נבחרת פורטוגל: תמיד שושבינה, לעולם לא כלה

הנושא בפורום 'פורום יורו 2012' פורסם ע"י Muurad, ‏25/5/12.

1. Ricky van Wolfswinkel Member

שחקן שלדעתי היה יכול לשדרג אותנו הוא דני שלדעתי הוא אנדרייטד גדול.
    הוא בטח יותר טוב מקווארסמה שנמצא בסגל כקישוט.

גם אליסאו שנתן עונה מצויינת במלאגה היה יכול לבוא במקום קווארסמה.

נערך לאחרונה ב: ‏22/6/12
  2. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפעם גם אני מקווה שבנטו יפתח עם אלמיידה ולא עם אוליביירה. ביום אחר דווקא הייתי מעדיף את הצעיר, שישלב יותר מהירות ואולי גם יותר כישרון מאלמיידה הזקן, אבל נגד ספרד (או צרפת) בחצי גמר היורו זה מעמד שאני מעדיף לא לראות אף שחקן עם חוסר ניסיון, בטח לא מישהו צעיר שלא הרשים הרבה עד עכשיו ושיילחץ במאני-טיים. לאלמיידה יש הרבה יותר ניסיון ואני סומך עליו הרבה יותר. היה לו משחק לו רע אתמול, קיבל יותר הזדמנויות ממה שהיו לפושטיגה בכל הטורניר אני חושב, אבל הוא עדיין צריך לבקש יותר כדורים ממירלש ומאוטיניו שיכולים להעמיד אותו במצב של אחד על אחד מול השוער, הוא צריך להיות מעורב יותר במשחק וכמובן לעבוד על הדיוק, שזה אחד הדברים היחידים שיכולים להיות טובים אצל שחקן כמוהו.

מבחינה התקפית יש לקונטראו טורניר טוב מאוד, ההפך הגמור מריאל מדריד ששם רואים יותר את הצד ההגנתי שלו, אך מצד שני קשה לו לשמור על שחקנים מהירים והוא גם משאיר לא מעט חורים. כנ"ל לגבי פריירה, אבל באופן כללי, אני חושב שלשניהם יש טורניר לא רע בכלל ואי אפשר להתאכזב מהם. לפפה מנגד יש טורניר מצוין מכל הבחינות. הוא הבקיע את השער הראשון של פורטוגל ביורו והוא המנהיג של ההגנה הפורטוגלית. בלי פפה, פורטוגל הייתה כבר מזמן בחוץ, מדהים כמה חילוצים השחקן הזה עושה, חוץ מפעם אחת שפילאר השכיב אותו אתמול על הדשא עם המהירות המסחררת שלו, אני לא חושב שהיה שחקן אחד שעבר אותו ביורו הזה במצב של אחד על אחד. פפה הוא שחקן שכולם אוהבים לשנוא, אבל קשה מאוד לא לשים לב למשחק ההגנתי המדהים שיש לו עד עכשיו ביורו. הלוואי עלי שהוא יראה את אותה יכולת בריאל מדריד יותר מארבעה משחקים בעונה.

אני ממש לא חושב שיהיה סובייקטיבי מצידי להגיד שיחד עם כריסטיאנו, הוא השחקן הטוב ביותר ביורו הזה עד כה.

3. Raulito Madridista

לדעתי יש למאוטיניו טורניר מצויין. לא מתעניין יותר מידי במעשיו בליגה הפורטוגלית - אבל יכול להיות שמדובר פשוט 'בשחקן נבחרת טוב'. גם מאניש את המשחקים הטובים ביותר שלו הציג במדי נבחרת פורטוגל(פעמיים הולנד) ולאו דווקא במדי צ'לסי או יתר הקבוצות שלו. מאוטיניו זכור לטובה גם ביורו 2008 שהיה קצר יותר עבור פורטוגל.

לגבי פפה - מאוד אוהב אותו - שחקן נשמה אמיתי, מהיר ואתלט. אבל רק עניין חוסר הריכוז לפעמים גורע. כמו הגול של גומז למשל.

על הנייר ברור שסגנון המשחק של צרפת וספרד עדיף על פורטוגל שטובה הרבה יותר ביציאה להתקפות מתפרצות וקשה לה נגד משחק סגור(וזה לא אומר שהיא לא כבשה שלושה שערים מול דנמרק), וזה עניין שכיח בכדורגל המודרני. מצד שני עדיין יש הבדלי איכות בין הנבחרות, עם דגש בעיקר על ספרד שגם במונדיאל ידעה להעביר הילוך ברגע המתאים.

4. Ricky van Wolfswinkel Member

עם כל חוסר הסימפטיה שלי לפפה, באמת שהתרשמתי מזה שאחרי שהבקיע את השער נגד דנמרק הוא בא ונישק את הסמל של הנבחרת.
    אבל אולי זה בעצם סתם נסיון לרצות את הפורטוגלים ששונאים את העובדה שהוא ברזילאי.

5. xavi6 Member

הוא ינשק את הסמל של פלסטין מחר ואת הסמל של ישראל בעוד יומיים. הוא בכלל ברזילאי, על מי הוא מנסה לעבוד שהוא בנבחרת מתוך הרגשה לאומית ולא מתוך מחשבה בזמנו שהוא בחיים לא יגיע לנבחרת ברזיל? כנראה שעליך.

6. אלי מתחן Member

קיימת אפשרות שבנאדם מרגיש בפורטוגל כאילו זה הבית שלו.

7. riquelme1 Member

מאוטיניו שחקן מצויין, והיה אחד הברגים החשובים של ווילאס בואש בעונת הטריפל לפני שנה, והוא לא רק שחקן נבחרת טוב. מאניש גם לא היה רק שחקן נבחרת טוב, והיה בורג חשוב בפורטו של מוריניו שלקחה את ליגת האלופות, אליפות וגביע וגם גביע אופ''א בזמנו.

פפה נותן טורניר טוב, אבל בטח לא הכי טוב בטורניר, במה הוא יותר טוב מפיקה למשל?

8. Ricky van Wolfswinkel Member

הופעת הבכורה שלו בנבחרת הייתה אחרי שכבר חתם בריאל.
    אני לא חושב שכשחקן ריאל מדריד הוא לא היה מגיע לנבחרת, בטח שלא במצב הבלמים הבריזלאים הנוכחי.

9. xavi6 Member

בוודאי. קיימת גם האפשרות שהבנאדם ינשק כל סמל כל עוד זה מועיל לקריירה שלו. קיימת אפשרות שגם דקו הרגיש יותר פורטוגלי מברזילאי, ושדיויד בלו יותר ישראלי מאמריקאי. כן, קיימת אפשרות כזאת. אני בעצמי מרגיש יותר קטלוני מישראלי.

בברזיל כבר הראו לו בזמנו מה חושבים עליו, ושכל ההצגות שבמדריד מתקבלות בהבנה כשאתה מחבק ומנשק מאחורה אבל במגרש מרביץ ועושה הצגות-לא מתקבלות בבית. פה אתה תקבל בחזרה.

גם היטלר הוא בנאדם שכולם אוהבים לשנוא.

10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

מה הירידיות האלה? פפה בנבחרת ממש בן אדם אחר. יש לו עכשיו מאמן שלו עושה הצגות וזה משפיע כנראה.
    אתמול היה לפורטוגל מזל שאלמיידה לא הגיע להגבהה של מוטיניו. חבל שהוא הגיע לכדור בשער שנפסל, כי גם שם רונאלדו יכול היה להבקיע.
    והדבר המדהים הוא שפורטוגל משנה את המשחק שלה בלי לעשות חילופים.
    נדמה לי שהשוער לא התלכלך אתמול. הוא יכול לשים את האפודה בארון בלי לכבס.

11. Landon Donovan Member

זה כי המסירה האחרונה של הצ'כים ברמה של ליגה ג'. אינייסטה וסילבה היו עושים מטעמים מהחורים שמאחורי המגנים הפורטוגלים

12. Civil Anti Madridista

ואין כל קשר לכך שהוא שחקן ריאל מדריד שבמקרה אתה מחבב. שכחת להוסיף לרשימה שלך "כסחן עם נטייה למלוכלך"

הוא לא ראוי להיחשב כשחקן כדורגל. עם כל הכבוד לנבחרת פורטוגל וריאל מדריד

http://www.webotes.com/wp-content/uploads/2012/01/30542__lol-5.Xxx

13. Muurad Member

מוטיניו בלי צל של ספק הקשר הטוב בליגה הפורטוגלית מאז שעבר לפורטו, אני לא ממש מבין את הטענות והדיבורים שאמרו כאן או בדיון אחר שהוא בינוני - זו טענה מופרכת שלא תואמת את המציאות.
    הרי רק שנה שעברה צ'לסי רצתה לשלם עבורו 30 מיליון יורו ורק בגלל טינה אישית של פינטו דה קושטה על הגניבה של וילאש בואש והתעקשות על סעיף השיחרור זה לא יצא לפועל.

הייתה לו ירידה בשנה לפני שעבר לפורטו עם ספורטינג - אבל כאמור מאז שעבר לפורטו הוא השתדרג כשחקן והיה המנוע של פורטו בשנתיים האחרונות, ובעיקר כמו שעמי אמר בעונת הטרבל.

נערך לאחרונה ב: ‏23/6/12
  14. Ice Cream חסה

אז זה היה סתם ניסיון ליצור נאחס חיובי? כמו להמר נגד הקבוצה שלך?

נכון, 2 משחקים שבהם הוא החליט לתפוס את המושכות הספיקו כרגע, אבל הוא בחיים לא יכול לעשות את זה לבד. מוטיניו עזר לו לא מעט.

בערך מה שאתה אומר על 4 מתוך 5 שחקנים בנבחרת הזו...

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx אז יש מצב ששכנעתי אותך?

מה עם דני מיגל באמת? פצוע?

15. Landon Donovan Member

חס וחלילה נאחס, אני לא מאמין בשטויות האלו. באמת לא האמנתי שיש לפורטוגל סיכוי. הנבחרת נראית זבל כבר ארבע שנים לפחות, אתה יכול להאשים אותי?

הבעיה שלי עם מוטיניו פשוטה - הוא לא באמת מנהל את המשחק של פורטוגל. הוא מבליח פה ושם עם איזה מהלך טוב, אבל זה לא מה שהנבחרת צריכה והבינוניות של הקישור בכל הנוגע לניהול משחק עלול לעלות ביוקר מול נבחרת כמו ספרד, למשל. אני לא לוקח למוטיניו את הדברים הטובים שהוא עשה בטורניר, אבל אני מתעקש לא לשפוט אותו על סמך אלו, כמו שאני לא אתייחס לשער של פפה כשאני אעריך את יכולתו בטורניר - ה"בונוסים" לא מעניינים אותי, מעניין אותי אם שחקן עושה את העבודה שלו (לצורך העניין, לפפה יש עכשיו טורניר טוב אבל בטח לא מדהים).

תסתכל על הסגל של פורטוגל בטורניר. עכשיו תסתכל על הסגל של פורטוגל מיורו 2004 או מונדיאל 2006, ותעשה את ההשוואה.