נבחרת ישראל בכדורסל - במוקדמות המונדובאסקט

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י עומר, ‏27/7/10.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא היה היובל הרצליה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

איי, הימים העליזים של ליגת העל לתיכונים בערוץ 1 בצהרי היום...

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

שי, אף נבחרת לא פריירית בשום בית ואף נבחרת לא תרים את הידיים עוד לפני כדור הפתיחה, בטח לא מול נבחרת ישראל. מה שאני בא להגיד, וזו דעתי בלבד, שאיך שלא תהפוך את זה העלייה מהמקום הראשון תלוייה בראש ובראשונה בנו, בדיוק כמו שהאליפות בישראל תלויה במכבי ת"א הרבה לפני שהיא תלוייה בשאר. לפני המשחק עם איטליה (שאגב כן מסוגלת לנצח כאן) הייתי אומר שיהיה קרב מולם על המקום הראשון, אבל אחרי שראיתי איך שהם נראו ועוד בבית שלהם, אני לא מקבל פחוות ממקום ראשון בבית. ישראל כמעט תמיד היתה פייבוריטית במוקדמות, בייחוד בשנים האחרונות כי בניגוד לכדורגל, בכדורסל יש לנו נבחרת טובה ולכן עלינו כל כך הרבה פעמים. אני מסכים שאנחנו טובים כאנדרדוג, אבל זה קורה בעיקר באליפות אירופה עצמה, מול נבחרות טובות מאיתנו. יש סיבה שאנחנו מדורגים כראשי בית במוקדמות ועם כל הכבוד למונטנגרו, לטביה ופינלנד, הכל תלוי בבחורים שלנו. שוב, אני חלילה לא מזלזל, כמו שאילטיה עפה בבית לא מסובך במונדיאל האחרון, ככה גם אנחנו יכולים למצוא עצמנו בבעיות (וכבר הסתבכנו בבתים קלים בעבר) אבל אני כן חושב שאני ריאלי ומאמין שנעשה זאת.

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

עידן, הסברת את עצמך עכשיו טוב ואני מקווה שאתה צודק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx
    את האמת שלא ציפיתי למשחק כזה טוב מהנבחרת שלנו וזה באמת עשה לי טוב לראות את החבר'ה שלנו. זה לא המקום לדיון, אבל הכדורסל בהחלט עדיין הספורט המוביל בארץ...

K_700, ממה שראיתי רק גאלינארי לא שיחק או שאני טועה? "הסגל המלא", בשביל מדינה של 7 מיליון איש מול מעצמת ספורט של 58 מיליון תושבים אני חושב שאין להם שום תירוץ. הכדורסל האיטלקי פשוט במשבר עמוק כי לא הייתי מחליף שום איטלקי שמשחק בארצו עם שחקן משלנו. היו באמת שנים שהיו להם שחקנים נהדרים, אבל הימים האלה כנראה חלפו. כל הכבוד לחבר'ה שמשחקים בנ.ב.א, אבל הליגה האיטלקית נחלשה בצורה קיצונית.

4. LIVERPOOL87 Member

משחק גדול של הנבחרת.
    אני כל פעם מתפעם מהלב הגדול של גרין, נולד ללא הרבה כישרון כמו לסנטרים האירופאים ובפרט ברניאני, אבל כמה לב ונשמה יש לבחור, פשוט שחקן גדול.
    מאוד אהבתי את המשחק של נעימי , יש על מי לסמוך ברגעים קשים שיקלע סל בפרצוף.
    בירושלים הוא עשה זאת בלי סוף , לפעמים בהצלחה ולפעמים לא, אבל מה שחשוב שלבחור יש ביצים ללכת עד הסוף.
    כמו תמיד פניני ודיוויד מפנקים אותנו בשלשות שלהם, כיף גדול שיש לך צמד קלעים כזה שיכול לקלוע מכל מרחק ובכל זמן נתון.

עמרי כספי קצת אכזב אותי, ולאו דווקא בגלל המשחק החלש שלו.
    אחרי העבירת תוקף שלו הוא התנפל על השופט וקיבל טכנית.
    אם זאת הייתה מונטנגרו הם היו סוגרים את הסיפור, למזלנו נתקלנו בנבחרת האיטלקית החלשה ביותר ששיחקה על פני כדור הארץ והיא לא יכלה להגיב.
    אחרי שנה באן בי איי , ושנה מוצלחת, אני מצפה ממנו לשתוק , לבלוע את הרוק ולהמשיך הלאה.
    לאיטקלים שרקו כמה עבירות בלתי ספורטיביות וחלקם לא היו מוצדקות ולא ראיתי אותם יוצאים מהכלים.

בסך הכל ניצחון מצוין.
    אבל כולם יודעים שלא איטליה היא המועמדת למקום הראשון אלא מונטנגרו, ונקווה שהאיטלקים ינצחו אותם לפחות פעם אחת.
    ברור לכולם שיש הרבה מקום לשיפור, אם האיטלקים היו קולעים עוד 4 שלשות ( ועדיין האחוז שלשות שלהם היה מזעזע) היינו יורדים עם הפסד , יש הרבה עבודה , וליאור אליהו צריך לקחת את עצמו בידיים, במשחקי החוץ הוא יהיה פקטור חשוב מאוד.

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מסכים לגמרי עם שי. לאיטלקים אין שום תירוץ וגם אני לא הייתי מחליף שום שחקן שלהם בשלנו (למעט גאלינרי). רק לפני פחות מ-10 שנים היה להם את בולוניה המפחידה וקצת לפני את האחות הקטנה שהיתה טובה גם כן (טים-סיסטם, פאף בשמותיה השנונים), את טרוויזו, סיינה שנתנה כדורסל יפה בעשור האחרון וסקאבוליני פזארו בעבר היותר רחוק. הנבחרת היתה אלופת אירופה לפני כמה שנים ואורחת קבועה במונדובאסקט. המשבר החל בקטנה והתעצם עם הכישלון של הנבחרת להעפיל לאליפות אירופה האחרונה. הבעיה, שאי אפשר לומר שהמשבר הוא משהו חולף כי לא רואים עתיד לכדורסל האיטלקי, לא ברמת הנבחרת, לא בליגה שכמעט מתה כמו הליגה שלנו ובטח לא ברמת הקבוצות, שלמעט סיינה, אין זכר לאיטלקים ביורוליג (רומא לא ממש מרשימה בלשון המעטה).

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הערה מצויינת!
    האיטלקים קיבלו בצורה מתורבתת את העבירות המכוונות ולא ראיתי את בארניאני או בלינלי מנסים להתווכח עם השופט. כעיקרון לא הייתי שורק את שתי עבירות התוקף של כספי (בארניאני צלל כמו אנדרסון וורזאו...), אבל זה לא מצדיק את הטכני. לשמחתינו האיטלקים איבדו תוך דקה את המומנטום, אבל ממש לא אהבתי את הטכני של כספי.

לדעתי הדעיכה של הכדורסל האיטלקי בא כבר יותר מוקדם, אבל ללא ספק שבשנים של הבולוניות ראינו קבוצות איטלקיות אמיתיות. ללא ספק שסיינה מנסה בכל כוחה להשאיר את הכדורסל האיטלקי בצמרת היורוליג, אבל הם לא מקבלים שום תמיכה. הבולוניות התמוטטו, מילאנו נראית כצל של עצמה עם היציעים הריקים ורומא משתדלת, אבל גם זה לא זה.

לדעתי הסיבה לדעיכה יכולה להיות קודם כל סכומי הכסף שאולי כבר לא נותנים כמו בעבר. הכסף הגדול נמצא היום בספרד וביוון, אבל זה לא מסביר את חוסר הכשרון בשוק האיטלקי המקומי. הקהל בהרבה מקומות כבר לא מגיע ולדעתי אפילו השלישייה מהנ.ב.א לא משכיחה את חוסר הכשרון בשחקנים מקומיים. אני באמת הופתעתי אתמול מהקלות של הניצחון וזה עוד עם שני שחקני נ.ב.א לגיטימיים. אגב, גם הקהל נראה מאד אדיש וחוץ ממספר דקות החבר'ה ביציעים נראו כמו קהל קונצרטים. אני לחלוטין נגד חוליגניזם או התנהגות שלילית מילולית, אבל לא הרגשתי הרבה תאווה אצל האוהדים המקומיים.

נערך לאחרונה ב: ‏3/8/10
  7. piston Member

כן היובל, טעות שלי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

8. piston Member

מונטנגרו פתחה ב 30 הפרש רצחני על לטביה, כך שעדיין מוקדם מאוד לדבר על מקום ראשון.

הטכנית של כספי הייתה תוצר ישיר של תסכול שהצטבר לו במהלך המשחק, הוא אמנם אמר שהוא לא בא להיות הכוכב של הנבחרת, אבל הוא בהחלט ציפה להיות השחקן המוביל שלה, מה שלא קרה במשחק הזה.
    בכל מקרה ההתנהגות לא הולמת, אבל אפשר להבין מהיכן היא מגיעה.

9. Ohad_Glr Member

מאיפה בדיוק הזלזול הזה במונטנגרו? (בראשו של idans10).
    מונטנגרו הם נבחרת חדשה, כך שמן הסתם צריך להסתכל יותר על סגל השחקנים מאשר על תוצאות העבר.
    הקו האחורי שלהם סביר לגמרי והקו הקדמי מעולה (נחשו מה- בדיוק החולשה של נבחרת ישראל).
    רק כדי שתקבלו אינדיקציה איזה גבוהים יש להם- הגבוה הרביעי שם הוא גוליובוביץ' מלובליאנה, שחגג על מכבי השנה (וזה עוד בלי להזכיר את פקוביץ').

מונטנגרו נבחרת לפחות שווה לאיטליה לטעמי.

10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אוהד, לפני שאתה כותב, אולי עדיף שתקרא. אף אחד לא מזלזל בשום נבחרת, מה שציינתי זה שהעלייה תלוייה בנו יותר מאשר ביריבות. גם במכבי אף אחד לא מזלזל בירושלים, אבל זה לא אומר שהאליפות לא תלוייה בראש ובראשונה בצהובים. חוץ מזה, המסורת והניסיון שיש לנו עליהם (נבחרת חדשה, אבל אין מה לעשות, זה שכר לימוד מה שנקרא) בוודאי שלא יזיקו וכמו שאנחנו לא מסתנוורים יותר מדי מהניצחון המרשים בחוץ על איטליה (דבר שאני בספק אם נבחרת אחרת בבית תעשה), אין יותר מדי ממה להסתנוור מהתבוסה הביתית שהנחילה מונטנגרו ללטביה.

זה לא חוכמה לקחת שחקן ש"חגג" על מכבי באופן חד פעמי ולהגיד איזה קו קדמי יש להם, כמו שבקו האחורי אנחנו לא רואים אותם ממטר. כל זה לא אינדקציה למה שהמשחק עלול להתפתח, אני רק אומר שצריך להיות ריאלים וגם לא להפוך את מונטנגרו למה שהיא לא. ולדעתי, מונטנגרו ממש לא שוות כוחות לאיטליה.

נערך לאחרונה ב: ‏3/8/10
  11. דנידין Member

ציפו שכספי יוביל את הנבחרת, אבל בשטח למאמן היו תוכניות אחרות. שום שחקן בנבחרת ישראל כולל כספי הוא לא שחקן שמפנים לו דרך והוא מנצח בשבילך את המשחקים לבד. הוא לא לברון ג'יימס. הנבחרת משחקת קבוצתי והיו תמיד קולעים בולטים שונים מידי משחק ובחלקם כמו שראינו זה יהיה כספי ובחלקם יותם או אליהו.

טוב מאוד שהנבחרת לא בונה את עצמה סביב שחקן אחד, זה הטעות הכי גדולה והבור הכי עמוק שאפשר לחפור. שימשיכו ככה.

12. Ohad_Glr Member

בקו הקדמי- אין ספק שהם הנבחרת הטובה ביותר בבית.
    בקו האחורי? הם לא כאלה גרועים. עומאר קוק למשל הוא יותר טוב מכל רכז שיש לנו.

לדעתי הם בהחלט לא פחות טובים מאיטליה, שלה יש בדיוק שני שחקנים וחצי.

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בשביל לדעת על מה אנחנו מדברים הנה הקו הקדמי (השחקנים המובילים) של מונטנגרו:

ניקולה פקוביץ' - מינסוטה טימברוולבס
    גוראן יירטין - בודצנוסט
    פרדראג דרובניאק - פאוק
    סלבקו ווראנס - קאזאן
    וולדימיר גולוביץ' - קאחה לבוראל
    וולדימיר דאסיץ' - גראן קנריה
    מילקו בייליצה - ריטאס

בוא נראה מה יש לנו להציע:
    עמרי כספי
    דיוויד בלותנטל
    ליאור אליהו
    אור קוקיה
    יניב גרין
    אלישי כדיר
    רוברט רותבארט

אני מניח שהקו הקדמי של מונטנגרו באמת לא נופל מהקו הקדמי שלנו, אם אוהד יגיד שהם יותר טובים אני נוטה להסכים.

14. דנידין Member

כן אבל למונטנגרו יש מאמן משובח, הדבר הבא באירופה. הגיע עם פרטיזן הצולעת לפיינל פור ועכשיו קיבל חוזה מרשים בצסק"א. לא תעמוד קבוצה פראיירית כמו איטליה הפעם.

15. Cup of Tea Liverpool, UK

מונטנגרו תהיה משוכה קשה מאוד, יום טוב שלהם מתחת לסלים ויום חלש שלנו בריבאונד והם יכולים לנצח ביותר מ-10 הפרש גם בארץ.
    לדעתי נצטרך לתת הכל מולם כמו מול איטליה אבל אם הם הורגים אותנו בריבאונד נצטרך להתחיל להרביץ (שחקני ספסל מקריבים עבירות) בנוסף לאקסטרה נקודות מכספי, אליהו ופניני ויום שלשות טוב של בלות'נטאל כדי לנצח. בקיצור, זה ממש לא יהיה קל. עדיף להתכונן למלחמת עולם ולצאת שמחים מאשר לבוא עם עודף ביטחון אחרי איטליה ולקבל בראש (דבר שהישראלים מצטיינים בו).

נערך לאחרונה ב: ‏4/8/10
מצב נושא:
הנושא נעול.