ניוקאסל 06\07 הדיון הרשמי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י דניאל א., ‏7/7/06.

1. דניאל א. Member

טוב, אז אחרי עונת זוועה ברשותו של גרהאם סונס. ניוקאסל בסופו של דבר הצליחה למצוא את המקום באירופה, באינטרטוטו.
    גלן רודר חתם, ויאמן באופן קבוע.

לגבי הסגל:
    צ'ופרה עזב, כמו גם לי בוייר. נראה שבומסונג בדרך לצרפת.

בעונה שעברה פקדה את ניוקאסל מכת פציעות. שחקני מפתח כמו אואן, פארקר ואחרים נפצעו לתקופות זמן ממשוכות. לקראת העונה הקרובה מייקל אואן שוב נפצע, במדי נבחרת אנגליה, וצפוי להיעדר עד 2007! אמאובי כרגע פצוע, אבל צפוי להיות כשיר לפתיחת העונה, כמו גם לוקה.

לגבי רכש:
    כרגע אין שמות רציניים אצל ניוקאסל. מילנר המוכשר חוזר מהשאלה אצל הוילנס.
    שמועות מדברות על בקהאם, שמעמדו במדריד הולך ודועך. גם דפו מקושר, אבל כרגע אין שום דבר קונקרקטי בעניין.

2. vivalaunited Member

נראה לי קצת מוזר בקהאם בניוקאסל

3. דניאל א. Member

כמו שזה נראה כרגע, בקהאם הולך להיות שחקן ספסל בריאל מדריד.

כמו שאמרתי, אין שום דבר קונקרקטי בעניין. אבל לדעתי זה אפשרי.

4. !a.b! Member

לגבי רכש:

ניקי באט גם הצטרף למועדון לאחר שהושאל לבירמינגהאם סיטי.

5. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

פעם היו כאן לא מעט אוהדי ניוקאסל שלצערי התנדפו באוויר למעט אחד שבעיקר עסוק בדיון של טוטנהאם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

ניוקאסל.... קבוצה מצויינת עם ציפיות גבוהות מדי בעיקר נכון לעכשיו, צריכה לשים דגש על חיזוק ההגנה, יש גבול לכל תעלול - כשבהרכב הפותח שלך פותחים באבאיארו הליצן, קאר הפצוע או רמאג' החוליגן וטיטוס בראמבל אי אפשר להתרומם, כי ההגנה שלך היא מסננת מושלמת.
    כרגע הפוקוס בניוקאסל הוא על חומרת הפציעה של אוון, שירר פרש ולוקה כבר עם הפנים לדלת, צ'ופרה שלא הראה כדורגל גדול כבר בחוץ ונשארנו רק עם שולה אמיאובי הגמלוני, כך שגם החוד הוא בעיה קריטית.
    ולסיום, הבעיה האחרונה ולא פחות מהותית שנקראת גלן רודר. אמנם סיים יפה מאוד את העונה והשאיר טעם סביר בפה, אבל כולנו זוכרים כמה הוא הזיק לווסטהאם, והשאלה היא האם ניוקאסל באמת יכולה להרשות לעצמה להסתפק בו מאחורי הקווים. פרדי שפארד אמנם בחור נדיב, אבל כושר החלטה מעולם לא היה הצד החזק שלו.

6. דניאל א. Member

7. KirkH Member

ראודר, לפחות כרגע, הוא הבעייה האחרונה של הקבוצה הזו.

הקבוצה כרגע נראית רע מאוד לטעמי. אני דווקא מאלה שטענו שיש לזברות בסיס נפלא לקראת העונה הזו, אבל הפציעה של אוואן ודממת האלחוט בתחום הרכש - הם לא בדיוק צעדים בכיוון הנכון.

לניוקאסל יש קישור נפלא ושוער. אבל לא יותר מזה.

לא ברורה לי העובדה שניוקאסל נשארה כל כך שקטה בשוק ההעברות, בעיקר בכל מה שקשור לשחקני התקפה. שירר הודיע על פרישה לפני שנה, ולקחת את אמאובי בחשבון כיותר משחקן ספסל זה גם לא רציני. למה בדיוק הם מחכים?

צריך לזכור שהקבוצה רשומה למשחקי האינטרטוטו ואמורה להתחיל לשחק עוד שבועיים אם אני לא טועה.

גם בהגנה המצב לא מזהיר. ראודר לא ספר את בומסונג בשבועות האחרונים של העונה שעברה ועכשיו השמועות מדברות על חזרה שלו לצרפת, אז למה מחכים שם בדיוק, לשבוע האחרון של החלון? גם אם ראודר רואה בטיטוס בראמבל שחקן הרכב לגיטימי, בלם אחד לפחות היה צריך כבר להיות מוחתם. גם מגן שמאלי.

בקיצור, זה לא נראה מזהיר.

8. Claret&Blue Member

רציני?
    המון שמות יש לזה, רציני הוא לא אחד מהם.
    גם אם ריאל תסכים לאיזושהי הצעה של ניוקאסל, בקהאם לא יגיע למגפייז.
    אתם באמת רואים את בקהאם מחליף חוזה ענק בריאל מדריד, מעמד של אליל, וחיים מצוינים בספרד בשביל הזדמנות להצטרף לחבורה המתפרקת של גלן רודר(לא פחות ולא יותר!!)?
    לא נראה לי, אפילו אם יצילחו להציע לו חוזה אטרקיטיבי מספיק ובאמת נראה למישהו שניוקאסל תשבור את קופת השכר שלה בשביל שחקן אחד?(טוב נו, גלן רודר כבר אמרנו).
    בכל מקרה, לא רציני להאמין לשמועה הזו.
    לניוקאסל יש דאגות אחרות, כמו אואן שיוכל להחמיץ את כל העונה הבאה!

9. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנגלופילפסיה, לניוקאסל יש הרבה יותר כוח בשוק ההעברות ממה שאתה זוקף לה. צריך לא מעט מוניטין ויכולת שכנוע כדי למשוך שחקן כמו אלן שירר. גם אמרה ולוקה היו מאוד מבוקשים לפני שחתמו בסט. ג'יימס פארק. רציתי לכתוב גם אוון, אבל שם זה היה סיפור שונה כי לא הייתה לו הרבה ברירה.

10. Claret&Blue Member

כוח יש לה, וסביר להניח שגם משאבים, אבל קשה לה למשוך שחקנים מהרבה סיבות.
    בין השאר גם המיקום הגיאוגרפי לא תורם לה.
    אני לא רואה שחקן כמו בקהאם(אפילו לא מדבר פה על יכולות הכדורגל, אלא רק מבחינת הסטטוס) מגיע לניוקאסל.
    120,000 ליש"ט לשבוע זה הסכום שנזרק לאוויר בנוגע למשכורתו, אתה באמת חושב שניוקאסל תעשה כזה מהלך?
    אם כן, לא ישאר לה כ"כ הרבה לשאר החיזוקים שנדרשים לה.
    והאם בקהאם הוא מה שהיא צריכה, ולא חלוץ נוסף או בלם?

11. vivalaunited Member

שירר בא ונשאר בניוקאסל רק בגלל היותו אוהד של הקבוצה לא בגלל כוח שכנוע של אף גורם בקבוצה.

12. The_Magpie Member

לגבי בקהאם, קשה לי מאוד להאמין שהוא יגיע לסט. ג'יימסס פארק, הוא יחפש קבוצה עם סיכוי לזכות בליגת האלופות. כרגע ניוקאסל צריכה להתמקד ברכש רציני להגנה ולחוד.
    היו דיבורים על דרק קאוט ההולנדי מפיינורד, אני מקווה מאוד שהוא יגיע ושבנוסף אליו עוד חלוץ, או שלוקה ישחק לידו. לגבי ההגנה זה כבר עבודה יסודית מאוד, בומסונג לא יעזוב, וצריך לרכוש שני מגינים חדשים(בלמים עוד איכשהו יש בדמות בומסונג וטיילור המשתפר)...

13. Gerrard Member

קויט מקושר כבר לחצי מהעולם, ספק גדול אם הוא אכן ינחת אצלכם

14. Claret&Blue Member

אם לניוקאסל יש 10 מיליון ליש"ט מיותרים...
    בניגוד לעונות הקודמות, זו העונה שבה ניוקאסל חייבת להיות עם האצבע על הדופק, ולעשות קניות מתאימות במחיר סביר ובזמן הנכון.
    10 מיליון ליש"ט להוציא על חלוץ, לא משנה עד כמה הוא מבוקש, זה יותר מדי, במיוחד אם אין לו נסיון בפרמיירשיפ.

15. Jose Mourinho Member

ניתוח מצב שלי על הקבוצה החביבה עליי באנגליה:

שוערים: לניוקאסל אין שום בעיה בעמדה הזאת - גיבן הוא אחד השוערים הטובים בפרמיירליג, וגם המחליף שלו סטיב הארפר הוא שוער סביר לפי מה ששמעתי.
    דעה שלי: כמו שכתבתי, לא לגעת. אחלה שוערים.

הגנה: בעמדת הבלמים יש למגפייז את בומסונג(עם בלם טוב לצידו ועבודה נכונה הבחור יכול להפוך לאחד הבלמים הטובים באנגליה), טיילור הצעיר והמוכשר, וגם את קפטן נבחרת אוסטרליה (עד לפני כמה שבועות), קרייג מור. אה, ויש גם את בראמבל, לא אמור להזיק יותר מדי כבלם רביעי.
    מגינים - פיטר רמאג' הוא מגן ימני סביר ומעלה, וסטפן קאר הוותיק יהיה המחליף שלו. בעמדת המגן השמאלי יש את בביארו ואליוט(הוא מגן שמאלי נכון?). שניהם צריכים להיות גג מחליפים, אבל אם נניח שניוקאסל לא תתחזק בעמדה הזאת, אז עם שחקנים טובים בשאר העמדות בחלק האחורי, לא אמורים להרגיש כ"כ את האיכות הדי ירודה של הניגרי.
    דעה שלי: הגנה די לגיטימית וטובה לפרמיירליג, ואם יישאר כסף אחרי החיזוק של ההתקפה והקישור אז אפשר להביא שחקן או שניים.

קישור: הנקודה החזקה בקבוצה הזאת, זה הקישור הנהדר. סולאנו המצויין(אומנם מעט מבוגר, אבל עדיין מצויין) בצד ימין של הקישור הוא מנייה בטוחה, הרגל הימנית שלו היא מהטובות באירופה לדעתי. לפי מה שהבנתי ג'יימס מילנר חוזר מהשאלה אצל וילה והוא יוכל "לרשת את מקומו" לא לאט בהרכב. באמצע יש את אמרה ופארקר - הטורקי יודע לבצע נהדר את תפקיד ה 50-50, הבעיה היא שהוא נפצע די הרבה(כמו באינטר). פארקר הוא קשר אחורי תותח, באנקר בהרכב, וכרגע בלתי ניתן להחלפה. בצד שמאל - העילוי הצרפתי הצעיר - צ'ארלס אנזוגביה, פשוט מדהים השחקן הזה. יש לו כמעט הכל מבחינה התקפית - דריבל(זוכרים את השער שלו מול סנדרלנד בסיבוב השני? מדהים. הוא עובר שחקנים כמו מים משחק אחרי משחק), מבשל וכובש שערים. הרשים אותי מאוד, ואני ראיתי די הרבה משחקים שלו העונה. פוטנציאל לנבחרת צרפת, ואני לא מגזים.
    עכשיו, כל זה טוב ויפה, אבל אין שחקנים ועומק בספסל למקרה שאחד מהשחקנים האלה ייעדר - לוקה הוא לא קשר שמאלי אלא יותר קיצוני ב4-3-3 או חלוץ, קלארק ופאיי הם שני אפסים וחסרי כל קשר לכדורגל, בוייר עזב לווסטהאם, ומי נשאר? מילנר.
    אה כן, וגם קיירון דאייר, שנראה לי אפילו הוא לא יודע מה קורה עם עצמו. דיכאונות, מקרי אונס, פציעות, ועוד. חבל לי על השחקן הזה, יש לו פוטנציאל אדיר. יש מצב שהוא יחזור לשחק בקרוב?
    דעה שלי: --אנזוגביה--אמרה--פארקר--סולאנו-- זה קישור יוצא מן הכלל, אבל כמו שאמרתי, אין מחליפים. דרושים לפחות 2-3 שחקני קישור - קשר שמאלי(לא לוקה!), ושני קשרי אמצע(במקום קלארק ופאיי).
    ולגבי בקהאם, ניוקאסל לא צריכה אותו. הוא גמר את הסוס כבר מזמן ואין לו מה לתרום.

התקפה: קאדר החלוצים הנוכחי - אמאובי, לוקה, ואואן. אואן ולוקה יחד יכולים להיות אחת מחוליות ההתקפה הטובות באנגליה, רק מה, הספרדי בכושר רע והאנגלי פצוע לכמה חודשים טובים. לגבי לוקה, אני טענתי מתחילת העונה שעברה שלוקה מתבזבז בעמדת הקשר השמאלי בניוקאסל, והוא צריך לשחק כחלוץ. אם לוקה יחזור לכושר מדפורטיבו לה קורוניה, ניוקאסל תרוויח ובגדול. אואן יחזור רק כמה חודשים אחרי פתיחת העונה, ואין לדעת באיזה כושר, לכן צריך להיזהר מאוד אם בונים עליו. אמאובי? אם ימשיך בכושר של החצי השני בעונה שעברה ייתכן שיש לו מקום בהרכב, אבל לא נראה לי שהוא יצליח להוביל את ניוקאסל יותר מדי רחוק.
    דעה שלי: ניוקאסל צריכה חלוץ, ודחוף. קוייט, דפו, רק שיבוא כבר איזה חלוץ רציני, כי ככה המגפייז לא יתקדמו לשום מקום.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/7/06