בממוצע בקבוצה חזקה מאוד הלאומית. דרך אגב, בשנתיים האחרונות הוא גבה באופן מטורף.
    נתנאל ארצי פוטנציאל גדול כבר שנים, לדעתי כבר 4 שנים במכבי חיפה, מכבי חיפה קבוצה מאוד חזקה שקשה לשחק שם, נתקע במקום לצערנו.
    קופרברג היה נהדר העונה במכבי חיפה, יפרוץ העונה ללא ספק לדעתי.

תוסיף את מנקו שנתון 94, יפתח זיו 95, בן אלטיט 93, עידן זלמנסון 95, דוסון 93, שגב 95 ותקבל חתיכת עתיד.

9. yakov_y YNWA

ניצחנו את היוונים לא מזמן במשחק אימון.

10. zivmay Member

תמיר בלאט קיבל שמירות כפולות ומשולשות באליפות הזאת, ובכל זאת מסיים אליפות עם ממוצע של דאבל דאבל (או בקירוב). לא רואה אפשרות שהוא לא יהפוך לכוכב ישראלי.

11. ייא Member

לא מתרגש ממשחקי אימון. זה שקול לגביי הטוטו פה... קונה הארכה עכשיו בגמר.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדבר היחיד שיכול לתת לחבר'ה ביטחון שהם ניצחו אותם במשחק אימון, אבל זה גם הכל. זהו משחק על הגביע, ובביתם של היריבים שלנו. שום דבר בלתי אפשרי, אבל אנחנו לא הפייבוריטים.

13. DRORIKO Member

אני מצטער להיות הפרטי פופר אבל לא כזה נופל מההישג של העתודה. זה ישר מחזיר אותי לעתודה של 2000 ו-2004 שעשו סגנות. מהראשונה יצאו טל בורשטיין,שחקן משלים נחמד בנבחרת וביורוליג,אפיק ניסים ויניב גרין שמאז אמנם הפך לבאנקר בבוגרת אבל לא כי הוא היה כזה טוב אלא פשוט כי לא היה מישהו אחר. מהעתודה של 2004 יצאו יותם הלפרין,שחזו לו להיות היורש של קטש ומשהו התפספס בדרך, ורביב לימונד שכמו יותם הפך לשחקן ליגה טוב ולא מעבר. כל שאר השחקנים נבלעו בתהומות הנשיה, כל מיני איציק אוחנון כאלה. מה אני רוצה להגיד פה, שלהצליח עם העתודה זה נחמד אבל המשימה האמיתית של השחקנים האלה זה להתפתח בקבוצות ולמצות את הפוטנציאל שלהם. אדם אריאל ורפי מנקו הובילו לפני כמה שנים את העתודה לרבע גמר, מיותר לציין שאף אחד מהשניים לא יראה דקות ביורובאסקט, אני בספק אם מישהו מהם בכלל יהיה בסגל.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

דרור, אני מסכים איתך בטח לגבי העתיד של השחקנים. מה שכן, לאור שאנחנו לא בדיוק נהנים בכל שנה מהשגים אני חושב שאפשר להיות גאים בחבר'ה האלה.

הקטע הוא אכן אם כמה שחקנים יצליחו להתקדם לרמה רצינית בבוגרים? אני מודה שראיתי רק את המשחק מול איסלנד, אבל לא צריך לחשוב שיש בנבחרת הזאת סופרסטאר עתידי. הכח של הקבוצה הזאת הוא שהם עושים את זה ביחד, אבל לדעתי אין לי מושג אם למשל בלאט ג'וניור באמת יהיה כוכב עתידי.

בקיצור, ההישג מאד יפה, העתיד? לא בטוח שיצאו מהעתודה הזאת שחקנים באמת טובים.

15. Telkiyski Member

אני לא בדיוק מסכים איתך.
    מהנבחרת של 2004 יצאו הלפרין ואליהו שהיום (או עד היום) מנהיגים את הנבחרת הבוגרת, פלוס לימונד שב-3 עונות האחרונות בהפועל ת"א סופסוף התחבר לו.
    מהנבחרת של 2000 חוץ מבורשטיין היה גם יניב גרין שגם הוא נתן המון לנבחרת. גם אפיק ניסים היה שם והיה שחקן נבחרת קבוע.

אם מהסגל הזה ייצאו שני שחקנים בסדר גודל של אליהו או בורשטיין - אז זה מצוין לדעתי.
    ברור שיש גם דומגאות כמו איציק אוחנון, אבל יש גם כאלה שכן יצליחו.

אל תשכח שכדורסל נבחרות שונה מכדורסל קבוצות.
    בעוד שביורוליג או ביורוקאפ כל האליהו והלפרין מתמודדים עם שחקנים אמריקאים אתלטים, באליפויות אירופה הם מתמודדים עם שחקנים בפיזיות שלהם פחות או יותר.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.