נותק הקשר עם המעבורת...

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Reyes, ‏1/2/03.

1. Reyes Member

סתכלו בטלוויזיה...

מה אתם אומרים?!

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני גם באתי לפתוח על זה דיון...

הנחיתה הייתה צריכ הלהיות לפני 20 דקות ונותק איתה הקשר.

לפי התמונות יש חשש גדול מאוד שהמעבורת התפוצצה ורואים חלקים חלקים יורדים למטה...
    זה נראה לא טוב

3. Kgt1 Member

טרגדיה קשה. ממש לקראת הנחיתה נותק הקשר כאשר המחשב שאמור היה להנחית את המעבורת כנראה לא פעל. הסיכויים להישרדות שואפים לאפס.

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

המעבורת התפוצצה...

חלקים חלקים של המעבורת נופלים על האדמה... אסון כבד.

5. reda Member

זה קשה לתיאור...זה ממש מבאס..עד שיש אסטרונאוט ישראלי ראשון המעבורת חייבת להתפוצץ!!
    הנה לינק:(למי שעוד לא ממש מעכל..) http://glz.msn.co.il/glz/news/EC5F06C32301...2EFF1C6C785.htm
    אני משתתף בצערה של משפחת רמון..http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx :cry: ...
    למה כל הנאחסים חייבים לקרות לישראלים??? למה?? למה מי שנמצא עם ישראלי לעולם לא יהיה בטוח??? כמה חבל שהדברים האלה קורים...ועוד יותר חבל שהם קורים לעם הישראלי..

6. Don p1 Member

המעבורת הזאת עברה עשרות ואפילו מאות טיסות לחלל ותמיד חזרה בשלום.
    זה הפעם הראשונה שהיא נתקלת בבעיה, וזה הפעם הראשונה שאסטרונאוט ישראלי, אילן רמון עליה...מה אני אגיד לכם חוסר מזל.

http://i.cnn.net/cnn/2003/TECH/space/02/01/shuttle.columbia/top.shuttle.landing.Xxx

מתפללים לשלומך, אילן.
    http://i.cnn.net/cnn/interactive/space/0301/gallery.mission.guide/gallery.ramon.Xxx

7. Emil Member

בקשר לנאחס, אתם מדברים שטויות.

תתארו לכם מה זה בכלל מעבורת. 1-6 אנשים יושבים בתא קטנטן. מתחת לתא הנ"ל יש כמה מאות טונות טובות של דלק נוזלי...

היו המון המון תאונות ומקרים, רובם הסתיימו ברע.

אם מישהו יודע, פעם נאס"א יצאו ב"מבצע", והבטיחו להטיס אזרח רגיל לחלל. נבחרה מורה בסביבות גיל 30, והיא היתה אמורה לטוס לחלל. הטיסה שלה נדחתה בערך 5 פעמים, ולבסוף הגיע היום. המעבורת התפוצצה 2-3 דקות לאחר ההמראה ...

כמובן יש את אפולו...אם אני לא טועה אפולו 10 התפוצצה לפני השיגור, ובאפולו 13 היתה תקלה באמצע הטיסה ולמרות זאת האסטרונאוטים חזרו בנס בשלום

לא חסרות תקלות בנאס"א...

---

אישית אני די פסימי בקשר לסיכויים, אבל אני עדיין מחזיק אצבעות חזק חזק לצוות המעבורת בכלל ולאילן רמון בפרט.

8. Rossoneri Member

בואנה אמיל אתה באמת מאמין שזה לא נאחס? שמעת איפה החלקים נחתו? באיזור שנקרא פלאשתין!! כאילו.. לא פלאשתין הארץ.. אלא איזור שנקרא פלאשתין אי שם בדאלאס או טקסס, לא יודע. צירוף מקרים שכזה... :cry:

9. reda Member

למי אפולו הייתה שייכת??
    ---------------------------
    המורה הזאת שמתה הייתה במעבורת והיא הייתה בן 11 אלף מתנדבים אבל כבר אחרי 73 שניות בדיוק החללית צ'לנג' התרסקה ולא היה אף ניצול...עצוב...http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

10. שגיא Guest

פשוט לא יאומן, אני עדיין מתקשה לקבל את זה...

אני יושב מול הטלוויזיה, בפה פעור, זה פשוט מפחיד!
    רואים את כל החלקים עפים באוויר.....
    אין מילים פשוט...

11. owen007 Member

מה זה כל השטויות האלה שאתם אומרים?
    מאות טיסות?
    זה הייתה ההמראה ה-26 של מעברות החלל "קולומביה" היעוד של המעברותזה עד 100 טיסות חלל.
    האסון זה היה בשנות השמונים של צ'לינג'ר(או איך שלא רושמים)

לידעתך לנאס"א לא היו עשרות טעויות אלה ספרות בלבד. זה המקרה הראשון בתולדות נאס"א(ובעצם הראשון המאויש לא כולל המעבורת הרוסית הבלתי מאוישת) שהחללית מתפרקת בעודה נוחתת.

יש שם 7 אנשי צוות
    וכמו שאתם רואים בצילומים בהתחלה רואים חלק קטנטן ליד החללית נופל(בצילומים של CNN חלק קטן מתחתיה) לאחר מכן הבזק כזה והתפוצצות. אז רואים 2 חלקים גדולים עיקריים שמתפרקים ל 6-7 חלקים.

חיים מזה הם לא יצאו
    אילן רמון ז"ל

12. RE-QL Member

פשוט אסון כבד למדינת ישראל.
    פעם ראשונה שיש אסטרונאוט ישראלי והוא לא חוזר.
    אגב לפי מה שאני הבנתי גם בפעם הראשונה (או היחידה) שהיה אסטרונאוט יהודי החללית התפוצצה, מזל נאחס פשוט ביש מזל כבד

13. Rossoneri Member

דע לך, שזה לא בדיוק תא קטנטן, המעבורת קולומביה (שהייתי בטוחה) היא פשוט ענקית, והיא הרבה יותר גדולה ממטוס בוינג, שתדע. אבל, מה שנכון נכון, הם יושבים בתוך תא קטן בתוך כל החללית הזאת חחח :wink:

14. RE-QL Member

אתה בטוחה שהיית בטוחה?

15. juva Member

חוץ מהצ'לנג'ר שהתפוצצה ב86 הקולומביה זו המעבורת היחידה שמתפוצצת, עכשיו הייתה את האפולו 13 שרק חלק ממנה התפוצץ וכולם נשארו בחיים ועוד איזה חללית אירופאית שהתפוצצה גם אחרי שהמריאה, אבל נראה לי שרק הקולומביה הצ'לנג'ר והחללית האירופית הזאת היו החלליות היחידות שמתו בהם אנשים