סיכום עונת 2019/20

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏26/7/20.

1. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

כרגיל, השאלון המסורתי:

שחקן העונה:
    מנג'ר העונה:
    הקבוצה המפתיעה:
    הקבוצה המאכזבת:
    השחקן המשתפר:
    השחקן המאכזב:
    הרכש המוצלח של העונה:
    הרכש הכושל של העונה:
    משחק העונה:
    שער העונה:
    הרגע הזכור שלכם מהעונה:
    הרכב העונה:
    ושאלת הבונוס-האם אליפות 2020 של ליברפול תהיה דומה לאליפות 1993 של יונייטד, כלומר תחילה של שושלת שתשלוט בליגה (גם אם לא לעשרים שנה)?

alexshw אוהב/ת את זה.
  2. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחקן העונה: 1. דה ברוינה. 2. ואן דייק. 3. מאנה.
    מנג'ר העונה: 1. קלופ. 2. וויילדר 3. ברוס.
    הקבוצה המפתיעה: 1.שפילד יונייטד. 2. ניוקאסל. 3. לסטר.
    הקבוצה המאכזבת: 1. טוטנהאם 2. בורנמות' 3. מנצ'סטר סיטי.
    השחקן המשתפר: 1. אינגס 2. פוליסיץ'. 3. ארנולד.
    השחקן המאכזב: 1. מנדי 2. פוגבה. 3. פפה. 4. קאנסלו. 5. אנדומבלה. 6. קפה.
    הרכש המוצלח של העונה: 1. פוליסיץ'. 2. מקסימין. 3. מאופיי. 4. פרננדש (חצי עונה).
    הרכש הכושל של העונה: 1. קאנסלו. 2. אנדומבלה. 3. לואיז.
    משחק העונה: ליברפול 3 מנצ'סטר סיטי 1.
    שער העונה: סלאח כובש נגד מנ יונייטד, הקהל מתחיל לשיר על אליפות.
    הרגע הזכור שלכם מהעונה: וויליאן כובש פנדל נגד סיטי, פותח שמפנייה שחיכיתי לה 30 שנה.
    הרכב העונה: אליסון, ארנולד, ואן דייק, מגווייר, רוברטסון, פאביניו, הנדרסון, דה ברוינה, מאנה, סטרלינג, וארדי.
    ושאלת הבונוס-האם אליפות 2020 של ליברפול תהיה דומה לאליפות 1993 של יונייטד, כלומר תחילה של שושלת שתשלוט בליגה (גם אם לא לעשרים שנה)? לא אם לא תשקיע כסף רציני בחיזוק הסגל.

נערך לאחרונה ב: ‏26/7/20
    אלעד אוהב/ת את זה.
  3. alexshw Member

שחקן העונה: קווין דה בריינה
    מנג'ר העונה: יורגן קלופ
    הקבוצה המפתיעה: שפילד יונייטד
    הקבוצה המאכזבת: ארסנל
    השחקן המשתפר: דני אינגס
    השחקן המאכזב: ניקולה פפה
    הרכש המוצלח של העונה: ברונו פרננדס
    הרכש הכושל של העונה: ניקולה פפה
    משחק העונה: ליברפול - סיטי 1:3
    שער העונה: פביניו מול סיטי ככה בשלוף.
    הרגע הזכור שלכם מהעונה: העצבים של פפ באנפילד. שם איבד את האליפות סופית למעשה.
    הרכב העונה: הנדרסון, טרנט, רוברטסון, ואן דייק,סויונצ'ו, פאביניו, פרננדס, דה בריינה, מאנה, סטרלינג, אובמיאנג.
    ושאלת הבונוס-האם אליפות 2020 של ליברפול תהיה דומה לאליפות 1993 של יונייטד, כלומר תחילה של שושלת שתשלוט בליגה (גם אם לא לעשרים שנה)? לא. העונה היה קצב צבירת נקודות נמוך במיוחד באיזור של מאבק על הטופ 4, כמעט כל קבוצות טופ 6 הקלאסיות האחרות, סבלו מבעיות רציניות. ספק רב אם מצב כזה יחזור בשנים הקרובות.

רק תוספת קטנה לגבי הרכב העונה, המגנים של לסטר היו ממש גדולים העונה. מאוד הרשימו, אבל לצערם המגנים של ליברפול בכל זאת נתנו עונה יותר גדולה.

4. k_700 Member

די נו.... לא רודיגר? לא מינגס? מתחתית הליגה להרכב העונה, מי היה מאמין.

5. Clichy COYG

הסתכלתי על ההימורים שלי לפני פתיחת העונה - חוץ מהקבוצה המפתיעה (ניוקאסל) והמאכזבת (אברטון, הימור בטוח) נפלתי בענק בשאר.

1. דה בריינה בעונה פשוט מטורפת וAA הצית את הדמיון אבל אני אבחר בואן דייק. והקטע שאצלו לא מדובר ביוצא מן הכלל אלא בסטנדרט.
    2. ברור שקלופ. איש גדול.
    3. לסטר הפתיעו אבל כבר מעונה קודמת ניכר שיש שם כדורגל. אני אלך על שפילד - לא קבוצה מעניינת כמו וולבס אשתקד אבל בהחלט עשו את שלהם ומעבר.
    4. ארסנל בענק. אחרי ציפייה שאמרי יתאקלם + קיץ לא רע ציפיתי שלפחות נהיה באזור של הצ'מפיונס, בפועל לא היינו רלוונטיים בכלל.
    5. ראשפורד. נתן את ה(חצי) קפיצת מדרגה שחיכו לה במשך 3 שנים ונתן עונה מספרית ואישית מצויינת.
    6. ברנרדו. חשבתי שהוא ישלוט בליגה בשנים הקרובות אבל לא היה קרוב לזה (ובין היתר פפ דאג לייבש אותו).
    7. ברונו, בחצי עונה נתן מה שהרוב לא נותנים בעונה שלמה. גם פוליסיץ' שווה אזכור.
    8. פפה קל, פלופ גדול עד עכשיו. גם קאנסלו.
    9. הניצחון של ליברפול על סיטי באנפילד, מבחינתי סימל את העברת השרביט לסקאוזרים.
    10. הדבר היחיד שעולה לי סון נגד ברנלי.
    11. הריצה של מוריניו לשופטים שישרקו פנדל. סתם רגע משעשע.
    12. דין הנדרסון, AA, ואן דייק, קואדי, רוברטסון, קובאציץ', הנדרסון, סטרלינג, דה בריינה, וארדי, אובאמינג.
    ספסל: אליסון, פרננדיניו, ג'יימס, פאביניו, מאדיסון, סלאח, מאנה.

13. נוטה לחשוב שלא. כל עוד ואן דייק שם הם יהיו למעלה אבל אני חושב שתהיה ירידה ביכולת של סלאח ומאנה וזה אולי יספיק להם לעוד אליפות עונה הבאה אבל לאורך זמן מול מכונת הכסף של האתיחד הם לא יחזיקו.

owen11111 אוהב/ת את זה.
  6. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

@k_700
    לא הבנתי.
    מתי אמרתי רודיגר ומינגס בלמי העונה?
    מינגס אגב מקום 3 בעיני בין הבלמים.

7. k_700 Member

לא אמרתי מה אמרת,
    אני מעלה את רחשי הרקע שאני שומע פה כל העונה.

נגמרה העונה, עכשיו מתחיל הרגע הכי משעשע.
    הרגע הזה שאנשים צריכים להביך את עצמם בבחירת הבלם השני ליד ואן דייק בנבחרת המחזור(הרי אני כל השנה מבקש בלם אחד לרפואה שנתן עונה יותר טובה ממגווייר שלא קוראים לו ואן דייק ו100 אחוז מהקהל פה מתחמק).

סיונצ'ו(לא בטוח שהוא בכלל בעונה יותר טובה מאוונס), קואדי איזה הטרלות בחיי....יאללה מה הלאה? מחכה כבר לאלעד שירשום את טראקובסקי.
    איפה הילד קקה של הפורום שיכניס את כריסטיאנסן?

8. oranfu Member

שחקן העונה: דה-בריינה.
    מנג'ר העונה: קלופ.
    הקבוצה המפתיעה: שפילד.
    הקבוצה המאכזבת: טוטנהאם.
    השחקן המשתפר: סולנקי :) סתם, אולי ראשפורד או אינגס.
    השחקן המאכזב: פוגבה.
    הרכש המוצלח של העונה: פרננדז או פוליסיק.
    הרכש הכושל של העונה: פפה.
    משחק העונה: 4-0 של ליברפול על לסטר.
    שער העונה: של טרנט נגד לסטר.
    הרגע הזכור שלכם מהעונה: הגול של סלאח מול הקופ על הראש של יונייטד. Were gonna win the league.
    הרכב העונה: אליסון, טרנט, גומז, רובו, פביניו, KDB, גריליש, סטרלינג, וארדי, מאנה.
    ושאלת הבונוס-האם אליפות 2020 של ליברפול תהיה דומה לאליפות 1993 של יונייטד, כלומר תחילה של שושלת שתשלוט בליגה (גם אם לא לעשרים שנה)? לא. יש מועדונים עם (הרבה) יותר כסף ואצלנו אין באמת דחף לקחת תארים מצד ההנהלה. Self sustained.

9. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחקן העונה: ואן דייק. לא נמצא בדיון הזה בתקשורת האנגלית אך ורק כי זה פשוט הסטנדרט שהוא עצמו הציב. בלם היסטורי.

מנג'ר העונה: קלופ.

הקבוצה המפתיעה: חייב ללכת לשפילד. סיימה קצת יותר נמוך מהמקומות שבהם היא בילתה ברוב העונה, זה לא מוריד שום דבר מההישג המטורף הזה. בחייאת, אני עדיין לא יודע בשלוף להגיד את השם של אף שחקן שם חוץ מהנדרסון. אין לי מושג מי משחק שם.

הקבוצה המאכזבת: אני אלך פה על טוטנהאם דווקא. פיינליסטית הצ'מפיונס בעונה שעברה והקבוצה השלישית באנגליה, כן? נכון שזו קצת גניבת דעת - הם רעים בליגה עוד מהעונה שעברה, ועדיין. הם איכשהוא השתחלו למקום 6 בסוף אבל זה משקר - לגמרי הרגישו בבית במקומות שהם היו בהם רוב העונה.

השחקן המשתפר: אינגס. בא משום מקום לתת עונה כזאת, אין תחרות.

השחקן המאכזב: אפשר לשים פה את קפה? אני הייתי תחת רושם שאחרי העונה שעברה הקונצנזוס היה שהוא לא שווה את הסכום ששולם אבל שעדיין יש עם מה לעבוד. הפך לנקודה הכי חלשה בצ'לסי.

הרכש המוצלח של העונה: ברונו פרננדס

הרכש הכושל של העונה: כמעט בא לי לרשום מגוויר רק כדי להטריל (80 מ', פאק מי, עדיין צובט את עצמי), אבל ברצינות אנדומבלה. כמה הייפ היה סביב ההחתמה הזאת בקיץ... התרסיס עוד רגע הימר בתים על אליפות של טוטנהאם בגללו.

משחק העונה: לא יודע. שלי אישית זה לסטר 4-0.

שער העונה: לא יודע. אני אף פעם לא בוחר את זה כי אני תמיד שוכח המון שערים גדולים.

הרגע הזכור שלכם מהעונה: TWICE!! TWICE!!!. החגיגה של טרנט ב4-0 על לסטר.

הרכב העונה: אליסון, טרנט, ואן דייק, רודיגר, רוברטסון, קד"ב, פרננדס, פאביניו, מאנה, אובמיאנג, סטרלינג.

ושאלת הבונוס-האם אליפות 2020 של ליברפול תהיה דומה לאליפות 1993 של יונייטד, כלומר תחילה של שושלת שתשלוט בליגה (גם אם לא לעשרים שנה)? חד משמעית לא. הליגה הזו פשוט תחרותית מדי ובניגוד ליונייטד ב93 אין לנו פער כלכלי מכל היתר, למעשה ההפך נכון. אני חושב שאם סיטי אחרי 17-18 - כשבנקודת הזמן הזאת אני הייתי בטוח ב200% שהיא בדרך להגמוניה מוחלטת בליגה - לא הצליחה לעשות זאת, וכבר עונה אח"כ באה קבוצה שהדביקה את הקצב הפסיכי שלה ולקחה אותה למחזור האחרון ועונה אח"כ גם גברה עליה, זה אומר דרשני.

10. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

נו ו?
    שכל אחד ירשום מה שהוא רוצה
    אני חושב מגווייר. מישהו אחר שיחשוב קואדי.
    בסופו של דבר מנ יו סיימה מקום 3 עם שיפור בהגנה והוא גורם ראשי לזה.

11. Clichy COYG

@k_700
    מאז הקורונה (וקצת לפני) סויונצ'ו היה חלש כמו כל הקבוצה שלו, עד ינואר הוא היה הבלם הכי טוב בליגה אחרי ההולנדי - שכל אחד יחליט אם זה מספיק להכנס לנבחרת העונה.
    קואדי, סויונצ'ו, גומז - במכלול כולם היו עדיפים ממגוויר.

12. k_700 Member

הרבה לפני הקורונה סיונצ'ו עמד על טעות קריטית למשחק, אתה לא מעודכן או שפשוט לא היה אכפת לך כי הוא מלסטר.

אין שום סרט שאם אתה מודד אותו באותם משקפיים אתה תגיד שהוא בעונה טובה יותר משל מגווייר.
    הוא לא בעונה טובה משל ג'וני אוואנס וכמה אוואנס תותח ראית היום.

גומז??? 18 הופעות בהרכב כבלם(אולי אפילו 17), מהזכרון אני חושב על 6-7 מהם שהוא היה קטסטרופה.

כן תשווה את זה לשחקן ששיחק 100 אחוז מהדקות העונה, 38 מחזורים בהרכב.
    כצפוי, זה הרגע הכי משעשע העונה.

עוד מעט ילד קקה יבוא לעדכן שבעצם מגווייר הוא הבלם הכי גרוע בליגה על פי הסטטיסטיקות המתקדמות ובאותן משקפיים ששפטו את העונה של כריסטיאנסן אללה ירחמו.

13. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אני חושב שגם סאות'המפטון צריכה להיות מועמדת לקבוצה המפתיעה, לחשוב איפה הם היו בתחילת העונה ואיך הם סיימו.

14. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

בפינת הנתונים המשוגעים של Opta - סותון עשתה יותר נקודות מלסטר מאז אותו 9-0.
    המהפך שנעשה שם מטורף ומגיע גם המון קרדיט למועדון, אני לא יודע כמה מועדונים בתחתית (שם האצבע מאוד קלה על ההדק) אם בכלל היו משאירים את המנג'ר אחרי זה. המשיכו להאמין בהאזנהוטל והרוויחו.

אבל אני חושב שאנשים בוחרים לפי ציפיות בפתיחת העונה לעומת מיקום סופי, לכן הגיוני שסותון לא נבחרת.

Clichy אוהב/ת את זה.
  15. oranfu Member

גומז היה מצוין עד שחזרנו מהקורונה. לא חייבים להסכים.

אם לא הוא אז הייתי שם את סויונצ'ו.