נבחרת ישראל ::תם הקמפיין, מקום רביעי עם 23 נקודות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י הרצליה עד המוות, ‏24/1/06.

1. TBH Member

אובפמי,
    יש נדחפים בכל נבחרת כמעט בעולם.
    הם מסייעים לנבחרת ולפעמים מביאים אותה להישגים.

הדוגמה הבולטת היא עמנואל אוליסדבה הניגרי שהוביל את פולין להופעה בשני המונדיאלים האחרונים.

שחקנים כמו בוקולי וקולאוטי ודה רידר היהודי-ישראלי יכולים לעזור לחומר הקיים לעלות רמה.

2. Alexander Hleb Member

אני חצוי כאן,
    מצד אחד, אם שחקן מעוניין להיות אזרח מדינת ישראל ולייצג אותה ככדורגלן בנבחרת, בכיף, למה לא.
    מצד שני, אחד הרגעים שאותי הכי מרגשים במשחקי הנבחרת זה ניגון התקווה, במיוחד במשחקי חוץ. זה לא כל כך מתאים שיהיו שחקנים בנבחרת שלא ידעו את המילים ולא ישירו את ההמנון.

3. TBH Member

מר חלב ידידי,

העניין הוא שגם וליד בדיר,עבאס סואן ושאר השחקנים הערבים לא שרים את ההמנון.
    הם אומנם מייצגים את המדינה בכבוד ותרמו תרומה נכבדת לקמפיין האחרון אך המנון מדינת ישראל לא מדבר אליהם.

הם כמובן רצויים בנבחרת ישראל ולדעתי גם מתאזרחים..
    לצערי שחקנים שהשתקעו פה כמו טרטיאק אובארוב רוסו ומגמאדוב לא זכו ללבוש את המדים הלאומיים

4. Alexander Hleb Member

אבל אם בכל העולם עושים את זה אין סיבה שאנחנו לא.
    הערבים לא שרים תהמנון מסיבות פוליטיות, לא בגלל שהם לא שמים על ההמנון, הם פשוט לא מסכימים איתו, גם על זה אני רותח אבל זה לדיון אחר.

נערך לאחרונה ב: ‏26/1/06
  5. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה שלרוב הנבחרות אין ערכים לא אומר שגם אנחנו צריכים למכור את הזהות שלנו בשביל הישגים. אני לא רוצה שחקן שהולך לנבחרת בלית ברירה, אני לא רוצה שחקן שמגיע אלינו רק כי החלום האמיתי שלו רחוק מדי עבורו. לא אכפת לי אם הם יהודים או לא, דרק שארפ וג'ובאני רוסו ראויים לייצג את ישראל, כל מיני קולאוטים שאמרו "לא זימנו אותי לארגנטינה אז עדיף שאשחק בישראל" או דניאל דה רידר שהצהיר שהוא לא רוצה לשחק בנבחרת ישראל אלא בהולנד ורק אחרי שהבין שאין לו סיכוי התחיל לדבר על ישראל, לא ייצגו את המדינה הזו בכלל ואותי בפרט.

6. TBH Member

קולאוטי מתחתן עם ישראלית ומביע סוג של רצון לגור פה...
    כמו שכולם יודעים להיות חלוץ בנבחרת ארגנטינה הגדולה היא משימה בלתי אפשרית להרבה מאוד ארגנטינאים ומבחינתי אין שום בעיה לראות את קולאוטי מייצג את מדינת ישראל.
    שחקן אחד או שניים בין הרבה שחקנים ישראלים זה מספיק.

7. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא אשמתי שהוא לא מספיק טוב בשביל נבחרת ארגנטינה. יופי לו שהוא מביא סוג של רצון לחיות פה. את המשפט: "גם ככה לא יזמנו אותי לארגנטינה אז אשחק בישראל" אני לא שוכח לו ומאוד מקווה שלדרור קשטן יש גם ערכים מהסוג. שיקבל אזרחות, שיגור פה, אבל אני לא רוצה שאף אחד יעשה טובות ויתפשר על הנבחרת שלי.

8. Alexander Hleb Member

אובפמי, אני יכול להבין את מדיניות הנייטיביזם שלך,
    אבל ישראל היא לא מדינה שקל להתאזרח בה, ראית מה רוסו היה צריך לעבור כדי לקבל תעודת אזרחות, כמעט כל דבר אפשרי חוץ משירות צבאי וברית מילה הבנאדם עבר...
    אז זה לא ששחקן אומר, טוב נו פקרמן לא יקח אותי לארגנטינה יאללה אני אוציא ת.ז בשביל לשחק בנבחרת ישראל.
    לדעתי, אם בנאדם עשה מספיק לפי הקריטריונים המדיניים כדי להקרות "אזרח", אז גם אין סיבה שתמנע ממנו האפשרות לייצג את הנבחרת, כי הוא ישראלי לכל דבר.

9. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש הבדל בין להיות אזרח של מדינה ולייצג את המדינה זאת. ושתדע לך, קולאוטי אמר בדיוק את מה שאמרת.

אני לא רוצה שחקנים שלא ימותו בשביל הדגל על המגרש, קולאוטי עושה את זה כדי לנפח לעצמו את המחיר והעניין אליו בחו"ל, אתה באמת מאמין שהוא מעדיף את ישראל על ארגנטינה? לא, הוא יודע שאין לו סיכוי והוא מתפשר עלינו ולפחות יש לו מספיק כנות להודות בזה.

כן, ישראל זה מדינה שמאוד קשה להתאזרח בה, אלא אם אתה דג לך איזה פרגיה, כמו קולאוטי. או שאמא שלך פעם הייתה בארץ, כמו דה רידר.

ומה הסיפור של בוקולי בכלל?

10. Alexander Hleb Member

בוקולי כבר כמה שנים בארץ לא?
    אני מרוב תמימותי מאמין שקולאוטי לא התחתן עם איזו מישהי רק בגלל שכתוב לה בת.ז. "ישראל".
    ואם לדה רידר יש אמא ישראלית והוא יודע לדבר עברית כמוני וכמוך בלי לגמגם, וכתוב בפרופיל שלו ב"מנג'ר" שהוא דובר עברית, אז הוא יכול להחשב כישראלי שכל עוד הוא מבטא את רצונו לשחק כאן אז מגיע לו. והוא בטח לא ברשימה של קולאוטי ובוקולי.
    ואני די בטוח שיש כמה שחקנים בנבחרת שלא רק שהם לא "ימותו בשביל הדגל", אלא שהם ימותו בשביל שהדגל ישתנה...

11. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

הרמיזה הזאת על הערבים לא במקום, אם הם היו באמת נגד ישראל הם בחיים לא היו משחקים בליגה ישראלית ומייצגים את הדגל הישראלי.

קולאוטי לא מתחתן איתה בשביל אזרחות, אבל הנקודה היא שאם מחר יש לו הצעה מארגנטינה הוא שם זין עלינו ובצדק. ואני לא רוצה כאלה.

דה רידר אמר מיליון פעם שהוא לא רוצה לשחק בנבחרת. אז מה קרה? לא רוצים אותך בהולנד אתה חוזר עם הזנב בין הרגליים? ובכן שילך קיבינמאט, הוא לא עושה טובות לאף אחד.

12. TBH Member

אובפמי,

דה רידר אוהב את מדינת ישראל ומסיבה זו הוא מקפיד לבקר בארץ פעם בשנה ואף יותר.
    יש לו משפחה בארץ והוא כבר אמר שישמח לשחק בארץ(מכבי תל אביב מועמדת רצינית) ובנבחרת ישראל.

הוא ישראלי לכל דבר ועניין,
    חלב דיבר על עניין הפרופיל שלו במנג'ר.

דה רידר מופיע במנג'ר כשחקן נבחרת ישראל איך שמתחילה עונה, ולכן לא נראה לי שצריך להערים קשיים על רצונו לשחק בנבחרת.

13. Alexander Hleb Member

אם אני לא טועה, בצה"ל הודיעו כי לא יקשו עליו בעניין ויוותרו לו על השירות הצבאי.

14. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל הכבוד לו על התרומה, באמת לא הייתי יודע איך המדינה הייתה מסתדרת בלי הביקורים של מר דה רידר.

מכבי תל אביב קודם כל היא לא מועמדת בכלל. דה רידר היה מועמד לבית"ר בתקופת קאנן, וכשהוא עבר למכבי בתקשורת המקומית מיד מיהרו להתקשר לדה רידר ולשאול אותו מה דעתו ללכת למכבי. הוא אמר שהוא ישמח? וואלה הרבה ישמחו תמורת הכסף של גאידמאק. בנבחרת ישראל הוא אמר שהוא ישמח לשחק, רק אחרי עשרים אלף הצהרות כולל אחת בשידור חי מול כל המדינה אחרי ההפסד של אייקס בר"ג שהוא רוצה לשחק אך ורק בנבחרת הולנד, ורק אחרי שהבין שפשוט אין לו סיכוי שם שינה את דעתו (קיץ אחרון).

הוא יודע עברית? מלך! הוא וכל ילד שהלך לביתספר יהודי בצפון אמריקה, ויש מיליון כאלה לכל הפחות.

נכון. SI GAMES אמרו אז מה הדיעה של פיפ"א שווה.

אגב דה רידר לא אמור לשחק בנבחרת ישראל כי לא הייתה לו אזרחות ישראלית בתקופה שהוא שיחק בנערים של הולנד כי אמא דה רידר שירדה מהארץ כמובן לא רצתה שהילד שלה יעשה שירות לאומי כיאה לכל תושב המדינה. פיפ"א בכל מקרה לא אמורה לאשר לו לשחק וטוב שכך.

לא אכפת לי עד כמה הוא ישראלי, אתם לא מבינים שאני לא מבסס את זה על איזה שיקולים פשיסטיים קיצוניים. מבחינתי שחקן צריך להיות בנבחרות הוא צריך להבין שהוא מייצג מדינה שלמה ולעשות את זה בכבוד לדגל. דה רידר אמר שהוא לא רוצה לשחק? יופי, לא צריך להביא אותו עכשיו כשהוא סוף סוף התפקח, לא צריכים טובות ממר ספסל בסלטה ויגו.

15. אלי מתחן Member

מישהו פה הזכיר את טלסניקוב בשורה אחת עם קולאוטי ובוקולי, אני לא מבין איך אפשר בכלל לעשות את ההשוואה.
    בנאדם שנולד בתור יהודי, גדל בארץ ואח שלו אפילו נהרג בשירותו הצבאי ואתה משווה אותו לאיזה שחקן כדורגל שרק צירוף מקרים מוזר הוביל אותו לשחק בישראל?