נבחרת ישראל- יהיה טוב?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏22/7/03.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני רואה עכשיו ב- 5+ את המשחקים היפים של הנבחרת שלנו. וזה גורם לי לחשוב... מה היום יש לנו? כלום! בתקופת שלמה שרף הייתה לנו נבחרת דורסנית, מלהיבה, חכמה, כישרונית בצורה שאני לא בטוח שנזכה שוב לראות כאן. הנבחרת של היום לא מזכירה אפילו במעט את הנבחרת של אז. היום יש לנו נבחרת כל כך עלובה כל כך חלשה שצריכה שער ריק כדי לכבוש שער. עמרי אפק לא משנה כמה שערים הוא יכבוש לא יתן לנו את הביטחון ואת השקט שהיה לנו באלון מזרחי, נימני של פעם ונימני של היום הבדל ענק, בנין של פעם ונימני של היום הבדל ענ', רביבו בנבחרת לא עושה כלום כבר כמה שנים, ברקוביץ' של אז בנבחרת היה בין הטובים באירופה והיום אנחנו אפילו לא זוכים לראות אותו במדי המדים הלאומים. באגפים היה לנו את טלקר וגרייב שהיו גדולים פשוט מצויינים, היום יש לנו את קייסי ואלון חרזי או לא יודע מי שלא מזכירים אותם אפילו. על אוואט אין מה לדבר ואני מקווה שהעידן שלו תם ונשלם.

אתם אופטימים לגבי הנבחרת? כי אני לא.

2. burning soil Member

גם אני רואה את המשחקים,והנבחרת באמת שונה מאז,הדור הקודם כבר כמעט לא קיים,
    אבל אין מה לעשות,צריכים להמשיך קדימה,ובכל זאת
    יש כמה שחקנים כשרוניים שיכולים להצעיד את הנבחרת,אולי לא ברמה של רביבו וברקוביץ',אבל
    אפק,זנדברג ובניון רק בני 23,וגם שברקוביץ' ורביבו היו בגיל הזה,הנבחרת לא העפילה
    למונדיאל 98,צריך לתת לנבחרת זמן להתבשל,וצריך להזכיר שגם הנבחרת של שלמה,היתה
    בכושר גרוע אחרי יוני 99,בתקופה הזאת באו הפסדים לקפריסין,ספרד,ודנמרק.

הקמפיין הזה של הנבחרת הוא בעייתי,כיוון שאין משחקי בית,והנבחרת מחליפה דורות,זה קרה
    גם לצרפת שנכשלה במונדיאל האחרון.

3. reda Member

אוי אוי אוי...הנבחרת...
    קצת מזל ובית, זה מה שאנחנו צריכים, תשמעו, נכון ששיחקנו מול צרפת (שהפסדנו 2-1) התחלנו לראות ניצוצות של נבחרת טובה? מה שאומר שבעצם הנבחרת שלנו מתחילה להתחבר...
    עכשיו, אופ"א אמורה להחזיר לנו את המשחקים לר"ג, נכון? מה שאומר שהקהל יחזור לעודד את הנבחרת שלנו והנבחרת תהיה סופסוף טובה יותר...
    אבל, מה יהיה במשחקי חוץ?
    זה כבר נושא לטיפולכם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

4. ליהי Member

לפי דעתי הבעהי של נבחרת ישראל לא קשורה במזל כלל. היא קשורה בראש ובראשונה במאמן. נכון,שחומר השחקנים לא יסנוור אף נבחרת מגבולות צרפת מערבה/צפונה, אבל גרנט עשה כמה טעויות פאטאליות בנוגע לניהול הנבחרת. ואני מדברת על זימון שחקנים והורדה שלהם לאולימפית,הטקטיקה בה הוא משתמש, אפילו ההרכב שלו הוא לא הרכב מנצח לטעמי (ז"א,אפשר להכניס בו כמה שינויים), תוסיפו לזה שדודו אוואט המלך עמד בשערי הנבחרת פרט ל2 המשחקים האחרונים ואת המשחק ההגנתי בו שיחקנו במשחק הראשון נגד קפריסין ותבינו למה אנחנו נראים ככה.

5. Jerson Member

לא המאמן ולא המזל, רק "המנטליות הישראלית".... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

6. Ilan Member

זה לא המאמן אשם, הסגל אשם. מה לעשות- אין לנו שחקנים טובים וצריך להתמודד עם זה, ע"י פיתרונות וחשיבה על דרכים בשביל לגדל דור צעיר טוב יותר שעוד 6-7-8 שנים יהיה לנו אחלה נבחרת.
    אני לא רואה את הנבחרת בעתיד הקרוב עושה משהו גדול. יש לנו את בניון, אבל זהו. שחקן כמו זנדברג שאני מת עליו, ונחשב לכוכב הנבחרת הבא ביחד עם בניון- לא היה שווה יריקה בנבחרת של שנות ה90 המאוחרות, פשוט היום נוצר מצב שכל קשר טוב הופך להיות כוכב, וזנדברג הוא שחקן מעולה, אבל לא בקנה מידה של רביבו-ברקוביץ'-נימני-בנין-חזן בשיאם.
    בנוסף אמרתי מה דעתי על שחקנים כמו דגו, בן- חיים...
    אפילו בשער יהיה לנו בעיה, אלימלך מזדקן, ודוידוביץ' כל הזמן נפצע, ונכון להיום אין לנו מישהו מדהים שיתפתח בעוד כמה שנים להיות שוער נבחרת (ואני לא מדבר על הבן-שאננים ושות' שאין לאף אחד מושג איך הוא יהיה).

7. Thierry Henry Member

עכשיו יש לנבחרת סגל גרוע.
    כל השחקנים הם אפורים ומטה למעט כמה שחקנים שלא רוצים לשחק אפילו (ע"ע ברקוביץ') :)
    אולי רביבו זו נקודת אור אבל גם לא עדדד כדי כך גדולה..
    שוער - באמת השוערים שלנו מזדקנים..
    אבל יש לנבחרת דור צעיר נפלא (ביטון, עובד, בניון שינהיג את הנבחרת בעוד כמה שנים, מליקסון, עזו, תמיר בן חיים ועוד), שיעזרו לנבחרת בעוד כמה שנים..
    עשו על זה כתבה בעיתון ידיעות... לא זוכר מתי אבל קראתי וזה באמת נראה טוב - העתיד נראה מצויין :)

8. שגיא Guest

תמיר בן חיים?
    זה המאמן של הפועל כפר סבא בעונה החופלפת, בטח לא שחקן עתיד.

אגב, גם על השנתון של ברקוביץ', רביבו, נמני, בנין ודומיהם אמרו שהם "דור עתיד", אבל העתיד שראינו מהם זה רק פספוסים ופספוסים, ככה שצריך להבין, דור עתיד יששראלי לאו דווקט טוב דיו כדי להגיע לטורניר גדול, אין מה לעשות, אנחנו מדינה די קטנה, ולא הכי כשרונית, צריך להשלים עם זה

9. ליהי Member

לא מסכימה איתך בכלל אילן
    אבל בכלל, בנוגע לשוערים.
    נכון - אלימלך מזדקן, אפילו שטראובר ודוידוביץ' מזדקנים אבל יש לנו חומר מעולה לעתיד- אלמדון ורחמין. עזבו את הפציעות החוזרות של רחמין, זה עניין של מזל רע. עדיין נשאר את אלמדון שהפגין יכולת משכנעת למישהו בגילו במדי מכ.חיפה. יש אפילו שוערים יותר צעירים עם עתיד דוגמת מאור אלבז. אני לא הייתי דואגת בכלל לעמדת השוער ויותר לעמדת הבלמים והמגנים החלשה אצלנו.