סיכום עונת 2015/16 - מה לעזאזל קרה פה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י golding, ‏19/5/16.

1. golding מנהלים

שחקן העונה:
    מנג'ר העונה:
    הקבוצה המפתיעה:
    הקבוצה המאכזבת:
    השחקן המשתפר:
    השחקן המאכזב:
    הרכש המוצלח של העונה:
    הרכש הכושל של העונה:
    משחק העונה:
    שער העונה:
    הרגע הזכור שלכם מהעונה:
    לסטר - מתי התחלתם להאמין שזה יקרה:
    אה כן, וכדי לא לאכזב את אלעד, הרכב העונה:

נערך לאחרונה ב: ‏19/5/16
    alexshw אוהב/ת את זה.
  2. Mellow29 Kopite

אני מרגיש כאילו לפחות חצי מהקטגוריות האלה יוכרעו פה אחד, ובכל זאת:

שחקן העונה: מהארז.
    מנג'ר: ראניירי.
    הקבוצה המפתיעה: לסטר.
    המאכזבת: צ'לסי.
    המשתפר: אנערף... אולי לוברן? רק כי הוא באמת היה עלוב בצורה לא נורמלית לפני קלופ.
    המאכזב: הזאר.
    הרכש המוצלח של העונה: טכנית הוא היה מושאל למ.ק דונס, אבל לא אכפת לי. דלה אלי.
    הרכש הכושל: בנטקה היה רכש לא מתאים אבל הרבה מזה בגלל השימוש הלא נכון. שווינשטייגר it is.
    משחק העונה: ה4-1 שלנו באתיחד היה נחמד.
    הרגע הכי זכור: ללאלנה מנצח את נוריץ׳ 5-4 בפרמיירליג, לוברן מנצח את דורטמונד 4-3 באירופה. לא לבעלי לב חלש. :)
    לסטר: לא בטוח מה חשבתי. אולי שאלה מתאימה תהיה 'מתי התחלתם להאמין שזה יקרה?' - באפריל...

ההרכב: דה חאה - בלרין, הות', ואן דייק, פוקס; קאנטה, אלי, פאייה : קיין, מהארז, וארדי.

oranfu ו-golding אוהבים את זה.
  3. golding מנהלים

מקבל! שיניתי.

4. golding מנהלים

שחקן העונה: מאחרז
    מנג'ר העונה: ראניירי
    הקבוצה המפתיעה: לסטר (ובאופן אישי גם טוטנהאם)
    הקבוצה המאכזבת: צ'לסי
    השחקן המשתפר: הות'
    השחקן המאכזב: איוזה פרז
    הרכש המוצלח של העונה: קאנטה
    הרכש הכושל של העונה: בנטקה
    משחק העונה: הניצחון של לסטר על ליברפול עם השער המדהים של וארדי
    שער העונה: השער המדהים של וארדי מול ליברפול
    הרגע הזכור שלכם מהעונה: השער המדהים של וארדי מול ליברפול
    לסטר - מתי התחלתם להאמין שזה יקרה: אחרי השער המדהים של וארדי מול ליברפול. אוקיי, אולי קצת אחרי
    אה כן, וכדי לא לאכזב את אלעד, הרכב העונה: דה חאה; סדריק, הות', אלדרויילרד, ברטראנד; קאנטה, נובל, עלי; פאייה, וארדי, קיין

5. Roma מנהלים

שחקן העונה: מחראז
    מנג'ר העונה: האיטלקי שהשתיק את כל הממלכה. קינג קלאדיו
    הקבוצה המפתיעה: לסטר
    הקבוצה המאכזבת: צ'לסי ואברטון
    השחקן המשתפר: מיכאל אנטוניו. אחלה של שחקן
    השחקן המאכזב: דפאי
    הרכש המוצלח של העונה: דמיטרי פייאט
    הרכש הכושל של העונה: ראחים "שטרלינג"
    משחק העונה: 5-2 של ארסנל על לסטר. לא להאמין שארסנל עשתה דאבל על לסטר
    שער העונה:

הרגע הזכור שלכם מהעונה: כל רגע של רנייארי אחרי שהבינו שהאליפות אפשרית. מרגש הבחור.

לסטר - מתי התחלתם להאמין שזה יקרה: ברגע שארסנל וטוטנהאם נשארו במירוץ.
    הרכב העונה: דה חאה; ביירין, הות', אלדרויילרד, ברטראנד; קאנטה, דלה אלי\אוזיל, מחראז; פאייה, וארדי, קיין

* אוזיל ודלה אלי ישחקו מחצית כל אחד, בדיוק כמו העונה שלהם. כמובן לדלה אלי יש סיבות מקלות.

golding אוהב/ת את זה.
  6. cheddar Member

yay עוד עונה מדהימה NOT נגמרה. אני מתחיל לחשוב שאולי בכל זאת, זה לא הליגה הטובה בעולם, למרות הסיפור היפה של לסטר.
    מנג'ר העונה: ראניירי
    הקבוצה המאכזבת: ארסנל, מה יותר אפשר לבקש מהתואר זרוק על הריצפה ?
    השחקן המשתפר: דני שותה מים
    השחקן המאכזב: ווין רוני.
    הרכש המוצלח של העונה: פירמינו
    הרכש הכושל של העונה: ממפיס דפאיי
    משחק העונה: ארסנל - מאנ יונייטד 00000-3
    אבל אני לא אובייקטיבי , גם אוהד ארסנל, וגם הייתי במשחק עצמו:)
    שער העונה: דימה של ווסטהאם עם חופשית לחיבורים

הרגע הזכור שלכם מהעונה: הטוויט של גארי ליניקר
    לסטר - מתי התחלתם להאמין שזה יקרה: עדיין לא מאמין.
    אה כן, וכדי לא לאכזב את אלעד, הרכב העונה: דלג

golding אוהב/ת את זה.
  7. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

צריך להגיד שלסטר גנבה את כל הכותרות מלא מעט קבוצות שעשו עונה שבכל שנה אחרת הייתה נותנת להם את תואר "הפתעת העונה" בלי מאמץ: ווסטהאם, סאות'המפטון (שם זו כבר נהיית מסורת, להעריץ את המועדון הזה), ווטפורד ואפילו בורנמות' שנשארה בליגה בלי טיפת זיעה.

Gianzola, Franco ו-אלעד אוהבים את זה.
  8. All_Hale_Conradinho Member

שחקן העונה: קאנטה
    מנג'ר העונה: פוצ'טינו. למרות ההתרסקות ב-4 המשחקים האחרונים מצער להודות שטוטנהאם שיחקה את הכדורגל הכי טוב באנגליה העונה ופוצ'טינו הוא האחראי הבלעדי לזה. בעונות אחרות הייתי שם כאן את קומאן או ביליץ'.
    הקבוצה המפתיעה: נחשו.
    הקבוצה המאכזבת: כולם פה כנראה ישימו את אחת מקבוצות הצמרת אז אני דווקא אציין את סוואנזי. מאוד התרשמתי מהם בעונה שעברה, הם שיחקו כדורגל טוב למדי תחת גארי מונק והסגל שלהם נראה מבטיח, לכן מוזר לי שדווקא אחרי שהוא חוזק הקבוצה הזאת התדרדרה והייתה מעורבת ביותר מדי מאבקי ירידה באמצע העונה.
    השחקן המשתפר: אני אשים כאן את ביירין. בעונה שעברה הוא אומנם פרץ אבל היה קונצנזוס שהוא יותר טוב בעיקר כמגן תוקף ושבהגנה כדאי לו להשתפר. ובכן, זה בדיוק מה שהוא עשה. כמובן לא עד הסוף, יש עוד לאן לשפר את זה – אבל שיפור משמעותי בהחלט היה. היו לו רגעים הגנתיים ראויים לציון ומכל השחקנים שלנו אני מתקשה להיזכר באיזה שער שספגנו באשמתו. נקודת אור.
    השחקן המאכזב: מאטיץ'. מבחינתי השחקן שהביא לצ'לסי את האליפות שנה שעברה יותר מהזארד, והעונה לא רק שלא היה טוב אלא היה נטו מזיק. אחת ההתדרויות הכי לא מובנות שאני זוכר.
    הרכש המוצלח של העונה: דימיטרי פאייה. אולי הדוגמה האולטימטיבית לכוח הכלכלי של הפרמייר ליג כי באף ליגה אחרת שחקן נפלא כמוהו לא היה מגיע למועדון בסדר גודל כזה, ובטח שלא מפיח בו כאלה תקוות וכיוונים לעתיד. כיף לראות כמה שמחים אוהדי ווסט האם מהנוכחות שלו.
    הרכש הכושל של העונה: כבר ציינו את זה, אבל שוויינשטייגר. אני התחלתי לסבור שיונייטד תדהר לאליפות אחרי שהוא חתם. בפועל כנראה שאולי הגזמתי.
    משחק העונה: צ'לסי 0 – בורנמות' 1. האלופה הגאה מפסידה בביתה לקבוצה שמעולם לא נשמה אוויר פרמייר ליג ושיש קבוצות ווטסאפ עם יותר משתתפים מאשר מספר מושבים באיצטדיון שלה. גם רגע של שמחה ענקית עבור סינדרלה שבמובן כזה או אחר אפילו יותר גדולה מלסטר, אבל בעיקר רגע של שמחה ענקית לאיד בנפול אויבך.
    שער העונה: מתלבט בין וארדי נגד ליברפול לעלי נגד קריסטל פאלאס
    הרגע הזכור שלכם מהעונה: שני שערים תוך דקה במשחק של ארסנל מול יונייטד. תכלס עם איך שנראינו בשאר העונה הזאת אני עדיין לא מבין איך זה הצליח לקרות, אבל אין ספק שזה היה רגע קסום. וכן המפגש ההוא מול הנערים ג' שלהם בהמשך קצת הוציא מזה את העוקץ.
    לסטר – מתי התחלתם להאמין שזה יקרה? אחרי שארסנל הפסידה לנערים ג' של יונייטד.
    הרכב העונה:
    פרייז'ר פורסטר*
    ביירין – אלדרווירלד – ואן דייק – כריסטיאן פוקס
    קאנטה – עלי
    מאחרז – אוזיל – פאייה
    קיין

* (חושבים שדה חאה הוא שוער ש"בלעדיו היה פי מיליון יותר גרוע"? קלטו את ההבדל אצל סאות'המפטון בין מתי שפורסטר היה פצוע ומתי שהוא לא)

golding אוהב/ת את זה.
  9. k_700 Member

אנשים באמת עד כדי כך ציפו משוושנטייגר להוביל לאליפות קבוצה בקיץ?

כאילו דמות גדולה והכל אבל נקנה בגיל 31 אחרי שנה וחצי של פציעות...
    אני חושב שאפילו בדיון שלנו היו סבלניים עם ההצהרות אחרי החתימה שלו.

גם המחיר אגב לא גבוה בצורה חריגה(בדיעבד הוא שווה פחות אבל לפי השם והערך ביולי 2015...).

קשה לי להגדיר אותו כרכש הכושל(אין שום קשר לזה שהוא משחק בקבוצה שאני אוהד)כי מראש לא היו לי ציפיות כל כך מרחיקות לכת.. אולי זה רק אני.

10. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

תודה לכולם על העונה הזו. נהניתי מאוד להתדיין עם עצמי. מבטיח שיהיו גיפים חדשים בעונה הבאה (לא להילחץ אלכס!).

תודה רבה גם למנהלים שפתחו את הדיון הזה אחרי שביקשתי כ״כ יפה. תודה אישית גם לקאריק המגניב על הסטייל המוזיקאלי. דילן הוא המלך!

שחקן העונה: מאהרז. דריבל אלוהי, תפוקה סטטיסטית יוצאת מן הכלל ומוסר עבודה של אדם שנאבק על חייו במשחקי המנדינגו.
    מנג'ר העונה: ונגר. בזמן שכל הגדולות קרסו הוא לא רק השאיר שוב את ארסנל בטופ 4, הוא התקדם עד למקום השני.
    הקבוצה המפתיעה: טוטנהאם. הפתיעו שעשו התקדמות משמעותית העונה ועדיין הצליחו לסיים מאחורי ארסנל.
    הקבוצה המאכזבת: כל ״הגדולות״. חוץ מארסנל, כולן התרסקו.
    השחקן המשתפר: דמבלה. תמיד היה שחקן טוב, אבל העונה הוא הפך להיות ברומטר של ממש במרכז השדה של טוטנהאם.
    השחקן המאכזב: פאוליסטה. לא יכול להיות שאפשר להיות כ״כ מכוער וכ״כ טיפש בו זמנית. קיוויתי שהאחד יחפה על חשבון השני.
    הרכש המוצלח של העונה: פאייט זו הבחירה הקלה וכנראה גם הכי מוצדקת, אבל אני אבחר בצרפתי אחר. מרסיאל. צחקנו על המחיר ועל כל הבונוסים, אבל אם לא הוא, אוהדי יונייטד היו מוציאים גם את העין השניה העונה. כישרון על בעונת בכורה חסרת תקדים.
    הרכש הכושל של העונה: אסטון וילה. הכול. שלשול עם תופעות לוואי צפויות.
    משחק העונה: 3-0 לארסנל על יונייטד. למזלנו, בסמסטר הזה עוד לא למדו כימיה.
    שער העונה: השער של וארדי מול ליברפול. ותודה למיניולה. אורן, קח אוויר בבקשה. אפשר לחשוב הזכרתי את לוקאס. לוקאס. לוקאס.
    הרגע הזכור שלכם מהעונה: ואן חאל מנצח את ארסנל עם תלמידים שצריכים להכין שיעורים בכימיה. לקינוח - הנפילה ההיסטרית.
    לסטר - מתי התחלתם להאמין שזה יקרה: אני לא בטוח, צריך לחכות עוד כמה משחקים עם זה. אני עדיין חושב שזה בלוף שיתפוצץ עוד מעט.
    הרכב העונה 1: קאנטה; קאנטה, קאנטה, קאנטה, קאנטה; קאנטה, קאנטה, קאנטה, קאנטה; קאנטה, קאנטה.
    הרכב העונה 2: דה חאה; בלרין*, אלדרווילד, ואן דייק, מונריאל; מאהרז, קאנטה, דמבלה, פאייט; קיין, וארדי.

* - לא חושב שהוא באמת ראוי, אבל גם לא נמצאה אלטרנטיבה עדיפה במהלך העונה.

תוספות שלי:
    תגלית העונה ע״ע דונארומה (מה הקשר?!): דלה עלי. קצת מלחיץ עם לומר את האמת.
    אובייטד העונה: לוקאקו. שיזדיינו המספרים והאוננות של קיי עליו.
    אפס העונה: מרטינז. קל.
    התלמיד המצטיין: ראשפורד. יש עתיד לעולם הכימיה.
    הדיון הנחוץ של העונה: דיון שאר הקבוצות. קל.
    מפליק העונה: גירוד. יודע את העבודה.
    פריט העונה: המעיל של ונגר חרוש מדי עד למצב שהריצ׳רץ׳ הפסיק לעבוד, ועל מחברת הלימודים של ראשפורד דובר. הפעמון של ראניירי.

k_700 ו-golding אוהבים את זה.
  11. Coutinho10 Member

דה חאה בהרכב ולא מיניולה ? מיניולה ספג את השער מוארדי מול ליברפול..

golding אוהב/ת את זה.
  12. alexshw Member

שחקן העונה: ריאד מהרז. עשה הכל בהתקפה של לסטר, נראה כמו שחקן שבנוי למועדונים הגדולים בעולם. כיף היה לראות אותו.
    מנג'ר העונה: ראניירי. אין פה ויכוח. ביליץ' וקומאן אחריו.
    הקבוצה המאכזבת: צ'לסי. האלופה המכהנת הכי עלובה מזה 23 שנים. גם אם היו סימנים מקדימים בקיץ ואנשים התריעו אין מי שציפה שהיא תדרדר לתחתית וכל הסיבוב השני שלה יהיה לחלוטין לפרוטוקול.
    השחקן המשתפר: רוברת הות'. היה לגמרי בלם סתמי עד העונה.
    השחקן המאכזב: מקום ראשון - עדן הזאר בגלל העונה שעברה שהייתה. במקום השני לחלוטין ויין רוני. הוא חזר שמן מהפגרה וזה כבר עיצבן אותי. האיש תקע את כל ההתקפה של יונייטד וזה שהוא לפעמים מצליח לתת פס יפה ממרכז השדה לא מרשים אותי. אחרי 13 שנים ברמות הכי גבוהות הגיע זמן שילך לאיפה שכל הפנסיונרים משחקים. הוא פשוט היה מזעזע העונה.
    הרכש המוצלח של העונה: אנגולו קאנטה. אחת הגנבות של פרמייר ליג אי פעם.
    הרכש הכושל של העונה: כריסטיאן בנטקה. שק תפוחי אדמה. כישלון ליברפולי קלאסי ברכש. דפאי וסטרלינג אחריו.
    משחק העונה: לסטר סיטי קורעת את מנצ'סטר סיטי בחוץ 3:1. שח מט.
    שער העונה: ורדי נגד ליברפול.
    הרגע הזכור שלכם מהעונה: השער של מרסיאל נגד ליברפול בבכורה שלו.
    לסטר - מתי התחלתם להאמין שזה יקרה: אחרי הדרבי של לונדון בין טוטנהאם לארסנל שנגמר 2:2
    הרכב העונה: דה חאה, בלרין, מורגן, טובי, פוכס, קאנטה, אלי, אוזיל, מהרז, ורדי, קיין

golding אוהב/ת את זה.
  13. Rushie Member

שחקן העונה: קאנטה. אני חייב להגיד שבניגוד לכולם לא ראיתי שום דבר באמת מיוחד במאהרז. שחקן טוב אין ספק אבל לא נראה לי שדברים ילכו לו ככה גם בהמשך.
    מנג'ר העונה: ראניירי.
    הקבוצה המאכזבת: צ'לסי.
    השחקן המשתפר: וארדי.
    השחקן המאכזב: הזאר.
    הרכש המוצלח של העונה: פאייט.
    הרכש הכושל של העונה: דפאי.
    משחק העונה: 3-1 סיטי לסטר.
    שער העונה: לא בטוח אם זה היה בליגה אבל הביצוע ההוא של דלה עלי.
    הרגע הזכור שלכם מהעונה: 5-4 שלנו על נוריץ' במשחק שהראה איך שההגנות באנגליה הגיעו לשפל המדרגה.
    לסטר - מתי התחלתם להאמין שזה יקרה: מחזורים ספורים לסיום.
    הרכב העונה: דה חאה, ביירין, הות', אלדרווירלד, פוקס, קאנטה, עלי, מאהרז, פאייט, וארדי, קיין

golding אוהב/ת את זה.
  14. AFCA Member

כאוהד אייאקס מדהים אותי לראות את הקונצנזוס פה לגבי אלדרווירלד.

כשהם שיחקו ביחד אצלנו תמיד חשבתי שורטונגהן מוכשר וטוב בהרבה מטובי, מעניין לראות אם העונה הזאת היא עונה יוצאת דופן או שטובי יצליח לשמור על היכולת הזאת ולקבע מעמד כאחד הבלמים הטובים בליגה, משהו שלא חשבתי לשנייה שיש לו פוטנציאל בשבילו.

15. JohnTerry26 Member

שחקן העונה: קאנטה.
    מנג'ר: ראניירי.
    המאכזבת: צ'לסי.
    המשתפר: יש כל כך הרבה... אבל אני מניח שוארדי הוא בחירה כה מובנת מאליה שאף אחד כמעט לא כתב אותו.
    המאכזב: הזאר או מאטיץ', הזאר או מאטיץ'.... הזאר, למרות שאני בטוח שיחזור לעצמו, בניגוד למאטיץ'. הנפילה של הסרבי זה באמת משהו לא נתפס.
    הרכש המוצלח של העונה: גם פה יש המון, אני אלך על פאייה. קאנטה ומאחרז זה קרוב לודאי פוקס, פאייה היה שם בשביל כולן אחרי שהרשים בצרפת וגם בנבחרת. ווסהטאם הרימה את הכפפה והקפיצה לו את הקריירה. אני גם חושב שהוא טוב יותר ממאחרז וקאנטה כבר קיבל תואר.
    הרכש הכושל: סטרלינג. בקיץ אמרתי שזה וולקוט רק קצת יותר טוב. העונה הזאת וההגעה של פפ מבשרת על עתיד לא ברור שלו בסיטי לדעתי.
    משחק העונה: כל משחק של צ'לסי. תענוג תענוג תענוג.
    הרגע הכי זכור: לא זכרתי כלום חצי שעה אחרי שסיימתי לראות משחק. זבאלק של עונה. חוץ מצ'לסי.

ההרכב: דה חאה - בלרין, אלדרווילד, מורגן, רוז; קאנטה בגוד מוד ; אוזיל, פאייה, מהארז, קיין, וארדי.

golding אוהב/ת את זה.