סיכום עונת 2015/16 - מה לעזאזל קרה פה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י golding, ‏19/5/16.

1. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

* ראיתי מעט מאוד חלק מהקבוצות. אז בלי ואן דייק בנבחרת העונה ודרינקווטר למשל כשחקן המשתפר (אין לי מושג איך הוא היה בעונה שעברה).

שחקן העונה: קאנטה.
    מנג'ר העונה: גם פה אין הפתעות, ראניירי.
    הקבוצה המפתיעה: כמובן שלסטר, אבל בשביל הגיוון - סאות'המפטון (כן, לא ראיתי אותם הרבה. ובכל זאת) ששוב התמודדה עם עזיבה של שחקני מפתח וסיימה במקום השישי.
    הקבוצה המאכזבת: גם פה יש את הבחירה המובנת מאליה, צ'לסי, אבל לא ציפיתי שאסטון וילה תהיה כל כך גרועה.
    השחקן המשתפר: כריסטיאן פוקס. ממגן מחליף של שאלקה הוא הפך לחלק בלתי נפרד מאלופת אנגליה.
    השחקן המאכזב: מישהו מצ'לסי. הזאר עוד התעורר בגארבג' טיים, אז מאטיץ'.
    הרכש המוצלח של העונה: קאנטה.
    הרכש הכושל של העונה: כל כך הרבה אפשרויות. פלקאו, סטרלינג, דפאיי, שויינשטייגר, בנטקה, פאטו, גם לסטר פה עם אינלר, ניאסה מאברטון, ולמיטב ידיעתי אחוזי הפגיעות ברכש של ניוקאסל ואסטון וילה לא היו מרשימים. שיהיה בנטקה.
    משחק העונה: לא יודע בדיוק למה, אבל צ'לסי מול ארסנל (הראשון, עם האדום של גבריאל).
    שער העונה: של קוקו מרטינה מול ארסנל היה נחמד.

הרגע הזכור שלכם מהעונה: המחצית הראשונה של קאנטה מול ארסנל.
    לסטר - מתי התחלתם להאמין שזה יקרה: אחרי התיקו של טוטנהאם מול ברומיץ'.
    הרכב העונה: דה חאה - הות', אלדרווילרד, פוקס - פאייט, קאנטה, עלי, אוזיל, מאחרז - קיין, וארדי.

golding אוהב/ת את זה.
  2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מהמשחקים והקבוצות שראיתי יותר בשביל לבחור:

שחקן העונה: קרייג דוסון (מחרז)
    מנג'ר העונה: פוליס (ראניירי)
    הקבוצה המפתיעה: לסטר
    הקבוצה המאכזבת: צ'לסי
    השחקן המשתפר: בגיל פרישה כבר ווס מורגן נתן עונה לא מהעולם הזה
    השחקן המאכזב: האזר
    הרכש המוצלח של העונה: ג'וני אוואנס
    הרכש הכושל של העונה: ריקי למברט

לסטר - מתי התחלתם להאמין שזה יקרה: מודה שעד ממש לרגעי הסיום של העונה לא האמנתי.

אה כן, וכדי לא לאכזב את אלעד, הרכב העונה: ז'אקוב +10

בכל עונה אחרת בורנמות' היא ה-סיפור של העונה.

אלעד, Scouser Tommy, golding ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  3. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

לגבי בורנמות', הם הפתיעו ושרדו מוקדם, אבל הופתעתי גם כשראיתי את ההוצאות שלהם על העברות - לא המון במונחי פרמיירליג והרבה פחות מניוקאסל למשל, אבל יש להם הוצאה נטו של יותר מ-50 מיליון יורו. להגנתם, חלק מהרכש הגיע בינואר ואחד משחקני הרכש מתחילת העונה נפצע מוקדם ופספס את רוב העונה (גראדל).

4. alexshw Member

פציעת קלום וילסון זו המכה שנחתה עליהם. לוילסון יש פוטנציאל להגיע לסגל הנבחרת לדעתי.
    על כל פנים בבורנמות הביאו בינואר את אפובה שגדל בארסנל וזה השתלם להם.
    רבים חשבו שבלי וילסון הם ירדו.
    בכלל בניגוד לשם שיצא לבעלים רוסים ברחבי הגלובוס, מקסים דיומין שם משקיע כסף בחוכמה רבה ובצורה מושכלת מאוד עם תוכנית ארוכת טווח ביחד עם הנשיא הנהדר ג'ף מוסטין.

אם בניוקאסל היה כזה ניהול הם היו אולי מסיימים בטופ 4.

אני מזכיר לכם שבורנמות לא סתם עלתה לראשונה לליגה הבכירה באנגליה, אלא שגם בליגת המשנה היא בילתה סך הכל 5 עונות בכל ההסטוריה שלה. עד כמה גדול ההישג של השניים שציינתי מעלה.

נערך לאחרונה ב: ‏20/5/16
  5. Magpie27 Member

שחקן העונה: דלי האלי. בגיל 19 הוא המנוע והמח של הקבוצה.
    מנג'ר העונה: ראניירי
    הקבוצה המפתיעה: לסטר
    הקבוצה המאכזבת: צלסי וניוקאסל
    השחקן המשתפר: דרינקווטר
    השחקן המאכזב: אדן האזאר
    הרכש המוצלח של העונה: קאנטה- האלי- פאייה
    הרכש הכושל של העונה: ממפיס דפאי

golding אוהב/ת את זה.
  6. Raulito Madridista

כל הרגעים המרגשים העונה בפריימרליג הגיעו מצד לסטר וראניירי, אולי ההפתעה הגדולה איי-פעם, וכמה יפה היה לראות אותו מקבל כבוד ביום האחרון דווקא מצ'לסי בשורותיה אימן. אפשר להתווכח על זהות שחקן העונה - אולי לסטר כקבוצה, חשבתם על זה? וארדי ששבר את השיא של מפלצת השערים רוד ואן-ניסטלרוי וכבש בהמון משחקים רצופים, מחרז שהיה פשוט מכשף על המגרש או קאטה במרכז השדה.

הקטגוריה שהכי קשה לבחור היא כישלון העונה\מדד הפאתטיות.
    מנצ'סטר יונייטד
    - הפכה לקבוצה מאוסה נטולת ברק, אי-אפשר לראות אותה בגלל המנג'ר המעצבן שלה וסגנון המשחק. הקבוצה המשעממת ביותר באירופה. הדחה מוקדמת בליגת האלופות, פחות מ-50 שערי זכות וגם מקום חמישי. גביע? אוי-ואבוי אם יאריכו לו חוזה. מרסיאל היה נק' אור בעונה עלובה וגם הפציעות הן לא תירוץ.
    צ'לסי - אולי הנפילה הגדולה ביותר של קבוצה אלופה, בטח בעידן הנוכחי. גם יובה לשם השוואה פתחה את העונה רע אבל הצליחה לצאת מזה. מוריניו לא האמין איך הוא לא שולט בקבוצה הזו שהייתה מופקרת, חסרת התלהבות. אשכרה מקום עשירי ופחות מ-50% הצלחה. עלוב, עלוב מאוד.
    מנצ'סטר סיטי - בקושי סיימה במקום הרביעי. למרות סגל השחקנים הנפלא, למרות הכסף, למרות פתיחת העונה. גם אצלהם היה נראה בשלב מסוים שלא בא להם לשחק. הפסידו המון משחקי בית, המון! ולא ניצחו משחק חוץ איזה חודשיים אם אני לא טועה.
    ארסנל - כשז'ירו נדמה לי(מסתבר שלא) ניצח את לסטר עם שער מאוחר עמוק בתוספת הזמן חשבתי שהנה, ארסנל בשלה לזכות באליפות ראשונה מאז 2004. היו לה העונה כמה משחקים בהם ניצחה קבוצות איכותית או לחילופין לקחה משחקים בשיניים מה שלא אפיין אותה בעבר. ואז הנפילה אחרי הכריסמס או קצת צפונה מכך. אוזיל, איפה? כמו תמיד בעצם.

העונה לא היה כדורגל באנגליה, אבל כסף יש וממש לא חסר. הדבר הכי טוב מבחינת הליגה האנגלית היא שהעתיד ורוד, עם סכומים חסרי תקדים וגם מאמנים טובים. קלופ רק הצטרף באמצע העונה ובקיץ אני מקווה שיבנה בתבונה קבוצה נורמלית ולא כזו שיש בה רק התלהבות וכישרון התקפי חלקי; פפ גוארדיולה אמור לשנות את פניה של סיטי, ואני מקווה שגם מוריניו יחזור לעניינים רעב מתמיד ופתוח לשינויים.

אולי גם הנבחרת, ככה בשקט-בשקט בלי ציפיות - תגרום לקצת נחת לאוהד האנגלי. השאלה איפה המאמן יתקע את רוני שעבר עונה איומה, הרי ברור שהוא לא יסופסל. שחקן מרכז שדה? שיהיה

נערך לאחרונה ב: ‏20/5/16
  7. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אכן שער ניצחון של גירוד מול לסטר. קשה לזכור בגלל הטירוף וגם כי הוא היה חתיכת שחור באותו יום.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  8. k_700 Member

זה לא היה וולבק במשחק החזרה שלו?

EO11 אוהב/ת את זה.
  9. EO11 בפה אליל היכל התהילה

שחקן העונה: אחד מלסטר, מי שבא לכם. אני הייתי הולך על מחרז, אפשר גם ורדי, אפשר גם את קספר. רק תבחרו.
    מנג'ר העונה: ראניירי. קל.
    הקבוצה המפתיעה: באמת? טוב, אם לא לסטר, נלך על ווסטהאם שהייתה טובה משציפיתי.
    הקבוצה המאכזבת: גם אם יונייטד וסיטי לא היו מעפילות לאירופה ובמקומן הייתה עולה סאות'מהפטון, עדיין אין יותר מאכזבת מצ'לסי.
    השחקן המשתפר: פה אני אבחר את שמייקל. אולי אני לא זוכר נכון כי אני לא צופה הדוק של האנגלית, אבל הוא היה מצוין העונה.
    השחקן המאכזב: אדן האזר.
    הרכש המוצלח של העונה: פאייה.
    הרכש הכושל של העונה: סטרלינג.
    משחק העונה: סיטי מארחת את לסטר. באותו רגע כולם הבינו סופית שמדובר כאן על הדבר האמיתי.
    שער העונה: ורדי נגד ליברפול. כשהייתי הולך לטדי בילדותי, הייתי חולם להבקיע שער בדיוק כזה ולרוץ למזרחי. קינאתי מאוד בורדי באותו רגע. גם דלה עלי נגד קריסטל פאלאס היה מטורף.
    הרגע הזכור שלכם מהעונה: אני לא אשכח בחיים איך ישבנו בבסיס כל החבר'ה סביב טלפון קטן וראינו את לסטר נגד יונייטד בהתלהבות למרות שאף אחד מאיתנו לא אוהד של הקבוצות. לא אשכח גם את הצעקות בגול של לסטר.
    לסטר - מתי התחלתם להאמין שזה יקרה: במשחק נגד סיטי.

10. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה