סיכום המחזור ה-15...

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Julian Joachim, ‏25/11/02.

1. Julian Joachim Member

אני חונך בזאת פינה חדשה, שבה יינתנו סיכומים קצרים, סטטיסטיקה ומידע שימושי ומעניין על המחזור החולף בפריימר ליג. גם תמונות, תגובות לאחר המשחקים ושאר ירקות. הכל כאן.

------------------------------

קודם כל, וזה דבר חשוב מאוד, יותר מהשאר אפילו, כדאי שתדעו שבכל משחק במחזור החולף הובקע לפחות שער אחד, ובסה"כ הובקעו 37 (!) שערים, ממוצע בהחלט מדהים של 3.7 שערים בכל משחק... מתאים יותר לליגה הארגנטינאית או לליגה ג' אצלנו, לא? האם אלו ההתקפות הקטלניות או ההגנות החלשות? שאלות מעניינות, שרוב המנג'רים בליגה יצטרכו לתת עליהם את הדעת, וליצור יותר איזון בקבוצות. פרט נוסף וקצת מפחיד, הוא 4 אדומים שנשלפו במחזור החולף...

במשחק המחזור בין מנצ'סטר יונייטד לניוקאסל, נרשמו שני אירועים חשובים, אחד יותר, אחד פחות. האחד, רוד ואן ניסטלרוי כובש שלושער ועושה רושם שהוא נכנס לעניינים... והשני, והיותר חשוב, אלן שירר, חלוצה הוותיק של ניוקאסל כובש את שערו המאה במדי ניוקאסל במסגרת הפריימר ליג...

http://www.nufc.co.uk/content/nufc/media/db/S25/174061.Xxx :arrow: יש לו סיבה לשמוח...

במשחק נכבשו שמונה שערים, שיא עונתי עד כה...

סנדרלנד אירחה באצטדיון האור את העולה החדשה מבירמינגהאם למשחק תחתית מובהק. סנדרלנד שלטה במשחק, אך לא הצליחה להגיע למצבים מסוכנים, ושער בודד של קלינטון מוריסון בדקה ה-89 ניצח את המשחק עבור האורחים. המשחק עצמו היה מאוד אלים, ונשלפו במהלכו 6 כרטיסים צהובים.

http://www.bcfcfanzine.com/bcfc/New%20images/players/Clinton%20Morrison.Xxx :arrow: שער ניצחון!

במשחק סוער נוסף, שבמהלכו נכבשו 5 שערים, ונשלף כרטיס אדום אחד, ניצחה סאות'המפטון המשתפרת, בהנהגתו של ג'יימס ביטי ותמיכתו החיונית של אגוסטין דלגאדו את התותחנים, 3-2, כשסול קמפבל לא מצליח לסיים את המשחק ומורחק כבר בדקה ה57, ע"י השופט "הרגוע" פול דורקין. ביטי עם צמד שערים מגיע לשמונה שערים העונה, רק בליגה ועושה רושם שהוא נכנס לפורמה במשחקים האחרונים עם כמה הופעות טובות.

בורו' אירחה את ה"סיס'ס", במשחק בין ההגנה הטובה בליגה (12 שערים בלבד) להתקפה שמתעתדת להיות הטובה בליגה, אבל לא ממש מצליחה. סטיב מקלארן וחניכיו מנצחים 3-1, די בקלות האמת את הקבוצה המאוד לחוצה של קיגן, שהרבתה לבצע עבירות ואף קיבלה 3 כרטיסים צהובים ואדום אחד, לשון רייט-פיליפס...
    אבא איאן בטח לא מרוצה!

פאקונדו סאבה סוף סוף נכנס לעניינים, ומוליך את המליונרים של אל-פאייד לניצחון חשוב מאוד על ליברפול, שממשיכה לאכזב אחרי ההדחה מהצ'מפיונס ליג והמשחקים הלא ממש טובים בשבועות האחרונים. אליין גומה מורחק, ומשאיר את ז'אן טיגאנה עם בעיות בהגנה, אבל סאבה ביום שיא מנצל שני מצבים מצויינים וכובש. מנגד, שער נדיר ביופיו של דידייה המאן ואחד נוסף של בארוש לא מספיקים ומעניקים הרבה מחשבה לז'ראר הווייה ופיל תומפסון לקראת ההופעה בגביע אופ"א ביום חמישי.

ניצחון חמישי רצוף באותה התוצאה מביא לאברטון עוד שלוש נקודות, כשהפעם הכובש הוא תומאש רדזינסקי הקנדי הבינ"ל, ודיוויד מוייס ממשיך להדהים את כולם ומתקדם עד המקום ה-3 (!) בטבלה...

בולטון כבר נראתה בדרך לניצחון שני רצוף שייתן לה קצת אוויר לנשימה, אחרי שער יתרון בדקה ה-63 מרגלו של הנריק פדרסן הדני, אבל גם בעשרה שחקנים (בה בה הורחק לצ'לסי), ג'ימי בוי מצליח להשוות בדקה ה-90 ל 1-1, ולהציל נקודה חשובה מאוד לצ'לסי, שמראה גם משהו על שינוי כלשהו באופי של הקבוצה הוותרנית מהשנים האחרונות.

במשחק הכי חד-צדדי במחזור, וילה מביסה 4-1 את ווסטהאם, שנראית לאחרונה יותר ויותר טוב, אבל מסיימת עם תוצאות פחות ופחות טובות. גלן רודר יותר מדי מתחיל להזכיר את גלן הודל בימיו הגרועים. די קאניו הוא כמובן הצדיק היחיד בסדום עם שער "כבוד", אבל הנדרי, לאונרדסון, דאבלין וואסל רומסים את הכבוד של הקבוצה הלונדונית עד עפר.

הפנטזיסט האירי, רובי קין, נוקם בטרי ונבלס על המכירה שלו בקיץ לטוטנהאם ונועץ עוד מסמר בארון קבורה של אל-טל, כשמסמר נוסף ננעץ ע"י טדי שרינגהאם. ואני שואל... לא נס ליחו? עד מתי הוא יישאר בליגה? אלון מזרחי, יש לך מודל לחיקוי, כנראה שהוא מנסה לעקוף מישהו בשיא כיבוש שערים. 2-0, זו התוצאה במשחק, ועם הפציעה של ניק בארמבי שתשבית אותו ככל הנראה עד אחרי חג המולד, לאדון בתמונה בהחלט יש מה לדאוג...

http://www.leedsunited.com/Images/02_03/venables07.Xxx :arrow: דואג בצדק!!!

ואולי התוצאה המפתיעה של המחזור, צ'רלטון מנצחת 3-1 את בלקבורן שמצילה מקצת מכבודה עם שער שווין זמני של תומפסון, מוזמן טרי לנבחרת אנגליה, אבל לא עומדת מול שערים של פול קונצ'סקי, ריצ'ארד רופוס (אקס וולבס) וג'ייסון איואל, שבשקט בשקט מרחיקים את הקבוצה מהקו האדום ומשתווים ללידס (פאתטי) עם 17 נקודות לאחר 15 מחזורי ליגה...

חדשות נוספות בהמשך...

2. Fernando Cavenaghi Member

רעיון נחמד (למרות ההצבעה שלי) אבל אין את זה כבר בעידכונים של המשחקים?

3. Julian Joachim Member

זה מאוד לא מאורגן שם ואני מעדיף לעשות את זה בצורה מאורגנת...

--------------------------------------------------------------------------------------

קצת סטטיסטיקה יבשה:

מלך השערים עד כה (מחזור 15):

ג'אנפרנקו זולה! עם 9 שערים, והכל ממרכז השדה, יפה יפה...

דולקים אחריו, מיטב חלוצי הליגה:
    סילבאן ווילטורד, ניקולאס אנלקה, אלן שירר, מייקל אואן, רוד ואן ניסטלרוי, והמפתיע מכולם, ג'יימס ביטי, אימת ההגנות מסוט'ון.

סוגרים את העשיריה הראשונה, מר הנרי מארסנל (איבד את הבכורה הקבוצתית לוילטורד) עם שבעה שערים, קווין קמפבל מהסינדרלה אברטון, פאולו "ווסטהאם" די קאניו והארי קיואל (שישה שערים כ"א).

http://www.zola.net/011.Xxx :arrow: עוד לא תמו כל פלאיך...

הנרי מוביל בראש טבלת המבשלים עם 7 בישולים (קבוצתי נהיה הבחור), כשבולטים נוספים ברשימה הם ג'רמי מבורו' שמוסיף נופח לקישור הדליל (שישה בישולים) , ומיקאל סילבסטרה שמנצל את משחק הרחבה הטוב מאוד של סולשיאר וRVN, ויש לו כבר 5 בישולים העונה...

"האלימים":

פרנק קואדרד מבורו'.
    אלן סמית' מלידס (הקרבה, נחישות, מה לא).
    סיימון דיוויס מטוטנהאם (ההצלחה עלתה לו לראש).
    ושניים מפתיעים מאוד...
    פטריק ויירה ה"תותחן" ואיבן קאמפו ה"מכוער".

http://images.google.com/images?q=tbn:xrVrE_EtNlAC:uglyfootballers.com/images/look_a_likes/look_player/look01.Xxx :arrow: אוי אוי אוי...

4. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן ועוד איזה שער של המאסטרו, 30 מטר טיל לחיבורים.... יחד עם ברנארד הם משלימים את שערי השבוע... (טוב, גם האמאן היה מדהים).

חוץ מזה קלינטון מוריסון עושה לי לפחות משהו טוב, עם שער שמסבך את סנדרלנד בתחתית. עוד משהו זה שגם ליברפול וגם ארסנל הפסידו, ומנצ'סטר מתקרבת...

סולאנו לאחר המשחק: "אני לא רוצה להגיב על זה שלא פתחתי. אני דיי מאוכזב, ולא רואה סיבה לא להיות מאוכזב כשאתה מבקיע 3 שערים באולד טראפורד ומפסיד. עדיין יש לנו משחק חסר (נגד בולטון, ק.ד.) שיכול לקרב אותנו לצמרת, ואני עדיין רואה את ניוקאסל בין 4 הקבוצות הגדולות של אנגליה."

5. AFC Member

פולדש, למען האמת תיירי הנרי תמיד היה חלוץ שיורד, מוסר, מרים ותומך בקישור, הוא נמצא בכל מקום. זאת לא פעם ראשונה שהוא מבשל המון שערים, ולכן אני לא מבין מדוע רשמת שהוא "נהיה קבוצתי".

והסיבה לכל השערים הללו הן בעיקר ההגנות. אין מה לעשות, אבל באנגליה המשחק שוטף מאד ויש פערים וחללים עצומים בהגנה, וכשניוקאסל ומנצ'סטר, שתי קבוצות עם הגנה מגוחכת למהדרין, נפגשות, זה נגמר עם שמונה שערים. וההתקפות לא היו ברמה כל כך גבוהה שיכולה להבקיע 5 או 3 שערים, רוד ואן-ניסטלרוי העונה בכושר לא-מי-יודע-מה ואלן שירר אומנם כובש אבל אסור לשכוח את גילו המופלג.

6. Julian Joachim Member

32 זה לא כזה גיל מופלג...

והנרי אולי תמיד ירד, אבל אפשר לראות שהוא יותר מפרגן השנה, וזה גם מתבטא בכך שהוא מלך הבישולים והוא לא החלוץ המוביל (אלא וילטורד), כמובן מבחינת כיבוש שערים.

ואשמח אם תגיד לי את דעתך על הפינה...

7. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

זו הבעיה, אתם חייבים להבדיל בין שני סוגים של חלוצים... יש חלוצים נעים, כמו הנרי, בלאמי ודומים, שהם חלוצים שבדרך כלל יורדים יותר, יודעים לעשות דרבלים, בעליי טכניקה גבוהה והרבה פעמים מכינים מצבים לעצמם. כמו אואן.
    יש חלוצי מטרה, כמו שירר או וידוקה, שאלה חלוצים שלא ממש נעים עם הכדור, יותר עושים תנועה ללא כדור ומחכים למסירה (שוקי אני פנוי!), בשביל לתת את הטאץ' המכריע, הנגיעה הזאת שהופכת אותם לשחקנים גדולים....

8. RE-QL Member

ההבדל בין שני הסוגים האלה הוא שהסוג הראשון הרבה יותר טוב בגלל שהוא לא חייב את הקשרים שיספקו לו כל הזמן כדורים אלא יכול ליצור בעצמו הזדמניות טובות

9. Fernando Cavenaghi Member

יפה בקשר למה שמודגש (למרות שאני לא מבין מה כתוב שם),
    ומה שהופך את הנרי לחלוץ מצויין זה שהוא גם חלוץ נע, אבל מבקיע יותר מרוב חלוצי המטרה.

10. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

לכאורה אתה צודק...
    אבל צריך לזכור שהסוג השני הוא סוג של סקורר, יענו חלוץ שאם אתה מוסר לו ובאמת מוצא אותו, אז יש לך 80% גול. בסוג הראשון, הדש של השחקן הוא לא על הפיניש אלא על הדריבלים שלו, ויש שחקנים שהם טובים בזכות זה שהם יודעים לעבור, אבל כשהם מוצאים את עצמם מול שוער הם לא יודעים מה לעשות, ואז כל מה שהם עשו לא שווה כלום...

11. Julian Joachim Member

אבל אואן והנרי יבקיעו 80% מהמצבים... בדיוק כמו חלוצי מטרה גדולים, ולכן הם מאוד אפקטיביים.

ובאותו נושא שתי הערות:

1. הבעייה עם חלוצים כמו הנרי, אואן, בלאמי וגם אלן סמית' (הוא לא חלוץ מטרה, זה שמול הפועל הוא שיחק ככה רק אומר משהו על דומב וגרשון), שכשהם יגיעו לשחק מול הגנות באמת חזקות (הופייה-טראורה או איוגו-סאות'גייט או ההגנה של מילאן נניח), יהיה להם מאוד קשה ליצור מצבים, והם יהיו פחות אפקטיביים מחלוצי המטרה.

2. שמתם לב שכל החלוצים "הנעים", נקרא להם ככה, נפצעים המון? אולי זו סתם מקריות, אבל בלאמי, הנרי (הוא כן נפצע), סמית', אואן... וגם דמיאן דאף...
    סתם משהו שחשבתי עליו...

ולדאייר... and????????????????????????

12. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

THANK YOU!!!
    אני לא כל כך מסכים, כי אני לא חושב שאואן הוא חלוץ מטרה. כמובן שהוא יכול לשחק ככה, אבל אואן הוא שחקן שעובר שחקנים ומכין לעצמו המון מצבים.
    שמתי לב למשהו. פעם רונאלדו היה ללא ספק חלוץ נע, שכבש בצרורות אחרי שהוא סיבסב את כל ההגנות. היום הוא לא יותר מחלוץ מטרה. לא רואים אותו עושה תנועה עם כדור, רק מקבל וכובש. מותו של כישרון חסר תקדים...

בנצור,
    קיירון לא ימחק את ההודעה...
    ברצינות, זו הודעה מפגרת בלי תכלית, הוא אפילו לא אמר את זה ככה, אין מנוס ממחיקתה+הורדה מיידית של 100 נקודות שיבהירו לך שזה לא יקרה שוב.
    סורי.

13. RE-QL Member

זה בגלל שאואן הוא חלוץ ברמה אחרת יש בו הרבה משני הסוגים ולכן הוא כל כך גדול! מה לעשות אני הוא!

14. AFC Member

פולדש, דעתי על הפינה היא שהיא הפכה לדיון על חלוצים נעים (יואו סה"כ שיבחתי את הנרי)...

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אהבתי את הרעיון..אם רק תוכל לעשות את הכובשים מבשלים בצורת טבלה כזאת זה יהיה הרבה יותר ברור..
    אבל אחלה רעיון..