נבחרת ישראל בכדורסל - במוקדמות המונדובאסקט

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י עומר, ‏27/7/10.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אתה יכול להביא כמה ציטוטים שאתה רוצה, אבל אם אתה לא מסכים איתי כשאני כותב שאת פינלנד צריך לעבור ללא קושי גם בבית וגם בחוץ, אז סלח לי, אתה זה שלא מבין. גם מכבי ת"א מחליקה פה ושם מול קבוצות קטנות, זה אומר שהיא לא צריכה לעבור את המשחקים הללו בקלות על הנייר? זה כמו שאוהד איטליה יגיד לפני המונדיאל שיהיה משחק שקול מול ניו זילנד. אף אחד אפילו לא חשב על תסריט כזה ובסוף נגמר תיקו. אנ לא נביא ולא יכול לומר שנעלה ב-8-0. לפני המשחקים, אני הבעתי את דעתי שאנחנו הנבחרת הטובה בבית ולא סתם פיב"א נתנה לך להיות ראש בית. זה לא אומר שאי אפשר להפסיד פה ושם, אבל ביכולת כל כך גרועה כמו אתמול עדיין היינו רחוקים שטות אחת (שאנחנו ביצענו) מלהיות 0-3 אז מה אתה מבלבל? אתה קובע שמונטנגרו טובה יותר עוד לפני הג'אמפ הראשון מולם. נבחרות שאני יכול לומר לך שטובות מאיתנו בוודאות אלו הן ספרד, יוון, סרביה, ליטא, ואולי צרפת. לטעמי אנחנו לא נופלים מכל השאר. אני יכול לומר משהו אחד שאולי קצת הפרזתי, שאת מונטנגרו נעבור ללא קושי. אבל אני כן יכול לומר שאנחנו יכולים ויותר ממסוגלים לנצח אותם גם בחוץ - הרי עשיתם מאיטליה פח אשפה וזו אותה איטליה שהפסידה במונטנגרו 9 הפרש אחרי שהמשחק היה צמוד 3 רבעים. וזו איטליה שעוד צריכה לארח את מונטנגרו, שבאולם שאנחנו כבר ניצחנו, אז תחכו בבקשה עם ההכתרות למונטנגרו. ועדיין, גם אם לא מהמקום הראשון, אפשר לסיים במאזן שיאפשר לנו לעלות כסגנית, רק לא ברור לי למה הפכתם את הנבחרת שלנו לחלשה.

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

חברה, מה ההפסד אומר מבחינת הבית וסיכוי העלייה?

3. Ohad_Glr Member

הנבחרת שלנו לא חלשה ולא פחות טובה ממונטנגרו. הנבחרת שלנו שווה למונטנגרו, כשלנו יש עליהם יתרון בקו האחורי ולהם יתרון עלינו בקו הקדמי.
    להגיד "קצת הפרזתי" כשאתה אומר שאת מונטנגרו נעבור בלי קושי זה האנדרסטייטמנט של השנה.

המושגים האלה חמקמקים, בעיקר בגלל שיש בעיה בלדרג נבחרות באירופה. מה הבעיה? כוכבי ה-N.B.A שלא תמיד מגיעים. אם אתה לוקח את הנבחרות האירופאיות בהרכב מלא אז גם גרמניה (קאמאן ונוביצקי) יותר טובה מאיתנו. חוץ מזה יש עוד הרבה נבחרות שאם שחקני ה-N.B.A שלהן יועילו בטובם להגיע הם יהיו לפחות שוות לנבחרת ישראל.

ומה עם נבחרת סלובניה? ונבחרת רוסיה? (שהן בוודאות יותר טובות מישראל גם בלי כוכבי N.B.A )

נחמד לראות אוהד של הנבחרת שמנסה להאדיר אותנו, אבל אתה באמת מגזים. להגיד שנבחרת ישראל לא נופלת מסלובניה? או מרוסיה? (הרי מכל הנבחרות שהן לא ספרד, יוון, סרביה, ליטא, ואולי צרפת אנחנו לא נופלים לא?)

נערך לאחרונה ב: ‏13/8/10
  4. shlomydavid מנהלים

נבחרת הנשים של ישראל פתחה היום את השתתפותה במוקדמות אליפות אירופה, כשהיא מארחת בשעה זו את סרביה (שידור ישיר בערוץ 1)
    .
    ישראל שובצה ל'בית המוות' (בית ב'), יחד עם לטביה, רומניה וכמובן סרביה.
    שתי הראשונות מכל בית יעפילו לטורניר הגמר בפולין 2011. 6 האחרות ישתתפו בטורניר ההזדמנות האחרונה על הכרטיס האחרון לאליפות.
    4 האחרונות בכל בית יאלצו להשתתף במשחקי ההישרדות נגד הירידה לדרג ב'.

לוח המשחקים:

17.8 - לטביה (חוץ)
    20.8 - רומניה (חוץ)
    23.8 - סרביה (חוץ)
    26.8 - לטביה (בית)
    29.8 - רומניה (בית)

* כל משחקי הנבחרת ישודרו בערוץ 1.

הסגל הישראלי:

לירון כהן (קפטנית), שי דורון, ליעד סואץ-כרמי, לייני סלווין, איילת כהן, בר גילינסקי, מירב דורי, שירן צעירי, נעמי קולודני, קטיה אברמזון, קטיה לויצקי, ג'ניפר פליישר.

מאמן הנבחרת: אלי רבי.

מ"ס כתבות לקראת המוקדמות:

מאמן הנבחרת, אלי רבי: "המשימה לא הולכת להיות פשוטה".

שי דורון: "אני לא עושה דאנקים, אם לזה אנשים מצפים".

בהצלחה לנבחרת ישראל !

שאר הבתים במוקדמות:

בית א': ליטא, בלגיה, איטליה, קרואטיה, הולנד
    בית ג': מונטנגרו, טורקיה, הונגריה, בולגריה, פינלנד
    בית ד': בריטניה, אוקראינה, גרמניה, סלובקיה

* לעוד פרטים ותוצאות, כנסו לאתר הרשמי של פיב"א אירופה.

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

שמע, אנחנו יכולים להתווכח שעות, אני לא מסכים איתך ואתה לא מסכים איתי...סבבה. גם קרואטיה חזקה מאיתנו על הנייר ועדיין ניצחנו אותם ביורו. כל הכוונה שלי בדיונים כאן, זה שהבית תלוי בבחורים שלנו (לפני פתיחת המשחקים). שום הפסד כזה או אחר לפינלנד לא יגרום לי לומר שהנבחרת לא פייבוריטית לסיים במקום הראשון, גם על חשבון מונטנגרו שלכם. אם אני האדרתי את ישראל אז אתם ניפחתם נבחרת טובה למעצמה. אנחנו עדיין תלויים בעצמנו וצמד ניצחונות על מונטנגרו זה לא בשמיים. הם עדיין לא נבחרת מהדרג הראשון באירופה ואיטליה המזעזעת כמעט וניצחה שם אתמול. אם נפסיד להם בשבת, הסיפור גמור והם יעלו בצדק, אבל אם ננצח, אנחנו לא רק חזק בתמונה אלא גם פייבוריטים. דעתי האישית בלבד.

6. piston Member

מה בדיוק הנבחרת עשתה שמחשיבים אותה לכל כך פייבוריטית ?

ניצחו את איטליה, שעומדת על נצחון אחד אחרי 4 משחקים, שחטו בבית את הסגל השני של נבחרת לטביה (כל הכבוד באמת), והפסידו לפינלנד החלשה בחוץ. על שום מה ולמה אנחנו פייבוריטים ? כי ניצחנו משחקי ידידות להם אין שום משמעות, ונבחרות בודדקות דברים ולא ממש משחקות בכדי לנצח ?

בינתים, מונטנגרו גם שחטו את סגל ב' של לטביה, ניצחו את אותה איטליה, וניצחו בצורה יפה בפינלנד.

ישראל למרות כל הדיבורים היא נבחרת שמבוססת על הזריקה מבחוץ, ולכן בצורה טבעית היא לא יציבה. ההגנה חלשה מאוד, ובמיוחד נגד קבוצות קבצתיות, כשמונטנגרו היא בהחלט אחת כזו.

יכול להיות שישראל תנצח בבית את מונטנגרו (למרות שבדקות הסיום מול פינלנד ראינו נבחרת שלא מאמינה בעצמה), אבל היא ממש לא פייבוריטית לסיים בראש הבית, צריך לקוות להיות אחת מהסגניות הטובות שעולות.

7. shlomydavid מנהלים

8. קרלס פויול5 Member

שי דורון נתנה משחק גדול, בניגוד לכספי היא דווקא הנהיגה את הנבחרת שלה בצורה מדהימה.

9. דנידין Member

הציפיות וההטעיות של התקשורת הביאו אנשים לחשוב שכספי צריך להנהיג את הנבחרת, אבל הוא ילד צעיר בעונתיו הראשונות כמקצוען ובעונתו הראשונה בסך הכל ב NBA. הנבחרת מונהגת עלידי היותר וותיקים וכספי יחסית נותן מספרים טובים ביחס לשמירה המאוד אדוקה שהוא מקבל מהיריבות. כל השחקנים צריכים לקבל אחריות קולקטיבית על יכולות לא משכנעות ואין דרך ששחקן אחד יעשה קסמים ויחלץ אותם מטעויות כמו אלו שנעשו נגד הפינים.

נערך לאחרונה ב: ‏13/8/10
  10. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

הבעייה היא קודם כל עניין המאסה מתחת לסלים.
    גם במשחקים שבהם ניצחנו בקמפיין הנוכחי, הפסדנו מתחת לסלים, רק שהיה לנו מענה מצד הקו האחורי, מה שדי נוטרל או אולי קפא במקומו מול הפינים.

פייבוריטים ? ברור לי למה אחרי 2 נצחונות הוגדרנו ככה, אבל מישהו באמת חשבת שהפסד 'מפתיע' [או שלא] כזה או אחר יבוא, כאשר המאסה שלך מתחת לסלים היא רות'בארט וגרין ? [יש מצב ששכחתי עגל נוסף..]

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

דני, אתה אולי צודק, אבל כספי כן בלט בקבוצה שלו. ברגע שהוא חוזר לארץ אז מה אתה רוצה שאנשים יגידו? אולי זה לא מתאים לו מבחינת אופי לקחת דברים בכח, אבל מבחינתי הוא האיש של הנבחרת. אם היה יושב על ספסל הקינגס ואם הוא משחק רק בגארבג' טיים לא הייתי מצפה ממנו להרבה, אבל הבחור היה אחד מהרוקיז היותר טובים בנ.ב.א.

12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

טוב, אז מצאתי עוד מישהו שמסכים איתי.... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3935867,00.html

אבל ברצינות, מחר זה ה-מבחן של הנבחרת. ניצחון על המוליכה ייתן לנו גם את המקום הראשון וגם המון ביטחון אחרי הפנצ'ר בפינלנד ולקראת הסיבוב השני, אבל אין ספק שזה יהיה קשה ולמרות זאת בנוקיה, מול היכל כמעט מלא, הכל בידיים שלנו. לא יהיה פשוט מול שחקני הפנים שלהם ולכן נצטרך עזרה גדולה משחקני הקו האחורי. מקווה שכספי שבלו ייכנסו דווקא מחר לעניינים, כדי לשלוח איתות לחברים ממונטנגרו.

13. shlomydavid מנהלים

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחצית בנוקיה, שיוויון 41.
    לדעתי אנחנו קיבלנו עכשיו במשך 20 דקות מנה קטנה ממה שמונטנגרו מסוגלת להציג. הקליעה שלהם משלוש היתה על הפנים, אבל כמה קליעות היו פנויות לגמרי? לנו אין שום שחקן פנים נורמלי שמסוגל לעשות נקודות. קבוצת ריצה, אבל ברגע שהמשחק עובר למשחק חפירות אין לנו סיכוי.

ראיתי בהחלט דקות דקות, דקות שחשבתי שאולי נצליח לברוח, אבל איכשהו מונטנגרו פשוט חזרה למשחק ונראית לדעתי כרגע פיבוריטית בשביל לקחת את המשחק. כספי נותן סוף סוף משחק כמו שאני מצפה ממנו, יובל נעימי בסה"כ רכז טוב, אבל זה לא יספיק בצורה הזאת.

אני מקווה לטוב.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניצחון בשיניים, אבל שלושת הנקודת בקופה. לצערי חרבן לי הכלב בבית והייתי חייב לנקות את זה (ריח בלתי נסבל...) כך שמאחוריי שמעתי בעיקר את כספי מנצח לנו את המשחק. עד שהכלב שלי החליט להשבית את השמחה שלי ראיתי מונטנגרו פשוט יותר טובה. מצטער, אבל בלי קו קדמי חבל על הזמן. אין ריבאונד הגנה טוב, אין שחקן פנים ברמה רצינית ואז הכל תלוי בקליעה מבחוץ.

כספי הציל אותנו כי לדעתי מונטנגרו עדיין קבוצה יותר מאיתנו, היא יותר מאוזנת. אילולא קוק שהיום היה 0-7 משלוש אני מניח שהיינו מפסידים. אבל עזבו, ניצחנו וזה מה שחשוב. מונטנגרו עם הפסד ראשון בתולדות המדינה והניצחון הזה תמיד ייזכר בהיסטוריה של המדינה הקטנה הזאת.

ממשיכים הלאה, עכשיו חובה לנצח את איטליה!

מצב נושא:
הנושא נעול.