סיכום עונת 2008/2009

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏24/5/09.

1. Cup of Tea Liverpool, UK

שחקן העונה- סטיבן ג'רארד. השחקן הכי טוב בעולם.
    מנג'ר העונה- טוני פוליס ובמקום השני רוי הודג'סון בפוטו פיניש כי לדעתי האתגר של פוליס וסטוק ויחס ההצלחה היה גדול משל פולהאם, אבל כמובן שאפו גם להם.
    הקבוצה המפתיעה- סטוק סיטי, הפרש התחזית לעומת התוצאות הגבוה ביותר.
    הקבוצה המאכזבת- ניוקאסל, ניהול כושל ביותר הביא סגל שחקנים ששווה מקום 10 לירידת ליגה.
    השחקן המשתפר- קאוט ואיירלנד, הראשון עשה התקדמות דראסטית בסטטיסטיקה ובמה שלא כתוב בסטטיסטיקה. השני הפך מיהלום לא מלוטש לאחד הקשרים התוקפים המובילים בליגה וההשפעה שלו על הקבוצה שווה להשפעה של קפטן. גם לנון ואלונסו שחזר לעצמו שווים אזכור.
    השחקן המאכזב- דייויד בנטלי, פשוט לא הולך לו. אכזבה עצומה.
    הרכש המוצלח של העונה- בValue for money זה ללא ספק שוורצר עם עונה ענקית בשער של פולהאם. גם ארשבין נראה כאחד שיכול לתת לארסנל את הגרוש ללירה בעונה הקרובה.
    הרכש הכושל של העונה- בנטלי ורובי קין. גם דקו ובנג'אני נראים כבזבוז מוחלט.
    משחק העונה- http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx ה4-1 ברפש.
    שער העונה- הרבה מאוד מועמדים, אבל השער של טורס ברפש היה פשוט קלאסי!
    הרגע הזכור שלכם מהעונה- איך לא, 4-1.
    ולסיכום-דעתכם על העונה החולפת מבחינת רמה, מתח, עניין וכו'- היו עונות יותר טובות אבל בכל זאת היתה עונה נהדרת עם טעם של עוד.

2. KirkH Member

שחקן העונה: לא יודע, לא חושב שהיה מישהו דומיננטי מעל ומעבר העונה בצורה יוצאת דופן. נהוג לבחור מהקבוצה האלופה מה שלדעתי מזכה את נמניה וידיץ' בתואר.

הקבוצה המפתיעה: הקטגוריה הכי קלה לדעתי. סטוק סיטי בהליכה ברוורס. אף אחד לא האמין, אני אישית עדיין לא מאמין שהם נשארו. יש להם סגל חלש, אין להם אף שחקן יוצא דופן שמשך אותם למעלה, אין להם יותר מדי שחקנים עם ניסיון גדול שאפשר היה להגיד עליהם שהם ייקחו את הקבוצה קדימה ברגעים הקשים - ובכל זאת, ובדיוק בגלל זה.
    נחנקה על קו הסיום - ווסט האם. הם שיחקו העונה עם כל כך הרבה שחקנים והרכבים בגלל פציעות שזה בכלל נס שהם הגיעו לאן שהם הגיעו. ועוד עם השינויים בצוות המקצועי והאסונות הכלכליים מעל הראש, לא פשוט בכלל.

מנג'ר העונה: דווקא בגלל הסעיף הקודם, אני חושב שהתואר מגיע לרוי הודג'סון שלא רק שהביא את הקבוצה שלו למקומות שהיא לא חלמה לאייש, לדעתי הוא עשה את זה בסטייל ולא עם כדורגל חופים מבית המדרש של אלרדייס ושות'. מוייס מקבל איזכור של כבוד ואין צורך לפרט.

הקבוצה המאכזבת: ניוקאסל צריכה להיות ברירת המחדל ואין אפילו צורך להוסיף מילה. ההתפרקות הפשוט טוטאלית של פומפי איכזבה אני חושב, אחרי תקופה נהדרת ודווקא כשהיה נראה שהונחו היסודות למשהו שמתגלגל קדימה באה ההתרסקות.

השחקן המשתפר: מארק שוורצר! מישהו זוכר איך הוא נראה בסוף הקדנציה שלו בבורו? מישהו זוכר היום את הגולים החצי עצמיים שהוא היה אחראי להם כל שני וחמישי?
    הימור פשוט בינגו של הודג'סון, הביא אותו בחינם, נתן לו את המפתחות - קיבל עונה פשוט פנומנאלית. בלי ספק בכלל הטובה ביותר שהאוסטרלי נתן אי פעם בקריירה שלו. לא כל יום רואים שחקנים שדועכים לקראת סוף הקריירה מצליחים פתאום לצאת מהנתיב הזה ולתת עונת שיא. שאפו.

הרכש המוצלח: לדעתי רכישת העונה היא דווקא אחת שלא הוזכרה כאן עד עכשיו - מיינור פיגארואה. עוד מציאה של סטיב ברוס בשוק הדרום אמריקאי, עושה רושם שהאף האדיר של ברוס מריח כישרונות כאשר מדובר ביבשת אמריקה. אחד השמאליים הטובים בליגה, אחד היציבים, סחף הגנה נטולת שמות ומאמצע העונה גם ללא קישור אחורי ליופי של עונה.
    לאור הסעיף הקודם, מן הסתם גם השם של שוורצר יהיה ברשימה. ג'יימס ביטי ראוי לאיזכור. ארשבין, פלאסיוס ובוסינגווה גם כן השקעות לא צנועות שהתממשו בצורה נהדרת.

הרכש הכושל: היו הרבה כרגיל. רוביניו. וטוב שכך. כמה רעש וצילצולים ככה תוצרת, רק הפוך. כל כך שמח שהוא לא נחת בגשר. הספרס הבריקו עם ג'ובאני ובנטלי. אנחנו נפלנו עם דקו. מקום ראשון ללא ספק מבחינתי - מיקאל סילבסטרה. ונגר אומנם "גנב" אותו בחינם, אבל שילם על זה כל כך הרבה...

הרגע הזכור שלכם מהעונה: החיבוקים של שחקני צ'לסי בסוף המשחק הראשון של הידינק בגשר אחרי איזה ניצחון איזוטרי. טקטיקה שמקטיקה - הפוטאטו עשה מהפכה מהקצה אל הקצה בחדר ההלבשה שלנו וראו את זה מהשנייה הראשונה. ולחשוב שהיינו בדרך לאבד את דידי על הקטע הזה..

3. Gunner_ForeveR Member

שחקן העונה - ג'רארד. אמנם לא הוביל את ליברפול לתארים, אך לא היה רחוק מאליפות וגם בצ'מפיונס ליג הם הגיעו די רחוק. הן מבחינת שערים והן מבחינת בישולים הוא הפיק את המיטב ופשוט סחב את ליברפול על הגב, ואפילו שטורס לא בעונה מדהימה (למימדים שלו) הוא עדיין נשאר במרכז הבמה אצל הסקאוזרים.
    מנג'ר העונה - פרגי... אפילו ביכולת לא מדהימה של הקבוצה שלו העונה הוא הוציא מהם 100%, ועדיין הוא ממשיך להביא תוצאות ותארים. כשחושבים על זה, מבחינת תארים העונה הזו יכולה להיות יותר מוצלחת מהעונה שעברה.
    הקבוצה המפתיעה - לעומת הרבה כאן, אני חושב שפולהאם. בעונה שעברה היא הייתה על סף ירידה וביצעה קאמבק מדהים ומרגש והצליחה להישאר בליגה ובעונה הזו היא אפילו עוד יותר הדהימה והצליחה עם סגל די דליל ולא רחב מדיי להשיג כרטיס לאירופה. גם לסטוק מגיעות המחמאות שהייתה בין המועמדות הרציניות לרדת ליגה.
    הקבוצה המאכזבת - ארסנל, עונה כושלת וכואבת. העונה הזאת עברה לי כל כך מהר בליגה וזה רק בגלל שיצאנו ממירוץ האליפות כל כך מוקדם. אני מקווה שונגר יעשה חושבים בקיץ ויחזק את העמדות הדרושות.
    השחקן המשתפר - רובין-ואן-פרסי. כמעט ולא נפצע העונה (טפו טפו טפו) לעומת העונות הקודמות, תרם כמות גדולה גם של שערים וגם של בישולים לעומת העונות הקודמות, ובקיצור שחקן העונה של ארסנל. אני לא רוצה לדעת איפה היינו בלעדיו בתקופת המשבר ההיא באמצע העונה... וגם היום אגב, הוא היה מעורב בכל השערים של ארסנל. התקדמות אדירה לבחור ההולנדי.
    השחקן המאכזב - בנטלי. לא מזכיר קמצוץ מהשחקן של בלקבורן...
    הרכש המוצלח של העונה - ארשבין. מעורב בהרבה שערים של ארסנל מאז הגיע, מסקרן מאוד איך הוא יתפקד בעונה הבאה.
    הרכש הכושל של העונה - רובי קין. השיקעו בו הרבה כסף ותלו בו הרבה ציפיות להיות שותף שיספק את הסחורה לצידו של טורס אך הוא איכזב.
    משחק העונה - ליברפול 4-4 ארסנל, ללא ספק.
    שער העונה - השער של מקדה. גם שער של אליפות, וגם שער יפהפה עם המון רגש וטכניקה.
    הרגע הזכור שלכם מהעונה - המשחק מול ליברפול באנפילד. הלב שלי התפוצץ עוד שנייה בסיום... ובסוף הוא באמת התפוצץ, ובגלל מי? בגלל הצנוע מדימונה... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/let_it_all_out.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/5/09
  4. THE STRETFORD END Member

שחקן העונה - וידיץ,תמיד קל יותר לשחקני התקפה לקטוף את הכותרות אבל לאורך כל העונה וידיץ עשה זאת מעמדת הבלם תוך כדי תצוגות כדורגל אישיטות ברמה הכי גבוהה שיש.

מנג'ר העונה - רוי הודגסון,ג'טנלמן אנגלי אמיתי,לקח קבוצה שוברה עונה שעברה והשאיר אותה בליגה והעונה ותוך כדי כדורגל מהנה,עם סגל שחקנים אפור ברובו הוביל אותם לעונה שקטה מבחינת מתח ירידה ואפילו לאירופה.
    בפער קטן ממנו דיוויד מוייס,אברטון עם עונת פציעות קשה חזק בצמרת וגמר גביע,
    גם סטיב ברוס ראוי לציון גם לגבי עונה טובה של וויגאן.

הקבוצה המפתיעה - פולהאם מאותם סיבות שרשמתי לגבי הודגסון,הפתעה נעימה ביותר.

הקבוצה המאכזבת - אסטון וילה וטוטנהאם נאבקות על התואר,חשבתי שאולי סוף סוף אחת מהן תצליח להכנס ל 4 הראשונות ולנצל עונה שבה ארסנל איבדה שחקנים חשובים ולא ממש התחזקה,
    טוטנהאם עם סגל מרשים ביותר התרסקה בפתיחה ואיבדה מוקדם מדי כל סיכוי לעשות זאת,
    אסטון וילה פתחה בטירוף אבל שכחה שבמרטון צריך לחלק כוחות נכון,מרטין אוניל והקבוצה שלו פשוט לא ידעו לעצור את כדור השלג שלקח אותם אחורה דווקא ברגעים הקריטים במלחמה על המקום ה 4.

השחקן המשתפר - דארן פלטצר,כל עונה הוא משתפר אבל העונה זה גם הגיע לכותרות הכי גדולות,
    בתחילת העונה כשיונייטד גימגמה הוא היה שם בכדי לכבוש שערים ולהצטיין,בחלק השני של העונה,במשחקי המאניי טיים הוא כרגיל היה שם להצטיין גם כן,
    מעוד שחקן סגל לרמה של כמה שהוא יחסר לנו בגמר גביע אירופה.

השחקן המאכזב - בנטלי ללא ספק,אחרי עונת שיא בבלקבורן,מעבר חזרה לקבוצה גדולה עם יומרות,
    הוא היה עסוק יותר בחיי הזהר והפוזה,על הדשא כישלון חרוץ.
    גם רובי קין שלא הצליח לתקוע יתד בליברפול אחרי מעבר מתוקשר,אבל הנקודה הזו יש גם לא מעט אשמה על המנג'ר שלו.

משחק העונה - ליברפול נגד ארסנל באנפילד.

גול העונה - מקיידה בדקה ה 90 נגד אסטון וילה,ילד בן 17 בהופעת בכורה על הבמה הכי גדולה וברגע קריטי,גול סולו מדהים מבית היוצר של מרקו ואן באסטן.

הרגע הזכור מהעונה - יש הרבה אבל אני אקח את הוצאות החוץ הארוכות של דלאפ,משהו חדש התווסף למשחק הכדורגל.

בכלליות - מאבק משולש כמעט עד הסוף על האליפות,מאבק של 5-6 קבוצות על הירידה,
    מאבק בין כמה קבוצות על כניסה לאירופה גם כן,
    מעבר לזה,שליטה מוחלטת של הקבוצות האנגליות בליגת האלופות ודי בקלות לעומת כמה שצריך לירוק דם בכדי להוציא נקודות באנגליה,כל אלה מעידים על החוזק של הליגה הטובה והקשה בעולם
    ושלא ייגמר לעולם.

5. Dimitar Berbatov Member

מאבק משולש.. אולי תיאורטית, מעשית זה היה מאבק ראש בראש כבר מאפריל ועוד לפני

6. Bill Shankly Member

שחקן העונה ג'רארד או ווידיץ' (תלוי את מי אוהדים... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx .)

מנג'ר העונה פרגוסון. הצליח לקחת אליפות למרות שמנצ'סטר לא הייתה ממש בשיאה, יחסית לעונה שעברה. זה אומר הרבה על האיש המעצבן הזה.

הקבוצה המפתיעה פולהאם. הצליחו להפוך את הקריבן קוטג' למקום מאוד לא סמפטי ובזכות זה הם הצליחו לתפוס את ה-7.

הקבוצה המאכזבת אסטון וילה. היה להם יתרון די גדול על ארסנל במירוץ למקום ה4 והם פשוט איבדו את כל הכיוונים שלהם.

השחקן המשתפר יש כמה מעומדים... בראש ובראשונה צ'אבי אלונסו ואחריו דירק קויט, סטיבן איירלנד, גלן ג'ונסון.

השחקן המאכזב רובי קין. קיבל מספיק הזדמנויות במדי ליברפול כדאי להרשים וגם בחזרה שלו לטוטנהאם הוא לא בדיוק הבריק. גם ברבטוב איכזב במידה מסויימת.

הרכש המוצלח של העונה ארשבין.

הרכש הכושל של העונה דיוויד בנטלי. לא הצדיק את התג המחיר ששולם עליו.

משחק העונה ארסנל - טוטנהאם (4-4 באמרויות) שתי הקבוצות שיחקו כדורגל טוב בניגוד ל4-4 שהיה באנפילד כאשר ארסנל לא עשתה כלום חוץ מלקבל מתנות מההגנה של ליברפול.

שער העונה וואלה לא יודע. השער של טורס נגד בלקבורן היה מאוד יפה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

הרגע הזכור שלכם מהעונה ה0-1 בברידג' כאשר ליברפול שוברת את השיא של צ'לסי וגם ה1-4 הענק באולד טראפורד.

לסיכום הפרמייר ממשיך לעמוד על שלו, כל משחק הוא קשה. הקצב מהיר, הרמה מאוד גבוהה ותמיד יש מתח ודרמות. בסה"כ עונה מציונת לאוהד נטרלי.

נערך לאחרונה ב: ‏25/5/09
  7. אבו Member

התיקו של טוטנהאם באיימירטס היה שוד לא פחות מהתיקו שלנו באנפילד.

8. AronB Member

עם השודד ארשבין.
    http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

9. Becks Member

שחקן העונה - למרות שליברפול זאת הקבוצה השנואה עלי, אחרי התלבטות קשה מאוד, החלטתי שאת תואר שחקן העונה שלי אני מעניק לסטיבן ג'רארד. העונה הטובה ביותר בקריירה של הסקואזר (לפחות בינתיים).
    מנג'ר העונה - האיש שחתום על ההצלחה שלנו גם העונה - סר אלכס פרגוסון. המנג'ר הטוב ביותר בכל הזמנים !
    הקבוצה המפתיעה - פולהאם. לפני תחילת העונה חשבתי שבניגוד לעונה בקודמת, הפעם לא יעזור כלום והם ירדו בסופו של דבר לצ'מפיונשיפ. טעיתי, ולא רק שהם לא ירדו, הם השיגו בכבוד את הזכות להיות בעונה הבאה בליגה האירופית החדשה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx
    הקבוצה המאכזבת - ניוקאסל. בדיוק ההפך מפולהאם, דווקא מהם אני ציפיתי שיגיעו העונה לאירופה (או לפחות לסיים בחלק העליון של הטבלה) ובסופו של דבר הם כזכור ירדו ליגה.
    השחקן המשתפר - דארן פלצ'ר עשה העונה קפיצת מדרגה רצינית. חבל שהוא לא ישחק בעוד שלושה ימים באולימפיקו.
    השחקן המאכזב - נאני. לא קיבל יותר מדי הזדמנויות לשחק העונה, אבל כשהוא קיבל הוא הציג יכולת חלשה.
    הרכש המוצלח של העונה - אנדריי ארשבין. אני חושב שאם ונגר היה דואג להביא אותו בחלון העברות לפני תחילת העונה, הסיפור של ארסנל העונה היה יכול להיות קצת שונה.
    הרכש הכושל של העונה - דיוויד בנטלי. לא הצדיק אפילו עשירית מהסכום שטוטנהאם שפכה עליו.
    משחק העונה - ה-4-4 בין ליברפול לארסנל באנפילד.
    שער העונה - השער היפיפה והסופר חשוב של קיקו מקאידה נגד וילה.
    הרגע הזכור שלכם מהעונה - החגיגות אחרי אותו השער של מקאידה.

:aaa12:

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/5/09
  10. George Best Member

שחקן העונה - אין כאן בחירה חד משמעית.
    אפשר לבחור בג'רארד וזה יהיה סופר לגיטימי, ואפשר לבחור בוידיץ' וזה יהיה סופר לגיטימי.
    כנ"ל בלמפארד המדהים.
    אגב, מי שמנסה להביא את הנתונים היבשים של ג'רארד כסיבה לבחור בו - שיחשוב שנית.
    16 שערים, מתוכם 7 בפנדלים.

מנג'ר העונה + הפתעת העונה - הודג'סון ופולהאם.
    בתכלס סטוק עשו עונה מדהימה עם סגל כ"כ חלש, אבל לא מדובר כאן באיזו תופעה כי אנחנו רגילים לראות קבוצות שעולות ליגה ונותנות יופי של עונה ראשונה.
    העונה הבאה הולכת להיות פי 8 יותר קשה.
    פולהאם לעומת זאת זה באמת סיפור שלא יאמן.
    מקבוצה עם רקורד הגנתי כ"כ מסכן שהייתה טקטית כ"כ חלשה הם הפכו לקבוצה סופר טקטית שגם יודעת לשחק כדורגל.
    אסור לשכוח שעוד באמצע העונה לקחו להם את בולארד!
    עדיין רקורד החוץ שלהם נוראי (תמיד היו מחזיקים במאזן חוץ איום ונורא) וההתקפה לא הכי הרשימה (פאקינג ניוקאסל המסכנה כבשה יותר), אבל ההגנה עשתה את שלה (ועוד איך).
    ספגו פחות מארסנל, ורק שבעה שערים פחות מליברפול למשל.
    וכל זה כשבחצי הראשון של העונה שיחקו ב 4-4-2 עם מרפי ובולארד באמצע שזה שני שחקני מרכז שדה עם אופי סופר התקפי שלא יודעים בדיוק להגן.עם העזיבה של בולארד את'ואו קיבל את הצ'אנס והחזיר יפה.
    שאפו גדול להודג'סון ולקוטג'רס, איזה מהפך.

הקבוצה המאכזבת - באמת ברירת מחדל, כורי הפחם.

השחקן המשתפר - המון מתמודדים ראויים.
    סטיבן פינאר ולייטון ביינס עם יכולת נפלאה (בעיקר בחצי השנה של העונה) שהפכו את צד שמאל למאוד מפחיד, גם ממהירות וגם מחוכמה.ביינס ללא ספק מהמגביהים הטובים שיש.
    גם אארון לנון, קווין דיוויס, יוסי בניון ודירק קויט ראויים ליותר ממילה טובה.

השחקן המאכזב - דיוויד בנטלי.
    אומנם בחצי השני כמעט ולא שיחק, אבל בחצי הראשון הבחור קיבל כ"כ הרבה צ'אנסים וכל פעם הגיע לשיאי עליבות חדשים.
    מפתיע כמה שהוא איכזב.
    גם פברגאס "מככב" פה.

הרכש המוצלח - ג'ימי בולארד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    אין לי מישהו חדש להוסיף מעבר לשמות שזרקו פה (פאלסיוס, ביטי, פלייני, ארשבין...), אולי עבדולייה פייה שנתן יופי של עונה בבריטניה סטדיום ועל הדרך ג'ונאס גוטיירז שנתן יופי של עונה למרות שהיא הסתיימה רע בפן הקבוצתי (ירידה) ואישי (ספסל).

משחק העונה - רק אני חושב שה 4-4 בין ליברפול לארסנל הוא אוברייטד?ממש לא הייתה שם רמה גבוהה.
    ה 2-3 של וילה על אברטון בגודיסון פארק היה נפלא.

שער העונה - השער החשוב (שגם היה יפהפה) הוא של מקדה.
    לגבי היפה ביותר, אני חושב של גלן ג'ונסון בוולה ברגל שמאל החלשה מ-35 מטר.

הרגע הזכור ביותר - חד וחלק, מקדה.
    איזה טירוף...

נערך לאחרונה ב: ‏25/5/09
  11. DuncanEdwards_WayneRooney Member

שחקן העונה- מבחינתי זה ווין רוני. למרות שהוא נפצע דיי הרבה הוא השתפר בענק ואם רק ישפר את הדברים הקטנים והסיומת מול השער הוא החלוץ הכי טוב בעולם. גם לגיגסי מבחינתי מגיע.
    מבחינה אובייקטיבית- וידיץ' נתן עונה ענקית וחסרת תקדים והוביל את ההגנה של יונייטד לשיאים חדשים, בלם ענק. גם סטיבן ג'ררארד ראוי למחמאות והוא בהחלט היה מצוין
    מנג'ר העונה- פרגוסון האחד והיחיד. אליפות שלישית ברציפות כאשר הוא משווה את השיא של ליברפול ועל סף זכיה רצופה בדאבל. מדהים הראוי וכל מילה אחרת שאני יוסיף יקטינו את המנג'ר הגדול ביותר בכל הזמנים.

הקבוצה המפתיעה-פולהאם, בלי ספק בכלל.

הקבוצה המאכזבת-ניוקאסל כמובן, בצוותא עם אסטון וילה שציפית מהם שיעברו את מחסום הטופ 4.

השחקן המשתפר-יש דיי הרבה, אבל מי שעשה שיפור ענק זה פלטשר ואושה, באמת משחקנים "אפורים" כביכול הם עשו שיפור משמעותית מאד ביכולת שלהם.
    גם יוסי כמובן השתפר בצורה בלתי רגילה ונתן עונה מעולה פשוט.

השחקן המאכזב- יש כל כך הרבה. ביונייטד זה נאני, בניוקאסל זה בערך כל הקבוצה, בצ'לסי זה דקו (למרות שהוא לא שיחק כל כך רבה ציפיתי ממנו להרבה יותר), רובי קין לא עמד בלחץ בליברפול, ויש עוד הרבה שלא עולים לי לראש.

הרכש המוצלח של העונה- בוסינגווה בצ'לסי הוא סוג של הצלחה דיי גדולה.
    גם אנדרי ארשאבין כמובן

הרכש הכושל של העונה- בנטלי ורובי קין, כשגם ג'ובאני דוס סנטוס לוקח חלק נכבד ברשימה.

משחק העונה- מבחינה ניטרלית ואובייקטיבית לעניות דעתי זה היה ה-4-4 המטורף באנפילד.
    מבחינתי זה ה-3-0 המוחץ על צ'לסי.

שער העונה- השער של מקאדה, אין ספק בכלל.

הרגע הזכור שלכם מהעונה- המהפך האדיר של קיקו והמהפל שלנו מול טוטנהאם.
    גם הרביעיה של ארשאבין באנפילד זה משהו מטורף שיזכר להרבה זמן

ולסיכום-דעתכם על העונה החולפת מבחינת רמה, מתח, עניין וכו' - עונה מופלאה בליגה הטובה בעולם, הרבה מתח, הרבה דרמות, רמת כדורגל סופר גבוהה כמו שרק הליגה האנגלית יודעת לספק.
    לא צריך להוסיף יותר מזה- מלבד שיונייטד תיקח את האליפות גם בשנה הבאה וסוף סוף נשבור את השיא ונהיה אלופים בפעם ה-19.

12. Rudess Member

לא ביקשתי שתסכים איתי ומעניין לי ת'תחת אם הדעה שלי יוצאת דופן. להבדיל מכל מיני אנשים , אני יודע לגבש דעה בעצמי ולא צריך לבחור בדעת קונצנזוס כמו רוב האנשים הריקניים בעולמנו שאין להם משהו חכם לומר ולכן הם שוחים עם הזרם. מה גם שהרוב לא תמיד צודק. המסקנה מבחינתי ברורה, מלכתחילה לא היה צריך להביא את נאסרי, בזבוז כסף משווע, לא מתאים מקצועית לארסנל ואם ארשבין היה מגיע בקיץ ולא קונטאר, הכל היה נראה אחרת.

13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחקן העונה - ג'רארד היה שחקן המפתח בלקיחת קבוצה חזק אל תוך מירוץ האליפות; וידיץ' היה שחקן המפתח בלקיחת קבוצה עד האליפות. נמניה, בנקודות.

מנג'ר העונה - מויס. ראינו בעבר כמה קשה למועדונים שבונים את עצמם לשמור על יציבות, אבל זה בדיוק מה שהוא מצליח לעשות בשנים האחרונות עם אברטון. והעונה, עם הפתיחה הגרועה וכל הפציעות, זה היה קשה במיוחד. ולמרות הכל, מקום חמישי, ענק. Special mention גם לרוי הודג'סון, שעשה עבודה פנטסטית בפולהאם, לג'יאנפרנקו זולה, שייצב את ווסטהאם, ולסטיב ברוס, שהרכיב קבוצה חמודה מאוד בוויגן, עד שפירקו לו אותה בינואר על לא עוול בכפו...

הקבוצה המפתיעה - פולהאם. ושוב, רוי הודג'סון, שקצת בדומה לבובי רובסון בזמנו אחרי חזרתו לאנגליה, מראה מה מנג'ר אנגלי בעל ניסיון שאינו מתרגש משום דבר מסוגל לעשות. גם סטוק הפתיעה לטובה, אבל בעונה כל כך חלשה של התחתית, בעונה שהאל האומללה שרדה בה, גם לחבורת נגרים יש סיכוי.

הקבוצה המאכזבת - סיטי, סנדרלנד, ואסביר למה. ניוקאסל לא איכזבה אותי כקבוצה. היא איכזבה אותי כמועדון, שעשה טעות על גבי טעות בהרכבת הקבוצה. מה שיצא, מקום 18, זה מה שהיא שווה. פשוט קבוצה חלשה, ואסור להסתנוור מכל מני שמות שנמצאים מעבר לשיא. סיטי וסנדרלנד, לעומת זאת, השיגו הרבה פחות ממה שסך החלקים שלהן שווה. סיטי היתה צריכה להיות באזור של אברטון ואסטון וילה, סנדרלנד לפחות בשקט ובשלווה במרכז הטבלה.

השחקן המשתפר - קשה, קשה, יש הרבה. אציין שניים - סטיבן איירלנד, שכמה שהוא פסיכופט מחוץ למגרש, הוא התפתח לשחקן נהדר, ופיל ג'אגיילקה, שהפך לדמות מפתח באחת ההגנות היציבות בליגה. אנשים כאן מציינים את צ'אבי אלונסו, אבל הוא לא התפתח לרמות שלא הכרנו ממנו, הוא פשוט חזר למה שהוא אמור להיות.

השחקן המאכזב, הרכש המאכזב - נראה לי שזו קטגוריה שאיכשהו הפכה לאחת. בנטלי ודקו פשוט היוו בזבוז מוחלט של כסף, אבל עדיין, רובי קין חייב להיות כאן. למה? כי כשליברפול בוכים על המילימטרים פה ושם שהיו חסרים להם כדי לזכות באליפות, אי אפשר שלא להסתכל על הכסף שהם זרקו על קין ועל מה שיכול היה לקרות אם בכסף הזה היה נרכש שחקן אחר.

הרכש המוצלח של העונה - אני יושב כאן ומנסה לחשוב על מישהו שהגיע לקבוצה ובאמת שדרג בה משהו, ואין לי כמעט תשובות. ים של כסף נשפך בקיץ, אבל השדרוגים היו מעטים. זה די מאפיין את העונה. אז כפי שאמרו כאן כמה אנשים, זה באמת צריך להיות ארשאווין, שהוסיף לארסנל ממד חדש לחלוטין. לזה קוראים רכש מוצלח.

משחק העונה - ליברפול - ארסנל. בלי תחרות.

הרגע שזכור לי מהעונה - קיקו מאקדה. לא צריך לומר יותר.

סיכום העונה בכמה מלים - האמת, לא משהו. זה די חוזר על מה שכתבתי לגבי הרכש המוצלח של העונה. כשלא הולכים קדימה, הולכים אחורה, וזה בדיוק מה שקרה העונה ליונייטד (לפחות ברמת הכדורגל), צ'לסי וארסנל. והן לא היחידות. בין זה לבין "עודף הזהירות" מצד קבוצות רבות אחרות בליגה, קיבלנו הרבה משחקים מתים, ואפילו הדרמה של מחזור הסיום לא יכולה להסתיר את זה.

14. Gass12 Member

כמעט אין מה להוסיף באשר לרוב הבחירות שנעשו כאן ואני מצטרף לדעת הקונצזוס באשר לפולהאם
    מקאדה. ג'רארד /נמניה.
    אולם יש לי בחירה שונה בתכלית לגבי השחקן המשתפר של העונה.
    זה נורא צפוי ויחסית גם לא כזה מפתיע לצפות משחקן שכולנו יודעים שיש באמתחתו סחורה לספק
    השאלה אינה האם הוא יכול אלא מתי?? ולכן כשזה קורה זה אולי מפתיע אבל לא מפיל אותך מהכסא.

..גון אוש'ה.שאל כל אוהד יונייטד בעולם בעונה שעברה מה דעתו על ג'ון .התשובות יתחלקו בערך
    ככה..50 אחוז נחרת בוז תוך כדי העווית שפתיים..ו50 האחוז הנותרים יגחכו במידה מסויימת של טקט.
    לקחת את הדבר הזה שנתפס בעיני רבים כ"גולם" עד "דחליל" חסר קוארדינציה וקשיחות ולהביא אותו
    לרמה שבה הוא נמצא כיום??
    חברים .. איך אומרים בגששית לקום לקום אני מבקש לקום. השחקן הזה הפך מסתם טמפון לשימוש אחרון
    לשחקן הרכב לגיטימי לכל דבר ועניין. ציינתי את ההתקדמות שלו במהלך כל העונה בדיון של היונייטד
    ואני באמת ובתמים חושב שהוא לוקח בהליכה את התואר הזה.

15. David Seaman Member

טל, תחשוב בהיגיון. בקיץ המחיר של ארשבין היה פי 3 ממה שקנינו אותו, וזניט הוציאה לקבוצות כמו טוטנהאם וברצלונה את הנשמה עם הצעות של 30 מיליון ליש"ט. אין מצב שהיינו קונים אותו עם ה-12 מיליון ששילמנו על נאסרי (שהתקזזו עם המכירה של חלב). בינואר הביקוש לארשבין היה קטן, רק אנחנו התעניינו בו והוא התחנן לעזוב, ולכן השגנו אותו ב-12 מיליון ליש"ט (וגם זה בשנייה האחרונה של מועד ההעברות).

ואגב, אני לא חושב שזה מכובד לקרוא לו קונטאר, גם בצחוק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx