עידן טל קרוב למכבי חיפה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י AFC AJAX, ‏19/1/03.

1. AFC AJAX Member

עידן טל קרוב לחתום במכבי חיפה.
    הידיעות אומרות שהוא כבר סיכם את תנאיו במכבי חיפה.
    שרק חסר החלק של התשלום.

הביאו את דיעותכם האם מכבי חיפה עשתה טוב בלהחתימו?
    אם עידן טל בכלל בסוף ינחת בקרית אליעזר?

הביעו את דיעותיכם כאן....

2. קופירוק Member

גם אליניב ברדה וארגנטינאי אחד שאני לא זוכר איך קוראים לו כרגע ששיחק במקסיקו בדרך למכבי חיפה.
    הארגנטינאי כבר סיכם את תנאיו בחיפה ונחת אתמול בארץ.
    אליניב ברדה הוצע למכבי חיפה בגלל הקשיים הכספיים שבאר שבע נתונה בהם כרגע........
    אני מאוד רוצה שעידן טל ישחק במכבי חיפה בגלל שפראליה בכושר מאוד מאוד רע העונה ותהיה קצת תחרות על המקום בהרכב.

3. קופירוק Member

גם אליניב ברדה וארגנטינאי אחד שאני לא זוכר איך קוראים לו כרגע ששיחק במקסיקו בדרך למכבי חיפה.
    הארגנטינאי כבר סיכם את תנאיו בחיפה ונחת אתמול בארץ.
    אליניב ברדה הוצע למכבי חיפה בגלל הקשיים הכספיים שבאר שבע נתונה בהם כרגע........
    אני מאוד רוצה שעידן טל ישחק במכבי חיפה בגלל שפראליה בכושר מאוד מאוד רע העונה ותהיה קצת תחרות על המקום בהרכב.

נ.ב.
    אוהד הפועל.....קרענו אותכם מכות במשחק...

4. שגיא Guest

עידן טל שחקן כשרוני מאוד בעל כושר משחק מעולה למרות שלא משחק, ואת זה תמיד ראינו במשחקי הנבחרת...
    אני לא יודע עד כמה מכבי חיפה זקוקה לשחקן כמוהו, אך באמת יכול להיות שישחק במקום פראלייה המזדקן, שכושרו ירד בצורה משמעותית לאחרונה וכך גם רמת המשחק שלו.

כפי שנאמר, חלוץ אמור לחתום ביום-יומיים הקרובים במכבי חיפה, ריבארולה, חלוץ ארגנטינאי, בן 26, בעל משחק ראש טוב.
    השחקן הזה גם שיחק בעבר עם רדריגו גולדברג, שאמר עליו בין היתר שיש לו שליטה טובה וטכניקה מצויינת, וכמובן משחק ראש טוב.
    כשהתבקש להשוות בינו לבין יעקובו אמר שהארגנטינאי שונה, מכיוון שהוא יותר הולך אחורה, לוקח כדורים ומבצע חדירות...

שום יצטרך כמובן להתאים בין החלוץ לשיטת הקבוצה, או להיפך, על מנת שמכבי חיפה תצליח.

זה מה שקורה ששחר נלחץ ללחץ, מביאים שחקנים, והכסף פחות משחק תפקיד.

בקשר לברדה, אף פעם לא החזקתי ממנו שחקן גדול, ולדעתי יעשה טעות במכבי חיפה אם יביאו אותו כבר השנה, זה מאוד מיותר...
    אולי אפשר לחשוב עליו בשנה הבאה, למרות שאני אישית לא הייתי חושב על להביא את השחקן הזה לקבוצה שלי.

ובעקבות צירופם של השניים, מספר שחקנים צפויים לעזוב את מכבי חיפה, כאשר השמות הבולטים הם ישראליץ' המאכזב, שכנראה יושאל להפועל חיפה, ואלמושנינו, שמספר קבוצות מתעניינות בו.

5. Emil Member

לאט לאט, מה אתם ממהרים...

לעידן טל יש סעיף מפורש מאד בחוזה - לעידן טל מותר לשחק בישראל רק בפ"ת. במידה והוא רוצה לשחק בקבוצה אחרת, הקבוצה מחוייבת בתשלום של כמיליון דולר...אין לי ספק שלחיפה אין מיליון דולר, אבל זה מציב מכשול...

בכל מקרה עידן טל הוא שחקן כישרוני ביותר שהתבזבז על ספסלי אירופה וחבל, ואני נורא עצוב שהוא יגיע לחיפה, פשוט חבל, המונופול עלול להמשיך. אבל בנינו, אם חיפה לא מנצחת היום או לפחות מציגה יכולת טובה, זה לא עיניין של שחקן או שניים...

6. שגיא Guest

אמנם יש סעיף למכבי פ"ת איתו, אבל היום לוזון הודיע שלא ידרוש מליון דולר, אלא הרבה פחות.

מה גם, שבפ"ת משחק שחקן ששייך למכבי חיפה, קובי גנון, שעליו פ"ת חייבת כבר למכבי חיפה, אמנם לא הרבה כסף, אבל העובדה שמכבי חיפה מחכה הרבה זמן לכסף ממנו, עלולה גם לשחק תפקיד במשא ומתן.

חוץ מזה, אני מאמין שטל יגיע בסופו של דבר, כי כנראה שאם שחר ירצה, הוא יקבל את עידן טל, גם בלי מליון דולר.

7. burning soil Member

עידן טל בהחלט שחקן כישרוני,אבל כנראה שהוא לא מספיק טוב לאירופה,אגב ההעברה לחיפה עוד לא ניסגרה מהסיבה שמאמן ראיו פוטר,וכרגע ראיו לא מעוניינת לשחרר שחקנים,וסיכויו של טל לקבל מקום בהרכב גדלו.

עוד מיכשול,הסכום שתדרוש אם בכלל ראיו,והסכום שתשלם חיפה לפ"ת.

נדמה לי שטל לא משחק בעמדה של פראליה,אלא יותר על הקו על העמדה של זנדברג,ואז אני לא רואה שום טעם בהעברה של טל לחיפה,בכל מקרה פראליה מנוסה יותר מטל ויש לו כמה איכויות טובות.

8. Kgt1 Member

מאמן ראיו פוטר... עוד סיבוך.

9. AFC AJAX Member

עידן טל בסופו של דבר יגיע למכבי חיפה לדעתי.

10. burning soil Member

גם לי נראה שהוא יגיע לחיפה,הוא כבר נחת בארץ,הוא קרוב מאד..

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני רוצה להתיחס לאלינב ברדה:
    אנחנו האוהדים של באר שבע החלטנו שלא נהיה אשדוד/נתניה/הפועל פ"ת ונחשב כ"קבוצה קטנה",וכספקית שחקנים של מכבי חיפה.
    לכן אנחנו נעשה הכל כדי שאליניב ברדה לא יעזוב את הפועל באר שבע-מהחרמת המשחקים לבלי עידוד(שתיקה 90 דקות במשחק),עד להפגנות וכל צורה של מחאה.
    היום המחאה החלה כאשר כ500 אוהדים הגיעו לרייסר(מגרשה של בית"ר ב"ש) למשחק גביע הטוטו של הפועל ב"ש נגד בית"ר ב"ש.
    אף אחד מהאוהדים לא ראה את המשחק,כל האוהדים עודדו את אליה במשך 90 דקות בקריאות, שירים ושלטים להישארותו.
    המגמה תימשך כאשר היום כניראה ניסע לביתו של אליניב ברדה ובמקביל נפגין מחוץ לביתו של אלי זינו.
    במידה וברדה יעזוב למרות המחאות במשחק הבא מול בית"ר י"ם נשב במשך כל המחצית הראשונה ואולי כל המשחק בלי עידוד בשקט מוחלט כמחאה.
    כל אלה ועוד יעשו במידה ושחקן הבית ואחד מהסמלים שלנו אליניב ברדה יעזוב.

12. ג'רי בית הלוי Member

תאמת, משה, המחאה שלכם יפה, אבל אין לכם שום סיבה לעשות את זה. אם ברדה היה רוצה, הוא היה עושה כל מה שהוא יכול כדי להישאר, אבל הוא לא, וכנראה שלא איכפת לו יותר מדי ממכם, עובדה גם שלפני שנתיים הוא היה רחוק מרחק קטן מאוד לחתום לחמש שנים בהפועל חיפה...

13. Fernando Cavenaghi Member

באמת הפריע לי העניין הזה

באר שבע, קבוצה עם שאיפות לאירופה, ואני לא אגזים אם אני אגיד אליפות, מוכרת שחקן שיגדל להיות אחד הטובים בישראל למכבי חיפה. למרות תג המחיר הגבוה אם באר שבע תפעל נכון היא תוכל להשיג עליו פי ארבע תוך שנתיים שלוש. הנהלת באר שבע מוותרת על ליגה תחרותית, אם לבאר שבע היה היום את בניון (או שהיה לה הרבה כסף עליו) היא הייתה הרבה יותר מאיימת על התל אביביות וחיפה.

הקבוצות הקטנות מגדלות כשרונות ומוכרות אותן במחירים מגוכחים לשלוש הגדולות, בעיקר חיפה (התל אביביות מתבססות יפה על שחקני בית). אם הפועל פתח תקווה לא הייתה מוכרת את כל השחקנים שלה לחיפה היא לא הייתה היום מקום אחד לפני אחרון אלא מקום רביעי ומעלה.

לחיפה יש שלושה שחקני בית פעילים בערך, לכן ברור שהיא מסתמכת על זרים, אבל בעיקר על כישרונות ישראלים. חיפה מנצלת את זה שרוב הקבוצות לא נמצאות באותו מצב פיננסי כמו שלה והורסת את התחרותיות.

כל הכבוד על המחאה, לא רק בשביל באר שבע, אלא בשביל כל הליגה.

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניצן הנה שתי עובדת שבטח לא ידעת על ברדה :
    1.לפני מספר שנים אליה כמעט עבר להפועל חיפה בגלל אביו,אביו רצה שהוא יעבור ואליה שתק,אך קרוב לחתימה אליה פתח לראשונה את פיו ואמר אני נשאר.
    2.אליה יצר תקדים, ובאחד מהמשחקים כשהוא היה פצוע הוא נסע למשחק אם האוטבוס של האוהדים,ישב איתנו ודיבר איתנו פתוח לחלוטיין.
    אליה שחקן בית שרוצה להישאר,אלי זינו רוצה לעשות עליו קופה,ולופא שמת לעבור למכבי ת"א שומע לבוס כמו בובה טובה ומשחרר אותו.
    אם כרגע אליה ישוחרר אין דבר שיעצור בעתיד את עזיבתם של שחקנים צעירים ומבטיחים כמו: אלעד בונפלד,תומר חליבה ויניב אלול.
    אנחנו האוהדים רואים בהפועל באר שבע כקבוצה גדולה.
    כמו שלא נסכים לראות בקבוצה שחקנים כמו:דודו חפר,שי הולצמן וכפיר אדרי שבגדו בנו וליכלכו עלינו, ככה לא נסכים לשיחרור של שחקני בית.
    היום עודדנו אותו 90 דקות,בסיום אליה בא בדמעות אלינו נישק את הסמל וניפנף עם היד לשלום.
    אנחנו נעשה הכל כדי שהוא ישאר בקבוצה,הכל.

15. Ilan Member

זה יפה מאוד שאתם רוצים את אליניב ברדה אצלכם, אבל תאמינו לי, שאין לכם על מה להילחם- אני חושב ששחר עושה שטות שהוא מביא אותו- מה הוא עשה בכלל כל הקריירה שלו? כלום! אז שיחק טוב בליגה לאומית- אבל זהו! בליגת העל הוא עוד לא עשה כלום וזה יהיה טעות להחתים אותו, מצד שני גם אני דיי אוהב את הפועל ב"ש ולכן אם הם כ"כ רוצים אותו (אני לא מבין למה, שחר ישלם הרבה מאוד על רכישההשאלה שלו, וזה עדיף להם כי הוא כמו שאמרתי מקודם, לא כזה גדול) אז שישאר אצלהם.