נבחרת ישראל: מסכמים עוד קמפיין כושל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏31/8/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סיונרה Member

מה זה בלי פציעות?
    אני כמעט בטוח שאף אחד.

2. עידן444 Member

בואו נתחיל מזה ששחקנים שטובים למכבי ת״א והפועל ב״ש אמורים להיות טובים גם לנבחרת ישראל.
    בכוונה אעשה השוואה בין שחקנים מהמגזר-
    ראדי מבחינתי הוא הכי קרוב לגדול שחקני המגזר אי פעם- ואליד באדיר-
    באדיר 74 הופעות בנבחרת ישראל.
    ראדי 10.
    תגידו לי- יש דברים כאלה?
    שחקן כמו ראדי עם 10 הופעות בנבחרת?
    דור מיכה שחקן מוביל במכבי ת״א כבר כמה עונות- עדיין בלי הופעה בנבחרת ישראל- זה אמיתי?
    מתעסקים במנור סולומון, גלזר ודיא סבע ויש כאן דברים הזויים הרבה יותר...

3. גלץ Member

גלזר לא מספיק טוב בשביל הנבחרת.
    דיא סבע, ראדי ומיכה חייבים להיות מזומנים..

4. עידן444 Member

יודע מה מצחיק?
    אם מהרן ראדי היה שחקן רומני בשם דיאן ראדיצה היינו אומרים שהלוואי והיה אפשר לאזרח אותו...
    10 הופעות לשחקן כזה שכבר אלוף 5 פעמים ברצף...
    לראות ולא להאמין...
    מי ישמע כוכבי על הקשרים 50/50 שיש לנו בנבחרת...
    נגד נבחרות של התחת שלי לא מסוגלים להחזיק אמצע...

גלץ אוהב/ת את זה.
  5. סמואל אטו Member

למיטב זכרוני אלמוג כהן, בירם כיאל ותומר חמד מעולם לא היו מחוץ לרוטציה של קבוצתם כשהיו כשירים.
    מה לעשות שפציעות זה לא משהו שאפשר לשלוט עליו ולכן אין צורך להתחשב בו כשאתה מסתכל 5/10 שנים קדימה.

6. Love Is Red Member

אלישע ומעוף זה כמו שני רווים מקבילים שלא יפגשו לעולם.
    הוא לא ינסה שיטות שונות של כושר גופני כי הוא מקובע הוא לא יחליף מערכים כי הוא מקובע ובטח שהוא לא יעשה זימונים מפתיעים ברמת היכולת כי הוא מקובע.
    היה צריך להביא מאמן זר כישרוני כמו פאולו סוזה לפניי שהוא אימן את מכבי ולתת לו ולצוות שלו יד חופשית גם לטפל בנבחרת הבוגרת וגם לפתח דרך לשפר את הכדורגלן הישראלי עם התשתיות הקיימות.
    ממש עבודה 24/6.
    אבל החליטו ללכת על אלישע האנמי המקובע וחסר המעוף...

7. סיונרה Member

קשה מאוד לבדוק את זה בדיעבד, מה שמשנה זה שאי אפשר באמת לבנות על הסגל שלך לאורך זמן כי השחקנים כל הזמן יוצאים מכושר משחק לאורך התקופה. לא יודע אם זה קורה בישראל יותר מאשר בנבחרות אחרות, אבל זה מה שקורה בפועל.
    את אלמוג כהן שלחו להפועל ת"א באמצע העונה, איזה עוד לא היה מחוץ לרוטציה של הקבוצה שלו קיים?

8. סמואל אטו Member

הוא לא היה שחקן מפתח, אבל היה ברוטציה כשהיה כשיר, עצם זה שהוא עזב להפועל ת"א עזר לו להשיג יותר דקות משחק ככה שהוא לא נפגע בכושר כמו שאתה טוען.
    שוב מה עם תומר חמד, בירם כיאל, איתן טיבי, טב"ח, אלי דסה, בן ביטון, שיר צדק, גל אלברמן, אליניב ברדה, ליאור רפאלוב ועוד לא מעט שחקנים שאין לי כוח להזכיר.
    זה לא בעיה לבנות סגל מצומצם שההשפעה של ירידה בכושר של שחקן זה או אחר יהיה לא רלוונטי.
    הבעיה מתחילה כשאין לך בסיס בכלל ואז זה לא משנה מי משחק או לא כי מלכתחילה אף אחד לא יודע מה הסגל או ההרכב.

9. alexshw Member

עוד פעם ועדת איתור מגוחכת? בשביל מה צריך אותה אם יבחרו שוב ליצן ישראלי שכולנו מכירים?
    בשביל להבין שאלישע לוי מינוי גרוע מספיק היה לקרוא בפורום הזה.
    מילא אם היו מנסים לאתר צוות זר מתאים לנבחרת. שם באמת צריך לתחקר את העניין לעומק.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  10. סיונרה Member

אלו שמשחקים אלו שחקני ליגת העל, שמשחקים ברמה של ליגת העל ולא מספיק טובים כדי לצאת מליגת העל. אלו שמספיק טובים בדרך כלל עוברים תקופות ארוכות של חוסר במשחק, בגלל כל מני סיבות. זאת הנקודה שלי.
    אתה טוען שיותר חשוב בסיס של שחקנים על פני שחקנים בכושר, זאת דעתך. עם זאת, יש עוד מודלים אפשריים. כשאני בכלל טוען שזה לא משנה מה מאמן יעשה, הרמה ובעיקר האופי של הכדורגלן הישראלי לא מאפשרת הצלחה של מאמן עם הנבחרת שלנו. אפשר ברמה התיאורטית לבדוק את זה על נבחרות בסדר הגודל של ישראל שהצליחו יותר מאיתנו, לי אישית אין ממש כוח לזה.

11. Raulito Madridista

האמת שבדקתי את מס' ההופעות של אלמוג כהן והתפלאתי כי זה נראה שהוא כבר 50 פעם שיחק, אבל זה אולי ככה במקרה של ביבראס. במרכז השדה הנבחרת פספסה הרבה מאוד שמות, ראדי הוא אחד מהם ואני באמת חושב שהוא ווינר, שחקן נפלא, איש עבודה, עם בעיטות אדירות, אחד שלא ירעדו לו הביצים וירוץ גם כשהכל גמור. אלברמן, שהתראיין אתמול ל-'וואלה ספורט' ופרש מהנבחרת בגיל 32 - הוא עוד שחקן. אלה תמיד אותם שמות ששיחקו - גם ניר ביטון ובירם כיאל.

אני לא משוכנע שמאמן צריך לקבל שתי קדנציות מראש אבל זו צריכה להיות השאיפה. כלומר כשיש חוזה אז הוא קצת משמעותי יותר מבחינת כסף, אבל אם אלישע היה מקבל מראש שני קמפיינים והרי הנבחרת הזו הסריחה את הדשא מכל מקום אפשרי, אז למה להמשיך? האמת שאני גם לא רוצה את בניון בתפקיד שלא בטוח שמתאים לו. אבל היה לנו אחלה שבוע, גם הנוער והנערים הובסו.

בהסתכלות קדימה יש לנו בעיה עצומה עם שחקני ההגנה. כשרונות בהתקפה תמיד היו ואני לא חושב שרפאלוב שהוא ליגיונר בכיר בחלק מהזמן בעונות האחרונות תרם לנו משהו בנבחרת. אצילי בטח לא יהיה פחות טוב.

12. קשר שמאלי Member

רפאלוב תרם כמו זהבי - 6 שערים ב-40 הופעות
    הם שני השחקנים הכושלים ביותר בנבחרת בשנים האחרונות

לירן ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  13. סמואל אטו Member

אילו מודלים אפשריים יש בכדורגל?
    למיטב ידיעתי יש רק שניים: בניית קבוצה או קניית קבוצה. המודל השני לא אפשרי בכדורגל נבחרות, אז אתה תלוי רק בראשון, אם אתה לא עושה את זה אתה נתון לחלוטין בידי הגורל.
    כשאתה נבחרת ברמה של ישראל אתה עוד יותר תלוי בבנייה לטווח רחוק כי אין לך שום סיכוי בהווה.

14. סיונרה Member

המודל הוא האם לבנות את הנבחרת סביב בסיס שחקנים קבוע שלא מתחלף גם אם השחקנים לא בכושר משחק או לתת ל-16 השחקנים בכושר הכי טוב בתפקידים שלהם ברגע נתון להיות בהרכב של הנבחרת. ברוב הנבחרות עושה רושם שאין את הבעיה הזאת ברמה של ישראל.
    יש מאמנים שעושים א' ויש מאמנים שעשו ב'.

15. alexshw Member

רפאלוב לא שיחק חלוץ שדורש את כל הכדורים אליו.

מצב נושא:
הנושא נעול.