על חשבון האנגלים-נבחרת קרואטיה

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י Bianconeri, ‏30/5/08.

1. Number 8 Member

אני לא מאמין שקרואטיה יכולה להתקדם הרבה ללא אדוארדו. אדוארדו הוא קרואטיה וקרואטיה היא אדוארדו. לפי דעתי, קרואטיה תעבור את שלב הבתים, כי בכל זאת היא יותר טובה מאוסטריה ופולין, אך לא מעבר לכך. אם אדוארדו היה מייאש את ההתקפה, הנבחרת הייתה מגיעה רחוק.

2. Spanish Weapon Member

אפילו שהדיחה במובן מסויים את אנגליה מהיורו,ואפילו שהייתה הנבחרת עם אחד המאזנים הטובים
    ביותר במוקדמות היורו (מבית לא קל בכלל) , עדיין נדמה שקרואטיה קצת אנדר-רייטד בכל מה שקשור
    לתפיסה של שאר הנבחרות כלפיה.

אני מחזיק מהם מאוד וחושב שהם הולכים להיות ההפתעה של היורו הקרוב ובא- נבחרת צעירה ותוססת,
    מאמן צעיר ושאפתן, סגל מלוכד מפוצץ כשרון ומעל הכל צי של אוהדים שהולך ללוות אותם לאוסטריה
    ושווייץ.

אף על פי שאני לא מחבב את קרואטיה כמדינה לנוכח ההיסטוריה שלה והקשר שלה לעם היהודי,אני
    בהחלט אפרגן להם ביורו הקרוב ואשמח אם יצליחו (אחרי ספרד!)
    הם ללא ספק יהיו הפלפל של הטורניר.

3. Stretford Ender Member

עמרי בהחלט נהנתי לשים לב לראקיטיץ' היום, תודה על ההמלצה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    משחק נהדר של הנבחרת הקרואטית, שיפור עצום מהמשחק הראשון. אני חושב שהמערך הזה מתאים להם יותר מה4-4-2 הקלאסי, גם אם זה אומר להשאיר את פטריץ' על הספסל.
    שניים שהרשימו אותי במיוחד:
    צ'ורלוקה - אם הוא לא היה בשיטי אפילו הייתי יכול לאהוב אותו. משחק ענק, בשני הצדדים של המגרש. יופי של עבודה.
    אוליץ' - לא רק מהיר וכשרוני, גם נלחם כמו אריה. לחץ מתמיד על הגרמנים עד שלא יכל יותר והוחלף. משחק שני שאני מאוד מתלהב ממנו.
    חוץ מהם כל חוליית ההגנה הצטיינה, פראניץ' גם תרם לא מעט בהתקפה. הקרואטים בהחלט הוכיחו שלא סתם סימנו אותם כסוס השחור של הטורניר.

נערך לאחרונה ב: ‏13/6/08
  4. אבו Member

אחחח, אם רק אדוארדו היה היום, או בכלל. כ"כ הרבה כדורים של מודריץ' שחלוץ כמוהו תוקע עמוק ברשת.

מה צריך לקרות כדי שהיא לא תעפיל?

5. Dimitar Berbatov Member

צ'ורלוקה אדיר. פנטסטי הגנתית (עבודה טובה מאוד על פודולסקי ובהמשך שוויני) וגם התקפית עם הרמות מסוכנות וכדורים חכמים. איזה שחקן נפלא.
    אבו, תיקו בין פולין לאוסטריה וקרואטיה עלתה סופית, גם אם לא יש לה יתרון בהפרש שערים. בכל מקרה, תיקו מול פולין במחזור האחרון מספיק לה כדי להבטיח את המקום הראשון.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/6/08
  6. 亚历山大帕托 Member

מתי היה מאטץ' אפ בין צ'רלוקה לבין אודונקור? הם שיחקו באגפים שונים.

7. Quaresma Member

על חשבון האנגלים?
    זאת נבחרת רוסיה.

8. תומר22 Member

עם כל הכבוד לכל הקשרים המצוינים של קרואטיה, ההברקה הגדולה של סלאבן ביליץ' היא בשיבוץ של דניאל פרנייץ' כמגן שמאלי. מדובר בכלל בקיצוני שמאלי (לפחות ממה שאני ראיתי אותו לפני שתי עונות, בעונה האחרונה לא עקבתי) שהיה רגיל להיות כל הזמן מקדימה ולא לעשות הגנה, ופתאום מתגלה כאן מגן שמאלי מהרמה הגבוהה ביותר. אולי לפעמים הוא עושה חורים קטנים, אבל רואים שהוא נלחם ועושה כל מאמץ לנצל את ההזדמנות שקיבל, ובהתקפה הוא פשוט נפלא.

אותו מהלך שנעשה בזמנו עם דריו סרנה, שעשה הסבה מקשר ימני למגן תוקף מהטובים באירופה (למרות שאצל ביליץ' הוא חזר לקישור), עובד עכשיו גם בצד שמאל עם פראנייץ'. קשה לי להאמין שהוא ישאר בהירנביין אחרי הטורניר הזה.

נערך לאחרונה ב: ‏13/6/08
  9. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שקרואטיה יכולה לראות את עצמה מאוכזבת מאוד מאוד מהטורניר הזה.
    מה שהפתיע לטובה היה פחות הניצחון על גרמניה והמקום הראשון בבית, אלא יותר היכולת הטובה שהקבוצה של ביליץ' הציגה באותו המשחק.
    ברגע שהקרואטים עלו מהמקום הראשון ולמעשה נמנעו מפורטוגל, הם היו חייבים במקרה הטוב להעפיל לחצי הגמר, וכאן האכזבה- 118 דקות נגד הטורקים הקרואטים לא היו עצמם ושילמו על חוסר האמביציה אפילו אפשר לומר.
    שער שוויון בדקה ה-120 זה משהו שקורה לפעמים (למרות שאני לא זוכר כזה בשליפה), וכאן דווקא למרות הרבה שחקנים מנוסים (שחקני ההגנה, סרנה, אוליץ' ונוספים) הקרואטים היו פשוט ממוטטים ולא היו מסוגלים להתרכז. כאן אפשר לבוא בטענות גם לביליץ' שהיה עסוק בלכעוס על כך שלא ניתן לו חילוף שביקש במקום לנסות לנצל את הדקות הקצרות ולדבר עם השחקנים. גם אם ביליץ' היה ניגש לבעוט הבעיטה שלו לא הייתה למסגרת, זה ברור לי.

הרבה שחקנים כשרוניים יש לקרואטיה ולכן האכזבה חריפה, קל וחומר להיות מודח בדרך הזו.
    אם נתמקד בשחקן אחד, ניתן לומר שטוטנהאם עשתה רכישה טובה מאוד עם לוקה מודריץ' שיש לו לדעתי פוטנציאל גדול אם ילמד מהכדורגל באנגליה.

נבחרת קרואטיה, אפשר כבר לסכם?

10. Paolo Maldini שחקן ותיקים

שיטת הנוק-אאוט אכזרית.
    נבחרות סימפטיות ומוכשרות כמו קרואטיה ופורטוגל (כשיצטרפו אליהן עוד שתיים היום ומחר) מועדות פעם אחת ומאבדות את הריכוז לרגע, והנה הן מחוץ לטורניר.
    האכזבה בהחלט גדולה, הניצחון על גרמניה הקנה לה את רבע הגמר הקל ביותר (יחסית כמובן) והמבנה הקצר של היורו היה יכול להוביל את קרואטיה לבין אחת הפיינליסטיות בלי שנשים לב כלל.
    קרואטיה כבר מזמן לא בדרג השני של אירופה, מאז המקום השלישי בצרפת 98 היא רק מתקדמת ומתקדמת, וליורו הזה היא כבר הגיע כוח מאיים על הצלחתן של האימפריות, ולראייה המקום הראשון בבית כנגד גרמניה.
    אני מאמין ומקווה שהקרואטים יחזרו הביתה, יעשו שיעורי בית ויחזרו לטורניר הבא כמתחרה על התואר המרכזי עצמו, ולא על תואר חביבת הקהל.

11. Stretford Ender Member

אני לא כ"כ שותף להתלהבות מקרואטיה.
    ראינו מה שהם עשו לאנגלים ומבחינתי הם הגיעו כאחת הנבחרות הטובות ביותר של הטורניר. אני חושב שפרט לצרפת אפשר אפילו להגדיל ולהגיד שהקרואטים הם אכזבת הטורניר. הם נתנו משחק אחד גדול נגד גרמניה, וכל הכבוד להם על זה, אבל לא הצליחו לשחזר את היכולת הטובה כשהם באו כפייבוריטים ולא כאנדרדוג. סה"כ מתוך שלושה משחקים (אני לא מחשיב את פולין) שניים היו חלשים מעוד מצידם.
    מקווה לראות אותם ביכולת טובה יותר במונדיאל, אבל מהמקום השני בבית המוקדמות...

נערך לאחרונה ב: ‏21/6/08
  12. FC_Bayern Member

כל כך שמחתי שקרואטיה עפה אתמול. סוף סוף הכבשה השחורה של גרמניה עפה לה, ובדרך הכואבת ביותר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx פשוט כיף לראות את זה. כ"כ שמחתי שהטורקים היו אלה שניצחו. אחת הפעמים הבודדות שאני משתמש בשמחה לאיד.

13. FCZSPb Member

כ"כ התאכזבתי מזה שקרואטיה עפה, ודווקא במשחק נגד טורקיה, ודווקא אחרי פנדלים. תאכלס, הם הרבה יותר טובים מהטורקים, אבל המזל האיר פנים לטורקיה, אין מה לעשות... פשוט חבל