ענייני דיומא: האם טוטנהאם מסוגלת להתחרות על האליפות?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏2/11/20.

?

האם לטוטנהאם יש סיכוי להיות רלוונטים לאליפות העונה?

1. כן, יש להם סגל מצוין ומוריניו עוד לא אמר את מילתו האחרונה

2. כן, הסגל מסוגל להתחרות למרות מוריניו

3. לא, הסגל לא מספיק טוב, ומוריניו סיים את תקופתו בטופ

4. תגיד אתה מסתלבט? זאת טוטנהאם.

Results are only viewable after voting.
  1. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מרפרוף קצר על דיון ההימורים, 100% מכותבי הפורום שמו את טוטנהאם מחוץ לטופ4 העונה. יתרה מכך, לפחות חצי מהמהמרים פה צפו שהיא תסיים מחוץ לטופ6.

אמנם עברנו רק 7 משחקים, וטוטנהאם לחלוטין לא הציגה איזה כדורגל גדול עד כה. אבל האם ייתכן שזלזלנו קצת יותר מדי בקבוצה הזאת?

כשמסתכלים באופן יבש על הסגל האופטימלי שלהם, אני חושב שהוא בוודאי הכי טוב אחרי ליברפול וסיטי. נראה שקיין התאקלם יפה לתפקיד החדש בתור מעין false 9, השילוב שלו עם סון נראה ברמות הכי גבוהות, ואם בייל ייכנס לעניינים, מדובר בשלישייה שלא נופלת מאף קבוצה בליגה לדעתי (אם לא באירופה) על הנייר. בקישור, סיסוקו והוייברג שני רוצחים כמו שמוריניו אוהב, כשלו-סלסו/אנדומבלה מספקים את הניצוץ היצירתי יותר. בהגנה, אלדרווילד-סאנצ׳ז הם בלמים טובים, ורגילון נראה כמו שיחוק מטורף.
    גם ברוטציה יש שמות כמו ברחוויין, לאמלה, דאייר, לוקאס מורה, עם גיבוי טוב לעמדות המגנים בדמות דוהרטי ובן דייויס.

בהתחשב בפתיחה המגמגמת של המועמדות המובילות לתואר, ובשילוב אלמנטים כמו היעדר הקהל, עייפות מהלו״ז, ועוד כל מיני דברים שלא ברורים לנו השפעתם עד הסוף - האם לטוטנהאם יש outside chance לבוא מאחורה ולפחות להתחרות על התואר העונה?

דסקסו.

נערך לאחרונה ב: ‏2/11/20
    owen11111 אוהב/ת את זה.
  2. Cup of Tea Liverpool, UK

רק תוריד את דייר מרשימת הבלמים הטובים.
    וכן, למה לא? אה כן, מוריניו.
    הם קבוצה טובה יותר ממה שחשבתי שיהיו אבל אני לא חושב שהם יקחו אליפות. מה שכן לפיפ"א יש להם סגל מפחיד.

Walkon ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  3. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

קיבלת על דאייר, על אף שאני כן חושב שמדובר בגיבוי סביר לגמרי גם לעמדת הבלם וגם לעמדת הקשר האחורי.

אגב שים לב שהשאלה היא לאו דווקא אם *ייקחו* אליפות, אלא האם הם יכולים להתחרות עליה, כלומר להיות באיזור. מבחינתי אם האלופה תסיים עם 85-90 נק׳ וטוטנהאם באיזור ה-75-80 זה תופס.

Cup of Tea אוהב/ת את זה.
  4. Jefecito Member

עם מאמן אחר בהחלט הייתי רואה אותם מועמדים, במיוחד בעונה כזאת.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  5. Clichy COYG

בחרתי באופציה השנייה אבל עם המון הסתייגויות.

קודם להמר על משהו בשלב כזה ובסוג עונה כזו זה נטו ניחוש כי באמת שאי אפשר לדעת. וגם אם מוריניו עדיין חשוד כגמור ברמות האלה צריך לתת לו את הקרדיט על כך ש:
    א) ענה על הצורך בקשר יצירתי במקום אריקסן ע"י הסטה של קיין.
    ב) התעקש על הוייברג שאני קטלתי את הרכישה הזו אבל כרגע הוא נראה טוב.
    ג) הצליח להוציא את אנדומבלה מהפריזר וגם הוא נראה טוב.

מה יהיה? באמת אי אפשר לדעת. כל קבוצה נראית מאוד פגיעה העונה.

owen11111, תזונאי ומאמן ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  6. Footballover Member

המשחקים של טוטנהאם עד עכשיו היו יחסית נוחים. הסריה הקשה שלהם מתחילה ממש עוד מעט עם משחקים מול צ'לסי, ארסנל, סיטי, לסטר, ליברפול ופאלאס בחוץ. אם אחרי המשחקים הללו היא תהיה באזור חיוג של מקום 1, אולי אפשר יהיה להתחיל לחשוב.

לומר שהסגל שלהם הוא הכי טוב אחרי ליברפול וסיטי זה לונג שוט מטורף.

7. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל כשמסתכלים על הנייר, לונגשוט מטורף זה לחלוטין לא, במינימום שווה דיון. אפשר להתחיל לעבור שחקן-שחקן, אבל לדעתי בתמונה הכללית יש שם שחקנים מוכחים בהרבה מאצלכם לדוגמה, ואיזון יותר טוב בסגל הרחב. הגיבויים שלהם פשוט מצוינים, כשאתה מעלה את האדסון-אודוי, כשרוני ככל שיהיה, מוריניו מרים את לוקאס מורה או ברחוויין. כשהוא צריך להחליף את סיסוקו/הויביירג, הוא מרים את לו-סלסו או ווינקס, בזמן שאצלכם זה ז׳ורז׳יניו... אפשר להמשיך אבל לדעתי מבחינת הסגל בשלמותו, הם עדיפים עליכם.

ושאר קבוצות הטופ נופלות מהם כמעט בכל מאצ׳אפ בין השחקנים.

עריכה:
    עכשיו אני רואה שכתבתי בפוסט המקורי ״ההרכב האופטימלי״, אולי זה יותר נתון לדיון. עדיין אני בכלל לא בטוח שלעונה הנוכחית לא הייתי מעדיף את ההרכב של טוטנהאם על פני ההרכב של צ׳לסי.

8. Cup of Tea Liverpool, UK

אוקיי אז צודק, אני אשנה לאפשרות השנייה אבל כמו שקלישי כתב "עם הסתייגות".

9. Footballover Member

מרכז ההגנה של טוטנהאם על הפנים, השוער אוברייטד, נדומבלה, ווינקס, לו סלסו, סיסוקו והוייבירג לא הראו שום דבר שמצדיק את היותם שחקנים של יותר ממרכז טבלה. פוטנציאל יש, לא יודע על סמך מה קבעת שהם עדיפים עלינו או באיזה עולם הם נחשבים מוכחים. לא רוצה להתייחס לשחקני הסגל הרחב שבחרת לציין אצלינו, אבל לדעתי האישית, בתמונה הכוללת הם לא מתקרבים לרמת האיכות מבחינת מחליפים וחוץ מסון וקיין אני לא לוקח כנראה אף אחד ל-11 שלנו (אולי רגילון). זו רק דעתי האישית.

החלק ההתקפי זו נקודת החוזק העיקרית שלהם, בזה אני מסכים. אם בייל יתברר כבינגו אז בכלל. שאר חלקי הקבוצה, מוריניו + אופי ספורסי אומרים לי שאליפות שלהם תהיה הפתעה בקנה מידה היסטרי.

בגדול מה שאני אומר זה שמדובר בקבוצה ומאמן שתלויים במאה אחוז בשני שחקנים. טובים ככל שיהיו (ובאמת מבחינתי מדובר בוורלד קלאסים), אחד מהם פצוע והקבוצה חוזרת לגרד תיקויים. גם איתם לדעתי זה לא יספיק, בינתיים נותן להם את הספק.

10. oranfu Member

אני חושב שהם יכולים להתחרות (למרות מוריניו).

הם קבוצה מאוד פיזית ככה שמסוגלים להילחם, יש להם סגל ארוך שיכול להתמודד יחסית עם פציעות.
    אין שם הרבה מאוד איכות, אבל זאת עונה של קשיחות לא פחות מאיכות לדעתי.

יש להם חלק קדמי שיכול לנצח את רוב המשחקים בליגה גם מבלי לשחק טוב.

איפה אני מעריך שיכולה להיות להם בעיה?
    מוריניו - מובן מאליו, אבל אני טיפה ארחיב:
    מעבר לזה שהוא הרסני לחדר הלבשה, אני חושב שיש בעייה בסגל שנבנה שם.
    הם לא יכולים לשחק כדורגל מודרני בקאדר שנבנה שם. קיין ובייל לא ישחקו במשחק לחץ (ואיזה קבוצה מובילה היום לא מפעילה לחץ?).
    עכשיו, נגד קבוצות גדולות זה אולי מתאים מאוד למוריניו שישחק הגנתי ויחפש לעקוץ ביציאות מהירות (ולזה יש להם כלים קטלניים).
    נגד קבוצות חלשות שבעיקר יתגוננו - הם יכולים לשבת עליהן ומטווח של קיין\בייל\סון יביא את השער.
    מה קורה נגד קבוצות אמצע טבלה? כאלה שיהיו זהירות, אבל לא יתבנקרו? במשחקים האלה אני חושב שטוטנהאם יכולים למצוא את עצמם בבעיה. לא רואה את טוטנהאם לוחצים את אותן קבוצות אפקטיבית אז הם יתקשו להפעיל מכבש על השער, אבל הקבוצות האלה לא ישלחו הרבה שחקנים קדימה אז יותר מסובך לעקוץ במתפרצות.

כשירות של קיין ובייל - אם הם נשארים כשירים כל העונה הם בהחלט עלולים להתמודד. שלישייה קדמית שיכולה לנצח משחקים בפעולות אישיות, מצבים נייחים וגם בצורה פיזית. עם בייל בנוסף לקיין אפשר גם להעריך שיהיו להם דיי הרבה פנדלים כשהם יצטרכו אותם. אבל האם שני אלה יצליחו להישאר כשירים כל העונה?

owen11111, Scouser Tommy ו-alexshw אוהבים את זה.
  11. yakov_y YNWA

@Scouser Tommy
    לא הייתי נותן העונה חשיבות לדיון ההימורים, ליברפול הביאה את טיאגו וז׳וטה אחרי שהדיון נסגר, טוטנהאם לדוגמא הביאה 4 שחקני רכש אני חושב אחרי שהתחלנו את העונה למעשה.

12. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הבנתי... למה אתה לא רוצה להתייחס לשחקנים שציינתי אצלכם? זה מקור ההשוואה, השחקנים שלהם מול השחקנים שלכם. אתם פשוט הקבוצה עם הסגל הכי טוב לדעתי חוץ מאיתנו, סיטי וטוטנהאם, אז זה הרפרנס שלי לכל הדיון בנושא איכות הסגל.

שוער אוברייטד אני מסכים, יחד עם זאת, הוא עדיין שוער איכותי ולא איזה קפה או קאריוס. אין עדיין אף הוכחה שמנדי עדיף עליו לצורך העניין.
    מרכז ההגנה, אני חושב שאלדרווילד סתם נשכח, בהתחשב בדלילות בעמדה הזאת הוא כנראה טופ10 בליגה בעמדה שלו. עדיף על תיאגו סילבה שלדעתי ייפול מהרגליים, אבל נותר לראות. בוא נגיד שאתם עדיפים בעמדה הזאת.
    סאנצ׳ז נתון מאוד לבריינפארטס, מיקום בעייתי, אבל מאוד אתלטי ופיזי. לא מאוד שונה מזומה לצורך העניין אבל כן יותר נוח ממנו עם הכדור. לוקח את סאנצ׳ז במאצ׳אפ הזה.
    דאייר/רודון = כריטיאנסן/רודיגר, דאייר לדעתי השחקן הכי סביר פה. מרודיגר עוד החזקתי האמת אבל אני מבין שיש שם בעיה רצינית (לא?).
    רגילון אמרת בעצמך. באותה עמדה בן דייויס זה בוודאי עדיף על... מי המחליף שלכם לעמדה הזאת בכלל? אלונסו? blimey.
    אזפיליקואטה/ג׳יימס > אורייה/דוהרטי.
    קאנטה >>> כל שחקן מרכז קישור של טוטנהאם. אבל דיברנו על סגל בשלמותו, ואני עדיין אעדיף לבחור מבין סיסוקו/הוייברג/לו סלסו/ווינקס/אנדומבלה/אלי, מאשר ז׳ורז׳יניו/קאנטה/קובאצ׳יץ׳/לופטוס צ׳יק.
    ובהתקפה, אני באמת צריך להסביר למה לוקאס/ברחוויין/לאמלה הם שחקנים מוכחים יותר מהאדסון-אודוי או מאונט? זה לא ברור מאליו? רק גירוד אצלכם עולה על ויניסיוס (כנראה, אני לא מכיר את השחקן הזה בכלל) והוא מוכח יותר ממנו.

ויחד עם כל מה שכתבתי זה דיי ברור שהם תלויים, כרגע לפחות (כי בייל כשיר ורעב זה ישנה לגמרי את התמונה), בסון וקיין. אבל לדעתי במקרה הזה, זה לחלוטין עניין של מאמן, לא סגל. מאמן נורמלי והתקפי היה עושה מטעמים מהכלים שיש ברשותו של מוריניו כרגע.

רק חוזר לאמירה שהתחילה את זה, אמרת שזה לונגשוט מטורף. לא מבין איך אפשר להגיד את זה כאילו שהסגל של טוטנהאם הוא החמישי-שישי בטיבו בליגה במקרה הטוב.

@oranfu ניתוח מוצלח, אהבתי.

נערך לאחרונה ב: ‏2/11/20
    oranfu אוהב/ת את זה.
  13. k_700 Member

התשובה שלי-
    לטוטנהאם יש סגל לריצה עד הסוף בתנאי העונה הנוכחיים(אין ואן דייק, הבלם השלישי בליברפול זה ריס וויליאס, פיליפס, מילנר בן 900, הנדרסון או ג'יני ביחד עם לוח משחקים יותר צפוף מלקבוצה שנמצאת בליגה האירופאית), ולא היא לא תעשה את זה בגלל מוריניו.

מוריניו מסרס אותם. מוריניו מעלה את הסטרס כשהמשחקים צמודים בסוף והשיפוט VAR יכול להכריע לכל צד בכל רגע.
    לא בונה על זה שמוריניו מתישהו יגמל מהוייברג, ווינקס, סיסוקו ושאר הנגרייה.

אבל יש להם סגל מדהים.
    סון וקיין בתנאים של העונה זה מספיק כדי לייצב אותך בטופ 4.
    רגילון זה השחקן הגנה הכי מרשים עד היום מתחילת העונה(ביחד עם קאסטנייה).
    ולחשוב שהמגן השמאלי המחליף זה בן דיוויס הסולידי... יש שם עומק מספיק טוב כדי להציב קבוצה בריאה, רעננה שתנצח משחקים בכל שבוע.
    אבל יש שם גם את מוריניו אז זה לא יקרה.

14. k_700 Member

הוייברג נראה טוב? מה?

15. Raulito Madridista

אני חושב שהתשובה היא לא משום שהחלק האחורי גרוע מדי (אין שחקן איכותי באמת, רגילון ממש-ממש צעיר והוא צריך מישהו שיוביל אותו), אני לא רואה קבוצה שיודעת ללחוץ יחד (בליברפול זה בהחלט קיים לדוגמא, אצל סיטי זה היה בחלק מהזמן), אם מוריניו משחק עם קשר אחורי נוסף כדי לייצב משהו, למשל הויברג ואנדומבלה יחד - זה בא על חשבון החלק הקדמי מאוד. לצערי כושר ההבקעה הפסיכי של סון לא יימשך לעולם ואם בייל ייפצע אז הסגנל נראה פחות מטורף. דווקא ימי חמישי האלה מפריעים לטעמי ואם הייתי צריך להמר מבין סיטי-ליברפול-צ'לסי-טוטנהאם על קבוצה שתפשל כמה שיותר במשחקי הבית - הייתי הולך על התרנגולים. אני כן חושב שלעתים נקבל ממנה תצוגות כדורגל נפלאות. מעבר לכך לצערי, כן, כשמשהו לא יסתדר מוריניו יחפור בור גדול.