ספורט אמריקאי

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏26/3/03.

1. RVN Member

טוב גם אני מבין בביסבול וקצת פחות בפוטבול (GIANTS ו49 בהתאמה) ואפילו הייתי במשחק בין הDOGERS לANGELS .

ועכשיו לשאלה שלך אם יש רק משהו אחד על המגרש (בבסיס שלישי) ואתה חובט הום ראן אתה מקבל 2 נקודות (שלך ושל מי שמגיע מהבסיס השלישי ל"בית".

ואם מדברים על ספורט אמריקאי לא ראיתי איזכור אחד להוקי...?

2. AFC Member

רק כמה שאלות אחרונות, אם אין התנגדות מצידך, גבי :

א. "בכל מצב" כולל גם באמצע משחק שוטף? לעצור אותו באמצע הזרם ולדרוש בעיטת שדה?
    ב. באיזה איזור אפשר להבקיע טאצ'דאון (באיזה קו)? וחייבים להקיע אותו אם זורקים את הכדור על הקרקע או מניחים אותו, כמו בראגבי?
    ג. איך מחשיבים תיקול? כל עבירה ברוטאלית בעצם לא נחשבת לעבירה?
    ד. כפי שאמרת בקשר ל"און סייד קיק", מדוע הקבוצה מוכרחה להרחיק את הכדור? כי לא נשארו לה דאונים?

תודה.

3. RE-QL Member

א. בטח שלא במשחק שוטף רק בדאונס...
    ב. בקו הטאצדאון - 0, חייבים לעבור עם הכדור את הקו או כמובן לתפוס את הכדור מאחורי הקו.
    ג. אני לא בטוח מה זה עבירה אני יודע שאסור לתת מכה לגרון ולא מכה מכוונת לראש.
    ד.כשהם לא מצליחים לעבור את ה-10 יארד בארבעת היארדים הם חייבים לבעוט את הכדור לשטח היריבה, היריבה צריכה לתפוס את הכדור ולרוץ כמה שיותר רחוק לכיוון השטח של היריבים (הבועטים) אסור לשחקן שתופס למסור את הכדור אלא רק לרוץ.

וגבי לא הסביר מה זה פאמבל אז אני אסביר. כאשר זורקים את הכדור ואתה לא תופס והכדור נופל על הדשא זה דאון אבל אם התופס כבר תפס את הכדור ואח"כ הכדור נפל מותר לקבוצה היריבה לתפוס את הכדור ולרוץ וארז היא הקבוצה התוקפת.

ו-rvn- למה רק 2 נקודות
    ? הום ראן לא צריך להיות שווה יותר נקודות?

4. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

בקשר לשאלתו של אואן על ההומ-ראן:
    אין חשיבות למיקומו על הבסיסים של השחקן. מספר הנקודות שמקבלים מהומ-ראן תלוי במספר השחקנים על הבסיסים. הום-ראן משמעותו הקפה מלאה, מה שאומר שהחובט וגם כל השחקנים על הבסיסים עושים את כל הסיבוב ומגיעים הביתה כדי לזכות בנקודה. כאשר אין אף שחקן על הבסיס ונחבט הום-ראן, הוא שווה נקודה אחת בלבד. כאשר יש שחקן על הבסיסים (ולא משנה אם זה בראשון, בשני או בשלישי) ההומ-ראן שווה 2 נקודות. כאשר יש שני שחקנים על הבסיסים הוא שווה 3 נקודות, וכשיש שחקנים בכל שלושת הבסיסים הוא שווה ארבע נקודות (מה שמכונה "גראנד סלאם").
    ול-RVN: לא הזכרתי הוקי מכיוון שאני גרתי בדרום ארה"ב (מיאמי), שם הספורט הזה לא כל-כך פופולרי ולכן אני לא מחזיק מעצמי מבין גדול בתחום זה (למרות שאני אוהב לשחק ב-NHL). דרך אגב, מתי יצא לך לראות משחק בייסבול? גרת פעם בארה"ב?

5. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההסבר של גבי על פוטבול היה די ממצה (זה לא כזה משחק מסובך), ורק רציתי להוסיף שבפוטבול יש לכל קבוצה צוות להתקפה, להגנה ולבעיטות (מה שמכונה "ספיישל טים"), המורכב בד"כ משחקנים אחרים. בכל זמן על המגרש נמצאים 11 שחקנים מכל קבוצה.
    בקשר לעבירות בפוטבול: בנוסף לעבירות שאואן ציין (מכה לגרון ומכה לראש) אסור לתפוס שחקן בקסדה, אסור למשוך לשחקן בחולצה ("HOLDING"), אסור לפגוע בקוורטרבק או בבועט לאחר שהם כבר שחררו את הכדור ("ROUGHING"), אסור לקורנרבק (שזה השחקן ששומר על הוייד רסיבר, שזה אלו שרצים רחוק ותופסים) לגעת בוייד רסיבר לפני שהכדור מגיע אליו ("PASS INTERFERENCE"), ואסור לשחקני הקו (שזה השמנים שהולכים את רוב המכות) לחצות את ה"ליין אוף סקרימג'", שזה הקו שמפריד בין שחקני הקו ההתקפיים וההגנתיים (כשהעבירה היא נגד קבוצת ההתקפה קוראים לזה "FALSE START", וכשהעבירה נגד ההגנה קוראים לזה אופסייד).
    כמובן שכל עבירה גוררת עונש אחר, המשתנה לפי מידת החומרה, ועל כך לא ארחיב כעת.

6. Julian Joachim Member

כמו בכדוריד הספיישל טימ'ס...

זה די חכם, ויוצר הרבה יותר חשיבות לאסטרטגיה של המאמן.

7. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה הקטע של הכדוריד? אני לא מתמצא גדול בזה אז תסביר לי פולדש.....

8. Alan Smith Member

מה ההבדל בין רוגי לפוטבול??

מישהו פה יכול להגיד לי בבקשה.. אני לא מבין באף אחד מהמשחקים האלה אבל שאני רואה סרטים/סדרות שמשחקים רוגבי או פוטבול זה נראה בדיוק אותו הדבר מה ההבדל אז?? ו

9. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

בפוטבול, יש את כל הקטע ששחקני היריב חוסמים את שחקני ההתקפה, איך קובעים חסימה? שמעתי פעם משהו על זה שאם הברך נוגעת בדשא אז זה חסימה, בכל מקרה לא הבנתי את כל הקטע הזה

10. RE-QL Member

הנה שאלה על פוטבול: אחרי שמבקיעים טאצדואן יש בעיטה, עכשיו אם אני תופס את הבעיטה הזאת אני חייב לרוץ ואסור לי למסור? או שמותר למסור אחורה? אני הייתי בטוח שאסור בכלל למסור אבל חברים שלי אמרו שמותר למסור אחורה.

11. RVN Member

ההבדל הוא בזה שבפוטבול יש צוות התקפה הגנה וכו, כדור שונה, מותר רק מסירה אחת קדימה, וזה בלי מגנים.
    יש עוד הרבה הבדלים אבל אלה העיקרים.

12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני דווקא אוהב את ה-NCAA כדורסל המכללות...פשוט תענוג לראות את הכוכבים של מחר! וגם אני אוהב בייסבול, את אריזונה דיימונדבאקס

13. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדיאמונדבאקס סאמת חתיכת קבוצה... הצמד ג'ונסון את שילינג הוא פשוט בלתי-ניתן לעצירה, וזה הופך לדעתי את אריזונה לקבוצת פלייאוף מעולה, למרות ההתקפה הבינונית (תראו מה הם עשו ליאנקיס לפני שנתיים).
    דרך אגב נפתחה לה במזל טוב עונת הבייסבול לשנת 2003, כשבמשחק הפתיחה הטקסס ריינג'רס עטורי הכוכבים ולמודי האכזבות גברו 6-3 על אלופי העולם האנהיים איינג'לס....
    אפרופו למי שלא ידע יש בעונת בייסבול כ-162 משחקים!!!!! (אני לא צוחק).
    היום לפנות בוקר משחקת קבוצתי האטלנטה ברייבס בקנדה מול מונטריאול אקספוס המגוחכים (נקווה שלא יפשלו...)