עונתו האחרונה של מלדיני?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י מיכל3, ‏18/8/06.

1. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאלידיני ומילאן זה באמת סיפור מהאגדות,דור שני בקבוצה ופאולו עוד יותר גדול מצ'זרה כל הקריירה במילאן,אין משו שאפר להעריך יותר מיזה.שחקן ענק,אגדה.

2. מיכל3 Member

טוב, עברו להם למעלה מ-5 חודשים מאז שפתחתי את האשכול ואני חושבת שעכשיו זה יותר רלבנטי לשאול האם מלדיני צריך לפרוש בעונה הנוכחית, או שמא יכול להמשיך עוד עונה. (אוהדי מילאן שרשומים גם בפוסה דיאבולי יודעים למה התחשק לי פתאום להקפיץ את הדיון http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx ).

בכל מקרה, פאולו התחיל מבחינתו לא טוב את העונה הנוכחית עקב הפציעה הארורה שלא רצתה לעזוב אותו ולא הראה יכולת גבוהה יחסית במשחקים הראשונים. אבל בחודשיים האחרונים, אחרי שהוא עבר ככל הנראה סופית את הפציעה הזו, פאולו מתחיל לאט לאט לשחזר את היכולת הטובה שלו מלפני הפציעה ומשרה את הנסיון והמנהיגות שלו בהגנה ומנסה לדחוף אותה קדימה כמו תמיד. בתחילת העונה לא הייתה לי ממש תשובה אם הוא יכול להמשיך מבחינה מקצועית, אך עכשיו אני יודעת בוודאות שאם הוא ימשיך בכושר הזה וימשיך לחזור לעצמו לאט לאט לאחר הפציעה הזו, אין ספק שהוא יכול להמשיך עוד עונה בקבוצה (במידה וכמובן הוא לא יפצע שוב).

3. Chievo Member

אם הייתי שחקן כדורגל יש לקחת בחשבון כמה דברים בנוגע לנושא הפרישה, לפרוש בזמן שאני עדין יכול לתת לקבוצה שלי, ולא להפך, כי הזיכרון של הקהל בכדורגל מאוד חלש, למרות שזה פאולו מאלדיני לא סתם אידיוט כמו רוני לוי.
    גם מומלץ לפרוש בתקופה טובה לקבוצה, הייתי מקווה שמילאן תזכה העונה בתואר איך שהוא, שמאלדיני יחגוג את הזכייה בפעם האחרונה, לדעתי אם מילאן תזכה בליגת האלופות וזה לא רחוק לפי דעתי, זה הזמן הכי טוב לפאולו מאלדיני לפרוש.

ובסוף אני מאוד מקווה שיהפוך למאמן או עוזר מאמן משהו כזה, שלא יתנתק בצורה טוטאלית מכדורגל. איזה כבוד קבלתי כשאני הייתי יכול לראות שחקן כזה במשחקי כדורגל, שחקן בלתי נשכח.

4. cazzo Il Capocuoco

ביום שישי שעבר פורסם ראיון נוסף עם האגדה שכולנו משתחווים לה,הפעם עיתונאי עם מזל קיבל רק שעה אבל את מבוקשו הוא קיבל.כי בכותרת,פאולו מצוטט כ: "מוצא חן בעיני הרעיון להמשיך עוד לשחק,המבחנים של הכושר הם טובים ובניגוד לשנה שעברה שבה הייתי מאוד מודאג עכשיו אני מסתכל אל העתיד בלי דאגה." אבל אתם יודעים כמה העיתונאים הם כאלה שיפברקו ציטוטים....בכל מקרה הנה התרגום:

http://www.planet.com.mm/news/newsimg/Paolo-Maldini-03.Xxx

ה2 לפברואר,מילאנו - שעה עם פאולו מלדיני כדי לדבר על הכל,בגלל שאלה הם רגעים קשים לקבוצה שלו שנדמה שהם גם גורליים להמשך השנים הבאות.הקאפיטאנו,כמו תמיד הוא ממש המגדלור המאיר בלילה.גם בזמנים שבהם הים סוער מאוד.אבל הוא הבחור הצעיר שידע איך לגרום לספינה להגיע לחוף בבטחה.כמו נווט.

למה אתם כל כך בטוחים שדווקא רונאלדו הוא זה שיוציא את מילאן מהבוץ,דווקא הוא יעשה את ההבדל?
    "הנה שלוש סיבות: סיבה אחת בגלל שהוא שחקן טכני ברמה הכי גבוהה; סיבה שנייה בגלל שהוא יחסית צעיר ויש לו עדיין זמן להוציא את הטוב שבו; סיבה שלישית בגלל שיש לו עוד הנעות ומוטיבציות. אני חושב שהמעבר למילאן בשבילו הייתה פעולה קשה ואמיצה מאוד,הוא רוצה להוכיח את עצמו מחדש במשחק ולכן רואים עד כמה הבחור נחוש."

למה אדריאנו גליאני רצה את היעוץ שלך ושל אלסנדרו קוסטקורטה על הרכישה של רונאלדו?
    "גליאני פחד מהאפשרות שיהיו בעיות בחדר ההלבשה,שיהיו בעיות של אגו ושהגעה של רונאלדו תתקבל בצורה אחרת.אבל פה במילאן שחקנים גדולים תמיד יקבלו יחס טוב."

גליאני גם ממך יעוץ על אנטוניו קאסנו?
    "לא."

ועל החזרה האפשרות של אנדריי שבצ'נקו גם?
    "גם לא.אבל בעמדות אנחנו די מקובעים,בכלליות.אנחנו בדרך כלל לא לוקחים חלק בעסקים האלה של קניות שחקנים חוץ ממקרים מסוימים,וזה זה גם צריך להיות."

יש לך התרשמות ראשונית מהצד של רונאלדו?
    "שמע,הארון שלו הוא ליד הארון שלי.למעשה אני הייתי היחיד,כקפטן כמובן,שהיו לו שני ארונות בחדר ההלבשה אבל עם הגעתו השארתי לו אחת בצד.גם יצא לנו להחליף כמה מילים אבל בטוח שיהיה הרבה זמן להכיר אחד את השני."

אתה מופתע מהבעיות של רונאלדו עם פאביו קאפלו במדריד?
    "כנראה לא הייתה הבנה בין השנים,כאשר קאפלו עשה את ההחלטות שלו בלי להחשיב את רונאלדו בכלל.אבל עדיין,אלופים הם אלופים,הגאווה שלהם נשארת אותה גאווה."

ההדחה מגביע איטליה לא גורמת להוריד את השמחה שבקניית שני שחקנים גדולים כמו אודו ורונאלדו?
    "קיווינו וחשבנו לעבור את רומא ולהגיע לגמר,יכלנו,במיוחד בחצי שעה הראשונה במשחק הראשון בסן סירו שבזבזנו הזדמנות.אבל לא להגזים..."

http://www.chinadaily.com.cn/sports/2006-06/14/xin_560603141053184320885.Xxx

ובכלל,זאת עונה גמורה לפי דעתך?
    "אני אופטימי,אם היא התחילה רע,היא חייבת להסתיים רע?אני לא עוצר והיא יכולה להגמר גם בסוף שמח."

על מה היית מהמר יותר?על מקום רביעי בסריה אה או בזכייה בליגת האלופות?
    "צריך להפריד את השניים לגמרי,ליגת האלופות זה אכן המטרה הראשונה והמקום הרביעי הוא משהו שאסור להחמיץ.למעשה המקום הרביעי הוא דבר פחות מסובך מאירופה אבל זה לא אמור לסתור אחד את השני."

במקרה של פישול טוטאלי,תצרכו לגרום לאיזה מהפכה בסגל ובצוות המקצועי,לא?
    "זה לא אמור להיות ככה,אבל המועדון יודע היטב שבין יוני 2007 ליוני 2008 כמה שחקנים ילכו,יפרשו,יפסיקו בצורה טבעית גם בלי קשר למה שקורה.ככה שהכל יצא טבעי לפי הצרכים של המועדון והקבוצה.זה לא קשור דווקא בכישלון מוביל לקניית ומכירת שחקנים רבים,פיטורים של מאמן וכו'."

אתה זכית בהרבה אליפויות,השאלה מה עדיף?לזכות באליפות ששולטים בליגה מהמחזור הראשון עד האחרון או שמצליחים להביס יריבות אחרות לצמרת?
    "אני מעדיף לקחת יתרון גדול מיד בהתחלה ולהסתדר איתו עד הסוף וככה לזכות בסקודטו.ההצלחות האחרות יותר אמוציונליות ויותר רגשיות,אך גם קשות ומלחיצות יותר.הם בדרך כלל פרי של מצבים כאלה."

איך אתה מסביר שהאיצטדיונים באיטליה מתרוקנים?
    "צמד סיבות ברורות: הצעה טלוויזיונית מרשימה וגם מגרשים לא נוחים.נקווה בזכייה באירוח של יורו 2012 ואז מי יודע אולי המצב ישתפר.צריך לזכור שגם הליגה פחות מעניינת,יובנטוס וקבוצות אחרות חסרות בזמן שאינטר עושה כרצונה בלי בעיות."

בקיץ גילינו שאלכס דל פיירו החליט להגיד לא למנצ'סטר יונייטד ולאנגליה.גם אתה בטח אמרת הרבה לא בהצעות אחרות בקריירה הארוכה שלך.
    "כן,קיבלתי הצעה מארסנל ואמרתי לא,אותו דבר אמרתי לצ'לסי של ג'אנלוקה ויאלי שרצה אותי מאוד.ההצעות האלה מאנגליה באו אלי אישית,בזמן שאני לא יודע אפילו אם מילאן עצמה קיבלה הצעות עליי."

אתה ממשיך לעקוב אחרי האימונים של בנך כריסטיאן?
    "בטח,איזו שאלה.זה ממש יפהפה לראות ילדים קטנים עושים את כל יכולתם באימונים,עוד יותר מהמשחקים עצמם.האימונים יותר ארוכים,יותר מעייפים אבל מהנים יותר לראות איך מתאמצים עד שיא היכולת."

כדורגל זה מילאן,זה סן סירו,אבל זה גם מקרי אלימות ומוות.אתה חושב על זה?
    "כן לפעמים,במיוחד שזה מתקשר לבן שלי שמשחק כדורגל.עוד מעט הוא יצטרך לעשות לבד את הדברים בעצמאות,ולפגוש הרבה קשיים.לא מזמן שמעתי,פה במילאנו, שבחור בן 36 הרביץ לילד בן 14 ממוצא סיני ששיחק בתפוח עם חבריו.התפוח עצמו נזרק על המכונית אבל בלי שום נזק.זאת בעיה כללית,גם קשורה לכדורגל וגם לא."

סילביו ברלוסקוני עובר ימים קשים,בין פרשיות בפוליטיקה וגם במשפחה....
    "מילאן זאת התשוקה שלו באמצעות הכדורגל הוא רוצה לנצח ולהנות.אנחנו משתדלים לרצות אותו תמיד כמה שאפשר."

מה אתה אומר על בילי קוסטקורטה שכן החליט לפרוש?

"אנחנו מדברים על זה בחדר ההלבשה,גם ידענו על זה.אבל בילי כבר עשה משהו מדהים,לשחק עד גיל 40.אם כבר מדברים עליי,אני מאוד מרוצה מאיך שהדברים לאחרונה הולכים,הפציעה הנוראית שהייתה לי בברך כבר לא מפריעה לי כי אני כמעט ולא מפסיד שום אימון.זאת הייתה המטרה שלי,להיות כמה שיותר נגיש.אז עכשיו הבחירה היא יותר קלה כי למעשה שנה שעברה התנאים והבריאות שלי היו הדבר הכי חשוב.למעשה עכשיו אני כבר לא חושב על זה כמו שהייתי שנה שעברה מאוד מודאג מעצמי.אין שום הנחות,כי החתימות החוזים הם לא הדבר החשוב גם אם חושבים שאפרוש בגלל שהחוזה נגמר.
    המצב הוא כזה: בתוכי,בלב,הרצון הוא להמשיך להתאמן,לסבול ולשחק כמו שאני אוהב.הברך לא התנפחה,המבחנים היו עם תוצאות טובות.אני משתכנע,ואשתי ממשיכה לשכנע אותי להמשיך כמו שאני רוצה."
    http://www.iannicelliweb.it/Calcio/Caricature/Caricatura%20Maldini.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏9/2/07
  5. מיכל3 Member

יואב, תודה רבה וכל הכבוד על התרגום! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx
    מה עוד אפשר להוסיף על האגדה המהלכת הזאת, באמת שאין לי מילים. אני מקווה באמת שמה שהוא אמר בתחילת הראיון יתממש והוא ימשיך עוד שנה בכדורגל ויפרוש בתקווה עם תואר כלשהו שכ"כ מגיע לו.

לצערי הרב פאולו אמר בעבר שהוא לא מעוניין לאמן, לפחות לא בשנים הקרובות. מה שכן, הוא יקבל תפקיד ניהולי כלשהו (כמו לאונרדו) במילאן שזה כבר משהו..רק חבל שלא נזכה כמעט לראות אותו על הדשא.

6. Paolo Maldini שחקן ותיקים

אוקי, אז עבר די הרבה זמן, פציעות אין והיכולת נהדרת, אני נעשה אופטימי ממשחק למשחק וכרגע לא רואה באופק סיבה לפרישה בסיום העונה הזו.

פורצה פאולו

7. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

תודה יואב.

מצד אחד אני שמח שהוא רוצה להמשיך, סמל שכזה אי אפשר שלא להיות שמחים על הודעה שכזו אך מצד שאני אולי זה הזמן להיפרד, אולי זה הזמן לחילופי המשמרות. מלדיני בשנים האחרונות טועה יותר, אני לא רוצה לראות אותו מתדרדר לרמה נמוכה ועושה לו בושות. אני רוצה שהוא ייזכר בזכות היכולת הנהדרת שלו ולא בגלל שנותיו האחרונות אם חס וחלילה יהיו לא טובות זה ישפיע על איך יזכרו אותו.

8. Paolo Maldini שחקן ותיקים

לא מבין אותך יניב.
    מאלדיני עד כה חווה עונה נהדרת, הוא ללא ספק המצטיין בהגנה ואחד המצטיינים בכלל בשורות מילאן. מלבד היכולת על המגרש הוא מוסיף גם את אספקט המנהיג, הקפטן. והשילוב של שתי הבחינות האלו מוסיף המון למשחק של מילאן, אני לא רואה את הקבוצה מסתדרת בלעדיו.
    ברגע שפאולו יראה שהוא יתדרדר ויתחיל לפשל, הוא יפרוש. אל תדאג, הוא לא יעשה מעצמו צחוק.

9. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

תרצה או לא תרצה יש חריקות ביכולת של פאולו והוא גם מרבה להיפצע בשנים האחרונות ובגלל סיבות אלה ואחרות ובשל הסיבה שלדעתי הגיע הזמן לשינוי מקצה לקצה בסגל הקבוצה על מנת לתת לקבוצה להתחדש.

אני שמח שהוא רוצה להמשיך אני רק מקווה שהוא יוכל לסיים את הקריירה בכבוד. בכל אופן בחדשות אחרות כל אוהדי מילאן מחכים לראות האם הבדיקה היום של הסן סירו תצא חיובית והמנויים יוכלו להגיע למשחק נגד ליבורנו, ההחלטה אמורה לצאת בקרוב.

10. Chievo Member

זה נכון שמאלדיני עשה עונה נהדת עד עכשיו אבל יחסית לשנים האחרונות שלו או יחסית להגנה של מילאן העונה !! אבל פאולו כפי שאמר יניב, מצבו בסך כל העונות שהוא שחק מדרדר לאט לאט, שגם אני כמו האחרים באמת מאחל לו הצלחה וכבוד בסיום הקריירה שלו.

11. Paolo Maldini שחקן ותיקים

ברור, מה ציפיתם? שהוא ישחק כמו בשנות ה-90? שהוא ירוץ על הקו השמאלי כמו נער בן 20?
    על חשבון היכולת המקצועית שמתדרדרת, עולה התרומה בצד המנטלי.
    מאלדיני הוא חוליית ההגנה הטובה ביותר שיש לנו וכל עוד ההנהלה לא תביא רכש רציני מאוד במרכז ההגנה (ברצאלי לדוגמא), פאולו חייב להמשיך לפתוח בהרכב.

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

יניב מה אתה מצפה שהוא ישחק כמו מלדיני הישן...? הגזמת.

למלדיני מגיע לסיים את הקריירה בכבוד, וכמו שאנחנו רואים העונה הזאת לא מוסיפה יותר מדי כבוד למילאן. מילאן אומנם 3 נקודות מהמקום הרביעי (שמוביל לליגת האלופות אם אני לא טועה) אבל יותר מזה כנראה לא יהיה. ולמרות ההפחתת נקודות מילאן הייתה צריכה לעשות יותר בעונה הזאת כי 9 ניצחונות מתוך 21 משחקים זה מעט מדי עבור קבוצה מילאן.

למלדיני מגיע יותר מזה, אני מקווה בשבילו שימשיך עוד עונה ושמילאן תעשה עבורו עונת פרישה ראויה.

13. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

איפה אמרתי את זה? אני אומר שיכול להיות שהגיע הזמן לסיים את הקריירה כדי שלא נזכור ממנו סיום צורם לקריירה מדהימה כמו שהייתה לו.

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אם הוא יפרוש העונה אז זה יהיה סיום צורם. מילאן בעונה שהיא תרצה לשכוח, לא בעונה כזאת הוא רוצה לפרוש.

15. Paolo Maldini שחקן ותיקים

לך תדע לירן...אני עוד חולם על פרישה של פאולו עם גביע צ'מפיונס ביד.