סילבסטר?מה זה?מי זה?האם חג המולד זה רעיון מסחרי?!

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י cazzo, ‏25/12/04.

1. cazzo Il Capocuoco

לעזאזל,כל סוף שנה אזרחית מדברים במדינה היהודית היחידה בעולם על האפיפיור הצורר סילבסטר?!
    שבעצם רק במדינתנו קוראים ליום האחרון בשנה על שמו האפיפיור ההוא?
    הדתיים אומרים לא חגוג את את חג המולד שבעצם הבנתי זה הומצא בשביל לקדם את המסחר הכלכלה
    בעולם המערבי?כדי נוצרים שמאמינים ביהושע יקנו מתנות ויעשו ארוחות משפחתיות ויתנשקו בחצות?
    זהו נושא מעניין מאוד והוא מאוד משגע אותי בזמן,אני מוצא הרבה מאמרים בנושא הזה...המון חומר ניסיתי למצוא ולחקור את העניין...
    גדי להב מדבר על הנבידאד הספרדי
    צו פיוס
    תעמולה דתית,האם היא מוצדקת?
    מי היה סילבסטר
    מה דעתכם?האם אתם גם מציבים עץ אשוח בסלון או הולכים לקנות מתנה,או שאתם כמו בבית ספר שלנו
    רוסים שמבריזים מבית ספר ומשפריצים בבלוקים שלהם שמפניה?או שאתם יהודים פטריוטים?

נערך לאחרונה ב: ‏25/12/04
  2. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני יהודי, אני לא מציב עץ אשוח בבית (למרות שבבית-ספר כן... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue3.Xxx ), כי אין לי שום קשר לנצרות.
    אולם, אני משתמש במהלך השנה בלוח השנה הלועזי. לא, אני לא יודע מה התאריך העברי היום, לעומת זאת אני כן יודע מה התאריך הלועזי. אני מציין ימי הולדת שלי ושל חברים שלי על פי התאריך הלועזי. לוח השנה שלי הוא נוצרי, ולכן כשמתחלפת בו שנה אני חוגג את זה. את חג המולד אני לא חוגג, אין לי שום קשר אליו, אבל את הסילבסטר אני חוגג, לא אכפת לי מי הוא היה ואני לא נוצרי או משהו כזה, פשוט הסילבסטר מבחינתי הוא שנה חדשה, וזו סיבה למסיבה.

3. John Barnes Member

מסכים ב100 אחוז עם הכתבה הזו

בסך הכל- רוצים להיות אמריקה.

אני לא מרגיש אווירת חג, אין לי את האווירה שיש לי למשל בתשרי. לכן הסילבסטר בשבילי הוא כולה הזדמנות לראות הופעת סטנד אפ משובחת במחיר טוב.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/12/04
  4. cazzo Il Capocuoco

גם לי נראה שאני מסכים...לא חוגג חגים נוצרים,למרות שחטאתי כמה פעמים בגלל שאני אוכל כמה
    דברים לא כשרים ולא מקפיד,אבל ייעודי להיות שף אז אני אוכל וחוקר.
    עוד משהו שצד את ליבי זה שבמסעדות ובמועדונים ברים וכדומה גם חוגגים בארוחות מיוחדים או מסיבות.
    שוב...לעשות עליכם קופה יא גויים...חוץ מזה יהושע היה יהודי...אז למה חוגגים את לידתו אם נוצרים
    שונאים ועשו פרעות ביהודים במשך 2000 השנים האלה!

5. שבצ'נקו Member

יש לי רק דבר אחד להגיד על זה השנה,בעסה,חבל שהראשון לינואר לא יצא באחד מימות השבוע אלא דווקא ביום שבת http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx ,כל שנה לא הייתי בא ב 1 בינואר (לא רק אני),והייתי מסתכל את כל הסרטים שהיו בטלוויזיה בחג בלילה וגם בבוקר,וגם כמה שיותר חגים בחיים ככה יותר טוב, אז למה להתנגד לזה בכלל?

6. Kiko Member

אני חוגג את השנה האזרחית החדשה, לא את האדם שנקרא סילבסטר. אנחנו חיים במדינה מלאת צרות, למה לא לנצל כל סיבה למסיבה? למה שלא נחגוג פעמיים ראש השנה?

אגב ראש השנה, החודש הראשון לפי הלוח העברי הוא "תשרי", תשרי הוא אליל בבלי קדום, האם כשאתם חוגגים בראש השנה אתם חוגגים לזיכרו של האליל תשרי?

7. cazzo Il Capocuoco

מקור שמו של החודש, כשמותיהם של שאר החודשים בלוח העברי, בגלות בבל - ופירושו באכדית תשריתו: "התחלה". ובאוגרית, תשרת.

בטוח?מאיפה אתה יודע?אגב זה נלקח מויקיפדיה

8. juva Member

מאז מהפכת האינטרנט המהיר, כלומר לפני 3 שנים בערך, מתפרסמים בארץ כל שנה כאלו כתובות על סילבסטר הרע שהורג יהודים והכל מבית "בורות ודמגוגיה זולה בע"מ", פעם הוא חי בשנת 45 לספירה, ופעם בשנת 950

עכשיו, אם נצא מנקודת הנחה, וסילבסטר הרג יהודים, עזבו, היטלר קטן עליו, ישראל, זה המקום היחידי שבו קוראים לשנה האזרחית "סילבסטר" תראו בכל סדרות הזבל האמריקאיות, זה HAPPY NEW YEAR לא HAPPY SILVESTER
    כולנו חוגגים את השנה החדשה, רוצים לקרוא לזה סילבסטר, לי לא אכפת

עכשיו, בקשר לתרבות הקניות האמריקאית, "דמי חנוכה" "אפיקומן" מתנות שההורים מקבלים מהעבודה בראש השנה ופסח, חנויות צעצועים שבפורים ימכרו תחפושות ב200 שקל...
    אם זה לא מסחור, אז מה כן?

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כמו שהרוב פה אמרו, סיבה למסיבה. זהו ולא יותר.

10. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

לך דחוף אצבע גזען מלוכלך

11. ראול Member

נהנת? איך היתה האצבע...
    אני מוצא את עצמי מסכים עם אובפמי בזמן האחרון... נדיר...

אממ... אנחנו חוגגים את השנה החדשה בביתינו, עם מתנות, עם עץ, עם שלג מלאכותי ועם פאקינג סנטה (ברוסית השם שלו נשמע קצת אחרת... משהו כמו "סבא כפור").
    כמובן שהלך החיים הישראלי שלי יוציא אותי החוצה לאיזה מסיבה\סנוקר\פאב עם בחורה ולא לשבת סביב שולחן חג רוסי (זה שם עצם) כמו כל שנה... אבל ההרגשה היא לא עוד יום יציאה אלא חג משמעותי, מהחזקים בשנה, עם אחד מהמשמעויות הגדולות בשנה. למה? חינוך.
    כל המחשבות הנוצריות שיש לכם על השנה החדשה תקפים לאנגליקנים למיניהם... אצל הרוסים זה שונה.. אין כמו סלאבים.

ארתור, יהודי פטריוט. (*שם ראש בין הידיים*.... דביל...)

12. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה נוצרי ארתור? לא ידעתי. או שזו אחת מההבלחות השנונות/ציניות שלך? ואיפה מוצאים שלג מלאכותי?

13. ראול Member

האמת שלא... מכל כיוון ומכל בחינה אני יהודון... לא רואים?http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx
    אם מצאת את זה שנון\ציני, אני אקבל את זה כמחמאה כי זה בהחלט היה חלש.
    מדהים מה סבא מכונאי יכול לבנות. מסתבר שמכונת שלג. השם ייקום דמו.

ארתור, http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/drunk.Xxx

14. Joel Gion Member

ארתור ואובפמי,אם אני לא טועה קאצו כתב פעם שהוא ממולדובה.

בקשר לסילבסטר.אצלנו אין עץ אשוח,אין שלג מלאכותי ואין מתנות.אצל סבתא שלי בבית למשל,עד לפני שנתיים בערך היה עץ אשוח.לא יודע מה קרה מאז.מה שכן,יש אצלנו מין הרמת כוסית כזאת בכל סוף שנה אזרחית.לאמא שלי נגיד זה לא אומר כלום חוץ מהפצצת סרטים רוסיים קלאסיים ומופעי זמר מעולים בערוצים הרוסיים.בשבילי,זה לא יותר מסיבה לצאת.

15. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

למרות שלא כתבת את זה כדיעה שלך, אני רק אוסיף ואומר שאם מישהו באמת קורא שסילבסטר היה אפיפיור בשנת 45 לספירה שרק ידע לעצמו שב-45 הנצרות עוד לא ממש הייתה דת (בעצם אפילו ממש לא) ושמוסד האפיפיור הוא מוסד מאוחר הרבה יותר. האפיפיור הראשון היה גרגוריוס אם אני לא טועה וזה היה רק במאה ה- 5 או ה- 6 לספירה.

גל, אוהב לקטוע את נושא הדיון עם תיקון אידיוטי ולא נחוץ שודאי אף הוא שזור בטעויות.